آشنایی با آتلیه های عروسی و خدمات آن 

بسیاری فکر می‌کنند عکاسی و فیلم برداری عروسی کار خیلی پیچیده‌ای است و پروسه ی عجیب و غریبی دارد. اما این کار آن‌قدرها سخت هم نیست. از زمانی که عکاسان، فیلم برداران، تدوینگرها و ادیتورها در یک مجموعه و به عنوان یک آتلیه کار می‌کنند، عکس و فیلم برداری از مراسم عروسی و در نهایت آماده شدن یک فیلم ادیت شده بسیار آسان شده است. اما قبل از این که به سراغ ادامه مطلب بروید اجازه بدهید سؤالی از شما بپرسیم. می‌دانید کلمه آتلیه یعنی چه؟ اصلاً از کجا آمده؟

آتلیه یک واژه فرانسوی است و به معنای “استودیو هنرمند” ترجمه می‌شود. Atelier جایی است که در آن هنرجویان به همراه استادانشان جمع می‌شوند و کارهای هنری همچون نقاشی و طراحی را انجام می‌دهند. اما در ویکی پدیا آتلیه عکاسی به photographic studio ترجمه شده است. پس از واژه آتلیه عکاسی می‌توانیم این برداشت را کنیم:

محلی است که در آن استادان عکاسی، فیلم برداری، و ادیت کار می‌کنند و این حرفه‌ها را آموزش می‌دهند و هنرجو می‌پذیرند. در ادامه با بیاتو عروسی همراه باشید تا سر از کار انواع آتلیه در بیاوریم.

انتخاب آتلیه عروسی

عکاسی عروسی از زمان اختراع دوربین تا کنون، دوره های مختلفی را به خود دیده است. در سالیان گذشته، مراسم عروسی یک عکاس باشی داشت که مسئولیت ثبت تمام لحظات را به دوش می‌کشید. اما امروزه آتلیه های عروسی خدمات مختلفی برای جشن عروسی ارائه می‌دهند و انتخاب را برای عروس و داماد دشوار می‌کنند. خدمات آتلیه‌ عروسی شامل توضیح نکات مهم درباره عکاسی به عروس و داماد، مشاوره و راهنمایی برای انتخاب لوکیشن عکس و فیلم برداری، تهیه تجهیزات مورد نیاز عکاسی و فیلم برداری، ادیت عکس‌ها، ادیت و تدوین ویدئوها، و تحویل نهایی عکس و فیلم‌ها می‌شود. خاطرتان باشد که پیش از شروع کار باید با آتلیه مورد نظر قرارداد ببندید. پیش از امضای قرارداد، تمام بندهای آن را به دقت مطالعه کنید.

تجهیزات و خدمات آتلیه عروسی

آشنایی با آتلیه های عروسی و خدمات آن

اگر قیمت خدمات آتلیه‌ها برایتان سؤال است، باید خدمتتان عرض کنیم که قیمت آتلیه به عوامل زیادی همچون محل و تجهیزات بستگی دارد. اگر آتلیه خود را از میان آتلیه‌های بالای شهر انتخاب کنید، بی شک قیمت از سایر آتلیه‌ها بالاتر خواهد بود. اما اصلی ترین عامل مؤثر در قیمت آتلیه ها، خدمات و تجهیزات آن است. آتلیه ها طبق سلیقه مشتریان خود از تجهیزات مختلفی همچون دوربین های عکاسی و فیلم برداری آخرین مدل و با کیفیت، دوربین اسلوموشن، کرین یا بالابر، رونین، هلی شات، و چاپ لیت استفاده می‌کنند. اکثر این خدمات برای آتلیه عادی هستند و به خاطر استفاده از آن‌ها هزینه زیادی از شما گرفته نمی‌شود. اما بعضی از این تجهیزات خاص هستند و برای داشت آن‌ها باید کمی دست و دلبازی به خرج دهید. اگر درباره این تجهیزات اطلاعات زیادی ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا توضیح مختصری به شما بدهیم.

دوربین اسلوموشن

slow motion camera

همانطور که از معنای این دوربین پیداست، فیلم هایی با سرعت آهسته می‌گیرید. این دوربین در تهیه فیلم فرمالیته پیش از جشن عروسی بسیار کاربردی است و باعث زیبایی این کلیپ می‌شود.

چرا که در این نوع فیلم برداری کوتاه ترین حرکات به طور واضحی مشخص می‌شود و لحظه‌ هایی احساسی به ثبت می‌رسد.

کرین

کرین یا بالابر، یکی از اصلی ترین وسایل فیلم برداری در جشن عروسی است. این وسیله به دوربین کمک می‌کند تا بعد از فیلم برداری از مهمانان، از بالای سر آن‌ها گذر کند و به عروس و داماد برسد. کرین نمایی بسیار زیبا از جشن عروسی شما می‌سازد؛ حتماً دقت کنید که آتیله مورد نظرتان این وسیله را در تجهیزات خود داشته باشد.

رونین چیست؟

رونین یکی دیگر از کاربردی ترین وسیله‌های فیلم برداری در جشن عروسی به حساب می‌رود. این وسیله شمایلی مانند پایه کوتاه دوربین دارد و باعث گرفتن لرزش دست فیلم بردار می‌شود.

هلی شات

به جذاب ترین قسمت مقاله رسیدید! هلی شات ترند ترین وسیله فیلم برداری در سال‌های اخیر است. اکثر عروس و دامادها دوست دارند تا از این تکنولوژی پیشرفته، جذاب، و مدرن در جشن عروسی خود استفاده کنند. هلی شات می‌تواند به هوا برود، از نمای بالا صحنه‌های جذاب ثبت کند، و با شما هم قدم شود و پرواز کند.

آشنایی با آتلیه های عروسی و خدمات آن

بیاتو عروسی ، راهنمای انتخاب خدمات عروسی

همانطور که خواندید، خدمات عکس و فیلم برداری عروسی از زمان‌های گذشته تا به حال، تغییرات زیادی پیدا کرده است. دیگر نگرانی برای ثبت خاطرات عروسی وجود ندارد و شما به راحتی و با پرداخت هزینه می‌توانید هر نوع عکس و فیلم برداری را از جشن خود داشته باشید. برای پیدا کردن یک آتلیه مناسب ، تالار  یا باغ تالار عروسی ،بهترین سالن زیبایی و سایر خدمات عروسی می‌توانید وارد سایت بیا تو عروسی شوید و با انتخاب شهر خود، با مقایسه و بررسی، بهترین انتخاب را داشته باشید.

نظر خود را بیان کنید