زندگی راحت تر با لنزهای تماسی

افراد زیادی در سراسر دنیا از مشکلات بینایی رنج می برند. به طور معمول این افراد برای بهتر دیدن و رفع این خطاهای دیداری از عینک استفاده می کنند. عینک ها گرچه مشکلات انکساری را برطرف می کنند اما بهترین گزینه به حساب نمی آیند.

افرادی که از عینک استفاده می کنند، کاملا در جریان مشکلات آن می باشند. لنزهای تماسی نقش بسیار مهمی در تسهیل زندگی این افراد داشته است.

ما در ادامه ۷ موقعیت در زندگی روز مره که به لطف لنزها راحت تر می توان به آن پرداخت را بررسی کرده ایم.

 • تسهیل ورزش

می توان به قطعیت گفت ورزش کردن با عینک بسیار سخت و در برخی از رشته ها غیر ممکن است. به عنوان مثال ورزش هایی مثل والیبال، بسکتبال، فوتبال و … هم امکان افتادن عینک از صورت حین فعالیت و هم امکان برخورد توپ با عینک و وقوع اتفاقات ناگوار وجود دارد.

حتی ورزش های باشگاهی نیز با وجود عینک سخت و در بعضی موارد غیر ممکن است. به همین دلیل افرادی که از عینک استفاده می کنند، خودشان را در انجام فعالیت های ورزشی محدود می کنند.

اما به لطف وجود لنز چشم دیگر هیچ محدودیتی برای افراد در انجام ورزش ها در رشته های مختلف وجود ندارد. لنزهای تماسی در داخل چشم قرار می گیرند و دیگر جای نگرانی برای افتادن آن ها از روی چشم وجود ندارد.

ضمن این که لنزهای تماسی طبی دید شفاف تر و واضح تری نسبت به عینک ها ایجاد می کنند.

 • رانندگی راحت تر

رانندگی کردن با لنزهای تماسی بسیار راحت تر می باشد. لنزهای تماسی دید بهتری در مقایسه با عینک ایجاد می کنند و خطاهای رانندگی را کاهش می دهد.

همچنین نمونه های از لنزهای تماسی با قابلیت منحصر به فرد متمرکز کردن نور برای افزایش دید در شب طراحی شده اند که رانندگی در شب را بسیار راحت کرده اند.

 • افزایش اعتماد به نفس

یکمی از دلایلی که افراد زیاد علاقه به استفاده از عینک ندارد، به خاطر تغییر ظاهرشان و مورد تمسخر قرار گرفتن توسط دوستان و آشنایانشان می باشد.

اما استفاده از لنز به علت این که به روی چهره دیده نمی شود، می تواند گزینه ی بسیار مناسب برای این افراد باشند. با وجود لنز دیگر کسی از وجود مشکلات انکساری و بینایی شما مطلع نخواهد شد و مانند دیگر افراد عادی به نظر خواهید رسید.

 • راحتی در آرایش

تصور کنید که به یک مهمانی دعوت شده اید و هزینه ی زیادی برای لباس و آرایش خود کرده اید. اما با استفاده از عینک تمام زیبایی چهره و آرایشتان پشت قاب عینک مخفی خواهد ماند.

اما با استفاده از لنز طبی می توانید هر طور که دوست دارید آرایش کنید و زیبایی چهره و چشمانتان را بیشتر نمایان کنید.

همچنین می توانید با استفاده از لنز طبی رنگی به عنوان یک اکسسوری خاص و جذاب برای تغییر قیافه و زیبایی بیشتر چهره تان خواهد بود.

لنزهای طبی رنگی در واقع یک نوع لنز رنگی نمره دار است که علاوه بر تغییر رنگ چشم باعث بهبود بینایی نیز می شود. لنزهای طبی رنگی می تواند تغییرات جذاب زیادی در چهره ایجاد کند.

 • راحتی استفاده از استخر

رفتن با عینک به استخر زیاد جالب نخواهد بود. ضمن این که اگر شیههای عینک خیس شود دید فرد با محدودیت روبه رو می شود.

اما در صورتی که از لنزهای تماسی طبی استفاده کنید می توانید به راحتی شنا کنید بدون این که نگران محدودیت در بینایی تان باشید.

توجه داشته باشید که اگر در استخر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، حتما از عینک محافظ نیز استفاده کنید.

به هیچ عنوان نباید لنزهای چشمی با آب تماس پیدا کنند. زیرا باعث ایجاد بیماری و عفونت در چشم می شوند.

 • تماشای راحت فیلم های سه بعدی

برای تماشای فیلم های سه بعدی باید از عینک به خصوص استفاده کنید. افرادی که از عینک استفاده می کنند، نمی توانند همزمان از عینک سه بعدی مخصوص تماشای فیلم نیز استفاده کنند. در صورت عدم استفاده از عینک طبی نیز نخواهند توانست تصوایر را با وضوح کافی ببینند.

اما در صورت خرید لنزهای طبی و استفاده از آن ها به راحتی می توانند از تماشای فیلم های سه بعدی لذت ببرند.

 • لذت از تمامی فصول سال

استفاده از لنزهای طبی تجربه ی خوشایندتری در فصول مختلف ایجاد خواهد کرد. در یک روز بارانی و یا هوای سرد استفاده از عینک بسیار دردسر ساز است.

ریزش باران به روی شیشه های عینک باعث محدودیت در دید می شود. همچنین هوای سرد باعث بخار گرفتگی شیه های عینک می شود که باز هم باعث ایجاد مشکلاتی در بینایی می شود.

اما استفاده از عینک این دردسرها را در هوای سرد و بارانی ندارد. می توانید بدون هیچ گونه دل مشغولی و نگرانی از این موارد از هوای بارانی در پاییز و یا زمستان لذت ببرید.

سخن آخر

مواردی که لنزهای می تواند باعث تسهیل زندگی بشوند بسیار زیاد است. اما در بالا برخی از مهم ترین آن ها را بررسی کردیم.

توجه داشته باشید در صورتی که می خواهید از لنزهای تماسی طبی به جای عینک استفاده کنید، حتما نسخه چشم پزشکی خود را تهیه کنید.

همچنین دستورالعمل های استفاده از لنز را با دقت مطالعه کنید و خودتان را متعهد به رعایت آن ها بدانید. رعایت این نکات به خاطر حفظ سلامت چشم هایتان ضروری است.

برخی از مهم ترین نکاتی که باید در حین استفاده از لنزها آن را انجام دهید به شرح زیر است:

 • شستن دست ها با آب و صابون قبل از استعمال لنزها
 • خشک کردن دست ها
 • خارج کردن لنز قبل از خواب
 • عدم استفاده از لنز برای زمان های طولانی و بیش از ۱۴ ساعت
 • خرید لنزهای تایید شده توسط سازمان های ذیربط
 • تهیه نسخه ی چشم پزشکی
 • شست و شوی منظم لنزها با محلول لنز
 • تعویض ماهانه جالنزی
 • عدم استفاده از لنز بیشتر از مدت زمان مصرف مجاز لنز
 • توقف استفاده از لنز در صورت تغییر در بینایی

با رعایت نکات فوق می توانید این اطمینان را داشته باشید که لنزهای تماسی هیچ خطری و تهدیدی برای سلامت چشم هایتان نخواهد بود و می تواند به آسان تر شدن زندگی تان کمک کند.

علاقه مندان برای خرید انواع برند لنز چشم می‌توانند به سایت فروشگاه آنلاین لنزویژن به آدرس lensvision.ir مراجعه کنند.

نظر خود را بیان کنید