چربی سوزی با  سی ال ای (CLA)

مکمل های ورزشی می توانند تاثیرات متفاوتی بر روی بدن در هنگام انجام تمرینات ورزشی داشته باشن،د که یکی از بهترین مکمل های بدنسازی چربی سوز سی ال ای می باشد. این مکمل بدنسازی باعث از بین بردن چربی های بدن می‌ شود و می‌ تواند کاهش وزن در ورزشکاران را به همراه داشته باشد.

تحقیقات و بررسی های متفاوتی که انجام شده است نشان دهنده آن می باشد که مکمل سی ال ای چربی سوزی عالی می باشد که موجب بالا بردن حجم بدن می شود. در واقع این مکمل به عنوان یک اسید چرب به شمار می رود مانند اسیدهای چرب امگا ۶ ولی می ‌تواند خواص بسیار عالی و فوق العاده ای را بر روی بدن و پوست داشته باشد. و یکی از چربی های بسیار عالی و مفیدی که در لبنیات یا گوشت یافت می شود سی ال ای می باشد. این ماده با این که به عنوان یک چربی مطرح شده است. اما اگر به صورت درست مصرف شود می ‌تواند باعث کاهش چربی در بدن گردد. برای این که بتوانید چربی سوز سی ال ای را برای بدن تهیه کنید نیاز به مصرف مواد غذایی بالایی می باشد. بنابراین بهتر ایت که روش راحت تری را جایگزین آن کرده و از مکمل‌ های موجود در بازار استفاده نمایید.

چربی سوزی سی ال ای چیست؟

همان‌ طور که گفته شد شما می توانید از چربی سوز سی ال ای برای کاهش میزان مواد غذایی مورد نیاز که تامین کننده این ماده می باشد استفاده نمایید. و با کمک آن چربی های اضافی بدن را از بین ببرید. شاید جالب باشد بدانید که ‏cla از اسیدهای چرب می باشد که علاوه بر کاهش چربی های بدن موجب بالا بردن توده عضلانی افراد ورزشکار نیز می گردد. همچنین یکی دیگر از کارایی هایی که این ماده در بدن ورزشکاران دارد آن است که موجب می شود کالری های موجود در بدن از بین برود و از ایجاد کالری‌ های جدید نیز جلوگیری خواهد کرد.

اگر از نظر علمی بخواهیم مکمل cla را مورد بررسی قرار دهیم، یکی از ایزومرهای لینولئیک اسید، ماده سی ال ای می باشد. در واقع یعنی شامل تغییرات بسیار کوچکی در ساختار مولکولی است که دلیل آن را می‌ توان تغییر در وظایف مواد غذایی دانست. مکمل cla امروزه به عنوان یک مکمل بدنسازی در دسترس افراد قرار دارد که از روغن کافشه تهیه می گردد که این روغن یک منبع فوق العاده از لینولئیک اسید می باشد.

چربی سوزی با  سی ال ای (CLA)

استفاده از چربی سوز سی ال ای:

چربی سوز سی ال ای یک مکمل ورزشی بسیار عالی می باشد که باعث کاهش وزن می گردد. به همین دلیل به عنوان یک مکمل بسیار و عالی برای ورزشکاران به شمار می‌ رود. مکمل cla امروزه در انواع مختلف پودر، قرص و شربت که دارای غلظت های متفاوت نیز می باشند در دسترس همگان قرار دارد. این مکمل ورزشی علاوه بر این که برای کاهش وزن ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل این که از ایجاد چربی های مضر در بدن جلوگیری می کند و همچنین سیستم ایمنی بدن را بالا می برد، موجب جلوگیری از بیماری‌ های قلبی و انواع سرطان نیز می شود.

چربی سوزی با  سی ال ای (CLA)

دلیل استفاده بدنسازان از CLA چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت مزایا و فوایدی که چربی سوز cla دارد در افرادی که دارای تحرک بالاتری هستند بیشتر از افراد عادی نشان داده می شود. و معمولاً ورزشکاران و بدنسازان از چربی سوز سی ال ای در هنگام تمرینات ورزشی استفاده می کنند، تا تاثیر بالایی از آن را دریافت کنند. این مکمل که به عنوان یک محصول مجاز و غیر محرک تقسیم بندی شده است در دنیای ورزشکاران به خصوص فتنیس ها به‌ عنوان چربی سوزی که هیچگونه آسیبی به عضلات وارد نمی ‌کند شناخته می‌ شود.

روش استفاده از مکمل چربی سوز سی ال ای:

مکمل چربی سوز سی ال ای در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌ شود از جمله شربت، قرص یا پودر می باشد. یکی از انواع cla که به صورت قرص یا کپسول می باشد در بین بدنسازان رواج بیشتری دارد. معمولا ورزشکاران از ۱ تا ۳ کپسول برای تامین سوخت مورد نیاز بدن استفاده می‌ کنند که هر کپسول دارای ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ میلی گرم مکمل سی ال ای می باشد.

میزان مصرف روزانه چربی سوز سی ال ای:

معمولاً میزان مصرف مجاز در ورزشکاران و بدنسازان بین ۳ تا ۶ گرم می باشد و افرادی که می‌ خواهند کاهش وزن داشته باشند بهتر است روزانه حتماً ۳ گرم از این مکمل‌ را استفاده کنند. دقت داشته باشید که مصرف بیش از اندازه مکمل ورزشی cla می‌ تواند آسیب‌ های جدی به عضلات شما وارد کند. پس در میزان مصرف این مکمل دقت کنید.

بهترین زمان و نحوه مصرف مکملCLA :

می توان گفت بهترین زمانی که برای مصرف چربی سوز سی ال ای عنوان شده است در هنگام مصرف غذا می باشد، که توصیه می شود در هر وعده غذایی حدود ۱۰۰۰ میلی گرم مکمل چربی سوز مصرف شود. علاوه بر آن اگر شما از ورزشکاران حرفه ‌ای می باشید بهتر است بدانید که استفاده از چربی سوز cla در کنار مکمل کارنتین یک ترکیب بسیار عالی و فوق العاده می باشد که باعث چربی سوزی بسیار بالا در هنگام تمرینات ورزشی می گردد.

علاوه بر آن استفاده از این دو مکمل در کنار یک دیگر باعث بالا بردن سطح انرژی در بدن می گردد. بنابراین مدت زمانی که فرد می‌تواند به تمرینات ورزشی بپردازد نیز افزایش پیدا می‌ کند.

تاثیر چربی سوز سی ال ای در کاهش وزن:

چربی سوز سی ال ای از مکمل ‌هایی است که موجب تنظیم بافت ‌های چربی در بدن می گردد.  و در واقع چربی های بدن به عنوان یک منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین زمانی که سطح انرژی بدن افزایش پیدا می‌ کند سطح چربی در بدن به شکل چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین تحقیقاتی که بر روی این ماده انجام شده است نشان دهنده آن است که مانع از کاهش متابولیسم بدن می گردد. و می ‌توان گفت به طور کلی دو نقش متفاوت در بدن ایفا می ‌کند که این نقش ها متابولیسم چربی های ذخیره شده در بدن و همچنین جلوگیری از کاهش روند این متابولیسم می باشد.

در واقع دلیل محبوبیت مکمل سی ال ای برای کاهش وزن آن است که یک سری واکنش های بیوشیمیایی موجب می شود متابولیسم پایه در بدن افزایش پیدا کند و چربی سوزی ایجاد می شود. در تعریف ساده تر می توان گفت زمانی که متابولیسم پایه در بدن افزایش پیدا کند میزان کالری که برای تولید انرژی سوزانده می شود افزایش پیدا می‌ کند.

چربی سوزی با  سی ال ای (CLA)

خرید چربی سوز سی ال ای:

داشتن اندام ایده آل برای همه افراد لذت بخش است. اما رسیدن به این هدف نیازمند برنامه‌ ریزی و تلاش می باشد. شما می توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب، خرید مکمل ورزشی مورد نیاز و انجام تمرینات ورزشی به اندام ایده آل خود برسید. اما دقت داشته باشید که فروش مکمل ورزشی اصل تنها در مراکز و فروشگاه‌ های معتبر انجام می ‌شود،  بنابراین شما می‌ توانید برای دریافت قیمت مکمل ورزشی، نحوه مصرف آن، مزایای مکمل ها و… به داروخانه دکتر توکلیان  مراجعه کنید، یا با کارشناسان حرفه ای و با تجربه این مرکز ارتباط برقرار کنید

نظر خود را بیان کنید