همه چیز درباره دستگاه سونوکید

دستگاه سونوکید یکی از ملزومات اساسی هر مطب زنان و زایمان و مطب های مامایی می باشد. لذا استفاده از دستگاه های باکیفیت و دقیق از جمله مواردی است که می تواند به پزشکان در تشخیص کمک کند.

در این مقاله با دستگاه سونوکید و برند های معتبر آن آشنا می شویم.

درباره دستگاه سونوکید

سونوکید یا مانیتور جنین وسیله ای است که برای گوش دادن به ضربان قلب کودک در هنگام زایمان و بررسی علائم اولیه ناراحتی استفاده می شود. مبدل ها داده ها را به ماشینی منتقل می کنند که اطلاعات مربوط به ضربان قلب جنین و انقباضات مادر را ثبت می کند.

دستگاه سونوکید یک دستگاهِ کوچکِ دستی است که ماما یا پزشک از آن برای گوش دادن به کودک در دوران بارداری استفاده می کند. بعضی از بیمارستان ها دارای دستگاه هایی هستند که به صورت بی سیم کار می کنند تا مادر بتواند هنگام معاینه راه برود.

فروشگاه مطب چین انواع دستگاه سونوکید را برای مطب ها و مراکز درمانی ارائه داده و به فروش می رساند.

موارد استفاده از سونوکید

دستگاه سونوکید که به شما و تیم مراقبت از سلامت اجازه می دهد ضربان قلب کودک شما را بشنوید ، بخشی مهم و کاملاً معمول از مراقبت های دوران بارداری است. با استفاده از دستگاه سونوکید ممکن است این فرصت را داشته باشید که زودتر از آنچه فکر می کنید به صدای قلب جنین گوش دهید.

استفاده از سونوکید برای نظارت بر ضربان قلب جنین فرآیندی است که به شما اجازه می دهد تا پزشک ببینید سرعت قلب کودک شما چقدر سریع است و آیا قلب جنین دارای ایراد یا نارسایی است یا خیر. اگر باردار هستید، پزشک با استفاده از سونوکید می خواهد مطمئن شود که کودک شما سالم و رشد کرده است.

به احتمال زیاد پزشک بعداً در دوران بارداری و هنگام زایمان این کار را انجام می دهد. اگر مبتلا به دیابت، فشار خون بالا یا هر بیماری هستید که می تواند برای شما و کودک شما مشکل ایجاد کند، ممکن است آن را با سایر آزمایشات برای بررسی دقیق تر ترکیب کنند.

دلایل استفاده از سونوکید برای سنجش ضربان قلب

هنگامی که بارداری شما در معرض خطر باشد، پزشک احتمالاً از نظارت بر ضربان قلب جنین استفاده می کند. مواردی مانند اینکه:

  • دیابت
  • فشار خون بالا
  • شما برای زایمان زودرس دارو می خورید.
  • کودک شما به طور طبیعی رشد نمی کند یا اصلا رشد نمی کند.

همچنین پزشک ممکن است از سونوکید استفاده کند تا مطمئن شود کودک شما هنگام زایمان خوب است و یا دلایل دیگری برای بررسی ضربان قلب کودک وجود دارد.

عملکرد دستگاه سونوکید چگونه است؟

در این دستگاه ها، مبدل فرستنده به یک اسیلاتور متصل شده و امواج ماورا صوت را به طرف جنین ارسال می کنند. این امواج پس از برخورد با قلب جنین و برگشتن از طریق مبدلِ گیرنده در پروب، به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شوند.

دستگاه سونوکید قابل حمل است و جهت استفاده در مطب یا بخش زایمان در مراکز درمانی کاربرد دارد. طرز کار با دستگاه سونوکید ساده است و می توان با برق شهری به راحتی از آن استفاده نمود.

با استفاده از منبع تغذیه خارجی (به جای منبع تغذیه داخلی در مدل‌های قدیمی) و پوشش پلاستیکی بر روی بدنه دستگاه و پروب ، دستگاه از نظر اتصال الکتریکی از ایمنی بالایی برخوردار است و خطری از نظر اشعه ، امواج الکتریکی و یا الکترو مغناطیسی ایجاد نمی کند.

در مدل های جدید دستگاه سونوکید، برای بهبود صدای قلب جنین از تکنولوژی کاهش نویز استفاده شده است.

اجزای دستگاه سونوکید

پروب: وظیفه ارسال یک موج اولتراسوند به داخل رحم مادر و دریافت موج بازگشت را به عهده دارد. نمایشگر

دستگاه: این نمایشگر تعداد ضربان قلب نوزاد را که توسط دستگاه محاسبه شده، نمایش می دهد.

رکوردر صدای قلب نوزاد: صدای قلب جنین را ذخیره می نماید تا بتوان در مراحل بعدی از آن استفاده کرده و در پرونده ثبت شود.

سیم برق، باتری، فیوز، نمایشگر میزان شارژ، محل اتصال پروب و کلید اصلی از دیگر اجزای این دستگاه هستند.

خرید دستگاه سونوکید

مجموعه مطب چین ارائه دهنده تمامی خدمات مربوط به تجهیز مطب و مراکز درمانی است. در این فروشگاه انواع دستگاه سونوکید از برندهای معتبری چون Promed، CHISON و… ارائه شده اند. همچنین سایر دستگاه های تخصصی زنان و زایمان از قبیل دستگاه سونوگرافی، کولپوسکوپ و دستگاه تنس نیز در این فروشگاه عرضه می شود.

فروشگاه اینترنتی مطب چین مرجعی مناسب برای مشاهده و مقایسه انواع لوازم و دستگاه های تخصصی پزشکی، البسه، مبلمان و… برای مطب های پزشکی و دندانپزشکی است.

همه چیز درباره دستگاه سونوکید

نظر خود را بیان کنید