پارتیشن های فریم لس و یا بدون قاب و امنیت آن ها

آیا شما به دنبال یک ظاهر شیک و آینده گرایانه هستید، یا اینکه در کنار دریا زندگی می کنید و می خواهید چشم اندازهای کاملا خیره کننده ای برای فضای داخلی استفاده کنید، استفاده از تراس شیشه ای، پارتیشن ها و شیشه بالکن می تواند گزینه ایده آلی باشد. البته در میان تمام این موارد استفاده از پارتیشن فریم لس زیبایی خیلی بیشتری دارد. حال شاید این سوال پیش بیاید که آیا این پارتیشن های بدون قاب امن هستند؟ در پاسخ باید گفت بله پارتیشن های فریم لس همچون سایر پارتیشن های اداری شیشه ای، پارتیشن تاشو بالکنی،پارتیشن طرح سیلور و…. ایمن هستند. بنابراین نصب پارتیشن های شیشه ای بدون قاب در خانه کاملاً بی خطر است. این سازه ها با روش های بسیار نوین به هم متصل می شوند. زیبایی این پارتیشن ها به این خاطر است که با پارتیشن های شیشه ای بدون قاب، تنها یک خط نازک را مشاهده می کنید که در محلی که دو صفحه شیشه ای به هم می رسند اجرا می شود، بنابراین احتمال ورود هرگونه گرد و غبار، سروصدا، حشرات موذی و… به داخل آن ها بسیار کم است. برای بازتر نشان داده شدن مکان های کوچک، پارتیشن های شیشه ای بدون قاب را برای تقسیم آشپزخانه و اتاق غذاخوری یا داخل حمام امتحان کنید. نتیجه آن بسیار شگفت انگیز است. علاوه بر این مورد شما پارتیشن شیشه ای را می توانید به هر شکلی که می خواهید سفارش دهید. همه این ها به نوع خدماتی که شما نیاز دارید و مساحت گزینه های سفارش داده شده آن ها بستگی دارد. پارتیشن های شیشه ای را می توان با کیفیت های مختلف شیشه مانند عایق بندی، شفافیت، صرفه جویی در مصرف انرژی و موارد دیگر، سفارش داد.

مزایای شیشه های چند لایه برای ایجاد محیطی آرام بخش

اگر زیاد بودن سروصدا از نگرانی های شما است، لازم است اینم واقعیت را بدانید که با استفاده از شیشه های لمینت، صدای ورودی و یا بیرون از خانه به میزان بسیار زیادی کاهش می یابد.

به طور مثال اگر در محله ای با ترافیک فراوان زندگی می کنید و یا اینکه منزل شما نزدیک به باند فرودگاه و یا خط راه آهن است، به طور حتم سر و صدای ایجاد شده در این موارد می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

پنجره های شیشه ای چند لایه واقعاً می توانند به این نوع مشکلات کمک کنند.

از طرف دیگر، شاید این خانه شما باشد که سر و صدای زیادی تولید می کند و شما می خواهید صدای آن را در داخل آن نگه دارید تا موجب آزار و اذیت همسایگان نشود. مثلا اگر شما و یا هر یک از فرزندانتان ساز موسیقی تمرین می کنید مطمئنا صدای بسیار زیادی تولید می کنید. شیشه های چند لایه مجهز به ویژگی های کاهش دهنده صدا هستند که به عنوان عایق صدا برای هر اتاق می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین اگر خانه های شما به هم نزدیک باشند پنجره های شیشه ای چند لایه نیز برای جلوگیری از صدای همسایگان بسیار مناسب هستند.

سعی کنید به جای چند پنجره از یک پنجره واحد و یک تکه استفاده کنید تا تاثیرات بهتری داشته باشد. این یک روش قدیمی برای عایق صدا کردن پنجره ها است که با استفاده از شیشه چند لایه تاثیر بیشتری پیدا می کند.

پارتیشن های فریم لس و یا بدون قاب و امنیت آن ها

شیشه و انواع مختلف شیشه های امروزی

شیشه دوام بیشتری نسبت به سایر مواد دارد. از این رو زمانی که در سازه های مختلف از آن استفاده می شود عمر سازه ها نیز افزایش می یابد. این کیفیت خوب دلیل انتخاب مواد شیشه ای است. تقسیم کردن فضا با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می تواند فضا را تقسیم بندی کند بدون اینکه مانع دید شود. پارتیشن های شیشه ای  تا جایی که چشم می تواند دید واضح داشته باشد، در نتیجه خانه شما طرحی باز پیدا می کند. علاوه بر این، امروزه انواع مختلفی از شیشه وجود دارند که دارای ویژگی های مختلفی هستند به عنوان مثال، اگر در نزدیکی یک خیابان پر سر و صدا زندگی می کنید، می توانید شیشه های ضد صدا را انتخاب کنید. برای پوشش بهتر می توانید از شیشه های لاکوبل استفاده کنید. شیشه به معنای این است که دیگر محیطی باز خواهید داشت. از انواع شیشه های تک جداره و دو جداره، شیشه سکوریت، شیشه های میرال، شیشه های سندبلاست شده، شیشه های لاکوبل و… به شکلی که بخواهید می توانید استفاده کنید. نکته مهم این است قبل از اینکه بخواهید پارتیشن مورد نظر را خریداری کنید، هدف خود را برای نصب تقسیم کننده های شیشه تعیین کنید.

تاثیرات مثبت شیشه های دوجداره در کاهش مصرف انرژی و میزان انتقال سر و صدا

این امر بسیار واضح است که شیشه های امروزی نسبت به نوع قدیمی آن ها کارآیی بسیار بیشتری دارند. زیرا با پیشرفت فناوری، تکنولوژی هایی در ساخت شیشه به کار برده می شود که می تواند نیازهای ما را خیلی بیشتر از گذشته و بهتر از آن برآورده کند. بنابراین زمانی که شما از یک شیشه دوجداره به جای شیشه های قدیمی آن استفاده کنید حتما به میزان زیادی کاهش مصرف انرژی را مشاهده خواهید کرد. شیشه های دو جداره از دو لایه شیشه ساخته شده اند که لایه میانی آن ها را با نوعی گاز پر می کنند. همین لایه میانی موجب می شود که این شیشه ها حالت عایق به خود بگیرند. حال این عایق بودن هم کم بودن مصرف انرژی را در پی دارد و هم این که میزان سر و صدای ورودی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اگر چه ممکن است این شیشه های دو جداره تمام صدا را به طور کامل مسدود نکنند، اما نصب شیشه های دوجداره می تواند به میزان قابل توجهی سر و صدایی را که از خارج می شنوید کاهش دهد. میزان نویز مسدود شده توسط پنجره ها می تواند به عواملی از جمله اندازه دریچه، سن پنجره ها، کیفیت مواد به کار رفته در آن ها و غیره بستگی داشته باشد. سرو صدا توسط لایه میانی این شیشه های مسدود می شود.

نظر خود را بیان کنید