در زمینه تکنیک‌های مدرن کاشت مو، دو روش اصلی برای استخراج فولیکول‌های مو هنگام انجام کاشت وجود دارد:

  • استخراج واحد فولیکولی (FUE)
  • کاشت واحد فولیکولی (FUT)

این دو روش از این لحاظ به هم شباهت دارند که هر دو ظاهری کاملاً طبیعی به فرد می‌بخشند. روند کاشت مو هم در هر دو کاملاً یکسان است: هر گرافت فولیکولی با هنرمندی ویژه‌ای یکی‌یکی در نواحی دریافت‌کننده یا کم‌پشت قرار می‌گیرد. تفاوت اصلی آن‌ها روشی است که فولیکول‌های مو از پشت سر (ناحیه اهداکننده) استخراج می‌شوند. اما تفاوت‌های دیگری هم باهم دارند که هنگام انتخاب بهترین روش باید آن‌ها را در نظر بگیرید.

کاشت مو

نحوه استخراج فولیکول‌ها

در روش FUE، موها با استفاده از نوعی تکنولوژی که چندان تهاجمی نیست، تک‌به‌تک استخراج می‌شوند. این روش استخراج دقیق، یک تا چهار ساعت طول می‌کشد.

در روش FUT همه موها طی یک پروسه سریع و ساده، یکجا برداشته می‌شوند. این پروسه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. سپس موها برای قرار گرفتن در ناحیه دریافت‌کننده آماده می‌شوند.

فقط فولیکول‌هایی برای کاشت انتخاب می‌شوند که بیشترین شانس بقا را داشته باشند. این مرحله درنتیجه نهایی اهمیت زیادی دارد.

نحوه آماده‌سازی فولیکول‌ها برای کاشت مو

تیمی از تکنیسین‌های ماهر که با میکروسکوپ‌های قوی کار می‌کنند، گرافت‌های فولیکولی را برای کاشت آماده می‌کنند. تکنیسین‌های آموزش‌دیده، گرافت­های فولیکولی را آماده می‌کنند و مطمئن می‌شوند که تا زمان کاشت، در بهترین شرایط باقی می‌مانند.

نحوه کاشت فولیکول‌ها

در هر دو روش FUE و FUT، وقتی گرافت‌های فولیکولی آماده شدند، برش‌های کوچکی در نواحی کم‌پشت (نواحی دریافت‌کننده) که با الگوی طبیعی رشد مو هماهنگ هستند، ایجاد می‌شود.

پزشک و تیم پزشکی بر اساس تجربه خود، گرافت‌های فولیکولی را بر اساس تعداد موهایی که در هر فولیکول هست، یکی‌یکی با هنرمندی زیادی روی سر قرار می‌دهند تا تراکم، پوشش و ظاهر طبیعی آن ناحیه بیشتر شود و این مسئله برای بازسازی رستنگاه طبیعی مو اهمیت زیادی دارد.

چه چیز در انتظارتان است

هر دو روش FUE و FUT به‌صورت عمل سرپایی انجام می‌شوند. تیم مراقبت از بیمار نهایت تلاشش را می‌کند تا شما در طول انجام کاشت راحت باشید.

آیا اثر برش‌ها باقی می‌ماند؟

روش FUE نیازی به بخیه ندارد و نواحی کوچک استخراج، اثر قابل‌مشاهده‌ای بر جا نمی‌گذارند. این نواحی به‌راحتی با موهای بلندتر اطراف پوشانده می‌شوند و معمولاً پس از سه تا پنج روز خودشان بهبود می‌یابند. روش FUE برای کسانی مناسب است که می‌خواهند موهایشان را خیلی کوتاه نگه دارند.

برای انجام FUE باید ناحیه دریافت‌کننده تراشیده شود. اگر نمی‌خواهید موهایتان کوتاه باشد بهتر است روش FUT را انتخاب کنید. برداشتن گروهی از گرافت­ها در روش FUT موجب می‌شود که اثر برش عمیقی پشت سر ایجاد شود که با موهای نیم اینچی یا بلندتر پوشاند می‌شود.

هزینه

ماهیت زمان‌بر روش FUE معمولاً موجب گران‌تر شدن آن در مقایسه با روش FUT می‌شود. برای ارزیابی صحیح ریزش مو و برآورد هزینه تقریبی روشی که انتخاب می‌کنید باید با متخصص کاشت مو صحبت کنید.

کاشت مو

انتخاب بهترین روش کاشت مو

درنهایت، انتخاب بین روش FUT و FUE به شما و پزشک بستگی دارد. پزشک بر اساس طبقه‌بندی ریزش مو، مساحت ناحیه کم‌پشت و کیفیت و کمیت موهای اهداکننده موجود، به شما برای تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

هر تکنیکی برای همه مناسب نیست. متخصصان کاشت مو آموزش زیادی برای اجرای هر دو تکنیک دیده‌اند و درنتیجه می‌توانند پیشنهاد بی‌طرفانه‌ای به شما بدهند. برای انتخاب بهترین روش با جراح مشورت کنید.

نظر خود را بیان کنید