8 باور اشتباه در آرایش صورت که باید بدانید

بسیاری از افراد در آرایش خود باورهای غلطی را دارند که همین موضوع موجب می‌شود تا زیبایی آنها زیر سوال برود. درواقع خیلی از افراد نمی‌دانند که این باورها اشتباه است و به این صورت با استفاده از آنها آرایش صورت که باید منجر به زیبایی آنها شود کار برعکس را انجام می‌دهد. ما در ادامه به چند اشتباه رایج در این زمینه اشاره می‌کنیم. پس با ما همراه شوید.

  1. استفاده از پنکک برای تمام صورت

بسیاری از خانم‌ها پس از تمام شدن آرایش پنکک را بر روی همه صورت خود می‌زنند تا براقی کرم پودر از بین برود؛ در حالیکه  با این کار زحمات شما به کل به هدر خواهد رفت. استفاده از پنکک برای همه صورت کار اشتباهی است و تنها جذابیت کرم پودر و کانسیلر را از بین خواهد برد. بهتر است از پنکک برای قسمت‌هایی استفاده کنید که احتیاج دارد و با استفاده از سایه و روشن جذاب‌تر می‌شود. پیشنهاد ما به شما در این زمینه  استفاده از پنکیک صورت از بهترین مارک های ایرانی یا فرانسوی مثل فلورمار، کالیستا و سوپرمکس است. این برندها قیمت خوبی داشته و پنکک آنها پوشش یک دست و بدون ماسیدگی را بر روی صورت شما ایجاد می‌کند.

  1. کشیدن خط چشم با چشم بسته

کشیدن خط چشم با چشم بسته

احتمالا شما هم افرادی را دیده‌اید که در هنگام کشیدن خط چشم، چشم خود را می‌بندند. اما این کار اشتباه است زیرا بستن چشم در هنگام کشیدن خط چشم باعث می‌شود تا  حالت چشم  نامناسب شود و حالت کلی آرایش شما بر هم بریزد. به همین دلیل هم بهتر است که خط چشم را با چشمان باز بکشید تا حالت چشم های شما در زمان باز بودن چشم‌ها، زیبا و آراسته به نظر برسد.

  1. استفاده بیش از حد از کانسیلر

روش زدن کانسیلر هم بسیار مهم است؛ به خصوص برای افرادی که در اطراف چشم‌های خود خطوط ریزی دارند. یکی از اشتباهات آرایشی رایج آن است که از کانسیلر به مقدار زیاد و در فاصله نزدیک به چشم‌ها استفاده می‌شود. زمانی که از کانسیلر به اندازه زیاد استفاده می‌کنید؛ این موضوع موجب می‌شود تا خطوط چین و چروک اطراف چشم بسیار مشخص شود و سن شما هم بالاتر به نظر برسد. بهتر است همواره از مقدار کمی کانسیلر استفاده کرده و آن را به صورت نقطه‌ای بر روی استخوان دور چشم و با فاصله از زیر پلک بزنید. سپس می‌توانید آن را به آرامی به سمت بالا پخش کنید.

انواع متفاوت مایع و جامد از کانسیلر دارای قیمت های مختلف است. یک کانسیلر خوب برای دور چشم یا صورت می‌تواند از میان برندهای پودری شون، تارت، رولوشن، کالیستا، هدی بیوتی و غیره باشد. زیرا این برندها قیمت مناسبی داشته و کانسیلرهای متنوعی از رنگ پوست‌های متنوع دارد.

  1. شستن بیش از حد صورت پیش از آرایش

اگر چه تمیز کردن و شستن صورت اولین و مهم‌ترین مرحله در آرایش است اما با توجه به اینکه هر خانمی نوع پوست متفاوتی دارد و با گذشت زمان پوست ما تغییر می‌کند؛ باید با شناخت نوع پوست میزان شستن را هم محدود کنید. در بهترین حالت شما باید صورت خود را دو بار در روز ، یک بار صبح و یک بار شب قبل از خواب بشویید. بهترین راه هم برای شستشوی صورت، استفاده از پاک کننده ملایم است. مصرف روغن‌های طبیعی پوست هم می‌تواند اثر شگفت انگیزی بر روی صورت شما داشته و حتی کار شوینده‌ها را انجام دهد.

  1. ریمل نزدن به مژه‌های پایینی

برخی از افراد تصور می‌کنند که برای ریمل زدن نباید مژه‌های پایینی را هم ریمل بزنند. این کار اشتباه است. شما با زدن ریمل به مژه‌های پلک پایین خود چشمانی زیباتر خواهید داشت که بازتر به نظر خواهند رسید. البته این موضوع تا حدودی هم سلیقه‌ای است و به سبک آرایش شما هم بستگی دارد.

  1. استفاده از دست برای پاک کردن آرایش

استفاده از دست برای پاک کردن آرایش

بسیاری از افراد از دست برای پاک کردن بخش کوچکی از آرایش استفاده می‌کنند. درحالیکه استفاده از پدهای پاک کننده آرایشی بهداشتی‌تر بوده و به این صورت شما کنترل بیشتری هم بر روی آرایش خود خواهید داشت. همچنین بهترین مواد شست و شوی صورت برای پاک کردن آرایش را میتوانید در این مقاله مشاهده کنید

  1. استفاده از رژ لب پررنگ

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند که با رژ لب‌های پررنگ زیباتر می‌شوند. درحالیکه به برخی از صورت‌ها آرایش طبیعی و مات بیشتر می‌آید. برای مثال رژ لب قرمز به همه نمی‌آید و اگر آرایش پررنگی دارید در قسمت رژ لب بهتر است از رنگ‌های محو یا کم‌رنگ استفاده کنید.

  1. استفاده از سایه تیره بر روی کل پلک

 بعضی از افراد سایه تیره را به مقدار زیادی به کل پلک خود می‌زنند درحالیکه این کار اشتباه آرایشی به حساب آمده و نتیجه آرایش شما هم یک سایه کثیف خواهد بود. برای جلوگیری از بروز این مشکل، برای استفاده از سایه تیره پس از زدن پایه سایه و پودر فیکس بر روی پلک، بهتر است مقدار کمی سایه تیره را با استفاده از یک براش مناسب سایه برداشته  و بعد از تکاندن براش آن را بر روی گوشه پلک خود بزنید.

نویسنده: وحیده امینی

نظر خود را بیان کنید