در مورد آموزشگاههای آزاد فنی حرفه ای بیشتر بدانیم.

آموزشگاههای آزاد فنی حرفه ای به مراکز و مجتمع های تخصصی آموزشی گفته می شود که از اداره کل آموزش فنی حرفه ای که تحت نظارت وزارت کار و امور اجتماعی مجوز فعالیت گرفته اند و در شهرهای مختلف با ثبت نام کارآموزان و هنرجویان در رشته های مد نظر آنها و متناسب با ادامه مسیر آنها جهت ورود به بازار کار ، احداث می شوند.

ساختار اکثر آموزشگاههای فنی حرفه ای به یک صورت می باشد، یعنی با توجه به هزینه های بسیار مناسب و اندکی که دارند، موسسان و سرمایه گذاران آنها سعی می کنند با کمترین هزینه در رهن و یا خرید مکان ، آن مرکز را راه اندازی کنند. اما لازم به ذکر است که مراکز هم هستند که به اصل آموزش و فضای آموزشی اهمیت زیادی می دهند و برای احداث یک آموزشگاه فنی حرفه ای سرمایه گذاری قابل توجهی انجام می دهند تا هنرجویان بتوانند در فضای کاملاً راحت و آرام به آموزش بپردازند. از جمله مزایای یک آموزشگاه فنی حرفه ای لوکس می توان به این نکته اشاره کرد که هنرجو و کارآموز با ورود به مکانی که بسیار شیک و مدرن است و امکانات رفاهی و آموزشی خوب و مدرسین خوبی دارد، احساس امنیت می کند و حتی انگیزه پیدا می کند که از این فضا الگوبرداری نماید. از جمله این آموزشگاهها می تواند به آموزشگاه فنی حرفه ای گوهرپژوه واقع در مرزداران اشاره کرد.

آیا سازمان فنی حرفه ای و آموزشگاههای فنی حرفه ای ، مدارک بین المللی صادر می کنند و مدارک بین المللی مورد تائید چه کشورهایی می باشد؟

یکی از امتیازهای موثر سازمان فنی و حرفه ای، صدور مدرک بین المللی است و دلیل آن عضویت ایران در سازمان بین المللی کار ILO می باشد، بنابراین مدارک کسب شده قابل تایید و ترجمه در دادگستری و نیز قابل پذیرش و کاربرد در کشورهای عضو سازمان بین المللی کار می باشد.

شما می توانید با ورود به لینک رسمی سازمان بین المللی کار ، اسامی کشورهایی که تحت پوشش آن هستند را ملاحظه کنید و این کشورهای مدارکشان دارای اعتبار جهانی و مورد تائید سازمان بین المللی کار خواهد بود.

http://www.ilo.org/public/english/standards/relm/country.htm

کارآموزان در آموزشگاه فنی حرفه ای پس از گذراندن دوره مراقبت پوست و مو و زیبایی و غیره در آموزشگاه گوهرپژوه و کسب حد نصاب نمره قبولی در آزمون ها از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور علاوه بر گواهینامه مهارت، یک کارت هوشمند نیز اخذ می نمایند که در تمام کشورهایی که در لینک بالا ذکر شده است، معتبر و مورد قبول می باشند.

نمونه هایی از مدرک پوست و مو و زیبایی و تناسب اندام که کارآموزان عزیز آموزشگاه گوهرپژوه پس از قبولی در آزمون از سازمان فنی و حرفه ای اخذ نموده اند:

goharpajooh

دریافت مدارک ـ چگونه می توان در آموزشگاه فنی حرفه ای مدرک دریافت کرد؟

هنرجویان عزیز پس از حضور و به پایان رساندن کلاس های آموزشی مراقبت پوست و مو و زیبایی و تناسب اندام و… در آموزشگاه فنی و حرفه ای گوهرپژوه از طریق آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و پس از اخذ کارت آزمون در تاریخ مقرر به حوزه امتحانی که توسط اداره کل فنی و حرفه ای تعیین می گردد ، مراجعه نموده و از طریق برگزاری آزمون تئوری و سپس آزمون عملی و کسب حد نصاب نمره، مدرک مستقیماً توسط سازمان صادرمی گردد لازم بذکر است که آموزشگاه هیچ گونه دخل و تصرفی در برگزاری آزمون و صدور مدرک ندارد.

دریافت مدرک تابع قوانین جاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز مصوبات مجلس می باشد بدین معنی که کسب این گواهی نشانه کسب مهارت به صورت رسمی در نهاد وابسته به وزارت کار بوده و دلیل و جوازی برای تاسیس مطب مثلاً توسط افراد غیر پزشک نمی باشد اما طبیعتاً افراد ذکرشده تحت پوشش و نظارت پزشک و کادر درمانی به عنوان اپراتور ورزیده جایگاه شغلی برتری در قیاس افراد فاقد این مدرک خواهند داشت.

یکی از بزرگترین اهداف یک آموزشگاه خوب ، ارئه بهترین کلاس آموزشی در فضای مجهز توسط کادری با تجربه و متبحر بوده و با حضور برندهای نامی و مطرح در حیطه پوست و مو و زیبایی، تجهیزات لیزر، لاغری، آرایشی و… و پشتیبانی تئوری و عملی دائمی برای کارآموزان خود فراهم خواهیم نمود.

در مورد آموزشگاههای آزاد فنی حرفه ای بیشتر بدانیم.

رشته های پر طرفدار در آموزشگاههای فنی حرفه ای ، چه رشته هایی هستند؟

دوره هایی که زیر شاخه ی بهداشت و ایمنی هستند ، از پرطرفدارترین و محبوب ترین رشته های فنی حرفه ای هستند. چرا که بیشترین  مراجعین این رشته ها، پزشکان، تکنسین ها، پیراپزشکان، دستیاران پزشکان، منشی های پزشکی و عمومی هستند که تمایل دارند وارد این حوزه ها شوند.

دوره هایی که مختص پزشکان و پیراپزشکان، دستیاران و منشی ها می باشد به شرح زیر است:

ـ دوره مشاوره پوست، مو، زیبایی و تناسب اندام

ـ مشاوره صحیح استفاده از کرم ها و محصولات بهداشتی

ـ کاربرد تجهیزات پزشکی، زیبایی و تناسب اندام

ـ اپراتور دستگاه لیزر (رعایت الزامات سلامت ، بهداشت، ایمنی در محیط کار با لیزر)

دوره هایی که مختص عموم می باشد و فقط نیاز به داشتن مدرک بالای دیپلم دارد؛

ـ منشی پزشکی

ـ دوره های کاربر ماساژ

ـ آموزش ماساژ شیاتسو

ـ آموزش ماساژ درمانی

ـ آموزش ماساژ رفلکسولوژی

ـ آموزش ماساژ تای

ـ آموزش ماساژ کمپرس گیاهی

ـ آموزش ماساژ سنگ

ـ آموزش ماساژ سوئدی

ـ آموزش ماساژ  آروماتراپی

ـ آموزش ماساژ بافت عمقی (دیپ تیشو)

ـ آموزش ماساژ شمع

ـ آموزش کمک های اولیه

کسانی که از این مدارک بهره مند می شوند، می توانند به راحتی مشغول به کار شوند. در آموزشگاه فنی حرفه ای علاوه بر آموزش نکات تئوری ، نکات عملی هم آموزش داده می شود و شخص مهارت می آموزد.

با پیشرفت و رشد روزافزون تکنولوژی و ارتقاء بشر در زمینه علوم مختلف و دستیابی به شناخت بیشتر ازعلت بسیاری اتفاقات و تلاش در جهت بهبود و ارتقا راه حل های آنها؛ در زمینه علوم پزشکی و مخصوصا حوزه پوست و زیبایی و لیزر پیشرفت های بسیار چشمگیری حاصل شده است و تکنولوژی های جدید و به روز با تمرکز برعلت ایجاد اختلالات پیری پوست، منجر به کاهش علایم و سرعت پیری پوست شده و با رفع مشکلات پوستی حاصله ناشی از علل مختلف مانند نور خورشید و افزایش سن و… باعث شکل گیری فرآیندهای جوانسازی و بهبود نمای ظاهری و ساختار کلاژن وعناصر پوست می شوند.

هم چنین به موازات تولید روزافزون ترکیبات بهداشتی و آرایشی مختلف و تنوع فراوان شوینده ها و مکمل ها و کرم های مختلف و همراه با افزایش آگاهی افراد از نحوه مراقبت از پوست و پیشگیری از پیری؛ تقاضای گیرندگان خدمات برای انجام اقدامات مختلف پوست و زیبایی درحال افزایش است.

به همین جهت یادگیری علوم مختلف با زیبایی و جوانسازی و شناخت دستگاه ها و ابزارها و تکنیک های موجود در این حوزه با توجه به نیاز بازار کار؛ باعث اشتغال زایی در حوزه ای خاص و متفاوت ازعلوم پزشکی می شود. فارغ التحصیلان رشته های مختلف زیبایی با توجه به نوع دوره طی کرده امکان کاریابی در مراکز زیبایی و سالن ها و مطب ها و کلینیک های تخصصی پوست و هتل ها و اسپاها و… را دارند.

یادگیری و کسب مهارت در دوره مراقبت پوست و مو و زیبایی شرایط و جایگاه متفاوتی برای دانش آموختگان آن ایجاد می کند. در این راستا آموزشگاه گوهرپژوه به عنوان اولین آموزشگاه فنی و حرفه ای فعال در حوزه آموزش های بهداشت و ایمنی رشته های تجهیزات و دستگاه های زیبایی و تناسب اندام و لیزر با کادری مجرب متشکل از پزشکان و متخصصین رشته های مربوطه مفتخر است تا کنون بیش از هزار کارآموز موفق داشته است.

ـ آیا با مدارک ماساژ فنی حرفه ای می تواند جواز کسب مرکز اسپا و ماساژ دریافت کرد؟

یکی از ویژگی های آموزشگاه فنی حرفه ای گوهرپژوه این است که رویای شما را در احداث یک مرکز اسپا و ماساژ تحقق می بخشد. به این صورت که شخصی که خواستار دریافت جواز کسب می باشد، بایستی دوره کاربر ماساژ را پشت سر بگذارد، پس از دریافت نمره قبولی و دریافت گواهینامه مهارت کاربر ماساژ، می تواند با مراجعه به اتحادیه گرمابه داران نسبت به دریافت جواز کسب مرکز ماساژ و اسپا اقدام نماید.

goharpajooh

آشنایی با آموزشگاه گوهرپژوه ؛

آموزشگاه گوهرپژوه برگزارکننده دوره مراقبت پوست ، مو و زیبایی، کمک های اولیه، ماساژ، طب سنتی و غیره با برخورداری از مجرب ترین اساتید و پزشکان همراه با ارائه مدرک رسمی قابل ترجمه از سازمان فنی و حرفه ای.

کادر آموزشی و مؤسسین این مجموعه تماماً ازحرفه ای های پزشکی، متخصصین، طب اورژانس، دندانپزشک، پرستار، کارشناس بهداشت، تکنسین اتاق عمل و… بوده و دارای سابقه و تجربه ای طولانی و درخشان در زمینه آموزش در نهادهای دانشگاهی همچون بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی و نیزهمکاری علمی و آموزشی با انجمن های پزشکی و تخصصی و مراکز تحقیقات دانشگاهی و… میباشند .

هدف از راه اندازی این مجموعه ارتقای دانش بومی، افزایش سطح مهارت، اشاعه علمی واصولی دانش های تخصصی مرتبط هم در بخش تخصصی جهت جامعه پزشکی و کادر درمان و بهداشت و هم در بخش عمومی جهت علاقه مندان به یافتن جایگاه شغلی در بخش درمان وبهداشت اعم ازخصوصی وغیر میباشد .

در زمینه برخی از رشته ها و استانداردهای آموزشی این آموزشگاه بعنوان مرجع مباحث آموزشی تئوری و عملی و تدوین مطالب آموزشی مرتبط میباشد .

امید است با الطاف الهی بتوانیم رسالت عظیمی که برعهده گرفته ایم را به درستی محول و نقش کوچکی دربخش آموزش های تخصصی غیر رسمی کشورایفا نموده و با حمایت تئوری وعملی دائمی کارآموزان این آموزشگاه منجربه ایجاد اشتغال و مرتفع کردن برخی از نیازهای بازارکارگردیم .

یکی از دوره هایی که آموزشگاه گوهرپژوه برگزارکننده آن می باشد دوره پوست و مو است؛ دوره مراقبت پوست و مو و زیبایی یکی از استانداردهای آموزشی سازمان فنی و حرفه ای است که در حوزه بهداشت و ایمنی شامل شایستگی هایی از قبیل استریل کردن وسایل قبل از شروع کار، مشاوره با مراجعه کننده و مشتری ، آنالیز پوست ، آماده سازی پوست مشتری ، لایه برداری پوست ، رفع خطوط سطحی و عمقی پوست ، ترمیم مو ، رفع موهای زائد ، رفع زائده های پوستی ، رفع چاقی موضعی و غیر موضعی می باشد.

ـ آیا آموزشگاه فنی حرفه ای گوهرپژوه، آموزش مجازی هم برگزار می کند؟

پاسخ این سوال بله هستش. قبل از اینکه در این خصوص به شما عزیزان توضیح بدهیم، مختصری در خصوص آموزش مجازی صحبت می کنیم.

آموزش مجازی بر پایه ابزار ارتباطی هوشمند (لپ تاپ ، تبلت ، گوشی موبایل ) و در بستر اینترنت صورت می گیرد. آموزش با کمک سامانه جامع آموزش مجازی LMS انجام می شود که سامانه ای کامل شامل فضایی شبیه به کلاس آموزشی حضوری جهت دیدن فایل ها و اسلایدها و شنیدن صدا و مشاهده تصویر همزمان اساتید می باشد.

هنرجویان عزیز این امکان را دارند که با استفاده از میکروفون و دوربین ابزار هوشمند خود را روشن نمایند و اساتید صدای آنها را شنیده و تصویرشان را نیز ببیند. به عبارت بهتر ارتباط دوسویه سمعی و بصری است. هم چنین درمحیط کلاس آنلاین فضایی عمومی برای تایم و پرسش سوالات وجود دارد که تمام کارآموزان این پرسش ها را دیده و امکان پاسخ دادن یا طرح سوال دیگری را دارند.

فیلم آموزشی کلاس به صورت خودکار ضبط می شود و کارآموزان با مراجعه مجدد بعدی به پنل آموزشی بر روی سایت و ورود به پنل با نام کاربری و پسورد خود می توانند وارد کلاس شده و فیلم های ضبط شده را مشاهده کرده و حتی دانلود نمایند. فایل های کلاس در قالب pdf در بخش تکالیف کلاس ها موجود بوده و بعداً می توانید آنها را دانلود و مطالعه نمایید.

تاریخ و ساعت کلاس ها از قبل به اطلاع عزیزان می رسد و می بایست از قبل ثبت نام خود را تکمیل و اطلاعات کاربری شامل نام و نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره همراه و ایمیل را برای آموزشگاه به شماره ۰۹۹۰۵۳۳۳۳۷۱  واتس اپ کرده و پیامک تایید حاوی لینک و رمز را دریافت کنید.

جهت استفاده از سامانه، می توانید بعد از ثبت نام اطلاعات کامل را از مسئولین ثبت نام دریافت کنید و برای شما یک فایل آموزشی استفاده صحیح از آموزشگاه مجازی ارسال می گردد.

پشتیبانی بیشتر از طریق گروه های اختصاصی آموزشگاه در بستر نرم افزازهای ارتباط جمعی همانند واتس اپ و تلگرام و… صورت می گیرد.

در حال حاضر کلاس هایی که برای آنها برنامه ریزی اجرایی صورت گرفته و در لیست برنامه زمانی ثبت نام آموزشگاه قرار دارند شامل موارد زیر می باشد :

۱. کاربرد محصولات بهداشتی و کرم ها (پاکسازی و فیشیال)

۲. ایمنی و کاربرد لیزر

۳. کاربرد تجهیزات و دستگاه های زیبایی و تناسب اندام

۴. کاربر ماساژ

goharpajooh

معرفی آموزشگاه گوهرپژوه :

مجموعه آموزشی حاضر با نام گوهرپژوه مفتخر است با استعانت از لطف پروردگار وتلاش مدیران مجموع و حمایت و پشتیبانی مدیران دلسوز سازمان فنی و حرفه ای بعنوان آموزشگاه پیشرو و جزو اولین های دارای مجوز از این نوع و دراین سطح در کل کشور در زمینه های بهداشت و ایمنی ، فناوری سلامت طب ایرانی  و گیاهان دارویی و خدمات تغذیه ای با گرایش ها واستانداردهای مختلف که دربخش های مرتبط سایت از آنها نامبرده شده است درسال ۱۳۹۴ موفق به اخذ پروانه تاسیس ومجوزات آموزشی از اداره کل فنی وحرفه ای شده است .

کادر آموزشی و مؤسسین این مجموعه تماماً ازحرفه ای های پزشکی، متخصصین، طب اورژانس، دندانپزشک، پرستار، کارشناس بهداشت، تکنسین اتاق عمل و… بوده و دارای سابقه و تجربه ای طولانی و درخشان در زمینه آموزش در نهادهای دانشگاهی همچون بسیج دانشجویی و جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی و نیزهمکاری علمی و آموزشی با انجمن های پزشکی و تخصصی و مراکز تحقیقات دانشگاهی و… میباشند .

هدف از راه اندازی این مجموعه ارتقای دانش بومی، افزایش سطح مهارت، اشاعه علمی واصولی دانش های تخصصی مرتبط هم در بخش تخصصی جهت جامعه پزشکی و کادر درمان و بهداشت و هم در بخش عمومی جهت علاقه مندان به یافتن جایگاه شغلی در بخش درمان وبهداشت اعم ازخصوصی وغیر میباشد .

در زمینه برخی از رشته ها و استانداردهای آموزشی این آموزشگاه بعنوان مرجع مباحث آموزشی تئوری و عملی و تدوین مطالب آموزشی مرتبط میباشد .امید است با الطاف الهی بتوانیم رسالت عظیمی که برعهده گرفته ایم را به درستی محول و نقش کوچکی دربخش آموزش های تخصصی غیر رسمی کشورایفا نموده و با حمایت تئوری وعملی دائمی کارآموزان این آموزشگاه منجربه ایجاد اشتغال و مرتفع کردن برخی از نیازهای بازارکارگردیم .

درآموزشگاه گوهرپژوه از به روزترین ابزارهای آموزشی سمعی و بصری  و فضای آموزشی تئوری مدرن بهره گیری شده و فضای آموزش عملی بصورت مجزا از بخش تئوری بوده و مجهز به تمامی ابزارها و دستگاه های مورد نیاز برای آموزش کارآموزان بوده و با غالب یک مطب مجهز ذهنیت عینی فضای درمانی را برای کارآموزان مجسم مینماید .

کارآموزان پس ازطی دوره و دریافت کارت عضویت امکان استفاده دائمی از فضای آموزشگاه برای نیل به کسب بالاترین سطح مهارت را دارند .

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:

اَجوَدُکُم مِن بَعدی رَجُلٌ عَلِمَ عِلماً فَنَشَرَ عِلمَهُ ؛

بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند.

نظر خود را بیان کنید