8 قانون لباس پوشیدن در هوای گرم

گرمای شدید در راه است! آیا شما برای هوای گرم تابستان آماده هستید؟ اگر بخواهیم صادق باشید، باید برای تابستان آماده باشیم چون گرما بسیار به ما نزدیک شده است. کار زیادی از دستمان بر نخواهد آمد جز این که بتوانیم از بدن و سلامتی خود در مقابل گرما و گرمازدگی محافظت کنیم. برای آمادگی کامل در مقابل تابستان امسال این مقاله را بخوانید.

  1. پارچه‌های سبک بپوشید

لباس‌های خاص و سنگین اغلب با پارچه های سنگین و نامناسب برای آب و هوای گرم ساخته می‌شوند. دفعه بعد که برای خرید لباس می‌روید، به وزن و بافت پارچه‌ها در لباس‌هایی که توجه شما را جلب می‌کند توجه کنید و هدف داشته باشید که وزنه‌ها یا بافت‌های متنوعی داشته باشید تا نیازهای شما را در طول سال برآورده کند. همیشه می‌توانید در زمستان یک ژاکت اضافه کنید تا با سرما مقابله کنید اما با گرما نمی‌توانید چندان مقابله‌ای داشته باشید؛ بنابراین مطمئن شوید که پیراهن‌ها و یا لباس‌های سبک‌تر با تنفس پذیری بیشتر داشته باشید. این مدل‌ها به کمد لباس‌تان در تابستان کمک می‌کند. پارچه‌هایی مانند کتان، ابریشم و پنبه‌های سبک نسبت به پارچه‌های جین خنک تر هستند و در عین حال ظاهری ارزنده در لباس‌های شما خواهند داشت.

  1. خوش استایل بمانی

تاکید فشن استایلیست‌ها همواره بر زیبایی و راحتی بوده است. ما می‌خواهیم در طول تابستان و با وجود گرمای شدید آن نیز بتوانید خوش استایل باقی بمانید. بعضی اکسسوری‌های خاص مانند پیرسینگ زنانه برای فصل تابستان شما را خاص و خوش استایل می‌کند که جدیدترین پیرسینگ ها با قیمت متنوع در سایت دیجی استایل قابل مشاهده و خریداری است. همچنین می‌توانید از عینک آفتابی برای خوش استایل‌تر شدن استفاده کنید. عینک آفتابی همچنین برای جلوگیری از آسیب به چشمانتان نیز کاربردی است. گزینه دیگری که برای تابستان می‌توانید از آن استفاده کنید روسری‌های کوتاه هستند. این روسری‌ها ترند جدید و پرطرفدار سال ۱۴۰۰ هستند و تاثیر مثبت زیادی بر استایل و چهره شما خواهند داشت.

  1. اکسسوری‌ها

8 قانون لباس پوشیدن در هوای گرم

همیشه تاکید ما بر استفاده از اکسسوری‌ها پابرجا است اما برای تابستان داستان کمی متفاوت است. ما نمی‌خواهیم اکسسوری‌های مهره دار و پلاستیکی موجب آزار شما شود. بنابراین باید بتوانیم راهی برای خاص بودن و در عین حال راحتی در فصل تابستان برایتان داشته باشیم. پیشنهاد ما استفاده از اکسسوری‌های طلا و نقره است. انواع دستبندهای نقره مردانه، گردنبندهای طلا و زنجیرهای ضخیم و همچنین انگشترهای طلا و نقره می‌تواند از واکنش‌های حساسیتی به استیل و سایر اکسسوری‌های غیر اصل جلوگیری کند.

  1. بازی با رنگ

رنگ‌ سفید و سایر رنگ‌های روشن می‌توانند به خنک نگه داشتن شما در تابستان کمک کنند. اگر در تابستان لباس‌های چند لایه یا بلندتر می‌پوشید، مانند دامن تا مچ پا یا روسری، این رنگ‌های روشن می‌توانند علاوه بر ایجاد خنکای بیشتر برای بدن که توسط پارچه روان ایجاد می‌شود، به خوش استایل بودن شما نیز کمک کنند. از طرف دیگر، پوشیدن رنگ مشکی یا سایر رنگ‌های تیره می‌تواند به پنهان کردن تعریق کمک کند. اگر تعریق بالایی دارید و از این موضوع احساس ناراحتی دارید، بهتر است تا لباس‌های تیره را امتحان کنید. لباس‌های تیره با پارچه‌های لخت انتخاب مناسبی برای تابستانی گرم است.

  1. لباس‌های آستین کوتاه و استایل‌های چند لایه

ما برای مردان شرایط راحت‌تری را داریم. آنها می‌توانند با استفاده از تیشرت‌های آستین‌دار گرمای هوا را کمی کمتر کنند و در واقع شرایط بدن خود را کنترل شده نگه دارند. برای خانم‌ها کمی داستان متفاوت است. آنها می‌توانند از لباس‌هایی با آستین سه ربع استفاده کنند تا گرمای هوا را کمی برای بدن خود کنترل شده‌تر کنند. نکنه مهم دیگری که وجود دارد عدم استفاده از پوشش‌های چندلایه است. لباس‌های چند لایه برای تابستان مناسب نیستند. در این فصل به دنبال استایل‌های یکپارچه و خنک باشید. با اکسسوری‌ها استایل خود را تکمیل کنید و از پوشیدن لباس‌های متعدد صرف نظر کنید.

  1. استایل رسمی وغیر رسمی تابستانی

8 قانون لباس پوشیدن در هوای گرم

همه ما برای رفتن به محل کار با محدودیت‌های پوششی خاصی روبرو هستیم. خانم‌ها ملزم به استفاده از پوشش‌‌های حجاب مانند روسری و مانتو هستند و آقایان ملزم به استفاده از پیراهن‌های آستین بلند. برای محیط‌های رسمی و اداری که نمی‌توانید از حجم لباس‌های خود کم کنید روش‌های دیگر را امتحان کنید. به عنوان مثال می‌توانید جنس مقنعه و مانتوی خود را از میان مدل‌های نخی انتخاب کنید تا احساس سنگینی زیادی روی سر و بدن نداشته باشید. مقنعه‌هایی با جنس کرپ زیبایی زیادی دارند اما نکته مهم در مورد آنها سنگین بودن و گرم بودن آن نسبت به مدل‌های نخی است. برای استایل رسمی خود در محل‌کار راحت‌ترین پوشش را انتخاب و استفاده کنید.

  1. استایل مناسب برای استخر و ساحل

قانونی که در مورد لباس‌های ساحلی وجود دارد این است که در واقع قانونی وجود ندارد. برای آقایان محدودیتی در پوشش شلوارک و رکابی‌های مناسب ساحل وجود ندارد. آقایان می‌توانند با یک شلوارک، یک پیراهن ساحلی آستین کوتاه و یا رکابی و همچنین، صندل استایل خاص و متفاوت ساحلی خود را داشته باشند. خانم‌ها نیز می‌توانند از مدل‌های پیراهن ساحلی برای رفتن به کنار ساحل استفاده کنند. صندل، کلاه، عینک آفتابی و ضد آفتاب را برای رفتن به ساحل فراموش نکنید.

  1. پیراهن نخی را جایگزین تیشرت کنید

پارچه مصرفی برای تیشرت از درصدی پنبه، نخ و پلاستیک تهیه شده است. این پارچه در دمای بالا باعث می‌شود گرما در داخل فضای بین لباس و بدن باقی بماند و در نتیجه باعث گرم شدن و بالا رفتن دمای بدن می‌شود. بهترین راه استفاده از لباس و پیراهن‌های نخی ساحلی است. این مدل‌ها جدا از زیبایی و مناسبتی که برای فصل تابستان دارند، توانایی متعادل نگه داشتن دمای بدن شما را نیز دارند. در گرمای شدید هوا تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم استفاده از لباس‌هایی است که موجب گرم‌تر شدن بدن و گرمازدگی نشوند.

سعی کنید تا حد امکان اولویت را به راحتی خود بگذارید. در شرایطی که دمای هوا بسیار بالا است باید بتوانید جلوی گرم‌تر شدن بدنتان را بگیرید. گرمازدگی می‌تواند به دلیل استفاده از لباس‌های نامناسب برای این فصل اتفاق بیفتد. اکسسوری‌های ضروری مانند کلاه و عین به شما در جلوگیری از آفتاب سوختگی و گرمازدگی کمک خواهند کرد.

نویسنده: سارااقبالی

نظر خود را بیان کنید