سال ها پیش ابروهای نازک و باریک روی مد بودند؛ اما امروزه مد کاملا برعکس شده است و داشتن ابروهای پر و بلند و ضخیم یکی از معیارهای زیبایی خانم‌ها محسوب می شود. با این وجود همه افراد به صورت ژنتیک ابروهای پری ندارند. برخی از افراد نیز در اثر مرور زمان و برداشت های مکرر یا در اثر بیماری خاص، دچار ریزش ابرو شده اند یا اینکه ابروهای آن ها فرم و شکل خود را از دست داده است. با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

تب و تاب داشتن ابروهای پر و ضخیم باعث شده است که افراد برای رسیدن به شکل ایده آل برای ابروهای خود به راه های مختلفی متوسل شوند اما قطعا هیچ کدام از این راه ها به اندازه کاشت موی  ابرو حالت طبیعی به ابرو و صورت فرد نمی دهد.

از خدمات فوق العاده کلینیک رویان سلامت به تزریق چربی به صورت هم میتوانیم اشاره کنیم.

ابروهای زیبا و طبیعی، بدون استفاده از مواد آرایشی

اگر ابروهای پرپشت و خوش حالتی ندارید، احتمالا همیشه مجبور هستید که از مدادهای آرایشی استفاده کنید. مشکل اینجاست که باتوجه به تاثیر فوق العاده ای که ابروها در زیبایی صورت دارند، به اجبار باید خط ابروهای خود را به طور مکرر تمدید کنید و این واقعا آزاردهنده است.

کاشت ابرو یک راه حل قطعی و طبیعی برای داشتن ابروهای زیبا و پرپشت است. این راه درمانی زیرمجموعه کاشت مو به شمار می رود و در واقع از همان تکنیک‌ های مربوط به کاشت مو استفاده می کند. در کاشت ابرو فولیکول های مو از قسمتی از سر که به آن اهداکننده می گویند، به ناحیه ابروها منتقل خواهند شد.

انتقال فولیکول باعث می شود که شما در ناحیه ابرو، موهایی داشته باشید که همانند ابروهای عادی قابل رشد هستند. پس از مدتی همانند ابروهای طبیعی نیاز به مرتب کردن دارند و فرم و شکل طبیعی و زیبایی به صورت می بخشند.

کلینیک رویان سلامت

اهمیت کاشت ابرو زیر نظر متخصصان

درست است که کاشت ابرو از همان روش های مرسوم در کاشت مو استفاده می کند؛ اما ظرافت و دقت فراوانی در این خصوص نیاز است. ابروها در منطقه مهم و خاصی از صورت قرار گرفته اند و با قابی که برای چشم ها ایجاد می کنند، در شکل و فرم چشم ها نیز موثر هستند.

موهای ابرو نیز همانند موهای سر اندکی ریزش دارند اما بسیار کم هستند و به سرعت جایگزین خواهند شد اما بیماری های مختلفی همچون تیرویید، عفونت، سوختگی، آلوپسی و کندن بیش از حد مانع از رویش مجدد تارهای مو می شوند.

فولیکول های ابرو همانند کاشت مو امکان دارد که به روش FUT یا FIT انجام شود. با این حال انجام آن نیاز به مهارت زیادی دارد. به این خاطر که جهت رشد موهای قسمت های مختلف ابرو با یکدیگر متفاوت است. بخش نوک ابرو به صورت مستقیم، در بخش های میانی به شکل مایل و از بخش تاج تا انتها یا دم زاویه های مختلفی خواهد داشت.

مسئله بعدی این است که جهت رشد ابروها برخلاف سر به شکل عمودی نیستند و باید به نحوی رشد کنند که روی پوست صورت بخوابند. تصور کنید که اگر این ظرایف در کاشت ابرو رعایت نشود، نتیجه کار تا چه حد غیرطبیعی و نازیبا به نظر خواهد رسید! به غیر از این موارد حتی چرخه رشد موهای ابرو نیز با موهای سر تفاوت دارد.

توجه به تفاوت واحد فولیکولی

اگر به موهای بدن خود دقت کنید متوجه می شوید که معمولا به شکل دسته ای رشد می کنند. به این معنی که یک واحد فولیکولی بیش از یک تار مو دارد. این در حالی است که فولیکول های ابرو تنها باید یک تار مو داشته باشند. این موضوع کار پزشکان را سخت می کند به این خاطر که باید فولیکول های برداشته شده را زیر میکروسکوپ به صورت تک تک تقسیم کنند.

حتما توجه کرده اید که موهای سر بسیار سریعتر از موهای سایر قسمت های بدن رشد می کنند. دلیل این امر تفاوت در چرخه رشد موهای بخش های مختلف بدن است؛ بنابراین زمانی که پزشک یا جراح فولیکولی از پشت را در قسمت ابرو پیوند می زند، موهای کاشته شده بسیار سریعتر از ابروهای عادی رشد می کنند. از این جهت شما سریع تر از قبل نیاز به مرتب کردن و کوتاه کردن ابروهای خود دارید.

کلینیک رویان سلامت

زیبایی زن و مرد ندارد

امکان دارد که برخی از آقایان با داشتن ابروهای کم پشتی نیاز به کاشت ابرو داشته باشند. با این حال قطعا مدل و حالت ابروی آقایان با خانم ها متفاوت است و پزشک باید به این مسئله توجه داشته باشد. از جمله تفاوت های ابروی خانم ها و آقایان این است که ابروی آقایان متراکم تر است و نباید به اندازه خانم ها در قسمت های میانی قوس داشته باشد.

کاشت ابروی طبیعی و قابل رشد

ابروهای زیبا، پرپشت و متقارن یکی از پارامترهای یک چهره زیبا و دلنشین است که امروزه به آن توجه ویژه ای می شود. با این حال برخی از افراد به صورت ژنتیک یا به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف دچار ریزش ابرو می شوند. کلینیک رویان سلامت با استفاده از تجربه و تخصص جراحان حرفه ای کاشت ابرو را با متدهای کاشت مو و با درنظر گرفتن ظرایف کاشت ابرو انجام می دهند.

این کلینیک خدمات زیبایی دیگری همچون تزریق چربی به صورت را نیز به مشتریان ارائه می کند.

نظر خود را بیان کنید