مو یکی از مهم ترین و موثرترین اعضای بدن است که نقش بسیار زیادی در زیبایی افراد خصوصا خانم ها دارد. داشتن موی سالم و درخشان می تواند زیبایی فرد را دوچندان کرده و اعتماد به نفس بالایی به او بدهد. مدل موی فرد می تواند به راحتی ۱۰ سال سن او را کمتر یا بیشتر نشان دهد و باعث شود یک شخصی کاملا سرحال و شاداب یا اینکه یک فرد کسل و بی حال به نظر برسد. داشتن مو به قدری اهمیت دارد که بسیاری از افراد بعد از ریزش موهای خود اقدام به کاشت مجدد آن می کنند. مراقبت از موها اهمیت بسیار بالایی دارد و امروزه افراد به انواع محصولات و لوازم آرایشی دسترسی دارند و می توانند به موهای خود بیشتر رسیدگی کنند و آن طور که می خواهند موهای خودشان را نمایش بدهند.

چگونه بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا را انتخاب کنیم؟

 راهکارها و روش های مختلفی برای مراقبت از مو و درخشان تر کردن آن وجود دارد. احیای مو با استفاده از کراتین یکی از روش های جذاب و مدرن امروزی می باشد که با هدف صاف، شاداب و درخشان تر کردن مو انجام می شود. در ادامه مطلب به بررسی انتخاب بهترین کراتین مو پرداخته خواهد شد.

کراتینه کردن کردن موها

همانطور که گفته شد روش های مختلفی برای تغییر فرم موها (فر کردن، صاف کردن، لخت کردن، احیا کردن، درخشان کردن، شاداب کردن، رفع موخوره و …) وجود دارد و محصولات آرایشی متعددی در دسترس افراد قرار دارد. یکی از اصلی ترین عناصر سازنده موها ماده ای به نام کراتین است که نقش بسیار ویژه ای در سلامت و زیبایی مو دارد. در روش کراتینه کردن مو زیبایی از دست رفته موها برگردانده خواهد شد و خاصیت کشسانی مو افزایش پیدا می کند و در نتیجه از شکنندگی مو کاسته می شود.

 کراتین کردن مو امروزه بسیار مورد استقبال افراد خصوصا خانم ها قرار گرفته است. اگرچه همه افراد می توانند از این روش برای جذاب تر کردن موهای خود استفاده کنند اما این روش بیشتر برای افرادی توصیه می شود که دچار خشکی، زبری، شکنندگی و فر بودن مو هستند. از مهم ترین مزایا و معایب کراتین می توان موارد زیر را عنوان کرد:

مزایا کراتین مو

 • تقویت موها
 • درخشان تر کردن موها و افزایش سلامت آن
 • کمک به رشد بیشتر موها
 • ترمیم موهای آسیب دیده
 • تزریق پروتئین های مفید و موثر به منافذ پوست و ریشه موها
 • بازگرداندن شادابی و لطافت به موها
 • جایگزینی مواد طبیعی به جای نمونه های شیمیای

معایب کراتین مو

 • کراتینه کردن مو می تواند باعث تحریک مو و چشم شود
 • ممکن است که افراد به این روش حساسیت داشته باشند و دچار مشکلاتی مانند راش پوستی شوند.
 • در صورت استفاده نادرست از کراتین امکان ریزش موها وجود دارد.
 • فرمالدئید موجود در کراتین مو ممکن است سرطان زا باشد
 • انتخاب نامناسب مواد ممکن است باعث آسیب های جدی به بافت مو شود.
 • با توجه به آن که کراتین کردن مو یک کار تخصصی است ممکن است هزینه های زیادی برای افراد خواهد داشت.

تفاوت کراتین مو با بوتاکس مو

کراتین مو در حقیقت یک روش درمان موهای آسیب دیده و وز با مواد شیمیایی است. این روش انواع مختلفی دارد و افراد می توانند با توجه به نوع و جنس موی خودشان فرمول آن را تغییر دهند. بوتاکس مو یک روش طبیعی برای احیا و بازسازی موهای آسیب دیده است که می تواند موها را صاف و براق کند. در بوتاکس موها به انواع ویتامین، پروتئین، آمینو اسید و لیپیدها آغشته می شود. این روش عوارض کمتری در مقایسه با کراتین دارد. قیمت بوتاکس مو از کراتین بیشتر است و همین باعث می شود که افراد زیادی برای درخشان تر کردن موهای خود به سراغ کراتین بروند. البته میزان ماندگاری و همچنین میزان صافی موها در روش کراتین کردن مو از بوتاکس بیشتر است. به صورت کلی کراتین برای موهای وز، مجعد و فر بسیار مناسب است.

انتخاب بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا

با توجه به آنکه کراتینه کردن موها در سال های اخیر با استقبال بسیار خوبی از جانب مردم مواجه شده است بسیاری از شرکت ها و کمپانی های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام به تولید این مواد کرده اند. همچنین جذابیت این روش باعث شده است که افراد زیادی با هدف کسب درآمد بیشتری به این حوزه ورود کنند بنابراین لازم است که افراد در انتخاب کراتین برای موهای خود حساسیت و دقت بالایی داشته باشند تا بتوانند موهای درخشان تر و با ماندگاری بالایی داشته باشند. از مهم ترین نکاتی که در هنگام انتخاب کراتین مو باید به آنها توجه کرد تا موهای کراتینه شده ماندگاری بالایی داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چگونه بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا را انتخاب کنیم؟

انتخاب کراتین مناسب

همانطور که گفته شد بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی در زمینه تولید کراتین مو فعالیت دارند و سالانه محصولات جدید و تازه ای به بازار عرضه می شود که هر کدام کیفیت هیا متفاوتی با سایر محصولات دارند. انتخاب کراتین مناسب از یک برند معتبر و مناسب می تواند تاثیر زیادی در کیفیت و نتیجه کار داشته باشد. محصول هر برند از نظر فرمول ساختاری، ویژگی ها، میزان دوام و ماندگاری و … با هم تفاوت دارند. همچنین قیمت کراتین مو می تواند با توجه به برند آن متفاوت باشد. قطعا کراتین باکیفیت و معتبر از قیمت بالایی برخوردار است. هرچند که قیمت بالا نشان از کیفیت بالای محصول نیست اما معمولا محصولات باکیفیت ارزان قیمت نخواهند بود.

توجه به نوع موها و فرمول کراتین

همه افراد با هر نوع مویی می توانند از کراتین برای شادابی و سلامت بیشتر موهای خود استفاده کنند اما این روش بیشتر برای افرادی موثر است که از موهای زبر، وز، مجعهد و شکننده برخوردار هستند و بیشتری تاثیر و نتیجه را این افراد به دست می آورند. کراتین باید بر اساس نوع مو انتخاب شود و افراد می توانند با توجه به بافت موهای خود در فرمول کراتین نیز تغییراتی ایجاد کنند.

کراتینه کردن مو باید توسط افراد متخصص انجام شود

هر چند که این روش می تواند فواید زیادی داشته باشد و زیبایی و شادابی دو چندانی به موهای افراد بدهد اما با توجه به استقبال بالای مردم از آن بسیاری از افراد به این حوزه ورود کرده اند و بدون هیچگونه آموزش و مهارتی اقدام به کراتینه کردن موهای افراد می کنند. چنانچه فرد مهارت کافی نداشته باشد ممکن است باعث سوختگی و ریزش موها شود و  کراتینه کردن مو نتیجه برعکسی بدهد.

انتخاب آرایشگاه مناسب برای انجام کراتین مو

همانطور که گفته شد فرمالدئید ماده ای است که در کراتین وجود دارد. دوزهای بالای این ماده می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد و استشمام این ماده برای مدت های طولانی ممکن است باعث سرطان بینی و مغز شود. بنابراین انتخاب آرایشگاه مناسب که از فضا و تهویه مناسبی برخوردار باشد می تواند تاثیر زیادی در نتیجه کار داشته باشد. به صورت کلی تهویه مناسب می تواند به صاف شدن، درخشانی و شادابی و در نهایت ماندگاری کراتین مو کمک بکند.

مراقبت های بعد از کراتین مو

کراتین مو هر چقدر که در زیبایی و شادابی موها تاثیرگذار است مراقبت های بعد از آن نیز به همان اندازه مهم هستند. بعد از آنکه فرد موهای خود را کراتینه کرد تازه کار او برای مراقبت از موها شروع شده است. فرد باید به خوبی و با استفاده از شامپوهای مخصوص از موهای خود مراقبت کند. از لوازم گرمایشی مانند سشوار و اتوی مو استفاده نکند. اگر فرد به خوبی مراقبت های بعد از کراتین مو را رعایت کند می تواند حداقل ۶ ماه ماندگاری داشته باشد در حالی که اگر به خوبی از موهای خود محافظت نکند ممکن است که نتیجه دلخواه خود را دریافت نکند.

دوری از نمک و سولفات ها

هرچند که سولفات ‌ها در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارند و برای مراقبت از موها فواید بسیار زیادی دارند اما اگر فردی موهای خود را کراتینه کرده باشد باید نمک را از برنامه غذایی خودش حذف کند. با توجه به آنکه نمک در آب های آزاد و استخرها نیز وجود دارد بنابراین فرد باید از شنا در استخر و سواحل نیز اجتناب کند چرا که ممکن است این کار ماندگاری کراتین موهای او را کاهش دهد.

چگونه بهترین کراتین مو با ماندگاری بالا را انتخاب کنیم؟

شستشوی موهای کراتینه شده

به صورت کلی شستن بیش از حد موها (چه موهای طبیعی و چه موهای کراتینه شده) کار درستی نیست و می تواند باعث آسیب به آن شود. ماندگاری و دوام کراتینه مو تا زمانی خواهد بود که مواد کراتین ساقه موها را پوشانده باشند و اگر بیش از حد شستشو شوند میزان ماندگاری و دوام کراتین کاهش پیدا می کند. برای شستن موها نباید از آب داغ استفاده شود. همچنین استفاده از ماسک مو قبل از استحمام می تواند دوام کراتین مو را افزایش دهد.

استفاده از لوازم حرارتی

سشوار و اتوی مو امروزه بسیار زیاد استفاده می شوند و کسانی که موی مجعد و وز دارند بیشتر از این وسایل بهره می برند. افرادی که موهای خود را کراتین کرده اند نباید از این وسایل استفاده کنند چرا که حرارت بالا باعث از بین رفتن اثرات کراتین می شود. همچنین افراد می توانند در صورت استفاده از سشوار و اتو از اسپری های مخصوص برای محافظت از موهای خود استفاده کنند.

سخن پایانی

کراتینه کردن موها یکی از روش های رایج و مدرن است که به افراد کمک می کند موهای مورد علاقه خود را داشته باشند. همه افراد با هر نوع مویی می توانند از این روش برای درخشان تر کردن، سالم تر کردن و شاداب تر کردن موهای خود استفاده کنند و موهای صاف و لختی را داشته باشند. معمولا ماندگاری کراتین مو چند ماه است اما افراد می توانند با رعایت قواعد و نکاتی کاربردی میزان ماندگاری و دوام آن را افزایش دهند. فروشگاه زلفان به عنوان یکی از معتبرترین و پربازدیدترین سایت های فروشگاهی در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی می تواند انواع کراتین مو از برندهای معتبر جهان با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کمترین زمان ممکن را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

نظر خود را بیان کنید