سیب سلامت

به عنوان یک تولید کننده و کسی که محصولی برای ارائه دارد باید مجوز های لازم را دریافت نمایید یکی از این مجوز ها اخذ سیب سلامت است که نشانه تایید وزارت غذا دارو بر محصول تولید شده دارد .

مدت اعتبار نشان سیب سلامت ۲ ساله می باشد.

پس از درخواست متقاضیان  برای اخذ نشان سیب سلامت بررسی ها انجام می شود که در اداره نظارت بر محصولات غذایی محصولات را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد و با مدت اعتباری ۲ ساله تا زمان حیات آن اعتبار داردکه در زمان پایان زمان مقرر شده محصولات مجدداً بازرسی و بدین ترتیب ارزیابی می شوند .

زمانی که شما سیب سلامت بر روی محصولات تان باشد خریداران و مصرف کنندگان با خیال آسوده تری از محصول شما استفاده خواهند کرد زیرا از نظر بهداشتی مورد تایید است پس درج این نشان بسیار حائزه اهمیت است .

به این نکته توجه داشته باشید که سیب سلامت مجوز تولید محصول نیست بلکه مهری بر تایید سالم بودن محصول است و شما اگر میخواهید محصولی تولید نمایید بایستی ابتدا مجوز مورد نیاز آن محصول را اخذ محصول را تولید و بر روی آن نشان سیب سلامت را درج کنید.

فراموش نکنید بدون تایید سازمان غذا و دارو نمی توانید نشان را بر روی محصولات درج کنید در غیر این صورت شامل پیگرد قانونی خواهید شد.

برای تولید مواد غذایی تنها اخذ سیب سلامت کافی است

شما به عنوان تولید کننده باید پروانه ساخت یا همان بهره برداری مربوط به محصونل موردنظر خود را  از وزارت بهداشت دریافت نمایید و شروع به تولید کنید بعد از آن میتوانید برای اخذ سیب سلامت اقدام انجام دهید.

مدت اعتبار سیب سلامت برای محصولات

به مدت ۲ سال از زمان تحویل نشان سیب سلامت اعتبار خواهد داشت .

مراحل اخذ سیب سلامت به چه صورت می باشد؟

ابتدا متصدی واحد تولیدی درخواست اخذ سیب سلامت را اعلام می نماید سپس بعد از بررسی محصول توسط دانشگاه علوم پزشکی نماینده قانونی سازمان غذا و دارو و تایید آنها ، سپس ارسال به کمیته کشوری و تایید نهایی توسط آنها شما محصول تان دارای نشان سیب سلامت خواهد بود.

حساسیتی که همواره کارشناسان سیب سلامت برای دادن سیب سلامت به ممتقاضی ها نشان می دهند باعث میشود مصرف کنندگان به راحتی از محصول دارای این نشانه استفاده نمایند.

 مفهوم علائم و نشان سیب سلامت

در بین علائم، رنگ ها ،میوه ها اسم ها : سیب نشانه ومفهومی از سلامتی است و رنگ سبز نشانه سر زندگی و آبی مفهومی از آرامش دارد و برگ بر روی لوگو مفهوم چشم وزارت غذا و دارو است در نتیجه می توانست بهترین گزینه برای انتخاب نشانه تایید سلامتی وزارت غذا و دارو باشد.

سیب سلامت

سیب سلامت به چه محصولاتی داده می شود

  1. محصولاتی که از قبل پروانه ساخت داشته باشند.
  2. محصول شما در صورتی که مواردی که مدنظر سازمان غذا و دارو است را رعایت کرده باشند .
  3. استفاده از حداقل کالری در محصول تولیدی
  4. از مواد شیمایی برای تولید محصول استفاده نشده باشد.
  5. اسید چرب، ترانس در محصولات نباشد و از نمک به میزان کم استفاده شده باشد.
  6. و شما اگر به عنوان یک تولید کننده تلاش خود را کرده باشید تا محصول را به گونه ای تولید کنید که از مواد تماما طبیعی استفاده شده باشد ۱۰۰ درصد مورد تایید وزارت غذا و دارو خواهد بود .

وظیفه سازمان غذا و دارو چیست اصلا چرا باید سیب سلامت اخذ کنیم

هر ارگانی در کشورها یک مسئولیت دارد و در آخر هدف نهایی باید حفظ رفاه ملت ها باشد . سازمان غذا و دارو به عنوان یک سازمان دولتی وظیفه ابتدایی و انتهایش حفظ سلامتی عموم و اطمینان پیدا کردن از سالم بودن محصولاتی که تولید و به بازار ارائه می شود است .

لازم است بدانید این محصولات تنها شامل مواد خوراکی نمی شوند بلکه شامل :

  1. سلامت مواد غذایی
  2. داروهای دامپزشکی
  3. محصولات زیستی
  4. وسایل پزشکی

و از دیگر وظایف این اورگان رسیدگی به تنظیم بازار و توزیع موارد فوق است

مجوز غذا و دارو همان نشان سیب سلامت است

یک سوال پرتکرار که ممکن  است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد این است که : شما دارای مجوز غذا و دارو هستید و هم میتواند محصول خود را تولید و هم نشان سیب سلامت را بر روی آن درج کنید به این نکته دقت داشته باشید که نشان سیب سلامت زمانی به شما داده می شود که محصول تولید و توسط کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تایید و سپس به شما داده می شود اما مجوز غذا و دارو فقط برای تولید آن است .

شرایط دریافت و اخذ سیب سلامت در ایران

ابتدا شما به عنوان یک تولید کننده باید به حساب بیاید از قبل مجوزهای بهداشتی و مجوزهای تولید را از غذا و دارو دریافت کرده باشید و محصولتان تولید شده باشد.

سپس بعد از ثبت نام در سایت سازمان غذا ودارو و درخواست اخذ سیب سلامت با نظر کارشناس به شما داده می شود ( زمانی که کارشناس محصول را رویت مورد ازمایش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته باشد سپس سیب سلامت به مدت ۲ سال به شما داده خواهد شد .

ثبت شرکت ایلیا می تواند با توجه به داشتن اطلاعات جامع در خصوص نحوه دریافت سیب سلامت می تواند شما را در این امر یاری رساند.

سیب سلامت همانطور که گفته شد به محصولات تولیدی داده میشود

زمانی که این محصولات به پروسه تولید می رسند باید یک نام برای ارائه آنها در بازار و ایجاد وجه تمایز آنها با سایر محصولات مشابه باشد بهترین راه نیز ثبت برند ( نام و علامت ) برای محصول موردنظرتان است . تا علاوه بر داشتن تمامی اصول بهداشتی و نشان سلامت یک نام مختص به خود را نیز داشته باشد .

گام ابتدایی برای ثبت برند انتخاب بهترین نام و متناسب ترین نام برای برند مورد نظر می باشد که باید از سوی متقاضی ثبت علائم تجاری به اداره مالکیت معنوی فرستاده شود. برای اسان شدن امور می توانید انتخاب بهترین نام و متناسب با فعالیت خود را به کارشناسان مجرب ثبت علائم تجاری بسپارید.

در صورتی که می خواهید برای برند خود اقدام کنید باید این امر را به اشخاصی بسپارید که در این امر خبره هستند. برای اطلاعات بیشتر به سایت ثبت شرکت ایلیا (https://eliya.ir)  مراجعه کنید و برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص ثبت برند از طریق کانال های زیر با ما در تماس باشید.

ایمیل جهت مشاوره : info@eliya.ir

شماره تلفن جهت مشاوره : ۰۲۶۳۲۱۳۷

آدرس پستی : کرج، میدان آزادگان، به سمت طالقانی، برج سایه، طبقه ۲

نظر خود را بیان کنید