یک رژیم غذایی باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

رژیم غذایی و تغذیه مستقیماً با سلامت افراد در ارتباط است و می تواند روی تمام جنبه های زندگی افراد تأثیر گذار باشد. شما نیز ممکن است به هر دلیل مثلاً کنترل وزن خود، قصد دریافت رژیم غذایی را داشته باشید. پس با ما باشید تا در این مقاله به طور مختصر راهنمایی های لازم را به شما جهت دریافت مناسب ترین رژیم غذایی ارائه کنیم.

خصوصیات یک رژیم غذایی مناسب

اولین قدم در دریافت رژیم غذایی تحقیق است.

وقتی برای دریافت رژیم به سایتی مراجعه می کنید اگرچه ممکن است توجه شما به ظاهر صفحه و بخصوص عکس‌های قبل و بعد افراد که رژیم گرفته‌اند جلب شود، اما اولین صفحه‌ای که باید در سایت پیدا کنید “درباره ما” است.

در این قسمت بایستی نام فردی یا افرادی که رژیم می‌دهند به‌طور دقیق و شفاف همراه با شماره نظام پزشکی و به اسم ایشان قید شده باشد.

حتی اگر از برندهای رژیمی معروف قصد دریافت رژیم دارید، مهم است که بدانید کارمندان آنجا که قرار است رژیم بدهند با چه مدرکی در حال فعالیت هستند. چراکه همان‌طور که می‌دانیم تجویز رژیم ازنظر قانونی تنها بایستی توسط فارغ‌التحصیلان تغذیه با شماره نظام پزشکی و با داشتن مجوزهای قانونی صورت بگیرد.

اگر می‌خواهید نمونه یک رژیم آنلاین معتبر را ببینید و صفحه “درباره ما” را چک کنید، پیشنهاد می‌کنیم روی لینک زیر ضربه بزنید تا وارد سایت رژیم آنلاین آردایت (Rdiet) شوید:

ورود به سایت رژیم آنلاین آردایت

اگر وارد این سایت شوید می‌بینید که رژیم آنلاین آردایت یک سایت معتبر است و رژیم‌ها توسط دکتر روشن ضمیر متخصص تغذیه و رژیم درمانی با مجوزهای قانونی تجویز می‌شود.

رژیم غذایی توسط چه کسی ارائه می‌شود؟

در رژیم‌های معروف و بزرگ، با توجه تعداد بسیار بالای مشتریان؛ طبیعی است که خود صاحب برند رژیم نمی‌دهد، بنابراین لازم است که شما بدانید که رژیم توسط چه شخصی به شما داده می‌شود. رژیم توسط یک اپراتور یا با استفاده از نرم‌افزارهای رژیم‌درمانی تهیه نشده باشد.

بهرحال شما حق‌ دارید، بدانید دقیقاً فردی که به سوالات شما پاسخ می‌دهد خود کارشناس یا متخصص است یا صرفاً نقش منشی یا تلفن‌چی دارد.

برای فهمیدن این موضوع نیز با روش بالا می‌توانید اسامی و مدارک تحصیلی آنان را چک کنید. اگر چه اطمینان یافتن از این امر کاری دشوار است چرا که در اغلب این سایت‌ها شفاف سازی لازم صورت نمی‌پذیرد. اما اگر اسامی افرادی تحت عنوان کارشناس دیدید، می‌توانید آن اسامی را در سایت نظام پزشکی جستجو کنید.

ما در اینجا سایت رژیم آنلاین آردایت را بررسی کردیم. در قسمت درباره ما علاوه بر وجود تمام مجوزها، مشخص شد که رژیم غذایی مستقیماً توسط شخص دکتر روشن ضمیر تهیه شده و افراد نیز با ایشان در تماس اند و پاسخ سوالات خود را می گیرند.
این امر بسیار مهم است چرا که تغذیه و رژیم درمانی امری در حوزه پزشکی، سلامت و درمان است و نباید توسط افراد غیرمتخصص خدمت رسانی شود.
تصور کنید که به مطب پزشکی مراجعه کرده‌اید اما می‌بینید منشی دکتر، شما را ویزیت می‌کند و دارو می‌نویسد. متأسفانه واقعیت بسیاری از رژیم‌های معروف بصورت مجازی و غیر حضوری همین است. به دلیل است که می‌گوییم؛ اینگونه رژیم‌ها ذاتاً نمی توانند اصولی باشند، که شرح کامل آن در لینک زیر آمده است و پیشنهاد می‌کنیم حتماً مطالعه بفرمائید:

رژیم های تجاری و معروف چگونه هستند؟

سایر خصوصیات یک رژیم مناسب

از بین تمام مشخصه‌های اصلی یک رژیم غذایی مناسب یکی از مهم ترین آنها؛ این است که رژیم بر اساس تمام مشخصات فردی هر شخص نوشته شود. این است که اگر از متخصص تغذیه معتبر رژیم بگیرید، معمولاً حدود نیم ساعت تهیه رژیم زمان می‌برد.

این امر یعنی اینکه فقط یک نوع رژیم نبایدبه همه داده شود. انواع شرایط و حالت مختلف وجود دارد بنابراین رژیم‌ها هم می‌تواند متفاوت باشد مثلاً از رژیم‌های ورزشکاری تا بارداری، از رژیم‌های بیماری های کلیوی تا دیابت، از رژیم‌های گیاهخواری تا کتوژنیک.

لذا اگر به مرکزی مراجعه کردید که بصورت آنی رژیم می‌دهند و یا فقط تعداد محدودی رژیم دارند احتمالاً آن مرکز تنها فروشنده رژیم است و کار تخصصی انجام نمی‌دهد.

معرفی یک سایت معتبر در زمینه رژیم درمانی

ما در سایت رژیم آنلاین آردایت متوجه شدیم که رژیم آنلاین کاملاً بصورت تخصصی و شخص ارائه می شود. علاوه بر آن اطلاعات بسیار معتبری نیز در خصوص تغذیه و رژیم درمانی با ذکر منابع معتبر آورده شده است. از جمله مقاله زیر که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید:

رژیم کتوژنیک

نظر خود را بیان کنید