کالری شمار و برنامه رژیم لاغری

چرا داشتن کالری شمار مهم است؟ چرا باید بدانیم رژیم لاغری چقدر کالری از ما می‌گیرد؟ فرایند چربی سوزی چگونه است؟ و چگونه می‌توانیم در این رژیم غذایی سالم، به خود کمک کنیم؟

انقلاب صنعتی از زمان آغاز خود تاکنون بیشتر جنبه‌های زندگی ما از جمله تغذیه و رژیم غذایی را تغییر داده است. تغذیه ارتباطی مستقیم با سلامت جسمانی، روانی و حتی اجتماعی ما داشته و خواهد داشت. هرگز نمی‌توانیم منکر تأثیر تغذیه بر سلامت باشیم. طی دوران‌های متفاوت راه‌های مختلفی برای کنترل و مدیریت وضعیت تغذیه برای ما وجود داشته است. ما از آن زمانی که بنا به شرایط و موقعیت، غذای عمده و اصلی‌مان گوشت بوده است، بسیار عبور کرده‌ایم. طی این سیر، تغذیه و نوع پخت و پز و حتی سلایق غذایی ما بسیار متفاوت شده‌اند. امروزه نیز با کشت و تولید محصولات غذایی و تغییر نحوه تولید و برداشت آن‌ها، رژیم غذایی بسیار تغییر داشته است. بنا به همین تغییرات ایجاد شده در تمام جزئیات زندگی است که اپلیکیشن‌های کالری شمار نیز جایگاه مهمی به دست آورده و در میان افراد شناخته شده است. در همین راستا است که می‌خواهیم در دوران مدرن امروزه که گوشی‌های همراه به همراهان همیشگی و دائمی زندگی ما تبدیل شده‌اند، شما را با یک اپلیکیشن مهم و کاربردی آشنا کنیم و ضرورت وجود آن را در زنگی برایتان شرح دهیم. پس تا انتها ما را همراهی کنید.

 کالری چیست؟

کالری برای اندازه گیری میزان انرژی موجود در غذا به کار برده می‌شود. بدن ما برای انجام کارهای روزمره خود و زنده ماندن به کالری نیاز دارد. بنا به همین دلیل است که خوراک یکی از سه رکن اساسی زنگی بشر محسوب می‌شود. با وجود اینکه مقدار انرژی غذا با واحدی با نام کالری سنجیده می‌شود، اما باید بگوییم که مقدار انرژی دریافتی از غذاهای گوناگون تأثیرات متفاوت بر بدن خواهد داشت. به عنوان مثال میزان یک کالری دریافتی از شیرینی با میزان یک کالری دریافتی از گردو، یک اثر همسان را بر بدن نخواهند داشت.  بنا به همین دلیل است که متخصصان تغذیه هنگام اعمال چربی سوزی برای بدن به جهت به دست آمدن وزن متناسب، میزان مصرف غذاها را بر حسب کالری دریافتی و کالری مورد نیاز بدن تنظیم می‌کنند. در واقع در فرآیند چربی سوزی روند به صورتی پیش می‌رود که کالری دریافتی بدن کم خواهد شد تا بدن بتواند از کالری‌های ذخیره خود استفاده کند و چربی سوزی اتفاق بیافتد. در این میان داشتن اپلیکیشن کالری شمار بسیار به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی میزان کالری صرف شده در بدنتان را اندازه گیری کنید و با سنجشی‌ دقیق روند رژیم لاغری خود را پیش ببرید.

چرا داشتن اپلیکیشن کالری شمار برای ما ضروری است؟

سلامت جسمانی، تناسب اندام و رعایت رژیم لاغری از جمله مواردی است که باید به آن بسیار توجه داشته باشیم. عدم تجمع چربی اضافه و متناسب بودن وزن و قد به حدی دارای اهمیت است که در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا، قوانین و جرایمی برای داشتن اضافه وزن اعمال می‌شود. این امر نشانگر اهمیت و جایگاه تناسب اندام و داشتن رژیم غذایی مناسب می‌باشد. دنیای مدرن با خود تمامی سلایق غذایی ما را تغییر داد و بیشتر غذاهای ما را با غذاهای فست فودی جایگزین کرد. مهندسان و متخصصان با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری‌های دیجیتال به کمک بشر شتافتند و یک مسیر مطمئن و مناسب و راحت برای کنترل میزان کالری اختراع و به بازار عرضه کردند تا فرآیند چربی سوزی را بتوانیم کنترل و مدیریت نماییم و به راحتی بتوانیم خود را به یک وزن ایدآل و مناسب برسانیم.

کالری شمار و برنامه رژیم لاغری

از دیگر سو، پاندمی کرونا که بیشتر افراد جامعه را خانه نشین کرد، تغذیه ما را نیز با چالشی جدی مواجه کرد! آن هم بگونه ‌ای که وقتی در منزل باشیم بیشتر از قبل می‌خوریم و کمتر از قبل احتمالا تحرک داریم. همین امر باعث شده متخصصان تغذیه نگرانی‌های جدی خود را در خصوص سلامت تغذیه‌ای افراد در سراسر جهان ابراز کنند. در این میان کالری شمار به شما کمک می‌کند بتوانید میزان مصرف کالری خود را محاسبه کنید و اگر موضوع یا مشکلی در خصوص تغذیه برایتان پیش آمد بتوانید تاریخچه تغذیه خود را برای متخصص شرح دهید تا بهتر بتواند پلن مناسبی برای چربی سوزی یا رژیم لاغری شما تجویز کند. اگر می‌خواهید فرایند رژیم غذایی خود را با استانداردهای جهانی به دست آمده در علم تغذیه به دست آورید، لازم است که کالری شماری داشته باشید تا بتوانید، نوع مصرف و مقدار کالری خود را مدیریت کنید.

مزایای کالری شمار زیره کدام است؟

دانلود و نصب اپلیکیشن کالری شمار برای ما انسان‌های قرن ۲۱ که به دنیای ماشینی و کم تحرک وارد شده‌ایم و در زمانه حال با تغییر سبک‌های غذایی و زندگی مواجهه هستیم؛ یک ضرورت محسوب می‌شود. اپلیکیشن زیره به عنوان یک کالری شمار مطرح در دنیای امروزه ما مزایایی را خواهد داشت که به آن‌ها اشاره‌ای می‌کنیم:

  • داشتن اپلیکیشن زیره به معنای داشتن یک دفترچه یادداشت همراه و همیشگی است. شما با تصمیم بر چربی سوزی باید بتوانید تعیین هدف کنید. فرآیند مشخص شدن هدف با سنجش میزان کالری غذاها و همچنین یادداشت آن‌ها به همراه انتخاب غذاها و نهایتاً سنجش میزان کالری دریافتی از آن غذا ایجاد خواهد شد. از آنجایی که در طول شبانه روز کالری شمار زیره همراه شما خواهد بود، می‌توانید با کمک آن هر بار که اقدام به غذا خوردن می‌کنید اهداف خود را از خوردن آن غذا روشن‌تر نمایید و سپس با پیش زمینه دریافت کالری متناسب و حذف کالری‌های اضافه غذای خود را انتخاب کنید.
  • شما به راحتی می‌توانید با سنجش میزان کالری غذاها، غذاهای خوب و مفید را برای بدنتان انتخاب کنید و بدن را با کمبود کالری مواجهه ننماید و از سوی دیگر نیز رژیم لاغری را به خوبی پیش ببرید.
  • تعیین مقدار غذای مصرفی یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای چربی سوزی به شمار می‌رود. اپلیکیشن رژیم غذایی زیره شما را کمک خواهد کرد تا بتوانید به درستی مقدار غذای مناسب بدن را طی فرآیند رژیم تعیین کنید و از خوردن آن لذت ببرید.
  • کالری شمار یک همراه است تا شما را به همراه متخصص تغذیه‌ای که دارید یاری کند تا میزان آگاهی شما را از میزان کالری دریافتی و مصرفی بدنتان بالا ببرد. تا شما را به هدف خود یعنی داشتن یک ورزن ایدآل برساند. اندام متناسب و وزن یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید بسیار به آن دقت داشته باشیم. اینکه بدانید چه مقدارغذا، چه نوع غذا برای الان شما متناسب است و چقدر به بدن شما انرژی می‌دهد و چقدر انرژی ذخیره بدن را مصرف می‌کند، یکی مهمترین اتفاقاتی است که با همراهی اپلیکشن کالری شمار زیره به دست می‌آورید.

اپلیکیشن کالری شمار زیره را از کجا دانلود کنید؟

کالری شمار و برنامه رژیم لاغری

چربی سوزی یک فرآیند مداوم است که باید به خوبی مدیریت شود. ما و بدن ما تنها به رژیم لاغری نیاز ندارد. بلکه حفظ وزن به دست آمده و تلاش برای عدم اضافه شدن به آن، بسیار مهم است. برهمین مبنا است که اپلیکیشن کالری شمار زیره را به شما معرفی کردیم. حال که به اهمیت و جایگاه آن پی بردید کافی است که به آدرس وبسایت(mag.zirehapp.com) مراجعه نمایید و اقدام به دانلود و نصب این اپلیکشین زیره نموده و برای رژیم لاغری متناسب و به دست آوردن وزن ایدآل تلاش نمایید.

نظر خود را بیان کنید