راهنمای انتخاب مناسب ترین دستگاه لیزر موهای زائد (قبل از خرید حتما بخوانید)

لیزر موهای زائد یکی از پرطرفدارترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن است که موجب خلاص شدن از روش های پر دردسری مثل تیغ، موبر، اپیلاسیون، مومک و دستگاه اپیلیدی می شود. در سال های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزایش چشمگیری داشته است. انتخاب یک دستگاه لیزر موهای زائد خوب با جوابدهی بالا برای پزشکان بسیار حائز اهمیت است. متاسفانه برخی از پزشکان صرفاً بر اساس تبلیغات یا ارزانتر بودن قیمت، اقدام به خرید دستگاه های لیزر بی کیفیت نموده و همین امر موجب مأیوس شدن آن ها در حوزه لیزرموهای زائد شده است. در ادامه این مطلب قصد داریم با ارائه اطلاعات مهم و کاربردی شما را در انتخاب دستگاه لیزر مناسب یاری کنیم.

انواع لیزر برای حذف موهای زائد

انواع مختلفی از لیزرها برای حذف موهای زائد وجود دارند که از جمله پرکاربردترین آن ها می توان به  تکنولوژی الکساندرایت، دایود و Nd:YAG اشاره کرد. این لیزرها از حیث کاربرد با هم تفاوت دارند. این تفاوت کاربردی به خاطر تفاوت خاصیت ‌های فیزیکی لیزرها مثل طول موج و فرکانس است. لیزر الکساندرایت در واقع بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که پوست روشن و موهای تیره دارند، در صورتی که لیزرهای دایود و Nd:YAG بیشتر برای افراد با پوست‌ های تیره موثرند.

لیزر الکساندرایت با طول موج ٧۵۵ نانومتر

لیزر الکساندرایت یکی از پیشرفته‌ ترین تکنولوژی های لیزر برای حذف موهای زائد است. این لیزر با طول موج ۷۵۵ نانومتر دارای کارایی بسیار است و تاثیر آن برای طولانی مدت باقی می ماند و کوچکترین عوارضی برای بیمار ندارد. این تکنولوژی مناسب پوست های روشن است، البته این طور نیست که در تیپ های پوستی بالاتر موثر نباشد، اما بیشترین تاثیر لیزر الکساندرایت در پوست های روشن با موهای تیره است.

لیزر دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر

لیزر دایود یکی دیگر از انواع لیزرهای پیشرفته برای از بین بردن دائمی موهای زائد است که به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌ تواند موهایی که زیر پوست قرار دارند را نیز از بین ببرد. لیزر دایود با طول موج ۸۰۸ نانومتر برای تمام انواع پوست قابل استفاده است، اما بیشترین طیف اثرش روی پوست های تیپ ۲ تا ۵ است و برای این افراد جوابگویی بسیار بالایی دارد.

لیزر ان دى یاگ (Nd-YAG) با طول موج ١٠۶۴ نانومتر

لیزر ان دى یاگ یکی دیگر از تکنولوژی های پیشرفته لیزر براى حذف موهاى زائد است. این لیزر با طول موج بلند و عمق نفوذ بالایی که دارد باعث می شود سیاهی پوست انرژی لیزر را جذب نکرده و فولیکول مو اکثر آن را جذب کند که در نهایت به سوختگی بسیار کمتر پوست های تیره می ‌انجامد. این لیزر با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر برای کسانی که پوست بسیار تیره و برنزه دارند استفاده می‌ شود.

انتخاب دستگاه لیزر مناسب

انتخاب دستگاه لیزر بسیار مهم است چرا که استفاده از دستگاه لیزر بی کیفیت موجب می شود موهاى زائد بعد از چند ماه دوباره برگردند و همین امر منجر به نارضایتی مراجعین می شود. همچنین بعضی از افراد حین استفاده از لیزر دچار سوختگی می شوند و ممکن است پوست آن ها تیره شود، دلیل این امر انتخاب نادرست دستگاه لیزر است.

در گذشته برای لیزر موهای زائد بیماران با پوست‌ های تیره مشکلات زیادی وجود داشت و لیزر را فقط برای افرادی می شد انجام داد که پوستی روشن و سفید با موهای تیره و ضخیم داشتند. ولی امروزه با پیشرفت فناوری‌ های لیزر تا زمانی که بین رنگ مو و رنگ پوست اختلاف رنگ یا کنتراست وجود داشته باشد، می‌ توان لیزر موهای زائد انجام داد.

در حال حاضر بهترین دستگاه لیزر موهای زائد ، دستگاه لیزر با تکنولوژی سه طول موج الکساندرایت، دایود و ان دی یاگ است که با کمترین تعداد جلسات درمانى و اثربخشى عالی و درد بسیار کمتر نسبت به لیزرهاى دیگر توانایی از بین بردن انواع موهاى زائد و حتى موهاى زیرپوستى را بر روی انواع تیپ های پوستی از روشن تا تیره را دارد.

همانطور که اشاره شد کسانی که پوست های روشن با تیپ پوستی ۱ و ۲ دارند به تکنولوژی الکساندرایت بهتر پاسخ می دهند، افرادی که پوست‌ های تیره‌ تر با تیپ پوستی ۳ و ۴ دارند با لیزر دایود بهتر جواب می گیرند و در نهایت مراجعینی که دارای پوست های خیلی تیره با تیپ پوستی ۵ و ۶ هستند از لیزر با طول موج Nd:YAG بهتر نتیجه می گیرند. طول موج های دایود و Nd:YAG برای افراد با پوست های سبزه و تیره کاملاً موثرند و خطرات و عوارض لیزر برای این افراد بیشتر نیست.

ویژگی های دستگاه لیزر با سه طول موج الکس، دایود و ان دی یاگ:

دستگاه لیزر سه طول موج آخرین تکنولوژی لیزر موهای زائد است که برای انواع پوست ها و موها (پوست های تیره و روشن – موهای ضخیم و نازک) بسیار مناسب است و به دلیل اینکه در ایران انواع طیف های پوستی با انواع مختلف موها وجود دارند برای نژاد های ایرانی دستگاه لیزر سه طول موج توصیه می شود.

این دستگاه دارای سه طول موج متفاوت الکساندرایت (۷۵۵ نانومتر)، دایود (۸۰۸ نانومتر) و Nd:YAG (۱۰۶۴ نانومتر) است. قابلیت سه طول موج دستگاه های لیزر میزان اثرگذاری آن ها را بسیار افزایش می‌ دهد.

دیگر ویژگی مهم دستگاه لیزر سه طول موج این است که درد کمتر و ایمنی بیشتری دارند و در این دستگاه ها از عوارض جانبی مانند تغییر رنگ پوست یا سوختن خبری نیست.

نکته‌ مهمی که در مورد دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد، روش ‌های خنک سازی پوست با دستگاه است. اگر دستگاه لیزر مجهز به چیلر داخلی باشد خنکسازی بسیار موثر خواهد بود و پوست بیمار هیچ گونه آسیبی نمی بیند.

به طور کلی اثرگذاری یک دستگاه لیزر علاوه بر پرتوی لیزر به عوامل بسیار دیگری چون زمان تابش لیزر، قطر تابش، سیستم خنک کننده و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد که همه این عوامل روی نتیجه لیزر موثر هستند. هرچه دستگاه‌های لیزر موهای زائد بروزتر و بهینه ‌تر باشند و ازتکنولوژی های جدیدتری استفاده کرده باشند، نتایج لیزر بهتر خواهد بود.

راهنمای انتخاب مناسب ترین دستگاه لیزر موهای زائد (قبل از خرید حتما بخوانید)

معرفی دستگاه لیزر سه طول موج لونا

دستگاه لیزر سه طول موج لونا (LONA Laser) محصول شرکت تجهیزات پزشکی ماهور طب، قوی ترین دستگاه لیزر موهای زائد دارای چیلر داخلی و سیستم خنک کننده بسیار قوی برای ثابت نگه داشتن دماست که با بهره گیری از لیزر بار آلمانی و تابش سه طول موج الکس، دایود و ان دی یاگ توانسته رضایت بسیار بالای پزشکان حرفه ای را بدست آورد.

دستگاه لیزر لونا با نتیجه صد در صد تضمینی توانایی زدن شات بسیار بالایی (۵۰ میلیون شات) دارد و مهمترین مزیت آن بدون درد بودن دستگاه می باشد. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از درد و سوزش می باشد.

دستگاه لونا لیزر کولینگ بسیار قدرتمندی دارد و تنها دستگاهی در بازار ایران هست که مجهز به چیلر داخلی می باشد. لیزربار و هندپیس لونالیزر محصول کشور آلمان است و تمامی قطعات آن دارای تاییدیه FDA آمریکا و CE اروپاست. دستگاه دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه‌ های لیزر و زیبایی به سایت تجهیزات پزشکی ماهور طب به نشانی  www.mahourteb.com  مراجعه کرده و یا با کارشناسان آن تماس بگیرید. مشاور ماهور طب: ۰۹۱۳۲۰۴۲۶۴۸

راهنمای انتخاب مناسب ترین دستگاه لیزر موهای زائد (قبل از خرید حتما بخوانید)

نظر خود را بیان کنید