در کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی، کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، لمینت دندان، کشیدن دندان عقل و بازسازی استخوان انجام می‌شود. تخصص و مهارت لازم، احترام به بیماران و توجه به وقت آنها؛ از جمله ویژگی های بهترین دندانپزشک تهران می باشد.

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی

کلینیک دندانپزشکی در ایران برای عموم مردم مورد توجه قرار دارد. یک علت آن، این است که برخی از بیماران در طول روز به علت مشغله کاری، فرصت کافی برای انجام کارهای دندانپزشکی را ندارند. بنابراین می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند که در ساعات بیشتری حضور دارند و آخر هفته و روزهای تعطیل نیز کلینیک دندانپزشکی باز می باشد. علت دیگر این است که بیمار مراجعه کننده به دندانپزشکی ممکن است، درمان های مختلفی نیاز داشته باشد.

همچنین ممکن است تیم های مختلف درمانی اعم از متخصص ایمپلنت، متخصص پریودونتیکس، متخصص درمان ریشه (اندو) برای بیمار مراجعه کننده نیاز باشد. به همین دلیل بهتر این است که بیمار محترم، کارهای درمانی خود را درکلینیک دندانپزشکی انجام دهد.

الف) این که در وقت ایشان صرفه جویی می شود.

ب) تمامی کارهای ایشان در یک مرکز درمانی انجام می شود و یک پرونده جامع و کامل برای ایشان تشکیل می شود.

ج) در رفت و آمد بیمار صرفه جویی می شود و از پراکندگی کارهای درمانی جلوگیری می شود.

د) در صورت بروز مشکل در درمان، یک کلینیک دندانپزشکی پاسخگو بوده و خیال بیمار نیز راحت می باشد.

کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی

این کلینیک دندانپزشکی همانگونه که از نام آن مشخص است به ارائه خدمات تخصصی ایمپلنت و زیبایی می پردازد. از متخصص پریودونتیکس و متخصص ایمپلنت و زیبایی برخوردار است. زیرا در این سه حوزه به طور اختصاصی فعالیت دارد. در این کلینیک دندانپزشکی، جراحی های زیبایی، لثه و ایمپلنت دندان با لیزر نیز انجام می شود.

ساعات کاری کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی از ۹ صبح تا ۶ عصر می باشد. ایام تعطیل، فعالیت کلینیک دندانپزشکی تعطیل می باشد. دکتر سجودی متخصص ایمپلنت و زیبایی هستند. در این کلینیک دندانپزشکی درمان های زیبایی شامل لمینت دندان، کامپوزیت ونیر، لیفت لثه برای زیبایی و انواع روکش های زیبایی نظیر زیرکونیا، ایمپرس و… انجام می پذیرد.

در سایت، گزینه هایی شامل ایمپلنت، زیبایی، جراحی لثه با لیزر، مقاله راجع به افراد سالمند، گالری تصاویر و دانلود رایگان وجود دارد. تعداد مقالات سایت ۲۴۰ عدد می باشد که در ۴ زمینه: مقالات عمومی دندانپزشکی، مقالات تخصصی ایمپلنت و فک و صورت، مقالات تخصصی زیبایی و مقالات تخصصی جراحی لثه نوشته شده است.

 تعداد زیاد مقالات و تنوع آنها باعث شده است تا مراجعه کننده به سایت هر مطلبی را بخواهد بتواند مطالعه کند. گزینه جست وجو، در قسمت بالا و سمت چپ سایت دندانپزشکی دکتر سجودی قراردارد تا مراجعه کننده به سایت بتواند هر مطلبی را که بخواهد تایپ کند و نتایج آن در پایین نمایش داده خواهد شد. در ادامه برخی از خدماتی که در کلینیک ایمپلنت و زیبایی دکتر سجودی انجام می شود توضیح داده می شود. و در انتها برخی از ویژگی های بهترین دندانپزشک تهران بیان می گردد.

کلینیک دندانپزشکی

نقش لیزر در جراحی ایمپلنت دندان چیست؟

جراحی ایمپلنت دندان با لیزر درمانی بهتر و با آسیب کمتر به بافت نرم و سخت در دندانپزشکی ایمپلنت دندان ایفا می کند. استفاده از لیزر در جراحی ایمپلنت دندان سبب می شود، محل جراحی با حداقل آسیب به بافت نرم و سخت، آماده شود. در واقع ما جراحی آتروماتیک و بدون آسیب در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر خواهیم داشت.

در جراحی ایمپلنت دندان با لیزر، ما قادر خواهیم بود فقط بافت هایی را که نیاز داریم، برداریم و به بافت های سالم اطراف، آسیبی وارد نمی کنیم. برداشت بافت نرم و سخت با حداقل آسیب خواهد بود. دقت انجام جراحی در این روش بسیار افزایش دارد و خونریزی مانند روش جراحی با تیغ، نخواهیم داشت.

مزیت بزرگ دیگر جراحی ایمپلنت دندان با لیزر این است که لیزر پروسه بهبود زخم را سرعت می بخشد. ما فقط بافت هدف را از بقیه بافت ها جدا می کنیم و به بافت های مجاور،  آسیب غیر ضروری نمی زنیم. این مزیت، فرایند التیام زخم را بهبود می بخشد. جراحی لیزر به طور بسیار موثری، واکنش التهابی بافت را کاهش می دهد یا از آن جلوگیری می نماید.

همچنین ترشح آنزیم های بازدارنده فرایند التهابی را تقویت می کند. لیزر خواص ضد میکروبی هم دارد که مشکلات عفونت را بر طرف می نماید. در آخر لیزر سبب تحریک التیام بافت سخت و نرم می گردد. نتیجه نهایی این نوع جراحی، بهبود و التیام  بهتر زخم نسبت به روش های قدیمی جراحی است. روش های قدیمی جراحی ایمپلنت دندان این مزیت ها را ندارند.

آیا از لیزر می توان برای برداشتن آلوده اطراف ایمپلنت دندان که دچار التهاب شده، استفاده کرد؟

پاسخ بلی است. این یکی از مهمترین مزیت ها و نقش های کاربرد لیزر در جراحی ایمپلنت دندان لیزر است. انرژی لیزر خواص ضد میکروبی  دارد که باکتری های آسیب رسان را از بین می برد. پس از برداشتن بافت آلوده اطراف ایمپلنت دندان و تمیز کردن ناحیه مورد نظر، می توانیم التیام و بهبود بافت های سخت و نرم را با لیزر تحریک کنیم.

لمینت دندان با طراحی لبخند دیجیتال (DSD)

داشتن لبخند زیبا و داشتن تناسب بین اجزای صورت و فرم لبخند، تصادفی نبوده و عملکرد مناسب دندانی و مجموعه ای متناسب از مراحل مختلف درمان از جمله تشخیص، هدف بیمار از ایجاد و طراحی لبخند و در نتیجه درمان نهایی باید مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد. لمینت دندان با طراحی لبخند دیجیتال (DSD) شاخه ای جدید و تخصصی از علم دنداپزشکی است که با استفاده از تکنولوژی و فن آوری های دیجیتال روز دنیا زیبایی را برای بیمار رقم می زند.

 بیمارانی که برای بهبود وضعیت ترمیمی و یا زیبایی لبخند خود مراجعه می کنند، تکنولوژیDSD این امکان را می دهد که با توجه به هدف مورد نظر، بیماران خواسته های خود را بیان کنند و به عبارتی در روند درمانی مداخله نمایند؛ به همین دلیل بکارگیری این تکنولوژی نتایج بسیار خوبی را در سراسر جهان به دنبال داشته است.

مزایای طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) منافع و مزایای زیادی برای بیمار به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) توانایی و بهبود کیفی تشخیصی بالا از طریق آنالیزو ارزیابی وضعیت ساختارهای داخل و خارج دهانی.

ب) بهبود ارتباطات بین اعضای تیم درمانی اعم از تکنسین لابراتوار، متخصص زیبایی و بیمار

ج) امکان بررسی بهتر روند درمان از ابتدا تا انتهای درمان

د) ایجاد تغییرات هنگام اجرای برنامه طراحی لبخند دیجیتال (DSD)

ه)  پیش بینی نتیجه نهایی و در نتیجه بهتر شدن نتیجه بالینی  از طریق فن آوری های دیجیتال.

و)  امکان تغییرات در مراحل ابتدایی و مطابق با نظر و سلیقه بیمار

استحکام لمینت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوبی است. استحکام لمینت به عوامل زیر مربوط می شود:

الف) ارزیابی دقیق متخصص زیبایی از آرایش و چیدمان دندان ها

ب) رابطه بسته شدن دو فک و میزان درگیری و همپوشانی دندان ها

ج) اندازه لمینت نسبت به دندان

د) استفاده از نانو ذرات جدید

ه) استفاده از لمینت دندان های مختلف با توجه به موقعیت های دندانی و فکی هر بیمار (عدم استفاده از یک نوع لمینت برای همه افراد)

و) میزان رعایت بهداشت فردی

ز) میزان تراشی که باید برای هر دندان در نظر گرفت. (همه دندان ها به یک نسبت نباید تراش داده شوند و برخی اصلا نیازی به تراش ندارند)

نازکی لمینت دندان چقدر است؟

نازکی لمینت دندان را می توانم به پوست تخم مرغ یا به لنزی بسیار نازک تشبیه کنم که در عین ظرافت باعث حفظ مینا و عملکرد دندان می شود. همانند لنزی که برای بیمار استفاده کاربردی فراوانی دارد و در عین حال از چشم و قرنیه بیمار نیز محافظت می کند.

آیا به تراش دندان نیازی است؟

بسیاری از بیماران نگران تراش دندان های خود می باشند. باید گفت امروزه با به کارگیری نانو ذارت جدید و نوع سمان یا چسب های ارتقا یافته برای لمینت و نیز به کارگیری نرم افزار طراحی لبخند، می توانید قبل از شروع درمان خود، از نوع درمان و میزان تراش دندان های خود آگاهی یابید.

در بسیاری از موارد اگر میزان تخصص و تجربه متخصص زیبایی و تیم لابراتواری او در سطح بالایی باشد، نیازی به تراش دندان ها نیست و با استفاده از لومینیرز و لمینت کانتکت لنز (contact lens) ، می توان در عین حفظ مینای دندان از تراش دندان خودداری نمود.

کلینیک دندانپزشکی

انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها:

لمینت دندان به دو نوع تقسیم می شود که بر اساس جنس و ساخت متفاوت هستند.

الف) لمینت کامپوزیتی: ثبات رنگ این نوع لمینت کمتر است ولی قیمت آن ها ارزان تر می باشد همچنین تراش کمتر دندان از جمله مزیت های دیگر لمینت کامپوزیتی است.

ب) لمینت سرامیکی: مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و دارای ظاهر زیباتری هستند. همچنین ثبات رنگ بیشتری در مقایسه با کامپوزیت ها دارند.

ونیرها از جنس سرامیک هستند و در لابراتور ساخته می شوند که به آن ها سرامیکی گفته شده ونیری که از جنس کامپوزیت است در مطب به صورت مستقیم ساخته می شود که به آن ونیر کامپوزیتی گفته می شود.

دندان عقل چیست؟

سومین دندان آسیای هر فک را دندان عقل می گویند. این دندان در ۱۸ سالگی رشد می کند، به همین علت آن را دندان عقل نام داده اند.

انواع دندان عقل

دندان عقل می تواند به شکل کامل رشدکرده، نیمه نهفته و یا کاملا نهفته باشد. رشد دندان عقل احتیاج به وجود فضای کافی در استخوان فک دارد و در صورتی که فضای کافی در فک انسان نباشد، دندان به شکل نهفته یا نیمه نهفته خود را نشان می دهد.

کشیدن دندان عقل بدون آسیب به استخوان فک!!!

باید توجه داشت که با کمک روش ها و نکات زیر می توان دندان عقل را بدون درد کشید !!!!

الف) استفاده از لیزر

ب) استفاده از ابزارهای مخصوص و جدید کشیدن دندان عقل

ج) استفاده از میکروسکوپ دندانپزشکی

د) تجهیزات مدرن در کلینیک دندانپزشکی

ه) تجربه و دقت بالای متخصص

و) دقت در حفظ استخوان و لثه اطراف دندان عقل

ریشه های دندان عقل در سنین بالاتر قطعا قطورتر شده و همین باعث می شود تا کشیدن دندان عقل در سنین بالا همراه با درد و رنج بیشتری باشد بعد از کشیدن دندان عقل دوران التیام یافتن دندان ها طولانی تر خواهد شد و اگر دیر اقدام به کشیدن دندان عقل شود دندان های مجاور نیز دچار پوسیدگی می شوند.

ویژگی بهترین دندانپزشک تهران چیست؟

تعهد کاری و اخلاق حرفه ای و دانش کافی و تخصص در زمینه کاری و داشتن تجهیزات مدرن و به روز مهمترین ویژگی های بهترین دندانپزشک تهران است.

بسیاری از بیماران از دندانپزشکی واهمه دارند و این ترس مربوط به سن و گروه خاصی نیست. در واقع بیمار چه مرد باشد و چه زن، پیر باشد یا جوان، چه بزرگسال باشد و چه کودک اندکی از محیط دندانپزشکی می ترسد و از مراجعه به دندانپزشکی واهمه دارد. خصوصا اینکه خاطره ای ناخوشایند از دندانپزشک یا محیط دندانپزشکی داشته باشند.

این ترس آنها علت عدم مراجعه دوره ای و مرتب به کلینیک دندانپزشکی می باشد. اگر بیمار از محیط دندانپزشکی خوشش بیاید و در این محیط آرامش داشته باشد و دندانپزشک با تجربه ای درمان های دندانپزشکی را انجام دهد و استرس به بیمار وارد نشود، بیمار تمایل پیدا می کند که در چنین محیطی درمان های خودش را انجام دهد.

انجام خدمات دندانپزشکی باید با کیفیت عالی و تجهیزات به روز و با برخورد عالی دندانپزشک و منشی و دستیاران آنها انجام شود تا تجربه ای بسیار خوب در ذهن بیمار نقش ببندد و آنها برای مراجعات مجدد و نیز معرفی آن تیم حرفه ای و مجرب به دوستان و آشنایان خود تمایل زیادی داشته باشند.

کلینیک دندانپزشکی

راه های پیدا کردن بهترین دندانپزشک

الف) جست و جوی شخصی

ب) مشورت کردن

ج) جست و جو در اینترنت

د) خواندن نظرات مراجعین محترم

ه) مشاهده گالری تصاویر (تصاویر قبل و بعد بیماران) و مشاهده فیلم رضایت بیماران در صورت موجود

و) تماس با مرکز تخصصی مورد نظر

برخی ویژگی های بهترین دندانپزشک و تیم عالی و حرفه ای

الف) داشتن تخصص و مهارت های لازم

ب) توجه کافی به بیمار

ج) آموزش بهداشت دهان و دندان به بیمار

د) رعایت بهداشت و استریل بودن وسایل مطب

ه) احترام به همه بیماران

و) استفاده از پرسنل حرفه ای

ز) استفاده از به روز ترین تجهیزات و وسایل مدرن

ح) لزوم توجه به وقت بیمار

در کلینیک دندانپزشکی دکتر سجودی؛ کاشت ایمپلنت دندان با لیزر، لمینت دندان و طراحی لبخند دیجیتال و جراحی کشیدن دندان عقل با استفاده از جدیدترین تجهیزات دندانپزشکی و تکنولوژی روز دنیا توسط بهترین دندانپزشک تهران انجام می‌گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۸۸۰۸۲۹۴۱ و ۸۸۰۸۹۱۱۲ تماس بگیرید.               

 

نظر خود را بیان کنید