بسیاری از بانوان با انگیزه تقویت زنانگی، به دنبال ایجاد تغییر فرم در نواحی خصوصی بدن خود هستند. اگر شما هم در زمره این گروه قرار دارید، بسیار عالی است. چون پس از آن، نه تنها احساس راحتی بیشتری می کنید، بلکه اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت. دکتر سونیا کاظم زاده ، جراح زیبایی زنان و زایمان و نازایی، برای تحقق اهداف شما در عمل لابیاپلاستی با لیزر همراه شماست. شما می توانید پرسش های خود در این زمینه را به راحتی با ایشان در میان گذاشته، از  تخصص، تعهد و تجربه کاری وی برای رفع مشکلات خود کمک بگیرید.

لابیا پلاستی با لیزر

درباره لابیاپلاستی با لیزر

عمل جراحی لابیاپلاستی به منظور کاهش بافت اضافی لب کوچک (لابیا مینورا) و/ یا لب بزرگ (لابیا ماژورا) در ناحیه واژن صورت می گیرد. عمل لابیاپلاستی با لیزر ، بدون استفاده از چاقوی جراحی و بدون خونریزی انجام می شود.

مزایای عمل لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر، نسبت به روش های سنتی جراحی، روش ایمن تری است و با نتایج بهتری همراه است. لیزر، با تحریک انعقاد بافت، مانع خونریزی می شود و خطر زخم و تورم بعد از عمل را کاهش می دهد. درمان با لیزر نه تنها به بازسازی نواحی مشکل دار کمک می کند، بلکه با تحریک تولید کلاژن، استحکام و خاصیت ارتجاعی بافت را افزایش می دهد. بعلاوه، احساس ناراحتی بعد از عمل در این روش کمتر، و روند بهبودی سریعتر است. شما می توانید جهت مشاوره لابیاپلاستی لیزری، به مطب دکتر سونیا کاظم زاده واقع در تهران، خیابان جردن، بالاتر از پمپ بنزین، نبش خیابان سعیدی، پلاک ۱۵۶ مراجعه کنید.

موارد عمل لابیاپلاستی با لیزر

معمولا عمل لابیاپلاستی در موارد زیر توصیه می شود:

  • بزرگی یا آویزان شدن لب های واژن و بد فرم شدن آنها به دلیل زایمان یا افزایش سن
  • ایجاد التهاب، ساییدگی، تورم و تحریک ناشی از بزرگی لب ها
  • تشدید تورم و درد در ناحیه، پس از پوشیدن لباسهای تنگ

انجام لابیاپلاستی با لیزر در شرایط زیر توصیه نمیشود:

  • بارداری
  • قاعدگی
  • عفونت های ناحیه تناسلی
  • ابتلا به بیماری های نئوپلاستیک

آماده شدن برای عمل لابیاپلاستی با لیزر

طی یک جلسه مشاوره خصوصی و رایگان ، شما می توانید به صورت حضوری در مورد نگرانی ها ، اهداف خود مثل جوانسازی واژن با دکتر سونیا کاظم زاده صحبت کنید. دکتر کاظم زاده با ایجاد یک برنامه درمانی اختصاصی، نیازهای شما را برطرف کرده، بهترین نتیجه را برای شما فراهم می کند. قبل از درمان، شما تحت معاینه زنان و زایمان قرار می گیرید تا هرگونه بیماری التهابی موجود در ناحیه واژن شما شناسایی و رفع شود. از شما خواسته می شود قبل از عمل، آزمایش های لازم را انجام دهید، و از ۲ هفته قبل، مصرف داروهای رقیق کننده خون و سیگار را کنار بگذارید.

نحوه عمل لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر در حالی که بیمار در موقعیت معاینه داخلی زنان و زایمان قرار گرفته،  تحت بی حسی موضعی، بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام می شود. عمل بسته به اندازه، نوع لابیا و روش انجام حدود یک تا سه ساعت طول می کشد و پزشک جراح برای اجرای عمل از پروب های لیزر مخصوصی که به این منظور طراحی شده اند استفاده می کند. پرتوهای لیزر به جای چاقوی جراحی عمل می کنند و بافت اضافی توسط آنها برداشته می شود.در پایان، حاشیه های عمل با چند بخیه قابل جذب دوخته می شود.

لابیا پلاستی با لیزر

بهبودی بعد از لابیاپلاستی با لیزر

بعد از عمل، بیمار حدود ۲ ساعت در اتاق ریکاوری استراحت می کند و پس از آن می تواند به منزل مراجعت کند. برای تسکین درد احتمالی بعد از عمل، برای ۳ تا ۱۰ روز داروهای ضد درد تجویز می شود. ممکن است بعد از عمل مقداری کبودی، تورم و ناراحتی وجود داشته باشد که طبیعی است. استفاده از بسته های یخ در فواصل زمانی بیست دقیقه ای، در ۴۸ ساعت اول بعد از عمل به کاهش تورم کمک می کند. تورم معمولا تا دو هفته برطرف می شود. بیمار می تواند ۲ تا ۳ روز بعد از عمل دوش بگیرد و یک هفته بعد به کار خود برگردد.

شایع ترین شکایت بعد از عمل یبوست است که می تواند ناشی از مصرف داروهای ضد درد باشد. برای رفع یبوست بیمار باید از نرم کننده های مدفوع استفاده کرده، مقدار زیادی مایعات، میوه و سبزیجات مصرف کند.

توصیه های بعد از عمل

به بیماران توصیه می شود که بعد از عمل:

  • از یک شیوه زندگی متعادل پیروی کنند
  • تا ۴ هفته از انجام فعالیت های ورزشی، رابطه جنسی، نشستن در وان و پوشیدن لباس های تنگ پرهیز کنند
  • بعد از گذشت ۷-۱۰ روز، برای پیگیری به پزشک معالج مراجعه کنند

نتایج لابیاپلاستی با لیزر

نتایج عمل پس از شش هفته کاملا مشخص خواهد شد. در آن زمان، بیماران می توانند کلیه فعالیتهای جنسی و جسمی را بدون محدودیت از سر بگیرند. در صورتی که با هر نوع سوال یا مشکلی در مورد لابیاپلاستی با لیزر روبرو شدید، می توانید به دکتر سونیا کاظم زاده مراجعه کنید. دکتر کاظم زاده تحصیلات عمومی و تخصصی خود را در معتبرین دانشگاه های ایران تکمیل نموده و با اتکا به سوابق برجسته علمی و پژوهشی خود، شما را به درستی راهنمایی خواهد نمود.

نظر خود را بیان کنید