ارتعاشات دارای فرکانس اولتراسونیک متمرکز با شدت بالا High-intensity focused ultrasound، روشیست که امروزه کاربرد بسیاری در درمان های زیبایی دارد و به هایفوتراپی HIFU نامیده می شود. این روش غیر تهاجمی و بدون درد برای تحریک تولید کلاژن و در نتیجه سفت کردن و کشیدگی پوست قسمت های مختلف بدن مخصوصا صورت استفاده می شود. در ابتدا هایفوتراپی در بسیاری از روش های درمانی مانند معالجه تومورها استفاده میشد و به مرور زمان از سال ۲۰۰۹ از سازمان غذا و دارو FDA مجوز استفاده های زیبایی را بدست آورد. از مهمترین مزایای هایفوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کاهش چین و چروک
 • صاف و سفت کردن پوست
 • بالا بردن گونه، ابرو و پلک ها
 • درمان بیماری ها مانند فیبروم های رحم یا تومور کبد
 • از بین بردن سلول های چربی

همه چیز درباره هایفوتراپی

کاربرد های هایفوتراپی

همانطور که گفته شد کاربرد اولیه هایفوتراپی در درمان بسیاری از بیماری ها مانند از بین بردن تومورها و فیبروم بود و به مرور زمان و در دهه های اخیر برای جوانسازی و برطرف کردن مشکلات پوستی استفاده می شود. کاربرد عمده هایفوتراپی در رفع چین و چروک و سفت کردن پوست می باشد، به طوری که با ایجاد حرارت در عمق ۳ میلی متری پوست باعث فعالیت بیشتر کلاژن ها و الاستین ها شده و بازیابی پوست را نتیجه می دهند. در صورتی که حرارت هایفو در عمق ۴ تا ۵ میلی متری پوست نفوذ کند حرارت بیشتری ایجاد کرده و با انقباض لایه عضلانی باعث کشیده شدن و افزایش حجم عضلات می شود و به این صورت منجر به بالا کشیدن ابروها، رفع سیاهی اطراف چشم، زاویه دار کردن فک و بسیاری از موارد زیبایی دیگر خواهد شد.

یکی از دیگر کاربردهای هایفوتراپی، از بین بردن سلول های چربی می باشد که می تواند در نواحی شکم، باسن، بازوها، کمر و هر جایی که حداقل ۲.۶سانتی متر چربی انباشته شده وجود دارد انجام شود. نکته قابل توجه در خصوص هایفوتراپی برای لاغری این است که هایفوتراپی سبب از بین رفتن سلول های چربی و کاهش حجم منطقه مورد نظر می شود و با کاهش وزن شخص تفاوت اساسی دارد. این روش لاغری برای افراد باردار یا شیرده، مبتلا به دیابت، دارای پروتز فلزی یا عفونت در قسمت مورد نظر، مبتلا به بیماری خونی و دارای بیماری های ویروسی قابل استفاده نمی باشد.

مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی

انجام هایفوتراپی با دستگاه های مخصوص توسط تکنسین باتجربه و ماهر انجام می شود و مانند هر عمل زیبایی دیگری نیاز به مراقبت های قبل و بعد از انجام دارد. از مهمترین مراقبت هایی که پیش از انجام هایفوتراپی باید به آن توجه کنید استحمام با آب گرم، عدم استفاده از داروهای فشار خون یا نوشیدنی های الکلی و ارائه کامل سوابق درمانی خود به پزشک می باشند؛ انجام این نکات تا حدود زیادی بر نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند. البته با توجه به وضعیت جسمانی فرد و منطقه مورد نظر، پزشک متخصص در جلسه مشاوره و پس از انجام هایفو توصیه های لازم را به متقاضی می کند، اما به طور کلی مراقبت های بعد از هایفوتراپی به شرح زیرند:

 • تا ۲۴ ساعت از استحمام، استخر و سونا رفتن خودداری کنید
 • استفاده از کمپرس یخ در صورت وجود تورم در نواحی مورد نظر تا دو هفته
 • از قرارگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری کنید
 • درصورت نیاز به حضور در فضای باز حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید
 • در روزهای اولیه پس از انجام هایفوتراپی از قرارگیری در معرض هوای بسیار گرم یا سرد؛ همچنین انجام هر عملی که سبب تعریق زیاد شما شود خودداری کنید
 • ممکن است تا دو هفته پس از انجام هایفو در ناحیه مورد نظر درد داشته باشید، از مالش یا فشار دادن آن قسمت خودداری کنید
 • استفاده از کرم های ترمیم کننده با دستور پزشک تا هفت روز
 • تا زمانی که پوست به شرایط عادی خود برگردد آن را با آب داغ نشویید
 • از نوشیدنی های کافئین و یا الکل دار استفاده نکرده و به جای آن آب فراوان بنوشید

همه چیز درباره هایفوتراپی

هزینه هایفوتراپی

همانطور که گفته شد هایفوتراپی برای همه افراد مناسب نمی باشد و افرادی با شرایط جسمی خوب و میزان متوسط چربی گزینه های مناسبی هستند؛ همچنین بهترین سن برای انجام هایفو بین ۳۰ تا ۶۰ سال می باشد. هزینه انجام هایفوتراپی نیز مانند هر درمان زیبایی به عوامل مختلفی از جمله وسعت منطقه مورد نظر، تعداد جلسات مورد نیاز، دستگاه های مورد استفاده توسط کلینیک و مهارت و شهرت پزشک بستگی دارد. هزینه هایفوتراپی در ایران در شهرهای مختلف و در محل انجام آن (کلینیک یا مرکز غیرپزشکی) متفاوت می باشد و قطعا هزینه هایفوتراپی صورت نسبت به هایفوتراپی شکم و پهلو کمتر خواهد بود. نکته قابل ذکر در خصوص هزینه هایفوتراپی این است که این درمان زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد و فرد متقاضی باید تمامی هزینه های مربوط به آن را تقبل کند.

طبق گزارشات و بررسی ها، مشاهده شد که کلینیک رنسانس با استفاده از دستگاه های به روز و پزشکان و متخصصین حرفه ای و با تجربه به یکی از معتبرترین و بزرگ ترین کلینیک های زیبایی تبدیل شده است. این کلینیک با سابقه ای بالغ بر ۱۶ سال و داشتن مجوزهای رسمی وزارت بهداشت و درمان، خدمات زیبایی از قبیل هایفوتراپی، لیزر، کاشت مو و ابرو، تزریق انواع پرکننده ها (ژل و چربی) و لیفت با نخ را ارائه می کند و بر اساس نظر مراجعین و رضایت آنها در حرفه خود یکی از بهترین ها می باشد.

همچنین این مجموعه امکان ویزیت آنلاین را برای متقاضیان فراهم کرده تا پیش از مراجعه حضوری از جلسات مشاوره آنلاین و تلفنی بهره ببرند.

وب سایت کلینیک رنسانس : www.clinicrenaissance.com

شماره های تماس : ۰۲۱۲۲۰۸۸۲۱۰ – ۰۲۱۸۸۹۰۹۰۵۰ – ۰۹۱۲۲۱۱۵۴۴۲

نظر خود را بیان کنید