لیفت صورت مناسب چه افرادی است؟ این سوال را لازم است قبل از اقدام به انجام لیفت صورت یا هر کدام از انواع دیگر جراحی های صورت از خودمان بپرسیم. دکتر نجف بیگی با تجربه زیادی که در انجام جراحی های صورت دارند به خوبی، این واقعیت را لمس کرده‌اند که جراحی های صورت در این روزها به یکی از پرطرفدارترین جراحی‌های زیبایی تبدیل شده است. کشیدن پوست صورت یا لیفت صورت، لیفت ابرو با اندوتاین، گونه گذاری با تزریق چربی و چندین روش دیگر که همگی یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند؛ جوان‌تر نشان دادن صورت و کاهش یا از بین بردن علائم ناشی از بالا رفتن سن!

دکتر نجف بیگی به عنوان فوق متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، یکی از برترین جراحان پلاستیک و زیبایی در کشور می‌باشد. سابقه درخشان دکتر نجف بیگی در انجام جراحی های صورت باعث شد تا برای تدوین مقاله‌ای به عنوان راهنمایی برای انجام جراحی های صورت اقدام نماییم. این مقاله در ابتدا با بررسی یکی از مهم‌ترین عمل جراحی های صورت، یعنی لیفت صورت، به توضیح مزایا و معایب این عمل می‌پردازد. سپس، به بیان ویژگی‌های افراد مناسب برای انجام جراحی های صورت خواهیم پرداخت. خب پیش از هر چیز دیگر ببینیم که لیفت صورت به چه معناست و به چه منظوری انجام می‌شود؟ با مجله سلامت دکتر نجف بیگی همراه باشید…

یک توضیح مقدماتی درباره لیفت صورت

بر اساس توضیحات سایت معتبر plasticsurgery لیفت صورت به جهت رفع چین ‌و چروک و جوانسازی صورت، از جمله عمل‌های زیبایی می‌باشد که توسط جراح پلاستیک و زیبایی انجام می‌‌گردد. از بین رفتن جوانی و لطافت پوست صورت، از اتفاقاتی ناگوار ا‌ست که به وقوع پیوستن آن، به دلایل مختلف وابسته است؛ عوامل وراثتی، کشش جاذبه زمین، اشعه نور خورشید، آلودگی‌های محیطی، اضطراب و استرس از مهم‌ترین این عوامل هستند.

تغییراتی که در پوست صورت به وقوع می‌پیوندند، باعث پیر جلوه دادن صورت افراد می‌گردد. شل شدن پوست صورت و کاهش خاصیت ارتجاعی آن، مسبب ایجاد چین و چروک‌ها و خطوط در شقیقه، ناحیه اطراف لب، گونه‌ها و چانه افراد هستند. جدا از این، پیر شدن و فرسودگی اسکلت صورت هم در بروز چنین عواملی تاثیرگذار است.

تاثیر لیفت صورت بر جوان سازی پوست

لیفت صورت از جمله عمل‌های زیبایی محبوب و رایج در افرادی‌ می‌باشد که چهره‌شان، نشانی از علائم این چنینی را در خود ثبت کرده‌اند. روش‌های درمانی زیادی برای رفع و برطرف نمودن این مشکلات ابداع شده‌ است که لیفت صورت از رایج‌ترین آنها می‌باشد.

عمل لیفت صورت قادر است صورت افراد را چیزی بین  ۵ سال تا ۱۰ سال، جوان‌تر از آنچه که واقعاً هستند، نشان دهد. البته که لیفت صورت در تمام سنین قابل انجام است، اما معمولاً افراد میانسال، از سنین بین ۴۰ تا ۶۰ سال، عمده‌ترین مشتریان لیفت صورت می‌باشند.

در عمل لیفت صورت، با برداشته شدن مقداری از چربی‌های اضافه صورت، فرآیند سفت کردن عضلات زیرین  پوست صورت و بالا کشیدن پوست صورت و گردن آغاز شده و نشانه‌ها و علائمی که ناشی از افزایش سن در چهره افراد می‌باشد، برطرف خواهند شد.

چه افرادی به انجام لیفت صورت نیازمند هستند؟

به طور کلی، همه کسانی که در نواحی صورت و گردن خود، با شل شدن، چین ‌و چروک و نیز به وقوع پیوستن علائم ناشی از خطوط مواجه هستند، خواهند توانست عمل لیفت صورت را برای جوان سازی پوست خود انجام دهند.

لیفت صورت در بسیاری از افرادی که دچار افتادگی و شل شدگی پوست در نواحی گردن و خطوط فک شده‌اند، نتایجی بسیار عالی را رقم خواهد زد. هر چند لازم است این نکته را متذکر شویم که از بین همه آنها، افرادی به بهترین و مطلوب‌ترین نتایج دست خواهند یافت که در درجه اول، از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و ثانیاً انتظارات واقع‌بینانه و معقول از عمل لیفت صورت داشته باشند.

دکتر نجف بیگی معتقدند که اگر عمل لیفت صورت به شکلی صحیح انجام گردد، با کشیدن پوست نواحی صورت و گردن، باعث بازگردانده شدن نشانه‌های جوانی در چهره افراد می‌شود.

مناسب ترین افراد برای انجام جراحی های صورت

در تیتر قبل توضیح دادیم که تقریباً همه افرادی که با عوامل ناشی از بالا رفتن سن، تاثیرات جاذبه زمین و اضطراب مواجه بوده و دچار شل شدگی و افتادگی در ناحیه پوست صورت یا گردن خود شده‌اند، می‌توانند عمل‌های جراحی پوست صورت، لیفت صورت یا مواردی مشابه را انجام دهند.

همچنین، گفتیم که این گونه عمل‌های جراحی به دلیل تاثیرات مطلوبی که دارند، طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. اما لازم است بگوئیم که همه افراد برای انجام عمل جراحی لیفت صورت یا مواردی از این دست نیز مناسب نیستند. با وجود همه موارد مثبتی که در خصوص عمل لیفت صورت وجود دارد، عواملی نیز در این بین هستند که با در نظر گرفتن آن‌ها مشخص می‌گردد که آیا شما یک فرد مناسب برای انجام لیفت صورت می‌باشید یا نه! از جمله:

  • وضعیت سلامتی پوست صورت: افرادی قادر به انجام لیفت صورت هستند که پوست‌شان دارای مقدار مناسبی از خاصیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری باشد؛ زیرا عمل لیفت صورت همان طور که از نام آن برمی‌آید، طوری برنامه‌ریزی و طراحی شده تا علائم حاکی از پیر شدن پوست را برطرف نماید.
  • بافت استخوانی و اسکلت سالم: بافت استخوانی موجود در زیر پوست صورت، به عنوان یک تکیه‌گاه برای پوست صورت می‌باشد. برخوردار بودن از یک اسکلت سالم و محکم، باعث می‌شود تا تغییراتی که قرار است طی عمل لیفت صورت به وقوع بپیوندند، به نحو احسن، خود را نشان دهند.
  • سلامت عمومی مناسب بدن: فردی برای لیفت صورت به عنوان یک کاندید مناسب درنظر گرفته خواهد شد که از سطح سلامت بالایی برخوردار باشد. برخوردار بودن از سطح مناسبی از سلامت عمومی، برای بهبودی کامل و طی کردن دوران نقاهت پس از انجام عمل جراحی، یک شرط کلیدی و حیاتی به حساب می‌آید.

یک نکته مهم را در نظر داشته باشید!

نتایج مطلوب از عمل‌های جراحی، تا حد زیادی ارتباط مستقیم با تجربه و مهارت پزشک متخصص دارد. این موضوع چه در مورد عمل‌های جراحی زیبایی یا هر نوع عمل دیگری مصداقی از واقعیت را در خود دارد. بنابراین، لازم است که همواره درصدد یافتن بهترین جراح زیبایی باشید تا بتوانید از تجربیات وی برای زندگی بهتر استفاده کنید!

نظر خود را بیان کنید