امروزه، روش‌های مختلفی برای افزایش زیبایی چشمان استفاده می‌شود که یکی از روش‌های پر طرفدار، اکستنشن مژه است. به کمک این روش، چشمان شما درشت و مژه‌ها نیز پرپشت و ضخیم ظاهر خواهند شد. در این مقاله، در مورد این روش از کاشت موقت مژه، اشاره خواهیم کرد تا با آگاهی کامل نسبت به این روش زیبایی، تصمیم‌گیری درست داشته باشید.

همه چیز در مورد اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست؟

زیبایی چشمان با وجود مژه‌های ضخیم و بلند و حجیم، جلوۀ بیشتری خواهد داشت. یکی از روش‌های قدیمی، کاشت مژه مصنوعی بود که به دلیل عدم کیفیت مناسب و همچنین ماندگاری کوتاه مدت، چندان مورد استقبال بانوان قرار نگرفت. اما روش دیگری که بیش از سایر روش‌های کاشت مژه، مورد توجه قرار گرفته است، روش اکستنشن مژه می‌باشد.

در این روش، هر تار از مژه‌های مصنوعی با کمک چسب طبی و با کیفیت به مژه‌های طبیعی متصل خواهند شد که هر تار مژه، مانند مژۀ طبیعی خمیدگی و انحنای خاصی دارد. با کاشت دقیق مژه‌ها، زیبایی چشمان دو چندان شده و این زیبایی به مدت ۶ الی ۸ هفته ماندگاری خواهد داشت.

برای ترمیم اکستنشن، می‌توانید پس از مشاهدۀ ریزش هر بخش از مژه به آرایشگاه مراجعه کرده و مجدداً نواحی خالی را با تارهای مژۀ جدید، پر کنید.

اکستنشن مژه با کاشت مژه مصنوعی چه تفاوتی دارد؟

همانطور که می‌دانید، مژۀ مصنوعی، معمولاً دربردارندۀ چند دسته کوچک از تار مژه بوده یا در مدل دیگر، به شکل یک تکه می‌باشد. برای کاشت مژه‌های مصنوعی این چنینی، از چسب خاصی استفاده می‌شود که نسبت به چسب مورد استفاده در اکستنشن مژه، کیفیت کمتری دارد.

در روش اکستنشن، تارهای مژه به صورت تکی روی تار مژه طبیعی قرار گرفته و ضمناً از چسب طبی و با کیفیتی برای ماندگاری بیشتر مژه‌ها روی پلک استفاده می‌شود. مزیت این نوع کاشت مژه نسبت به مژه مصنوعی، طبیعی بودن مدل و ظاهر مژه‌های کاشت شده است. با توجه به اینکه، دوام و ماندگاری روش اکستنشن به شکلی است که هنگام دوش گرفتن، شنا یا ورزش کردن و تعریق زیاد، به ندرت ریزش خواهند داشت.

نکتۀ قابل توجهی که باید در تفاوت این دو مدل از کاشت مژه در نظر بگیرید، روش کاشت آنها است. در کاشت مژه مصنوعی، معمولاً فرد به تنهایی، می‌تواند مژه‌ها را روی پلک بچسباند. هر چند باید در این مورد نیز دقت زیادی داشته باشد تا آسیب جدی به سلامت چشم و پلک وارد نشود.

اما در روش اکستنشن مژه، به دلیل کاشت تکی هر تار مژه، نیاز به حضور در سالن زیبایی خواهید داشت. به این خاطر که در این روش از کاشت مژه، دقت، مهارت و سرعت فرد متخصص بسیار مهم می‌باشد و ضمن آنکه، باید فرد انجام دهنده، نسبت به نکات مراقبتی و بهداشتی نیز کاملاً آگاه بوده تا کمترین آسیبی به نواحی اطراف چشم وارد نشود.

اکستنشن مژه به چند روش انجام می‌شود؟

اکستنشن مژه به صورت تار به تار یا دولاین

در این روش با کاشت هر تار مژه در نواحی خالی، مژه‌ها به صورت پرپشت، یکدست و طبیعی ظاهر می‌شوند که این روش به اسامی مختلف مانند مدل ایتالیایی، خلیجی، بوته‌ای، ترکیه‌ای، تک انبر یا روسی در برخی از سالن‌های زیبایی، نامیده می‌شود.

مدل والیوم و مگا والیوم

کاشت مژه در این روش به صورت چند بعدی بوده که ۲ الی ۱۰ بعدی به عنوان مدل والیوم شناخته شده است و کاشت مژه به صورت ۱۲ بعدی، مگا والیوم عنوان می‌شود.

هر دو مدل، از جمله روش‌های پر طرفدار در میان بانوان محسوب می‌شوند که به دلیل افزایش حجم مژه‌ها در عِین طبیعی ظاهر شدن آنها، مورد استقبال واقع شده‌اند. تارهای مژه در این نوع اکستنشن، در ۲ الی ۴ جهت مختلف می‌باشند که همین امر به پرپشت شدن مژه‌ها کمک خواهد کرد.

مدل کلاسیک

تارهای نازک مژه مصنوعی، توسط فرد متخصص و کاربلد با استفاده از چسب ویژۀ این کار، روی هر تار مژۀ طبیعی، قرار گرفته و به شکل صحیح چسبانده می‌شوند.

همه چیز در مورد اکستنشن مژه و روش‌های مختلف پیاده‌سازی آن

برای بهترین بودن تنها داشتن مهارت کافی نیست. در این راه داشتن تجهیزات اصل، باکیفیت و کامل نقش اساسی دارد، برای انجام اکستنشن مژه به ابزار‌های خاصی نیاز خواهید داشت که مجله نگین استور در یک مطلب جداگانه به معرفی آنها پراخته است. این مقاله را می‌توانید از آدرس زیر مطالعه کنید.

معرفی وسایل مورد نیاز اکستنشن مژه

چه مراقتب‌هایی را باید قبل و بعد از اکستنشن مژه در نظر گرفت؟

 • برای آنکه ماندگاری مژه‌های کاشت شده به روش اکستنشن بیشتر باشد و ریزش آنها کمتر، بهتر است به نکات ذکر شده در این قسمت بیشتر توجه کنید تا از داشتن مژه‌های زیبا و حجیم، لذت ببرید.
 • پس از کاشت مژه، به مدت ۲۴ ساعت حمام نروید یا قبل از کاشت مژه، دوش بگیرید. با این عمل، به ماندگاری بیشتر مژه‌ها کمک خواهید کرد.
 • از رفتن به استخر یا جکوزی برای ۲ روز پرهیز کنید. آب گرم و آب استخر، ممکن است باعث شُل شدن مژه‌های کاشت شده شوند. بعد از این مدت، با خیال آسوده و بدون نگرانی، می‌توانید در این مکان‌ها حاضر شوید.
 • اگر چشمان شما به مواد آرایشی مختلف حساسیت دارد، بهتر است ابتدا نواحی کوچکی از پلک را با مژۀ مصنوعی بپوشانید، سپس در صورت عدم واکنش چشمان شما به مواد مصرفی، کار را ادامه دهید.
 • پیشنهاد می‌کنیم، ریمل ضد آب را چند روز قبل از انجام این کار، روی مژه‌ها نکشید. در اغلب مواقع، مواد ریمل ضد آب به دلیل عدم ریزش، ممکن است مانع از اثربخشی مفید چسب روی مژه‌های کاشت شده شوند.
 • پس از اکستنشن مژه، دیگر نیازی به ابزار فر مژه نخواهید داشت. استفاده از این ابزار، باعث شکسته شدن تارهای مژۀ کاشته شده خواهد شد. ضمن آنکه، دوام مژه‌ها نیز کمتر می‌شود.
 • هرگز برای جدا کردن مژه‌های کاشته شده، آن‌ها را با انگشتان نکشید. این عمل باعث ریزش و کَنده شدن تارهای مژه طبیعی خواهد شد. اگر قصد جداسازی مژه‌های مصنوعی را دارید، بهتر است به آرایشگاه مراجعه کرده و از مژه‌کار بخواهید با مواد و محلول خاص، مژه‌ها را جدا کند.
 • در طول حمام چشمان خود را مالِش ندهید و پس از دوش گرفتن نیز، با کمک یک حولۀ تمیز، چشمانتان را پاک کنید، اما فشار بر چشمانتان وارد نکنید.
 • اگر می‌خواهید به مژه‌های کاشته شده ریمل بزنید، حتماً از ریمل معمولی استفاده کنید. ریمل‌هایی که حاوی روغن طبیعی یا ضد آب هستند را هرگز استفاده نکنید.
 • برای پاک کردن و تمیز کردن چشمان می‌توانید از پدهای مخصوص استفاده کنید. برای خرید این نمونه پَد آرایشی، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی نگین استور مراجعه کرده و محصولات آرایشی مورد نظر خود را سفارش دهید. 

همه چیز در مورد اکستنشن مژه برای رعایت نکات مهم مراقبتی

آیا اکستنشن مژه، عوارض خاصی دارد؟

کاشت مژه موقت مانند هر روش زیبایی دیگری، دارای مزایا و معایب خاصی است که توجه به این معایب یا عوارض، در تصمیم‌گیری شما جهت انجام این عمل، اثر خواهد گذاشت.  در اغلب مواقع، برخی افراد با مشکلات زیر روبرو می‌شوند:

 • سوزش و خارش چشم
 • التهاب پلک و چشم یا افزایش قرمزی چشم  
 • ایجاد لخته خون داخل چشم

اگر با مشکلات ذکر شده، روبرو شدید و این روند برای چند ساعت و چند روز ادامه‌دار بود، حتماً به مژه‌کار اطلاع داده و در گام بعدی به پزشک مراجعه کنید. متاسفانه، بسیاری از افراد بدون توجه به این نکات، آسیب جدی به سلامت چشمانشان وارد کرده‌اند.

نکتۀ قابل توجهی که باید حتماً به آن دقت داشته باشید، بهداشت محیط آرایشگاه و فرد انجام دهنده است. برای انجام اکستنشن مژه، ابزار و مواد خاصی مصرف می‌شوند که باید تمام ابزارها پس از هر مرحله کاری استریل شده و ضمناً مواد نیز از نوع درجه یک و با کیفیت باشند. اهمیت به این نکات، باعث حفظ سلامتی چشمان زیباجو و همچنین رضایت او از انجام این کار خواهد بود.
مطالب بیشتر در مورد اکستنشن مژه را در سایت نگین استور (www.neginstore1.com) مطالعه نمایید

نظر خود را بیان کنید