کتاب بهترین دوست ماست زیرا که ما در هر ساعتی از شبانه روز که بخواهیم می توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم.

زیرا که ما انسان ها هیچ تعهدی به کتاب نداریم هر وقت بخواهیم سراغ کتاب می رویم و هر زمان که حوصله نداشته باشیم آن را کنار می گذاریم.

می توانیم آن را بفروشیم.

اگر در شرایط سرد و سختی باشیم می توانیم آن را آتش بزنیم تا گرم شویم‌.

می توانیم با هزینه ناچیزی از کتابخانه حداقل هر هفته دو تا سه عدد کتاب قرض بگیریم.

می توانیم هر وقت که دوست داشتیم به سراغ کتاب برویم و هر زمان که حوصله نداشتیم به سراغش نمی رویم، بدون این که اعتراضی از کتاب بشنویم.

به نظر شما کتاب ها کاغذی بهتر هستند یا کتاب ها الکترونیکی؟ چرا باید کتاب بخریم؟ کدام یک مزایای بیشتری دارد ؟ در ادامه مطالب همراه ما باشید تا با مزایای هر کدام از آن ها آشنا شوید.

کتاب بهترین دوست ماست  چرا ؟؟

مزایای کتاب ها الکترونیکی ؟

قیمت کم تر :

قیمت این نوع کتاب ها به دلیل این که هزینه چاپ و کاغذ ندارند نسبت به کتاب ها کاغذی قیمت پایین تری دارند.

پس تعداد بیشتری از مردم می توانند از کتاب ها الکترونیکی استفاده کنند. بیشتر کتاب ها الکترونیکی نیز رایگان منتشر می شود در حالی که در مورد کتاب ها کاغذی اصلا این گونه نیست.

نجات دادن درختان :

می دانید که کاغذ از درخت به دست می آید و کتاب ها الکترونیکی به جای کتاب ها کاغذی  موجب صرفه جویی کردن در کاغذ، جلوگیری از قطع بسیاری از درختان می شود.

شاید از نظر شما این موضوع اهمیت چندانی نداشته باشد.

ولی زمانی که در حجم زیاد کتاب یا روزنامه چاپ شود کاغذ زیادی مصرف می شود.

حمل راحت  کتاب ها الکترونیکی :

کتاب ها الکترونیکی وزن ندارند شما می توانید  در تلفن همراه خود کتابخانه کتاب ها دیجیتالی داشته باشید و در هر زمان و مکانی که بخواهید در دسترس شما است.

اما کتاب ها کاغذی وزن زیادی دارند و حمل آن ها سخت است.

جریمه نشدن به علت تاخیر در تحویل کتاب :

اگر کتاب چاپی از کتابخانه به امانت بگیرید و آن را دیرتر از موعد مقرر شده به کتابخانه برگردانید برای هر روز که دیر کرده اید باید جریمه بپردازید.

اما باید بدانید که کتابخانه ها نسخه ها دیجیتالی کتاب ها را نیز به شما عرضه می کنند و شما هیچ گاه جریمه نخواهید شد. فقط در صورتی که مقررات را رعایت نکنید در ثبت نام خود دچار مشکل می شوید.

به روز رسانی کتاب ها الکترونیکی :

کتاب ها الکترونیکی به آسانی به روز می شوند و در اختیار افراد قرار می گیرند. این کار هزینه ای ندارد ولی اگر شما به دنبال خرید کتاب چاپی با ارسال رایگان هستین باید هزینه خرید آن را پرداخت کنید.

کتاب بهترین دوست ماست  چرا ؟؟

تغییر شکل و فونت کتاب ها الکترونیکی :

اگر با موبایل خود کتاب ها الکترونیکی را می خوانید، می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید و به هر شکلی که دوست دارید سایز، فونت و… را تغییر دهید.

چرا کتاب ها کاغذی بخریم ؟ مزایا کتاب ها کاغذی ؟

یادگیری بهتر :

 یک تحقیق نشان داده است که میزان یادگیری با مطالعه کتاب ها الکترونیکی کاهش می یابد‌. در این تحقیق از یک  گروه ۲۵ نفره خواستند که یک کتاب ۲۸ صفحه ای را بخوانند و از یک گروه ۲۵ نفره دیگر نیز خواستند که همان کتاب گروه قبلی را از روی کتاب کاغذی بخوانند و در پایان از افراد دو گروه خواستند که چند رویداد از کتاب را به ترتیب زمان بیان کنند، عملکرد گروهی که کتاب کاغذی خوانده بودند بهتر بود.

آسیب جسمی کم تر :

هنگامی که شما به صفحه موبایل خود به مدت طولانی نگاه کنید و کتاب بخوانید موجب خستگی چشم و خستگی ذهنی خواهد شد ولی هیچ کدام از این اتفاق ها هنگامی که کتاب کاغذی می خوانید نمی افتد.

 البته هنگامی که شما به مدت طولانی یک جا بنشینید چه مطالعه کتاب کاغذی باشد چه کتاب الکترونیکی موجب خستگی شما خواهد شد.

همیشگی بودن کتاب :

برای خواندن کتاب فقط نیاز به یک کتاب کاغذی است،همه مردم می توانند از آن استفاده کنند بدون این که نگران باشند شارژ آن ها تمام شود !

نظر خود را بیان کنید