کاشت مو مرحله دوم | بار دوم کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو به عنوان یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی شناخته می شود. اتفاقی که افراد مراجعه کننده را به کلینیک های کاشت مو کشانده است ریزش مکرر موهای آن ها و به سبب آن ایجاد طاسی در نواحی مختلف سر بوده است.

چگونگی انجام کاشت مو و مراحل این عمل زیبایی بسته به تکنیک و روش کاشت مو متفاوت است و معمولا در یک و یا دو جلسه انجام می پذیرد. اما به طور کلی کاشت مو به معنی بازگرداندن موهای ریخته شده سر است که می تواند رضایتمندی کامل را برای مراجعه کنندگان در پی داشته باشد.

کاشت مو مرحله دوم | بار دوم کاشت مو

آیا کاشت مو در یک مرحله انجام می شود؟

بسیاری از عمل های زیبایی بخصوص تزریقات نیاز به ترمیم و تکرار دارند تا نتایج مطلوب را برای فرد به همراه داشته باشد. زیرا این عمل ها برگشت پذیر هستند و با گذر زمان به حالت قبل از عمل بازمیگردند.

در عمل کاشت مو نیز ممکن است نیاز به تکرار وجود داشته باشد. هرچند که فولیکول های کاشته شده دائمی هستند و تا سالها دچار ریزش نمی شوند اما ممکن است به دلیل بالا بودن وسعت طاسی نتایج عمل برای بیمار قابل قبول نباشد. در این موارد با نظر پزشک ممکن است کاشت مو مرحله دوم انجام شود.

آیا کاشت مو مرحله دوم برای همه قابل انجام است؟

همانطور که گفته شد معمولا کاشت مو در یک مرحله انجام می شود. اما گاها ممکن است افراد راغب به انجام مرحله دوم کاشت مو باشند. باید بدانید که مرحله دوم کاشت مو نیاز به شرایط خاصی دارد و طبق نظر پزشک قابل انجام می باشد. شرایطی مانند وضعیت بانک مو، روش قبلی کاشت مو که مورد استفاده قرار گرفته و عدم بروز بیماری هایی که به روند کاشت مو مجدد لطمه می زنند و میتوانند خطرناک باشند.

بهترین روش برای کاشت مو مرحله دوم

کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود. روش هایی که هرکدام مزایا و معایبی دارند و توسط پزشک برای هر فردی بسته به شرایط و نیازش روشی برگزیده می شود.

بهترین روش کاشت موsuper fue است، در ادامه با بررسی روش های دیگر کاشت مو و در نظر گرفتن مزایا و معایب هرکدام میتوانید متوجه شوید که کدام روش برای کاشت مو مرحله دوم مناسب تر است.

کاشت مو به روش fut

یکی از معروفترین و شناخته شده ترین روش های کاشت مو fut است. این روش با برداشتن یک نوار باریک از پشت سر و جداسازی واحد های فولیکولی از آن  شروع می شود و در واقع مرحله برداشت مو از بانک مو اینگونه صورت می پذیرد. در نگاه اول ترسناک به نظر می آید و تصور ایجاد برش و جدا شدن موها به همراه پوست سر میتواند بسیار دردناک باشد. همچنین جای بخیه ها در قسمت برداشت نیز میتواند کاملا ناخوشایند باشد.

استفاده از ابزار پیشرفته و مدرن پزشکی میتواند این معایب را تا حد زیادی کمرنگ کند و در حین کاشت مو آنچنان دردی احساس نشود.

از مزایایی که این روش دارد میتوان به بهره بردن از تعداد زیاد فولیکول اشاره کرد. برای افرادی که وسعت طاسی زیادی دارند کاملا کاربردی است و میتواند تراکم و خواب طبیعی را برای موهای کاشته شده به ارمغان آورد.

کاشت مو به روش fit

در کاشت مو به روش fit واحد های فولیکولی به صورت تک تک از قسمت بانک برداشته میشوند. سپس این واحدها به نواحی کاشت منتقل شده و پس از چند ماه به صورت کاملا طبیعی رشد کرده و چرخه زندگی مو به روال عادی باز میگردد.

در این روش چون موها تک تک از بانک مو برداشته می شوند در صورت عدم توانایی پرسنل و پزشک بانک مو شدیدا آسیب می بیند و برای مراحل بعدی کاشت مو و ترمیم غیر قابل برداشت می شود.

لذا توصیه می شود اگر قصد انجام کاشت مو به روش fit را دارید در انتخاب مرکز درمانی تحقیقات لازم را انجام دهید.

در این روش که کاملا بدون خونریزی و بیهوشی انجام می شود، نیازی به بریدن و برداشت نوار از پشت سر نیست لذا هیچگونه جای بخیه باقی نمیماند.

کاشت مو sut :

این روش کاشت مو مشابه روش fit است با این تفاوت که تمامی مراحل به کمک رباط های کاشت مو انجام می شوند و با ابزار های مدرن کاشت مو صورت میگیرد. از مزیت های اصلی این روش میتوان به سرعت بالای انجام عمل اشاره کرد.

کاشت مو super fue :

در این روش از کاشت مو که به صورت ترکیبی fit و fut  انجام می شود بیشترین تراکم و طبیعی ترین خط رویش را حاصل می کند. تعداد بالای گرافت های کاشته شده دائمی بوده و دچار ریزش نمی شوند، لذا در صورت انجام کاشت مو با این روش احتمال نیاز به کاشت مو مرحله دوم بسیار کاهش می یابد.

کاشت مو مرحله دوم | بار دوم کاشت مو

کدام روش در مرحله دوم مناسب تر است؟

همانطور که گفته شد بهترین روش super fue است زیرا با انجام کاشت مو به این روش اصلا کار به آنجا نمیرسد که نیاز باشد مجدد کاشت مو انجام دهید. در کلینیک پوست و مو آرین سیما از روش super fue جهت دریافت بهترین نتایج و رضایتمندی متقاضیان استفاده می شود.

اما در صورتی که قبلا کاشت مو کرده اید و الان احساس میکنید باز هم از داشتن موی سر مناسب بی بهره هستید بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص کاشت مو در این باره مشاوره بگیرید. در صورت داشتن بانک مو مناسب شما میتوانید با روش fit  کاشت مو مرحله دوم را انجام دهید و به تراکم بالایی برسید.

نظر خود را بیان کنید