کمپ ترک اعتیاد

رپورتاژ آگهی؛

آیا با روش های درمانی استفاده شده در کمپ های ترک اعتیاد آشنایی کافی دارید؟ امروزه یکی از بهترین مراکز برای ترک اعتیاد به مواد اعتیاد آور، کمپ های ترک اعتیاد است که از روش های گوناگونی برای ترک اعتیاد به این مواد اعتیادآور و توهم زا ، استفاده می کنند. همواره بسیاری از مصرف کنندگان مواد اعتیادآور و خانواده های آنها به دنبال یافتن مرکز ترک اعتیاد و روش های درمانی که برای ترک اعتیاد به مواد توهم زا و اعتیادآور به کار می گیرند، می باشند.

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین کلینیک ترک اعتیاد و روش های ترک اعتیاد، آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

کمپ ترک اعتیاد

تیم همتا احیا زندگی برگرفته از بهترین مراکزها و کلینیک های ترک اعتیاد در تهران ، کرج و استان قم  با مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت میکند

گفتار درمانی و آموزش مهارت زندگی در کمپ ترک اعتیاد

این گونه مهارت های آموزشی و درمانی از زمان بستری شدن فرد مصرف کننده در کمپ، توسط مددکار به آن ها آموزش داده می شود. در این روش از درمان فرد مصرف کننده مواد و خانواده وی همزمان تحت درمان قرار می گیرند. این مهارت ها به خانواده ی فرد مصرف کننده یاد می دهد که چگونه او را در مسیر بهبودی و رفع مشکلاتش یاری نمایند و قطعا یک رابطه ناموفق کلامی و یا ارتباط نگرفتن با دنیایی اطراف می تواند بر زندگی و سرنوشت فرد موثر باشد

ویژگی های یک کمپ ترک اعتیاد خوب

اولین ویژگی مهم در انتخاب کمپ ترک اعتیاد خوب، داشتن مجوز فعالیت از سازمان بهزیستی کل کشور است.

 استانداردهای کیفی   و کمی  مختلفی از جمله امکانات بهداشتی،  رفاهی و فضای کافی نیزاز نکاتی است که باید به آن توجه نمایید. همچنین کادر درمانی متخصص و مجرب و حضور مرتب پزشک ، روانشناس ، مددیار اعتیاد و خانواده ویژگی است که در یک کمپ ترک اعتیاد مناسب حتما باید وجود داشته باشد. و اقداماتی از این قبیل که می توانند در انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد مناسب موثر باشند.

در ادامه در مورد روش های ترک اعتیاد اجباری  خانواده نکاتی ذکر خواهد شد که می توانید با تحقیق بیشتر جهت شناسایی کمپ ترک اعتیاد اجباری مناسب از این نکات استفاده نمایید.

کمپ ترک اعتیاد

روش های ترک اعتیاد

امروز روش های بسیار نوینی برای افرادی که اعتیاد به سوء مصرف مواد دارند، وجود دارد. درحال حاضر کمپ های ترک اعتیاد خدماتی چون ترک شیشه، ترک هروئین، ترک تریاک، ترک کوکائین، ترک گل (ماری جوانا)، ترک ترامادول و… را ارائه می دهند.

روش های مختلفی برای درمان اعتیاد به سوء مصرف مواد در مرکز ترک اعتیاد مورد استفاده قرار می گیرند در کمپ ترک اعتیاد بصورت پرهیزمدار بیمار وارد چرخه درمان میشود.اما در این روش بیماران عزیز ترسی بابت خماری و فیزیک بدنی خود نداشته باشند.

ترک اعتیاد شیشه به روش ماتریکس

پایه و اساس روش ماتریکس برای درمان شیشه ، شناسایی به موقع خطرات و برنامه ریزی برای مقابله با آن هاست. در دوره های روان درمانی شناختی رفتاری، درمانگر سعی می کند تا فرد مصرف کننده را به شناخت و خودآگاهی به خود رسانده و تغییرات رفتاری موردنیاز را که لازمه داشتن یک زندگی عادی است، در او ایجاد کند.

این جلسات بصورت یک دوره سه ماهه یا شش ماهه برای فرد مصرف کننده در نظر گرفته می شود تا در این مدت زمان بر اساس شرایط بیمار، سرعت و میزان پیشرفت او در درمان ارزیابی گردد.

در کشور ما نیز این دوره ها با حضور بیمار و درمانگرو دو روز در هفته تشکیل می شود. این جلسات همواره به صورت تک نفره نیز تشکیل می شود. همچنین توصیه می شود یکی از اعضای خانواده بیمار نیز در جلسات ابتدایی همراه او باشند.

کمپ ترک اعتیاد زنان

امروزه، اعتیاد به سوء مصرف مواد در بانوان به سرعت بالایی درحال گسترش است. در جامعه امروزی یکی از نگرانی های مهم خانواده ها، اعتیاد بانوان است که می تواند کانون خانواده را تحت شاع قرار دهد. طی مطالعات انجام شده، مشخص گردید اکثر زنانی که به مواد مخدری چون شیشه معتاد شده اند، دارای همسری مصرف کننده نیز هستند. و همچنین بانوانی که بدنبال یافتن راهی مطمئن و سریع برای کاهش وزن بودند، در دام اعتیاد به شیشه گرفتار شدند. مرکز ترک اعتیاد بانوان با بهره گیری از کادری مجرب و توانمند در محیطی کاملا زنانه و امن می تواند این نگرانی بزرگ خانواده ها را برطرف کرده و جهت ترک اعتیاد زنان در تهران، کرج و سایر شهرستانها کمک کند.

هزینه کمپ ترک اعتیاد

هزینه کمپ های ترک اعتیاد طبق تعرفه ی مصوب که از سوی مراکز درمانی و اقامتی بهزیستی استان محاسبه گشته و با توجه به شرایط کمی و کیفی این مراکز هزینه های مربوط به ترک اعتیاد متفاوت می باشد.

این هزینه ها برای مراکز ترک اعتیاد خصوصی ویژه vip کمی بیشتر بوده و با سایر مراکز ترک اعتیاد متفاوت است .

کمپ ترک اعتیاد خصوصی

بهترین کمپ ترک اعتیاد خصوصی VIP در شمال شهر تهران، واقع شده است.

مرکز ترک اعتیاد  دارای سابقه درخشان ۱۰ ساله بوده و در منطقه شمیرانات واقع شده است.که دارای شرایط آب و هوایی فوق العاده بوده و تیم درمانی و آموزشی ( روانپزشک، پزشک، مرکز، مددیار اعتیاد و مددیار خانواده ) حرفه ای می باشد. همچنین وجود تیم خدمت گذار با تجربه و قابلیت پذیرش بیمار از حومه و شهرستان ها سبب شده است که این مرکز به یکی از موفق ترین مراکز ترک اعتیاد تبدیل شود. در این کمپ بعد از ترخیص بیماران جشنی برای آن ها گرفته شده و در مناسب های مذهبی و …قطعا درمان اعتیاد به مواد مخدر، درصورت بودن امکانات لازم بهتر و سریع تر صورت می گیرد.

۴ دیدگاه

 1. مهرداد در مهر ۱۷, ۱۳۹۷در۱۰:۳۹ ب٫ظ

  باشه. فقط پول میگیرین، طرف درد میکشه ترک میکنه دوباره برگشت میکنه. آخه کسی نمیگه اونیکه خماره، حال نداره رو پاش بایسته فوتبال دستی برا چیشه.
  آمار بگیری هر ۱۰۰ نفر ۹۹ نفر برگشت می کنند. آخر سر هم میگن بنده خدا بی اراده بود. کسی نمیکه اونیکه با کلی درد خماری ۲۱ روز رو دور از خانواده تحمل کرد از هرکی که بگی با اراده تره. خیلیا اراده ندارن یه ۲۴ ساعت با دندون درد سر کنن.
  تعادل فوق درمانه و درمان فوق ترک
  باید گشت دنبال روشی که سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن رو احیا میکنه.
  C60.IR

  • محسن 15 سال پاکی در مهر ۱۹, ۱۳۹۷در۱:۵۱ ب٫ظ

   سلام آقا مهرداد عزیز–
   هدف اصلی پرهیز مدار زندگی کردن هست و اینکه بیمار به اگاهی لازم برسه که بیماری داره به نام بیماری اعتیاد . اینکه اوصول و ابزاری رو یاد بگیره که من چطور یک پاکی با کیفیت و مطلوب دار داشته باشم حالا طی جلسات انجمنی و مشاوره ایی مددیار و روانشناس مرکز –در کل ما اجبار به مصرف از بیمار بگیرم و چگونه تو ترک باقی بودن یاد بدیم – نه اینکه مانند یکسری از c60 و کلینیکها شربت بخوره تا یک سال و بعدشم در کنارش مواد هم مصرف کنه -و جالبه بیشتر همین بیماران اعتیاد شدید به شربته و متادون دارند بیان کمپ — اگه بحث مالی هستش c60 هم میگیره و در ضمن بحث مالی فقط با نظرات سازمان مربوطه ابلاغ میشه و در زمینه خدمات ورزشی باید یک مرکز داشته باشه و هستن بیمارانی که علاقه دارند به ورزش و این چون شما نداشتید دلیل نمیشه که دیگران نداشته باشند – با آرزوی موفقیت و سلامتی تمامی همدردان ایران عزیز

  • مصطفی در مهر ۲۰, ۱۳۹۷در۱:۲۶ ب٫ظ

   سلام وقت بخیر
   من خدا رو شکر که امروز پاک هستم و یک پاکی بدون حتی یک قرص اما دوس عزیزمون که از کنگره ۶۰ داری تعریف میکنی ما هم کم پول ندادیم تو همین کنگرتون ولی نتیجه ایی نگرفتیم — بعدشم برادر کسی تمایل داره واسه ترک دیگه نمیاد با یه دندان درد بخواد خراب بکنه پاکیشو و لغذشی بخواد بکنه امثال اینا فقط میان فیلتر عوض میکنن و با یه توجیه مثل خودت سریع هم میخوان برن مواد مصرف کنن —همین افرادها فقط بدرد c60 شما و کلینیکها میخورن که فقط شربت و متادون بخورد ما داد —خلاصه که ما از انجمن na و خیلی های امثال ما نتیجه گرفتن -بله اراده مهمه اما در کنارشم باید دانش چگونه تو ترک باقی بودن هم یاد بگیریم نه اینکه خودت و خانواده بخوای دور بزنی و بعد دوره باز بیای بیرون بخوای مصرف کنی اون که اراده نیستش برادر کنگره ایی –
   در ضمن کسی هم که کمپ میزنه کلی از خودش و خدمتگزاراش انرژی هست که تخلیه میشه خودت تا الان خدمت کردی تو یه کمپ به مدت طولانی یا ن فقط نشستی از بیرون نگاه کردی به کمپ که ببینی چقدر صبر و تلاش انرژی میخواد که به یه بیمار اعتیاد بخوای سرویس بدی -در مجموع شما هم موفق باشی
   نظر ما رو هم درج کنید مدیریت سایت مجله سلامت با تشکر

 2. بهرامی در آبان ۱۷, ۱۳۹۷در۳:۲۱ ب٫ظ

  دمتون گرممممم– خدا قوت

نظر خود را بیان کنید