لیزر موهای زائد

رپوتاژ آگهی

با توجه به پیشرفت روزافزون علم، معمولاً انجام فعالیت‌هایی در راستای زیباسازی پوست و مو راحت‌تر از گذشته شده و می‌شود به جرات گفت که تقریباً کلیه نیازها برای زیبایی برطرف شده است. در این مقاله سعی بر این است که خواننده آشنایی مختصری با لیزر موهای زائد پیداکرده که با این روش دیگر احتیاجی به ژیلت، اپیلاسیون، بندانداختن و… نیست. می‌توانید برای خلاص شدن از موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن خود برای همیشه و دائم با یکی از روش‌های لیزر موهای زائد آن‌ها را از بین ببرید.

لیزر موهای زائد

چگونگی عملکرد لیزر موهای زائد

نور لیزر موهای تیره‌رنگ را حرارت می‌دهد و باعث سوزاندن آن می‌شود. با حرارت و سوزاندن مو، درواقع خود فولیکول مو آسیب می‌بیند و از بین می‌رود. هریک از موهای بدن ما دارای یک دورهٔ رشد و استراحت هستند. در یک‌زمان معلوم و مشخص تقریباً بیشتر موهای بدن در حال استراحت هستند و تعداد اندکی از آن‌ها در فاز رشد می‌باشند.

چنانچه در حین لیزر موهای زائد، فولیکول‌های مو در حال استراحت باشند، اشعه لیزر بر روی آن‌ها بی‌تأثیر است. به خاطر همین است که برای از بین بردن همهٔ موها به چندین جلسه لیزر موهای زائد، با بازه‌های زمانی مشخص نیاز است. در هر جلسه تعدادی از فولیکول‌های فعال مو از بین می‌روند و سرانجام بعد از مدتی تقریباً تمامی موهای زائد از بین می‌روند.

چه افرادی می‌توانند از لیزر موهای زائد استفاده کنند؟

تقریباً همه افراد اعم از زنان و مردان قادر به استفاده از این روش در تمام قسمت‌های بدن خود می‌باشند، هرچه رنگ موها تیره‌تر باشد تأثیر لیزر بر آن بیشتر خواهد بود، البته ویژگی‌های فردی شخص هم در نظر گرفته می‌شود و قوانین جاری دربارهٔ کاربرد لیزر نیز در همهٔ موارد اجرا می‌شود.

عموماً حداقل سن مجاز برای استفاده از لیزر موهای زائد را ۱۲ سال تعیین کرده‌اند.

لیزر موهای زائد

چه دستگاه لیزری را انتخاب کنیم؟

در همین مورد، دکتر امامی متخصص پوست و مو توصیه های مناسبی را ارائه دادند که در ادامه آنها را مرور خواهیم کرد:

در تعدادی از مراکز هنوز از سیستمهای نوری (IPL) به عنوان لیزر استفاده می شود که به هیچ عنوان عملکرد لیزر الکساندرایت را ندارد و فقط نوعی پرتو تقویت شده می باشند که گاها به اشتباه به آنها لیزر هم می گویند. (معمولا در سیستم های نوری بر روی سطح بدن از ژل استفاده می گردد.) دستگاه های IPL – E light – SHR و.. از انواع سیستم های نوری می باشند.

پیش از لیزر موهای زائد باید در مورد چه مسائلی تحقیق کنم؟

در ادامه دکتر امامی توصیه کردند که، شما به عنوان متقاضی لیزر موهای زائد باید حتما در مورد دستگاه و کمپانی سازنده دستگاه تحقیق کنید، زیرا دستگاه های تولید کننده طول موج لیزر الکساندرایت بسیارند، این دستگاه ها از ۵-۶ هزار تا ۱۵۰ هزار دلار امریکا قیمت دارند و قطعا کارایی آنها با هم یکسان نیست. در حال حاضر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، دستگاه جنتل پرو ساخت کمپانی کندلا با قیمت ۱۵۰ هزار دلار آمریکا گران قیمت ترین دستگاه لیزر موهای زائد در دنیاست!

وی افزود، دستگاه “جنتل پورو” ساخت کمپانی “کندلا” آمریکا است و آخرین و پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا برای از بین بردن و لیزر موهای زائد است. یکی از مزیت های مهم این دستگاه مجهز بودن آن به قویترین و اختصاصی ترین کولینگ یا سیستم خنک کننده (اسپری) جهت کاهش حس درد و التهاب و سوزش می باشد.

یکی از خصوصیات منحصر بفرد دستگاه جنتل پرو کندلا، قابل تنظیم بودن عرض پالس (Pulse Duration) و میزان انرژی (Fluence) برای از بین بردن هر نوع مو با هر ضخامت و همچنین با هر رنگ پوستی است که قابلیت را در درمان حتی پوستهای تیره تر نیز افزایش داده است.

چه کلینیکى را انتخاب کنیم ؟

دقت در انتخاب کلینیک به همان اندازه انتخاب دستگاه مهم است در یک کلینیک پیشرفته به نکات زیر باید دقت شود:

همه موها نباید با تیغ شیو شوند چراکه دربرخى قسمتها با تیغ زدن و کلفت شدن موها نتیجه عکس حاصل میشود اینکه شما میبینید افراد در لیزر بادستگاه یکسان  درکلینیک هاى متفاوت نتیجه متفاوت میگیرند، دقت به همین مطلب میباشد.

زمان مناسب بین جلسات باید بدرستى تعیین شوند

این فواصل برای قسمتهای مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای اندام فاصله ۵/۱ ماه و برای زیر بغل ۱ ماه مناسب است و براى صورت نیز ١ ماه که طبق نظر پزشک به تدریج افزایش می یابد.

در نظر داشته باشید که مو فقط در حالت رویش تحت تاثیر لیزر قرار می گیرد و چون زمان رویش موها متفاوت است بهترین زمان جلسه، پس از وقتی است که حدود ۲۰ درصد موها شروع به رشد کرده است زیرا اگر زودتر از موعد مقرر مراجعه کنید بخش زیادی از فولیکولها که در شرایط رکود هستند اصلاً تحت تاثیر لیزر قرار نمی گیرند و اگر دیرتر مراجعه کنید سلولهای زاینده مجدداً مجال فعالیت پیدا می کنند و موها به حالت اولیه بر می گردد.

در ضمن درمان نگهدارنده ( شارژ ) برای مناطق مختلف بدن متفاوت است به طور مثال بیکینی بیشتر از زیر بغل و اندام احتیاج به شارژ دارد.

توجه: لیزر را بروى موهاى کرکى انجام ندهید که نتیه عکس دارد.

پزشک باید علائم بیماران با اختلالات هورمونى را بداند و با شناخت علت اقدام به درمان آن کند تا از جلسات متعدد و عدم پاسخ و دل‌سردى بیمار جلوگیرى شود.

لیزر موهای زائد

نکاتی مهم درباره لیزر موهای زائد

 • قبل از مراجعه حتماً موهای زائد خود را بتراشید
 • از عینک‌های مخصوص برای محافظت از چشم‌ها در برابر اشعه‌ی مضر استفاده کنید
 • در صورت بروز درد و سوزش در حین انجام عمل حتماً با متخصص در میان بگذارید تا با تنظیمات لیزر کار برای شما آسان گردد
 • برای تسکین بیشتر از ژل خنک‌کننده استفاده نمایید
 • سعی کنید تا چند روز پس از انجام عمل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید
 • حتماً از کرم‌های ضد آفتابی که پزشک برای شما تجویز می‌کند استفاده کنید
 • از رفتن به استخر و سونا تا چند روز پس از لیزر موهای زائد پرهیز نمایید

برخی از مزایای لیزر موهای زائد

 • معمولاً انجام لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت بدون عوارض جانبی است
 • با پیشرفت فنّاوری‌های خنک‌کننده معمولاً این روش بدون درد انجام می‌شود
 • اثربخشی فوری این روش با بقیه روش‌های رفع موهای زائد قابل‌مقایسه نیست و بسیار سریع است
 • این روش دائمی است و دیگر نیاز به لیزر کردن مجدد ندارید
 • در این روش پوست درگیر نخواهد شد
 • بخش وسیعی از موهای زائد را می‌توان در زمان کوتاهی از بین برد
 • قابلیت تنظیم دستگاه برای قسمت‌های حساس‌تر بدن از فواید عالی این روش است
 • در این روش ایجاد زخم و تغییر رنگ‌دانه‌ها به‌ندرت اتفاق می‌افتد

عوارض لیزر موهای زائد

 • احتمال تاول زدن پوست در موارد نادری مشاهده‌شده است
 • ممکن است در نواحی تحت تابش، تیره یا روشن‌شدگی‌هایی بوجود آید که با تنظیم دستگاه قابل‌حل است
 • احتمال پوسته‌پوسته شدن در ناحیه تحت تابش وجود دارد
 • آفتاب‌سوختگی و بی‌حسی پس از انجام عمل نیز گزارش شده است که با استفاده از پماد و سردکننده‌ها قابل‌حل است
 • ممکن است قرمز شدگی و همچنین ورم مشاهده شود
 • به دلیل تجمع چربی در ناحیه موردنظر، بوجود آمدن آکنه و جوش دور از انتظار نیست

لیزر موهای زائد

با همهٔ این‌ها، لیزر موهای زائد به دلیل گسترش موارد استفاده برای نواحی مختلف بدن و همچنین سرعت قابل‌ملاحظه آن نسبت به سایر روش‌ها یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌ها در این زمینه است. کلینیک دکتر امامی با تجهیزات پیشرفته درزمینهٔ لیزر موهای زائد، تزریق ژل لب ، کلینیک لاغری ، مزوتراپی و همچنین کادری باتجربه می‌تواند گزینه مناسبی برای شما عزیزان باشد.

نظر خود را بیان کنید