انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به نوع پوست و رنگ مو برای هر فرد متفاوت می باشد. با این حال تکنولوژی های جدیدتر مانند اسکلپیون مدیو استار پرو به گونه ای طراحی شده اند که برای انواع پوست ها مناسب هستند و قادر به رفع موهای زائد با رنگ های مختلف می باشند که در این مقاله توضیح داده شده است.

امروزه لیزر موهای زائد به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه و دائمی برای از بین بردن موهای ناخواسته بدن رواج یافته است. با این حال، با افزایش محبوبیت لیزردرمانی برای موهای زائد، تعداد دستگاههای موجود نیز افزایش یافته است و به همین دلیل شناخت بهترین دستگاه لیزر موهای زائد اهمیت دارد .

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در این مقاله ، انواع مختلف دستگاه های لیزر موهای زائد حرفه ای را مقایسه خواهیم کرد تا به شما کمک کند بدانید که بهترین دستگاه لیزر موی زائد کدام است و مناسبترین با توجه به نیاز های شما کدام است.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

با وجود طیف گسترده ای از دستگاه های لیزر موهای زائد، تعیین اینکه کدام فناوری حرفه ای برای نیازهای شما بهتر است دشوار است. به طور کلی، بیشتر دستگاه های لیزر موهای زائد به رنگدانه پوست و رنگدانه مو متکی هستند. فناوری های لیزر موهای زائد رنگدانه های مو را هدف قرار می دهند، دمای ریشه های مو را به اندازه کافی بالا می برند تا فولیکول مو آسیب ببیند، بدون اینکه بر بافت اطراف تأثیر بگذارد.

به دلیل استفاده از اشعه لیزر غلیظ و قدرتمند، این امر به اندازه کافی به پیاز مو آسیب می رساند به طوری که مو دیگر قادر به رشد نیست و در نهایت پوستی صاف و بدون مو خواهید داشت. بسته به نوع پوست و موی هر بیمار، متخصص لیزر می تواند در انتخاب سیستم لیزر مناسب برای نیاز هر فرد راهنمایی کند. برخی از رایج ترین دستگاه های لیزر موهای زائد را شامل موارد زیر است.

۱- لیزر الکساندریت

دستگاه لیزر الکساندرایت Alexandrite در لیزر موهای زائد ، سریع ، کارآمد و بی نظیر است. این سریعترین و بهترین دستگاه لیزر موجود در بازار است و برای درمان نواحی وسیعی از بدن در افرادی با رنگ پوست روشن تا زیتونی و برای هر دو نوع موی روشن تا متوسط ​​یک انتخاب مناسب است.

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای اینکه لیزر به طور موثر عمل کند، پالس ها باید سریع باشند که این باعث افزایش ناراحتی در طول درمان می شود. متوسط زمان مورد نیاز در هر جلسه درمانی برای ​​ لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت تقریباً ۳۰ دقیقه طول می کشد که این زمان بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد. بسیاری از افراد این دستگاه را انتخاب می کنند تا موها را از مناطق وسیع بدن به سرعت و با خیال راحت از بین ببرند.

۲- لیزر دایود

لیزر Diode 810 nm در طول درمان می تواند نور کوتاه و موج بلند را برای هر دو نوع موی روشن و متوسط ​​و بر روی انواع پوست روشن تا متوسط ​​ساطع کند. این فناوری لیزر به چندین جلسه درمانی کوتاه مدت و بدون فواصل زمانی نیاز دارد.

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

۳- لیزر روبی

Ruby Laser 695 nm یکی از قدیمی ترین و کم استفاده ترین فناوری هایی است که در حال حاضر در بازار موجود است. با این حال این لیزر سالهاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته زیرا قادر است موهای ناخواسته را با حداقل عوارض جانبی به طور موثر و ایمنی از بین ببرد.

لیزر روبی یک انتخاب عالی برای موهای روشن یا ظریف است اما نباید از آن روی پوست های تیره و برنزه استفاده شود. یک نکته مهم در مورد لیزر روبی این است که تاخیر بین پالس های لیزر به صورت سفارشی برای به حداقل رساندن ناراحتی هر بیمار در طول درمان قابل انجام است. این امر منجر به آسیب انتخابی به فولیکول های مو می شود و پوست اطراف ناحیه درمان را ایمن و بدون درد نگه می دارد.

۴- لیزر ان دی یاگ Nd: YAG

فناوری لیزر ان دی یاگ نانومتر برای درمان موهای زائد افرادی مناسب است که نواحی ملانین بسیار متمرکز داشته باشند، زیرا این لیزر نسبت به دستگاههای دیگر سرعت جذب ملانین ضعیف تری دارد. طول موج های طولانی تر استفاده شده در این فناوری اجازه می دهد تا به رنگدانه ملانین در پوست و موها نفوذ کند.

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

در مجموع، این دو ویژگی منحصر به فرد این فناوری، را به موثرترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد در افراد با رنگ پوست تیره تر تبدیل کرده است. همچنین معلوم شده که این نوع لیزر به دلیل تمایل به هدف قرار دادن مناطق غلیظ رنگدانه سازی ملانین، در درمان موهای روشن یا ریز موثر نیست.

 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

در حالی که فن آوری های بسیاری وجود دارد که ادعا می کنند موهای تیره را به طور موثری درمان می کنند، اما بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای تیره لیزر Nd: YAG 1064 nm است.

این لیزر موثرترین فناوری برای موهای زائد در پوست های تیره و افرادی است که برنزه می شوند، زیرا می تواند کنتراست کم بین مو و پوست را تشخیص دهد و با سهولت بی نظیری موهای زائد را به طور موثر و ایمن از بین ببرد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای موهای روشن یا بور

درمان موهای روشن، مانند موهای بور یا خاکستری، با استفاده از لیزر موهای زائد مشکل تر است زیرا با توجه به مقدار محدود رنگدانه در موی افراد روشن، برخی از فناوری های لیزر در تشخیص و از بین بردن فولیکول مو موثر نیستند.

دو نوع دستگاه موثر لیزر موهای زائد برای موهای روشن و بور موثر می باشد که شامل GentleMax Pro است که از فناوری Alexandrite 755 nm استفاده می کند و Lumenis LightSheer DUET است که از دایود ۸۱۰nm استفاده می کند. ثابت شده است که این فناوری ها در از بین بردن دائمی موهای روشن تر بسیار موفق عمل می کنند.

نتیجه گیری

اسکلپیون مدیو استار پرو بهترین فناوری لیزر دایود با قدرت بالا است که یک فناوری قابل اعتماد و کاربر پسند است، با استفاده از فناوری طول موج چندگانه و ترکیبی منحصر به فرد از طول موج ۸۱۰/۹۴۰ نانومتر و طول پالس متغیر (۳ – ۴۰۰ میلی ثانیه) و سیستم خنک کننده بسیار کارآمد و ۳۶۰ درجه، درمان ایمن انواع پوست را تضمین می کند و به پیشرفته ترین تکنیک حذف مو تبدیل شده است.

ویژگی طول موج چندگانه در مدیو استار پرو به پزشکان انعطاف پذیری بیشتری در درمان انواع پوست های تیره یا معمولی ارائه می دهد. یک تکنولوژی نوآورانه است که توسط Asclepion برای رفع خواسته های بیماران و پزشکان در سراسر جهان ساخته شده است.

MeDio Star PRO دارای هندپیس ویژه که سبک محکم و قابل انعطاف است با اسپات سایز ۱.۴ سانتی متر مربع است که به راحتی برای رفع موهای زائد با دقت بالا در نواحی دشوار مانند لب بالایی یا خط بیکینی به کار می رود و عمق نفوذ بیشتری را برای از بین بردن فولیکول های موهای عمیق فراهم می کند. این دستگاه همچنین مجهز به خنک کننده یکپارچه پوست نیز می باشد.

همه این ویژگی ها باعث شده که درمان با اسکلپیون موثر، سریعتر و ملایم تر از سایر دستگاه ها باشد.

نظر خود را بیان کنید