وقتی به کفش و کفی طبی و افرادی که آنها را می پوشند فکر می کنید، احتمالاً افراد شاغل در ۴۰ سالگی به بالا را تصور می کنید که با درد روزافزون پا در محل کار یا خانه دست و پنجه نرم می کنند. حقیقت این است که کفش و کفی طبی یکی از همه کاره ‌ترین گزینه‌ های درمانی است که برای طیف وسیعی از شرایط و بیماران در هر سنی از جمله کودکان و نوجوانان تجویز می شود. مزایای بالقوه کفش و کفی طبی برای کودکان در حال رشد، بسته به سن و وضعیت پاهایشان، می تواند بسیار زیاد باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به مزایای استفاده ی کودکان از کفش و کفی طبی سفارشی و نحوه ساخت آن ها بپردازیم.

در ادامه خواهید خواند…

  • کفی و کفش طبی سفارشی کودکان
  • ساخت کفی و کفش طبی سفارشی برای کودکان
  • مزایای استفاده از کفش و کفی طبی کودکان

چرا بهتر است کودکان از کفش طبی و کفی طبی بچگانه سفارشی استفاده کنند؟

کفی و کفش طبی سفارشی کودکان

کفش ها و کفی ها طبی بچگانه سفارشی ابزار تخصصی ارتوپدی هستند که به منظور درمان، مدیریت یا پیشگیری از مشکل پا، جای کفی ها و کفش های معمولی را می گیرند. آن‌ها را می‌توان از مواد مختلف در سبک‌ های بسیار متنوعی تهیه کرد تا پاهای کودک دقیقاً آنچه را که برای عملکرد صحیح به آن نیاز دارد را دریافت کند، خواه پشتیبانی از قوس اضافی، بالشتک اضافی، پایداری بیشتر، کنترل حرکت یا هر چیز دیگری باشد. برخلاف کفی و کفش ‌های آماده و معمولی که در فروشگاه ‌ها تهیه می‌کنید، کفی و کفش های سفارشی کودکان توسط یک متخصص پا تجویز و دقیقاً متناسب با شکل پای کودک ساخته می‌شوند.

ساخت کفی و کفش طبی سفارشی برای کودکان

اگر به هر دلیلی احساس کردید که فرزندتان به کفی و کفش طبی نیاز دارد در قدم اول باید با فرزند خود برای معاینه به یک پزشک متخصص ارتوپد یا کودکان مراجعه نمایید. پزشک ابتدا پای کودک، نحوه راه رفتن و دویدن و … را به خوبی بررسی می کند و سپس با استفاده از اسکن کف پا به طور دقیق تر مشکلات و ناهنجاری های پای کودک را تشخیص می دهد.

بعد از این که مشکلات پای کودک تشخیص داده شد، کفی یا کفش طبی دقیقا متناسب با ساختار کف پای کودک طراحی و ساخته می شود. با مراجعه به صفحه مزایای استفاده و نحوه ساخت کفی و کفش طبی سفارشی برای کودکان به طور کامل با روند ساخت و تهیه کفش طبی و کفی طبی کودکان آشنا خواهید شد.

چرا بهتر است کودکان از کفش طبی و کفی طبی بچگانه سفارشی استفاده کنند؟

مزایای استفاده از کفش و کفی طبی کودکان

پس بیایید کمی در مورد مزایای ساخت و استفاده از کفی و کفش طبی سفارشی برای کودکان صحبت کنیم. از همان ابتدا، باید بدانید که بسیار مهم است که مشکلات پا که در دوران کودکی ایجاد می‌ شود را در اسرع وقت پیگیری کنید. شما می خواهید فرزندان خود را در مسیری سالم قرار دهید، شرایط پا که در اوایل کودکی تشخیص یا رسیدگی نشود، می تواند منجر به درد مزمن و مشکلات حرکتی در مراحل بعدی زندگی شود.

این نه تنها از نظر اصلاح یا پیشگیری از تشخیص های خاص، بلکه از نظر شکل گیری عادت نیز مهم است. کودکی که پاهای دردناکی دارد، تمایلی به بازی فعال ندارد. درعوض، آن‌ ها به جای دویدن و ورزش کردن، بیشتر در داخل خانه می‌نشینند و استراحت می‌کنند و تلویزیون تماشا می‌کنند. نه به این دلیل که از فعالیت لذت نمی‌برند، بلکه صرفاً به این دلیل که فعالیت ها به آنها آسیب می‌ زند و ایجاد درد می کند. این موضوع می تواند عادات و الگوهای رفتاری ناسالمی را ایجاد کند که تا بزرگسالی باقی می مانند.

از آنجایی که کفی و کفش طبی کودکان یک گزینه درمانی محافظه کارانه است، کفی و کفش طبی می تواند گزینه بسیار ارزشمندی برای کودکان باشد. در حالی که یک بزرگسال ممکن است جراحی ترمیمی را به عنوان گزینه ای برای ناهنجاری های خاص پا در نظر بگیرد، اما ما به طور کلی می خواهیم از این گزینه برای کودکان تا آنجا که ممکن است (حتی بیشتر) به دلیل این واقعیت که آنها هنوز در حال رشد هستند اجتناب کنیم.

یکی از شایع ترین بیماری های کودکان که با کفی و کفش طبی سفارشی کودکان درمان می شود صافی کف پا است. در حالی که بسیاری از کودکان تا رسیدن به سن ۵ سالگی یا بیشتر دچار قوس دائمی نمی شوند، برخی دیگر هرگز به دلایلی دچار قوس نمی شوند. گاهی اوقات، این می تواند به مجموعه ای از مشکلات نظیر درد پاشنه، درد قوس پا و ناهماهنگی در پاها منجر شود. با گذشت زمان، کودک شما ممکن است راه رفتن ضعیف و درد مزمن در سرتاسر بدن از جمله کمر داشته باشد.

خوشبختانه، این دقیقاً همان شرایطی است که کفی و کفش طبی کودکان برای رفع آن مناسب است. کفی و کفش طبی مناسب نه تنها حمایت بیشتری برای قوس ایجاد می کند، بلکه می تواند کل بیومکانیک پا، مچ پا و لگن را مجدداً تنظیم کنند و این بدان معناست که استرس و خستگی عضلات و مفاصل در سراسر بدن به میزان زیادی کاهش می یابد.

فراتر از کف پای صاف، ارتزهای سفارشی ممکن است به عنوان یک گزینه درمانی برای بسیاری دیگر از مشکلات رایج پای کودکان در نظر گرفته شود، از جمله:

  • قوس های بلند (pes cavus)
  • بیماری سور / درد پاشنه پا
  • اختلاف طول پا
  • پرونیشن پا
  • بونیون های نوجوان
  • آسیب های ورزشی مکرر پا و مچ پا

با این حال، عاقلانه است که هر زمان متوجه شدید که کودک با درد، راه رفتن غیرطبیعی یا سایر مشکلات پا یا مچ پا دست و پنجه نرم می کند، کودک خود را توسط متخصص پا معاینه کنید. اگر مسائل بیومکانیکی بیش از یک سن خاص باقی بماند، یا دلایل بالقوه جدی وجود داشته باشد، باید در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

چرا بهتر است کودکان از کفش طبی و کفی طبی بچگانه سفارشی استفاده کنند؟

جمع بندی

حمایت و مراقبت از پای کودکان در پیشگیری و درمان مشکلات و ناهنجاری های پا بسیار موثر است. بهترین راه برای مراقبت از پاهای کودکان استفاده از کفی و کفش طبی سفارشی کودکان می باشد. از آنجایی که این کفی و کفش های طبی مطابق با ساختار پای کودک طراحی و ساخته می شوند، علاوه بر مراقبت و حمایت از پای کودک، راحتی بسیار زیادی را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت.

مجموعه تخصصی ارتوز و پروتز کاویان کلینیک با ۱۰ سال سابقه در زمینه ساخت انواع اعضاء مصنوعی و کمک حرکتی همراه شما عزیزان خواهد بود. برای مشاوره رایگان با شماره ۲۲۶۷۴۳۷۴ -۰۲۱ در ارتباط باشید.

نظر خود را بیان کنید