به روزترین تکنیک های دندانپزشکی

امروزه با پیشرفت علم وتکنولوژِی روش های زیادی در دندانپزشکی ابداع شده اند. در این بین بسیاری از درمان های دندانپزشکی نیز به روز شده اند. درمان های جدید نسبت به درمان های قدیم قیمت بالاتر و موفقیت بالاتری دارند. امروزه تکنولوژی هایی که در دندانپزشکی ایران استفاده می شوند بسیار به روز هستند به گونه ای که افراد زیادی از خارج از کشور برای دندانپزشکی به ایران سفر می کنند.

جدیدترین تکنیک های ایمپلنت

سالیان زیادی است که دندانپزشکان برای کاشت دندان از ایمپلنت استفاده می کنند. امروزه برای کاشت دندان به جای استفاده از پروتز های قدیمی از ایمپلنت استفاده می شود. در این روش باید جراحی لثه انجام داد.امروزه پیشرفت تکنولوژی در حوزه دندانپزشکی توانسته است ارائه خدمات دندانپزشکی را با شرایط ویژه ای همراه کند.

در وب سایت دکتر محمد عاطفت که یکی از متخصص های ایمپلنت و از بهترین های دندانپزشک ترمیم و زیبایی اصفهان هستند می توانید مقالات معتبر در خصوص ایمپلنت و تکنولوژی های مربوطه را مطالعه کنید و همچنین در بخش قیمت و تعرفه ایمپلنت در مورد هزینه ها، تعرفه ها و قیمت انواع ایمپلنت ایرانی و خارجی توضیحاتی ارائه شده است.

در روش جدید کاشت ایمپلنت دندان کشیده شده و ریشه و تاج آن به صورت سه بعدی در لابراتوار دندانپزشکی شبیه سازی می شود. مواد استفاده شده در روش جدید کاشت ایمپلنت معمولا زیرکونیا و سرامیک هستند. برای ساخت سه بعدی پروتز به دندان کشیده شده نیاز است.دندانپزشک با استفاده از اطلاعات ظاهری دندان پروتز مشابه آن را می تواند با روش های جدید بسازد.

طول درمان در این روش بسیار کم تر از کاشت ایمپلنت معمولی است.طول درمان در افرادی که از این روش استفاده می کنند حداکثر ۱۰ روز است. پس از این که پروتز جدید ساخته شد در ریشه و جای دندان افتاده قرار می گیرد، سپس برای تثبیت آن باید لثه اطراف دندان را بخیه کرد. لثه اطراف دندان در یک مدت زمان معین رشد کرده و استخوان فک نیز اطراف ریشه مصنوعی را در برمی گیرد که نهایتا موجب استحکام پروتز می شود.

با توجه به این که این روش به تازگی ابداع شده است استفاده از آن برای جایگزینی تمامی دندان ها هنوز به صورت صد درصد آزمایش نشده است بنابراین نمی توان از آن برای تمامی دندان ها استفاده کرد. از دیگر تکنیک های جدید کاشت ایمپلنت می توان به ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت پانچ، ایمپلنت  فوری اشاره کرد.

جدیدترین تکنیک  های دندانپزشکی کودکان

به روزترین تکنیک های دندانپزشکی

دکتر فرشیده میرلوحی دندانپزشک کودک در اصفهان در مورد دندانپزشکی کودکان و تکنولوژی های مربوطه در وب سایت دریم اسمایل به این موضوع اشاره کرده اند که:  دندان های شیری چون دائمی نیستند اغلب والدین بر این باورند که حفظ و نگهداری از آن اهمیت چندانی ندارد در صورتی که این یک تصور غلط است و دندانپزشکی کودکان مانند بزرگسالان اهمیت زیادی دارد. دندان شیری نیز مانند دندان دائمی خراب می شود و حتی ممکن است لازم باشد آن را عصب کشی کنید.کلیه خدمات دندانپزشکی کودکان از جمله عصب کشی دندان شیری،ترمیم دندان شیری باید توسط متخصص دندانپزشکی کودکان انجام شود.دندان های شیری کودک قبل از یک سالگی رشد می کنند.تمامی  دندان های شیری تا دو سالگی در دهان کودک نمایان می شوند.بهداشت و سلامت دهان کودکان اهمیت زیادی دارد.امروزه در حوزه دندانپزشکی کودکان تکنولوژی های پیشرفته ای آمده است که با استفاده از آن می توانید از پوسیدگی دندان کودک خود جلوگیری کنید.این تکنولوژِی ها عبارتند از :فلوراید تراپی ،فیشور سیلانت دندان

لیزرتراپی نیز یکی دیگر از خدمات پیشرفته دندانپزشکی است که در زمینه های مختلف از جمله عصب کشی، لیفت لثه با لیزر می توان از آن استفاده کرد.

جدیدترین تکنیک های ارتودنسی

امروزه در ارتودنسی روش های نوینی آمده است که این روش را آسان تر کرده است.نحوه ارتودنسی دندان ها باید توسط متخصص ارتودنسی و بنا به صلاح دید او تعیین شود.روش های جدید ارتودنسی دوره درمان این روش را کوتاه ترکرده است.

از دسته روش های جدید ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتودنسی دیمون:

ارتودنسی دیمون یکی از روش های جدید و ارتودنسی ثابت است زیرا براکت های دیمون دردهان ثابت می شوند.ارتودنسی دیمون علاوه بر تفاوت در عملکرد تفاوت ظاهری مشخصی با ارتودنسی ثابت دارد.تفاوت ظاهری عمده ارتودنسی دیمون با ارتودنسی ثابت در حذف کش های کوچک اطراف هر براکت است.

در ارتودنسی دیمون بیمار دیگر با مشکل تغییر رنگ کش های دور براکت دست و پنجه نرم نمی کند .  از دیگر مزایای ارتودنسی دیمون می توان به ظاهر زیباتر نسبت به ارتودنسی ثابت (در برخی از موارد که براکت های دیمون شفاف هستند، ظاهر دندان ها بهتر و سیم ها کمتر قابل مشاهده اند)، فشار کمتر روی دندان ها، کاهش اصطحکاک اشاره کرد. علاوه بر موارد فوق بیمار در ارتودنسی دیمون بهتر می تواند بهداشت  دهان و دندان خود رارعایت کند و به دلیل  کوچکتر بودن براکت دیمون فضای کمتری برای رشد باکتری ها وجود دارد.

میکرواسکرو:

مینی اسکرو یا مینی ایمپلنت از نمونه مواردی است که تحول گسترده ای در ارتودنسی به وجود آورده است.این روش بیشتر برای مواردی که متخصص ارتودنسی نیاز به حرکت دندان یک دندان بدون جابه جایی دیگر دندان ها دارد کاربرد دارد.با مینی اسکرو می توان به راحتی جایگاه دندان ها را اصلاح کرد.درمان هایی که با استفاده از مینی اسکرو می توان انجام داد عبارت است از:

 • بسته شدن فضاهای خالی بین دندان ها
 • صاف کردن دندان ها
 • از بین بردن انحراف بین آن ها
 • درمان اپن بایت دندان ها
 • رفع انحراف و چرخش هایی که دندان ها دارند

به روزترین تکنیک های دندانپزشکی

 جدیدترین تکنیک های دندانپزشکی زیبایی

امروزه در دندانپزشکی تکنیک های جدیدی آمده است که برای اصلاح طرح لبخند و داشتن لبخند هالیوودی می توانید از آن استفاده کنید.در ادامه این روش ها را به شما معرفی می کنیم.برای انتخاب بهترین روش حتما با متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی خود مشورت کنید.

لمینت سرامیکی

 لمینت سرامیکی که نام دیگر آن پرسلن ونیر است پوششی از جنس سرامیک است که برای اصلاح طرح لبخند خود می توانید از آن استفاده کنید.برای تحویل لمینت سرامیکی به دو تا سه هفته زمان نیاز است.از لمینت سرامیکی می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • اصلاح نامرتبی ها
 • اصلاح به هم ریختگی دندان ها
 • اصلاح کوتاه یا بلندی دندان ها
 • اصلاح شکستگی و لب پر شدن دندان ها
 • پرکردن فاصله بین دندان ها
 • بزرگ کردن دندان های کوچک
 • زیبا کردن دندان های بدشکل

برای ساختن لمینت سرامیکی ابتدا باید بدون تراشیدن دندان های بیمار از دندان های وی قالب گیری انجام شود.سپس قالب تهیه شده برای ساخت نهایی به لابراتوار ارسال شود.

ونیر کامپوزیت دندان

ونیر کامپوزیت دندان و ونیر کامپوزیت آی پی اس هر دو از تکنیک های جدید دندانپزشکی زیبایی هستند.در ونیر کامپوزیت لایه ای محافظ بر روی مینای دندان قرار می گیرد و به صورت مستقیم توسط اشعه روی دندان ها چسبانده می شود.در این روش نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست. در صورتی که دندان هایتان دچار شکستگی و یا آسیب دیدگی شده است ونیر کامپوزیت بهترین گزینه برای نصب شدن مستقیم روی دندان می باشد که موجب زیبایی دو چندان چهره شما می شود.

برای انتخاب بهترین متخصص های دندانپزشکی می توانید از مطب ۳۶۵ دایرکتوری و مجله پزشکی، دندانپزشکی استفاده کنید. که بر اساس تخصص های مختلف و شهرهای مختلف لیست بهترین پزشکان و دندانپزشکان همراه با مشخصات کامل ارائه شده است.

منبع: مطب ۳۶۵

نظر خود را بیان کنید