عمل پروتز سینه یکی از کم خطرترین جراحی های زیبایی محسوب می شود. این عمل را به نام ایمپلنت سینه نیز می شناسند. هدف از پروتز سینه همیشه به دلیل کوچک بودن سینه در خانم ها نیست. این عمل بر روی کسانی که به خاطر شیردهی یا سرطان سینه دچار افتادگی و بد شکل شدن سینه شده اند نیز انجام می شود. چنانچه دوست دارید با این نوع جراحی زیبایی بیشتر آشنا شوید، مطالعه این متن را به شما پیشنهاد می کنیم.

آیا پروتز سینه بی خطر است؟

عمل پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است؟

پروتز دائمی سینه در واقع بازسازی و افزایش حجم سینه است. برای بسیاری از خانم ها اندازه سینه مهم و در بالا رفتن اعتماد به نفسشان نقش بسیاری دارد. بعضی از خانم ها بر حسب عوامل ژنتیکی جسه کوچک و سینه ها کوچکی دارند که در هنگام پوشیدن لباس های مجلسی دچار مشکل می شوند. خوش فرم ایستادن لباس بر روی تن بستگی بسیاری به اندازه سینه دارد. همانگونه که گفتیم، عمل پروتز سینه همیشه به دلیل زیبایی اندام نیست.

ممکن است شخصی به دلیل تصادف، سرطان یا شیردهی دچار افتادگی یا بد شکل شدن سینه شود. این افراد نیز می توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند. با اینکه این عمل سال هاست که در ایران رایج شده است، اما همچنان شایعات بسیاری در مورد آن به گوش می رسد که ممکن است برای بیمار ترسناک باشد. برای مثال بسیاری از بیماران از پاره شدن پروتزها می ترسند و اینگونه تصور می کنند که اگر این پروتزها پاره شود درد یا عوارض جانبی خواهد داشت. در حالی که چنین نیست. در ادامه با جنس و شکل این پروتزها بیشتر آشنا خواهید شد.

آیا پروتز سینه بی خطر است؟

عمل پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

این عمل همراه با بی هوشی کامل خواهد بود. شما در طول یک یا دو ساعتی که در اتاق عمل هستید، کاملا بیهوش خواهید بود. البته قبل از عمل پزشک حتما یک یا چند جلسه مشاوره را برای شما در نظر گرفته و در این جلسات علاوه بر وضعیت جسمانی با شرایط روحی و روانی شما نیز آشنا خواهد شد. عمل پروتز سینه به این نحو است که ابتدا سه ناحیه زیرین از سینه برش داده می شود. این سه ناحیه شامل زیر بغل، زیر سینه و هاله دور سینه می شود. سپس پروتز از بالا به دیواره قفسه سینه تکیه داده می شود. در این حال پروتز به طور طبیعی در جای خود مانده و تثبیت می شود. بعد از بخیه پروتز، جای برش های رو سینه نیز بخیه زده می شوند. اگر نگران جای بخیه روی سینه خود هستید، باید گفت که برای محو کردن جای بخیه نیز روش هایی وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر بهتر است با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

آیا پروتز سینه بی خطر است؟

چند نوع پروتز سینه داریم؟

پروتز سینه از نظر اندازه سه نوع و از نظر شکل دو نوع است. پروتزهای Low Profile، High Profile و Ultra High Profile به ترتیب کوچکترین و بزرگترین پروتزهای موجود به شمار می روند که ممکن است به شکل اشک یا گرد باشند. حال سوال اینجاست که چه نوع پروتزی برای ما مناسب تر است؟ برای پاسخ به این سوال، قبل از هر چیز به خواسته و هیکل خود توجه کنید. اگر تنها به دنبال زیبایی و تناسب اندام هستید و نمی خواهید سینه هایتان بسیار بزرگ دیده شوند، شاید بهتر باشد به سراغ مدل Low Profile بروید پروتزهای قطره اشکی طبیعی تر به نظر می رسند؛ اما اگر دوست دارید هیکلتان تغییر چشمگیری کند، در این صورت پروتز های گرد High Profile یا Ultra High Profile برای شما مناسب ترند. در هر صورت انتخاب نوع و جنس پروتز یک مساله سلیقه ای است اما اغلب پزشکان راهنمایی خوبی به بیماران ارائه می دهند.

پروتزها از چه موادی ساخته شده اند؟

پروتزها از سیلیکون ساخته می شوند اما داخل بعضی از آنها آب نمک وجود دارد. پروتزهای سیلیکونی کمتر دچار پارگی شده و امنیت بیشتری دارند. اگر این نوع سیلیکون پاره شود ماده ژل مانند آن فضای اطراف را پر کرده و هیچ خطری برای بدن شما ندارد. در این صورت شما به پزشک مراجعه کرده و طی عملی دیگر پروتز جدیدی جای پروتز قبلی را می گیرد. معمولا پروتز ها به راحتی پاره نمی شوند مگر ضربه یا فشار بیش از حدی به آن ها وارد شده باشد. پروتز های آب نمکی نیز دارای جداره سیلیکونی غیر قابل نفوذ بوده و پر از آب نمک است پارگی اسن نوع سیلیکون نیز برای سلامتی شخص ضرری ندارد؛ چرا که بدن انسان می تواند آب و نمک را جذب و دفع کند.

آیا پروتز سینه بی خطر است؟

جمع بندی

عمل پروتز سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است. اگر از کوچکی سینه رنج می برید و دوست دارید هیکل زیباتری داشته باشید، می توانید به کمک این عمل به خواسته خود برسید. درست است که عمل پروتز سینه سال هاست که در ایران رواج بسیار داشته و امروزه دیگر عملی راحت و بی ضرر محسوب می شود؛ با این حال همچنان بسیاری از خانم ها شک هایی در مورد این نوع عمل دارند. برای مثال بسیاری از آن ها تصور می کنند که اگر پروتز پاره شود، سلامتیشان به خطر افتاده و دچار مشکلات بسیار می شوند، اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد این عمل به دست آورید، پیشنهاد ما این است که به سایت drshapourazizi.com سر بزنید. دکتر شاپور عزیزی یکی از بهترین متخصصین عمل پروتز سینه است که در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب گواهی نامه پیکرتراشی از کشور ترکیه شده اند. ایشان جزء برترین پزشکانی هستند که توانایی جراحی با دستگاه ویزر و عمل پروتز سینه را دارند.

نظر خود را بیان کنید