پیوند کبد در بیمارستان مموریال ترکیه

مرکز پیوند کبد  بیمارستان مموریال  خدمات خود را با کادر علمی مشهور جهان و پزشکان متخصص ، کادر پزشکی استاندارد بین المللی متخصص مراقبت از بیمار پس از پیوند اعضا ارائه می دهند. پیوند کبد با موفقیت برای کودکان و بزرگسالان در مراکزی انجام می شود که بهترین نتایج دنیا در مورد انواع پیوندها ، هم بر اهداکنندگان زنده و هم بر اهداکنندگان جسد انجام می شود. بخش پیوند اعضا نه تنها با فرایند عمل ارتباط دارد بلکه با آزمایشگاه ، واحدهای تصویربرداری ، اتاق عمل ، مراقبت های ویژه ، همکاری و کیفیت طبقات خدمات بیماران بستری و همچنین مراکز مرجع در جهان است.

در  بیمارستانهای  مموریال Memorial  پیوند کبد که با جراحی های انجام شده  خود در زمینه پیوند ;بد پیشگام بوده و دستاوردهای تجربه  علمی زیادی در مقالات پزشکی جهان  وارد کرده است ، در  بیمارستانهای  مموریال Memorial  پیوند کبد با تکنیک های پیشرفته و بدون از دست دادن خون و همچنین تکنیک های خاص جراحی در حال انجام است. پیوند کبد تنها درمان نارسایی مزمن کبدی است. این بدان معنی است که کبد بیمار با کبدی سالم جایگزین می شود. سیروز شایع ترین گروه بیماری کبدی در جهان است که پیوند کبد برای آن انجام می شود. به دنبال آن بیماری های مادرزادی و برخی تومورهای کبدی مشاهده می شود.

هزارمین موفقیت در پیوند کبد در بیمارستان شیشلی مموریال   Memorial Şişli

مرکز پیوند اعضا بیمارستان مموریال شیشلی، که اولین مرکز دارای مجوز پیوند اعضا در بخش مراقبت های بهداشتی  و سلامت خصوصی ترکیه  است ، در ماه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹  با انجام  هزارمین پیوند کبد  بیمار به موفقیت جهانی دست یافته است. تاکنون ، در مرکز پیوند اعضا در بیمارستان Memorial Şişli ، ۲۹۷ کودک و ۷۰۳ بزرگسال ، از جمله ۳۰٪ زیر ۵ سال ، زندگی دوم را با پیوند کبد آغاز کردند. به لطف پیوندهای کبدی انجام شده ، این مرکز امید را به بیماران در هر گروه سنی از ۴ ماهگی تا ۷۰ ساله داده است.

مرکز پیوند کبد بیمارستان شیشلی مموریال  of Memorial Şişli Hospital Liver Transplantation Center  در استانبول، به ریاست پروفسور  کورای آکارلی Koray Acarli  از مراکز پیشگام در کیوند کبد در ترکیه و جهان بوده که  تاکنون با بیش از ۱۱۰۰ پیوند کبد  موفق  “زنده به زنده” ، از آمار خیره کننده جهانی برخوردار است.

به دلیل اهدای عضو ناکافی در ترکیه ، میزان اهدا کننده زنده تا ۸۰٪ می رسد. در نتیجه این وضعیت در ترکیه ، این کشور مقام اول را در میان کشورهایی که می توانند پیوند دهنده زنده را انجام دهند ، به دست آورده است. به همین دلیل مراکز پیوند کبد  مموریال نیز به عنوان یک مرکز آموزش بین المللی عمل می کنند. جراحان مهمترین بیمارستانهای جهان ، عمدتا ایالات متحده آمریکا و همچنین دانشگاههای مشهور ترکیه ، در برنامه های آموزشی برگزار شده در مرکز پیوند کبد مموریال به منظور یادگیری روش پیوند اعضا شرکت می کنند.

برای پیوند اعضا ، عضوی لازم است . منبع اندام ها انسان هستند. عضو مناسب برای پیوند را می توان از انسانهای متوفی ، یا از میان بستگان یک بیمار یعنی  از یک اهدا کننده زنده دریافت کرد. اگر نزدیکان افرادی که در شرایط مراقبت های ویژه جان خود را از دست داده اند (مرگ مغزی) تصمیم خود را “اهدای عضو” بگیرند ، می توان با این اعضا جان بسیاری از بیماران را نجات داد. پیوند کبد بدست آمده از چنین اهداکنندگان “پیوند کبد کاداور”  یا چسد نامیده می شود. از آنجا که تعداد اهدا اعضای بدن کافی نیست، بیشتر بیماران در حالی که منتظر کبدی جدید هستند جان خود را از دست می دهند. به عنوان یک راه حل برای این ، می توان با گرفتن بخشی از کبد از یک انسان زنده دیگر (یکی از بستگان بیمار – پیوند کبد اهدا کننده زنده) ، زندگی بیمار را نجات داد. برای این منظور ، یکی از اقوام با همان گروه خونی بیمار داوطلب چنین اهدائی می شود. شخصی که کاندیدای اهدا کننده است تحت ممیزی ها و ارزیابی های فشرده قرار می گیرد. اگر هیچ منع مصرفی از نظر اهدای کبد وجود نداشته باشد. بخش کبدی (راست یا چپ) متناسب با وزن بیمار از اهدا کننده گرفته شده و در قسمت مربوط به کبد بیماران قرار می گیرد.

اسما گروپ با ارائه خدمات توریسم درمانی در جهت اعزام بیماران  به خارج از کشور منجمله کشور ترکیه و در شهراهای استانبول، آنکارا، آنتالیا  آماده خدمت رسانی به بیماران و خانواده آنها  می باشد. بیمارستان مموریال Memorial از بیمارستان های معتبر و صاحب نام در ترکیه است که با اسماگروپ دارای قرارداد همکاری است.  جهت برخورداری از خدمات ویژه ، با ما در تماس باشید. شماره تلفن تماس مستقیم و شبکه های اجتماعی  ۰۹۲۱۳۷۲۳۲۱۵      ۹۸۹۲۱۳۷۲۳۲۱۵+

مترجم و تنظیم کننده : دکتر سهیل نجفی مهری

نظر خود را بیان کنید