عمل جوانسازی واژن همانطور که از اسم آن پیداست یک عمل زیبایی در بین بانوان می باشد. این عمل به طرق مختلفی صورت میپذیرد. یکی از متداول ترین روش ها، روش لابیاپلاستی با لیزر می باشد. در روش لیزری لابیاپلاستی از لیزر استفاده شده و برش و انعقاد خون نیز به شکل همزمان صورت می پذیرد. این عمل در مقایسه با سایر روش های موجود خونریزی نداشته و در عین حال تورم و درد پس از عمل بسیار ناچیز می باشد.

اگر به منظور جوانسازی واژن استفاده از لابیاپلاستی با لیزر را انتخاب کنید، دوره نقاهت و بهبودی شما کوتاه بوده و بلافاصله روز بعد از عمل توانایی از سرگیری فعالیت های روزانه خود را خواهید داشت. همچنین عدم استفاده از بخیه و یا در مواردی به کارگیری تعداد محدود بخیه در این روش زمینه ای را فراهم می سازد که پس از انجام عمل هیچ گونه اسکاری از آن بر جای باقی نماند.

بنابر آنچه تا بدین جا گفته شد، عمل لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بستری و بیهوشی نداشته و به صورت سرپایی و از طریق بی حسی موضعی انجام می شود.

  • تاثیر عمل جوانسازی واژن بر میل جنسی

یکی از بزرگترین دغدغه هایی که بسیاری از خانم ها با آن مواجه می باشند، نحوه تاثیرگذاری جوانسازی واژن بر میل جنسی می باشد. این دسته از افراد غالبا بر این باورند که پس از انجام لابیاپلاستی میل جنسی آن ها کاهش یافته و در زندگی زناشویی خود موفق عمل نخواهند کرد. اما جالب است بدانید که این یک تصور آن هم از نوع اشتباه است!

گفتنی است که اصلی ترین اندامی که به علت دارا بودن عصب های حسی فراوان نقش قابل توجهی در تحریک جنسی زنان دارد، کلیتوریس نام دارد. لازم به ذکر است که کلیتوریس در افراد دارای لابیاهای بزرگ دارای پوست اضافی و چین خوردگی بوده و به همین دلیل میزان تحریک آن در حین مقاربت بسیار ناچیز می باشد. این در حالی است که عمل جوانسازی واژن شرایطی را مهیا می کند که پوست های اضافی موجود از بین رفته و با نمایان شدن این اندام حسی میزان تحریک پذیری آن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند.

همچنین انجام عمل دخول در خانم های دارای لابیاهای بزرگ تا حدی با دشواری همراه است. کوچک کردن لابیاها ضمن زیبایی واژن، موجب تسهیل در عمل دخول می گردد. بدین ترتیب اعتماد به نفس فرد افزایش یافته و لذت بیشتری را در حین رابطه جنسی احساس می کند.

  • مراقبت های بعد از جوانسازی واژن

عمل جوانسازی واژن نیز همچون هر عمل دیگری نیازمند مراقبت های ویژه می باشد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل گردد. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که به تازگی این عمل را انجام داده و یا قصد انجام آن را دارید، باید بدانید که رعایت مواردی که در ادامه مورد اشاره قرار می گیرد، بسیار ضروری است.

افراد پس از انجام این عمل باید به مدت ۴۸ ساعت استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزند. به این دسته از افراد توصیه می شود که تا ۴ هفته از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و نیز رابطه جنسی خودداری نمایند. یکی از توصیه های اکید در ۲۴ ساعت پس از عمل استفاده از کمپرس یخ در ناحیه می باشد.

به یاد داشته باشید که احساس درد و وجود خونریزی در محل عمل به مدت یک هفته طبیعی است. اما اگر در این مدت از وجود خونریزی و درد شدید رنج بردید، حتما پزشک خود را مطلع کنید. همچنین احساس سوزش و خارش در این ناحیه عادی است. بنابراین نگران نباشید.

به هیچ عنوان از پمادها و کرم ها استفاده نکرده و پس از گذشت ۴۸ ساعت از عمل به صورت ایستاده حمام کنید. تا دو هفته لباس های تنگ نپوشید، استفاده از مواد غذایی سرشار از ویتامین C را فراموش نکنید. آناناس و گوشت قرمز بخورید و از خوردن خوراکی های یبوست آور خودداری کنید.

  • عوارض جوانسازی واژن

جالب است بدانید که این عمل جزء عمل های بی خطر و ایمن به شمار می آید. البته این در صورتی است که عمل مذکور در کلینیک و توسط جراح باتجربه انجام شود. لازم به ذکر است که جوانسازی واژن نیز همچون سایر جراحی هایی که در دیگر قسمت های بدن صورت می پذیرد، عوارضی طبیعی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. بروز این عوارض نشان دهنده مشکلی خاص نبوده و سریعا بهبود خواهند یافت.

یکی از رایج ترین عوارض موجود در این زمینه بروز تورم در ناحیه جراحی شده می باشد. اصلی ترین دلیل این موضوع وجود بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی است که به وفور در این ناحیه قرار گرفته اند. این بافت ها در حین جراحی آسیب های جزئی دیده و به همین دلیل متورم می شوند. حتی اگر این تورم تا یک ماه به طول انجامید، نگران نباشید. این موضوع کاملا عادی است.

  • هزینه جوانسازی واژن

یکی از مهم ترین ویژگی های عمل جوانسازی واژن این است که از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. به همین دلیل تعیین قیمت دقیق در این زمینه امکان پذیر نیست. اگر تمایل دارید، هزینه های ناشی از این عمل را به طور کامل محاسبه کنید، جهت تعیین وقت مشاوره با شماره تماس ۰۲۱۲۲۰۳۹۹۵۲ ، ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۰۹ و ۰۹۲۰۱۰۸۷۰۸۸ تماس حاصل فرموده و یا به سایت www.drkazemzadeh.com و اینستاگرام www.instagram.com/intima.clinic  مراجعه نمایید تا پس از معاینه و مشاهده نمونه تصاویر قبل و بعد عمل های پیشین، هزینه حدودی را برایتان تخمین بزنند.

همچنین لازم به ذکر است برداشتن لابیاها در حین زایمان توصیه نمی شود. چرا که میزان خونریزی در ناحیه واژن در حین زایمان بسیار زیاد است. انجام این عمل پس از گذشت دو ماه از تاریخ زایمان امکان پذیر می باشد.

نظر خود را بیان کنید