دستگاه های تصفیه آب خانگی در سال های اخیر به دلیل آلودگی های آب شهری مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. مارک های معتبر زیادی در دنیا در این حوزه فعالیت و با یکدیگر رقابت می کنند. از جمله مارک های تایوانی، آمریکایی و اروپایی و غیره. در ایران مارک های تقلبی بسیاری در بازار مشاهده می شود که افراد بدون هیچ اطلاعاتی آن ها را خریداری کرده و فریب فروشندگان را می خورند. بهتر است قبل از خرید، اطلاعاتی راجع به آن ها داشته باشید. در ایران بهترین دستگاه های تصفیه آب، تایوانی هستند که مارک های مختلفی دارند. ما در ادامه شما را با انواع دستگاه های تصفیه آب آشنا و سپس بهترین مارک دستگاه تصفیه آب در ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع دستگاه تصفیه آب و مراحل آن

دستگاه های تصفیه آب از نظر روش تصفیه به دو دسته تقسیم می شوند. اسمز معکوس جدید ترین روش تصفیه سازی آب می باشد. این دستگاه ها برقی هستند و دارای پمپ و مخزن جهت نگهداری آب می باشند. فیلتر ممبران در این روش نقش اصلی را دارد و کار اسمز معکوس را این فیلتر انجام می دهد. در این روش آب با فشار زیاد از فیلتر ممبران عبور می کند و تمامی آلاینده ها و فلزات سنگین و املاح مضر آب را از بین می برد و آب را نیز شیرین می کند. اسمز معکوس بازدهی بسیار قوی در تصفیه آب دارد و بهترین روش برای از بین بردن آلودگی های آب است.

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

روش دیگر اولترا فیلتراسیون نام دارد. این دستگاه ها از تعداد زیادی فیلتر تشکیل شده است که در مسیر آب قرار گرفته و آلودگی های آن را از بین می برند. این دستگاه نیازی به برق ندارد و پمپ و مخزنی هم در آن ها وجود ندارد و از این نظر به صرفه هستند چون قیمت کمتری نسبت به دستگاه های اسمز معکوس دارند. اما بر خلاف دستگاه های  RO یا همان اسمز معکوس، روش اولترا فیلتراسیون قادر به شیرین کردن آب نیست چون املاح و یون های آب را از بین نمی برد و از نظر قدرت در از بین بردن ویروس ها و آلودگی های آب، همانند اسمز معکوس نمی باشد.

دستگاه های تصفیه آب معمولا بین ۱ الی ۷ یا ۸ مرحله دارند. اما دستگاه های تصفیه آب ۶ مرحله ای اسمز معکوس بهترین نوع آن ها می باشد. توجه داشته باشید که دستگاه تصفیه حتما باید ۵ مرحله را دارا باشد ولی برخی از کمپانی ها به دلیل این که بسیاری از املاح مفید بدن در حین تصفیه آب از بین می رود، یک فیلتر مینرال یا قلیایی در مرحله ی آخر اضافه می کنند تا این مواد معدنی مورد نیاز بدن به آب باز گردد. دستگاه های ۷ مرحله ای به جز فیلتر مینرال یا قلیایی، فیلتر فرا بنفش و یا فیلتر اکسیژن ساز را قرار می دهند و اگر هر دوی این ها را دستگاه داشته باشد ۸ مرحله ای خواهد بود.

مراحل دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس بدین ترتیب می باشد:

  • فیلتر پروپیلن در مرحله اول از ورود موادی مثل رسوبات و گل و لای جیلوگیری می کند و چون این فیلتر دارای منافذی با قطر ۵ میکرون است ، بنابراین موادی که قطر آن ها بیشتر از آن هست از این فیلتر عبور می کنند.
    در مرحله دوم فیلتر کربنی بو و مزه نا مطبوع آب را از بین می برد و هم چنین از ورود مواد شیمیایی مثل کلر و آفت کش ها جلوگیری می کند.
  • فیلتر کربن بلاک یا الیافی در مرحله سوم تکمیل کننده کار دو فیلتر قبل است یعنی اگر موادی از دو فیلتر قبلی عبور کرده باشند در این مرحله از بین می روند.
  • فیلتر چهارم که مهم ترین مرحله می باشد یعنی فیلتر ممبران که با عبور آب از غشای آن، تا ۰۰۰۱/۰ میکرون تمامی آلاینده ها و مواد مضر آب از بین می روند و تنها مولکول های آب اجازه عبور از آن را دارند.
  • در مرحله پنجم فیلتر پست کربن اگر بو و مزه آب هنوز نا خوشایند باشد آن را بهبود می بخشد و هم چنین مواد شیمیایی باقیمانده در آب را نیز از بین میبرد.
  • در مرحله ششم از فیلتر مینرال استفاده می شود که می تواند مواد معدنی مفید بدن را که از آب حذف شده است برگرداند. به جای فیلتر مینرال از فیلتر قلیایی کننده نیز استفاده می شود که همان کا فیلتر مینرال را انجام می دهد و به علاوه ی آن، PH  آب را افزایش می دهد و باعث کاهش اسید آب می شود. آب قلیایی شده برای بدن بسیار مفید می باشد و خواص آنتی اکسیدانی دارد.
  • در مرحله آخر می توان از فیلتر اکسیژن ساز برای بالا بردن سطح انرژی آب استفاده کرد و هم چنین فیلتر فرا بنفش که با استفاده از اشعه یو وی می تواند تا ۹۹.۹۹ درصد موجودات زنده آب مثل ویروس ها و میکروارگانیسم ها را بکشد.

بهترین برندهای تصفیه آب تایوانی

سه برند SOFT WATER, CCK  و AQUA PRO  بهترین های دستگاه تصفیه آب تایوانی می باشند که به معرفی آن ها می پردازیم:

شرکت سافت واتر: این شرکت در سال ۱۹۴۶ در آمریکا تاسیس شد و در طول این سال ها به عنوان کمپانی پیشرو در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب شناخته شده است. این شرکت اکنون در تایوان نیز فعالیت می کند و تمام محصولات آن تحت لیسانس آمریکا می باشد. دستگاههای تصفیه آب سافت وانر موتور های پر قدرتی دارد و از بهترین مواد و تکنولوژی در ساخت آن ها استفاده شده است و در انواع زیر سینکی و رومیزی عرضه می شوند.

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

شرکت سی سی کا: این شرکت در سال ۱۹۷۳ در تایوان تاسیس شده است و علاوه بر تولید دستگاههای تصفیه آب،  طراحی و ساخت تجهیزات آن مثل فیلتر ها و اتصالات و غیره را انجام می دهد. این کمپانی یکی از بهترین برند های معتبر تصفیه آب می باشد که گواهی نامه های بین المللی از جمله NSF  را نیز داراست. موتور های پر قدرتی دارد و هم چنین کیفیت و طول عمر دستگاه های آن نیز بسیار بالاست و در انواع رومیزی و زیر سینکی موجود می باشند.

شرکت آکواپرو: این شرکت یکی از زیر مجموعه های شرکت آکوا تک می باشد و نسبت به برند های قبلی سایقه ی کمتری دارد اما در همین مدت کوتاه توانسته دستگاه های با کیفیتی را تولید کند. تجهیزات پیشرفته ی این دستگاه ها از آمریکا تامین می شود و در حال حاضر اقدام به تولید دستگاه های هوشمند نیز کرده است که با توجه میزان آلودگی آب، فیلتر ها می توانند فعال یا غیر فعال شوند.

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

قیمت در خرید دستگاه تصفیه آب یکی از نکات مهم برای خریداران است. رنج قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی بین ۱ میلیون و پانصد هزار تا میلیون می باشد. در حال حاضر مدل ۶ مرحله ای تصفیه آب آکواپرو حدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار و دستگاه ۸ مرحله ای آن با فیلتر فرابنفش بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار در بازار عرضه می شود.

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

به طور کلی هر چه تعداد فیلتر های دستگاه بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. قیمت دستگاه تایوانی اصل بیشتر از قیمت مشابه آن در بازار است زیرا اورجینال این دستگاه ها تجهیزات پیشرفته ای دارند و از بهترین متریال ساخته شده اند. این دستگاه ها تحت لیسانس آمریکا نیز می باشند و استاندارد های جهانی را نیز دارا هستند. پس بهتر است برای خرید دستگاه تصفیه آب خود به دنبال بهترین کیفیت باشید نه قیمت ارزان. دستگاهی را خریداری کنید که بالاترین کیفیت را داشته باشد و از گارانتی و خدمات پس از فروش آن نیز اطمینان حاصل کنید تا خیالتان از هر نظری آسوده باشد.

نظر خود را بیان کنید