بسیاری از مردم به دلایل مختلفی در طول زندگی بر روی پوست صورت و بدنشان تیرگی ها و لکه هائی ایجاد می شود. بهترین و اولین راه درمان لک صورت، استفاده از کرم های روشن کننده و ضد لک است. کرم های روشن کننده و ضد لک می توانند بسیاری از انواع لک ها را درمان کنند و به همین دلیل در این مقاله تصمیم بر آن گرفتیم تا به مقایسه ۳ کرم روشن کننده ایرانی پرطرفدار بپردازیم.

کرم های روشن کننده ایرانی انتخاب شده در این مقایسه جز بهترین انواع کرم های روشن کننده ایرانی بوده و به همین دلیل در ایمن مقایسه انتخاب شده اند. به طور کلی کرم های روشن کننده و ضد لک ایرانی به نسبت قیمیت کیفیت بسیار خوبی دارند و همین موضوع باعث شده است تا مخاطبان زیادی داشته باشند. کرم های روشن کننده ای که در این مقاله به مقایسه آن ها می پردازیم: کرم روشن کننده روز سینره، کرم روشن کننده گیاهی سی گل و کرم روشن کننده ملادرم درماسیف هستند.

  1. کرم روش کننده روز سینره

کرم روشن کننده روز سینره یک کرم روشن کننده و ضد لک با قدرت خوب است. مهم ترین مواد ضد لک و روشن کننده به کار رفته در این کرم ضد لک عبارتند از عصاره شیرین بیان، آربوتین (عصاره بیربری) و ویتامین سی (ویتامین C).

مواد درمان لک مختلف مکانیزم های اثر متفاوتی دارند و به روش های مختلفی لک های ضورت را درمان می کنند. عصاره شیرین بیان با توزیع و پخش کردن رنگدانه ملانین (که باعث به وجود لک می شوند) روی پوست مانع از تجمع این رنگدانه ها شده و لک های پوست را از بین برده و پوست شما را روشن می کند.

مقایسه بهترین کرم های روشن کننده ایرانی

آربوتین به کار رفته در کرم روشن کننده روز سینره، سلول های تولید کننده رنگدانه های ملانین زیر پوست را از بین می برد. آربوتین در واقع از مشتقات هیدروکینون است و از ترکیب هیدروکینون با گلوکز بدست می آید. آربوتین به عنوان قوی ترین و بهترین جایگزین هیدروکینون شناخته می شود. با اینکه آربوتین از مشتقات هیدروکینون است اما عوارض جانبی آن نسبت به هیدروکینون بسیار کمتر است اما خاصیت ضد لک و روشن کنندگی آن تقریباً به اندازه هیدروکینون است. پیوندهای هیدروکینونی آربوتین با گلوکز پس از جذب شدن زیر پوست شکسته شده و آزاد می شود و خاصیت ضد لکی قوی و خوب کرم روشن کننده روز سینره به دلیل آربوتین به کار رفته در آن است.

علاوه بر آربوتین و عصاره شیرین بیان، کرم سینره حاوه ویتامین C و اسیدهای لایه بردار AHA هم هست که تاثیرگذاری این کرم در درمان لک و روشن کنندگی پوست را بسیار افزایش می دهد. در کنار این ها، در ترکیبات کرم از گلیسیرین هم به عنوان مرطوب کننده استفاده شده است.

  1. کرم روشن کننده گیاهی سی گل

کرم روشن کننده گیاهی سی گل هم حاوی آربوتین، ویتامین سی (ویتامین C) و ویتامین E است. از لحاظ قدرت روشن کنندگی کرم روشن کننده گیاهی سی گل کمی ضعیف تر از کرم روشن کننده روز سینره است اما با این حال قدرت بسیار خوبی در دران انواع لک به خصوص لک های حاصل از آفتاب سوختگی دارد. البته برای لک های دوران بارداری یا ملاسما بهتر است از کرم های روشن کننده ویتامین C سی گل که آربوتین ندارند استفاده نمائید چون آربوتین برای جنین و نوزاد می تواند مضر باشد.

ویتامین سی یا اسید آسکوربیل انواع مختلفی دارد که با غلظت ۱۰ درصد و بالاتر برای روشن کنندگی پوست بسیار موثر و خوب است. ویتامین سی مانع از رسیدن ترکیبات لازم برای تشکیل رنگدانه های ملانین می شود و به این طریق مانع از ایجاد لک های پوستی می شود.

علاوه بر این ها، هیالورونیک اسید به کار رفته در کرم روشن کننده گیاهی سی گل باعث می شود تا رطوبت از دست رفته پوست تا اندازه ای احیاء شده و در صورتی که فراموش کردید پس از کرم ضد لک خود کرم مرطوب کننده استفاده کنید، پوست تان آسیب نبیند. با این حال توصیه می کنیم، حتماً پس از استفاده از کرم های روشن کننده و ضد لک از یک کرم مرطوب کننده قوی مناسب پوست خود استفاده نمائید.

تنها نکته منفی در مورد کرم روش کننده گیاهی سی گل، استفاده از پاربن در ترکیبات آن است.

  1. کرم روشن کننده ملادرم درماسیف

کرم روشن کننده ملادرم درماسیف هم مانند کرم روشن کننده روز سینره حاوی آربوتین، عصاره شیرین بیان و ویتامین سی است. علاوه بر این ها، در ترکیبات کرم ملادرم درماسیف از اسیدهای لایه بردار AHA برای تقویت اثر درمان کنندگی لک و روشن کنندگی کرم به کار رفته اند و هیالورونیک اسید هم خاصیت رطوبت دهی و مرطوب کنندگی قوی به این کرم داده است.

مقایسه بهترین کرم های روشن کننده ایرانی

این کرم مهم ترین رقیب کرم روشن کننده روز سینره است. هر دو کرم از نظر کیفیت بسیار خوب هستند. هر سه کرم را می توان برای انواع پوست استفاده کرد اما بهتر است کرم روشن کننده روز سینره برای درمان لک و روشن کردن پسوت در افرادی که پوست های خشک دارند استفاده شود چون گلیسیرین دارد و کرم روشن کننده ملادرم درماسیف و روشن کننده گیاهی سی گل برای افراد با پوست های معمولی و چرب مناسب هستند چون دارای هیالورونیک اسید هستند.

از نظر قیمت کرم روشن کننده گیاهی سی گل از همه ارازان تر بوده، بعد از آن کرم سینره قرار می گیرد و کرم ملادرم درماسیف از دو کرم دیگر گران تر است.

در پایان توجه به این نکته مهم است که برای انتخاب کرم روشن کننده و ضد لک مناسب برای درمان لک خود بهتر است با یک متخصص پوست یا دکتر داروساز مشورت نمائید به این دلیل که استفاده نادرست از کرم های ضد لک یا انتخاب نادرست کرم ضد لک می تواند باعث آسیب دیدن پوست و حتی بیشتر شدن لک های شما شود و مطالب عنوان شده در این مقاله صرفاً به منظور آشنائی شما با بهترین کرم های روشن کننده ایرانی بوده است. علاوه بر این، درمان کامل لک معمولاً علاوه بر کرم های ضد لک نیاز به پکیجی از محصولات شامل ژل های شستشو و پاک کننده، کرم های لایه بردار، کرم های مرطوب کننده و کرم های ضد آفتاب دارد تا به طور کامل لکه ها و تیرگی های پوستی شما درمان شده و پوستی شفاف و سالم داشته باشید. برای خرید اینترنتی انواع کرم ضد جوش و ضد لک می توانید به وب سایت داروخانه آنلاین مهتاطب به نشانی https://mahtateb.com  مراجعه نمایید.

نظر خود را بیان کنید