نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

در این مقاله میخواهیم در مورد نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز صحبت کنیم. شرکت آسام طب که از معتبر ترین مراکز ارائه دهنده تجهیزات پزشکی است، به طور کامل شما را در این زمینه راهنمایی میکند تا مشکلی در استفاده از این دستگاه نداشته باشید. همیشه تقاضا برای دستگاه اکسیژن ساز بسیار بالا بوده و از هر دستگاه دیگری برای بیماران مهم تر است؛ چراکه این دستگاه روند بهبود بیماران را به شدت افزایش میدهد. برای بیمارانی که سطح اکسیژن خون پایینی دارند و آن دسته از افرادی که به طور کلی دچار مشکلات تنفسی هستند این دستگاه بسیار کمک کننده است.

دقیقا از بدو شروع ویروس کرونا، تقاضا برای این دستگاه افزایش پیدا کرد و به دلیل حجم بالای تقاضا و محدود بودن تعداد این دستگاه، خیلی از مراکز قادر به ارائه آن نبودند. در این راستا آسام طب به اجاره دستگاه اکسیژن ساز به تعداد بالا و بهترین کیفیت برآمد. برای اینکه این دستگاه بتواند کیفیت اولیه ی خود را حفظ کند و عمر طولانی تری داشته باشد، باید با طور کامل نحوه کار با دستگاه را یاد بگیرید که در ادامه نحوه کار با اکسیژن ساز را آموزش میبینید.

مراحل کار با دستگاه اکسیژن ساز

بلافاصله بعد از تحویل گرفتن دستگاه، باید مرحله به مرحله نحوه نصب و راه اندازی را به طور درست انجام دهید؛ تمامی نکات و تنظیمات باید مطابق با شرایط بیمار انجام بگیرد. در این صورت شما میتوانید بهره ی بیشتری در هنگام استفاده از دستگاه ببرید و همچنین دستگاه خود را دچار اختلال نکنید. پس گام به گام شما را در مراحل کار با آن راهنمایی میکنیم.

نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

باز کردن دستگاه

اولا دقت داشته باشید که حتما هنگام جابجایی دستگاه آن را به صورت عمودی نگه دارید. بعد از دریافت دستگاه شما خود دستگاه، یک کابل برقی، یک ماسک نبولایزر، لیوان اکسیژن، نازال اکسیژن و یک دفترچه راهنما را در اختیار دارید. روی دستگاه دکمه هایی وجود دارد که هر یک کابرد جداگانه ای دارد.

دکمه فیوز

این دکمه جهت کنترل نوسانات برقی و حفاظت ایجاد شده است. در مواقعی که نوسانات برقی رخ میدهد، دستگاه به صورت خودکار جریان برق را قطع کرده و دکمه آن بیرون میزند.

راه اندازی دستگاه

وقتی که دستگاه را روشن میکنید، با فشار دادن همزمان دکمه های up و down خطوطی روی صفحه نمایش مشاهده میکنید که این خط ها نشان دهنده میزان خالص بودن آن است. مثلا اگر خطوط و عدد کناری آن عدد ۱۰ را نشان دهد، یعنی میزان خلوص دستگاه ۱۰۰% است. یعنی هر عدد ۱۰% حساب میشود.

دکمه های ok-up-down

این دکمه ها برای قسمت تنظیمات به کار میروند که روی دستگاه قرار دارند. دکمه up برای افزایش، دکمه down برای کاهش به کار میرود. دکمه ok بعد از انجام تنظیمات مختلف جهت تایید به کار میرود.

لیوان اکسیژن ساز

در این مرحله در داخل لیوان اکسیژن آب مقطر میریزیم و آن را در جای مشخص خود قرار میدهیم. سپس نازال و لیوان را به یکدیگر متصل کرده و آن را روی بینی بیمار قرار میدهیم. در این هنگام پس از تنظیمات فلومتر دستگاه شروع به کار میکند.

نبولایزر

نبولایزر دستگاهی است که داروی مخصوص بیمار که به توصیه پزشک ملزم به استفاده با نبولایزر است را داخل محفظه آن میریزیم. محفظه نبولایزر به ماسک بیمار توسط یک شیلنگ وصل میشود در این صورت دارو به همراه با هوا و قطرات بسیار ریز آب، وارد ریه های بیمار میشود. به همین دلیل است که به نبولایزر ریز پاش هم گفته میشود. این مورد سبب میشود که دارو فقط به ریه های بیمار رسیده و وارد نقاط دیگر از بدن نشود.

چگونه از دستگاه نگه داری کنیم؟

  • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان دور دستگاه را بسته نگه ندارید تا تهویه و مکش دستگاه دچار مشکل نشود.
  • این دستگاه قابلیت این را دارد که به صورت شبانه روزی کار کند و مشکلی به وجود نیاورد. اما بهتر است جهت عملکرد بهتر و افزایش طول عمر دستگاه هر چند ساعت یکبار آن را به مدت یک ربع خاموش کنید.
  • به هیچ عنوان دستگاه را در محیط های گرم و زیر نور خورشید قرار ندهید.
  • آب مقطر لیوان اکسیژن ساز را هر دو روز یکبار تعویض کنید.
  • فیلترها را هفته ای یکبار شسته و قبل نصب روی دستگاه آن را به طور کامل خشک کنید.
  • دستگاه را در جای تمیز و روی سرامیک قرار دهید تا با پرز فرش تهویه آن دچار مشکل نشود.
  • از استعمال دخانیات در نزدیکی دستگاه خودداری کنید.

نحوه اجاره اکسیژن ساز خانگی از آسام طب

برای اجاره دستگاه دقت کنید که حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. در هنگام انتخاب به کیفیت دستگاه توجه کنید که دستگاه سالم باشد. استانداردهای دستگاه را در نظر بگیرید چراکه دستگاه هایی با استاندارد پایین میتواند آسیب زننده هم باشند. باید دستگاهی انتخاب کنید که مناسب شرایط بیمار شما باشد که در این مورد میتوانید از مشاورین آسام طب راهنمایی بگیرید. آسام طب از شناخته شده ترین و مهتبر ترین مراکز ارائه دهنده تجهیزات پزشکی در تهران است که دلیل محبوبیت شرکت، مشتریان راضی و کیفیت بالای دستگاه ها میباشد. علاوه بر اجاره اکسیژن ساز، این شرکت قادر به ارائه دیگر دستگاه های پزشکی از جمله اجاره تخت بیمارستانی، بای پپ و مانیتور پزشکی است که در ادامه به صورت خلاصه توضیح می دهیم.

نحوه کار با دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

خدمات تجهیزات پزشکی آسام طب

در این بخش، سایر خدمات آسام طب را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید هر کدام از خدمات زیر را از این مجموعه درخواست کنید. فقط کافی است با شماره ۰۲۱۵۵۴۳۵۶۲۴ تماس بگیرید.

اجاره تخت بیمارستانی

تخت بیمارستانی از جمله پر کاربردترین تجهیزات پزشکی برای بیمارانی است که نیاز به مراقبت  یا بستری دارند. این تخت ها انواع مختلفی دارند و با توجه به شرایط هر بیمار تخت بیمارستانی متفاوتی تجویز میشود. این تخت ها تنظیمات گوناگونی دارد که میتوان  سر، پا و قسمت میانی بدن بیمار را در شرایط مناسب قرار داد.

اجاره بای پپ

بای پپ یک دستگاه تنفسی است که فشار هوا را در دو سطح تنظیم میکند و بر خلاف دستگاه سی پپ میتوان میزان هوای وروردی و خروجی را تنظیم نمود.. این دستگاه برای بیمارانی که دچار مشکلات ریوی از جمله کرونا، آپنه خواب و… هستند به کار میرود. بای پپ دستگاه کوچک و قابل حملی است که نحوه کار با آن بسیار ساده است و حاوی یک ماسک است که روی بینی و دهان بیمار را میپوشاند.

اجاره مانیتور پزشکی

مانیتور پزشکی برای چک کردن وضعیت بیمار می باشد که در صورت بحرانی شدن علائم حیاتی هشدار می دهد. شما با این دستگاه خیالتان راحت است که بیمارتان قبل از وخیم شدن حالش، نجات پیدا می کند. مزیتی که این دستگاه دارد این است که قابل حمل می باشد و ضربان قلب را به طور کامل و با دقت بالا نمایش می دهد. جهت اجاره مانیتور پزشکی با آسام طب به شماره ۰۲۱۵۵۴۳۵۶۲۴ تماس بگیرید.

نظر خود را بیان کنید