پزشک عمومی
این مقاله تایید شده است اما تنها جنبه اطلاع رسانی دارد.

راه های افزایش اشتها و افزایش وزن سریع

چگونه وزن خود را افزایش دهیم؟ 19 روش برای افزایش اصولی وزن

کاهش وزن ترازو

برخی از روش های توصیه شده برای افزایش اصولی وزن عبارتند از بلند کردن وزنه، آشامیدن آب کمتر، خوردن وعده های غذایی بیشتر، قطع کردن مواد غذایی غیر مفید، محاسبه مقدار پایه کالری مصرفی، مصرف مکمل های غذایی، و بسیاری روش های دیگر.

اکثر مردم هنگامی که در مورد افزایش وزن صحبت می‌کنند، با دید منفی به آن می‌نگرند، چاقی و نگرانی‌های مربوط به سلامتی مشکلی جدی در فرهنگ مدرن امروزه می‌باشد. با این حال، بخش کوچکی از جمعیت نیز وجود دارد که به دلایل بسیاری با لاغری مفرط در حال مبارزه هستند. گاهی بیماری ها یا آسیب دیدگی می توانند موجب کاهش وزن شدید شود، در حالی که برخی از افراد نیز می خواهند حجم ماهیچه های خود را بیشتر کنند،مانند یک ورزشکار که می خواهد عضلات خود را بزرگتر کند. همانطور که واضح است،افزایش وزن بسیار آسان است، اما افزایش اصولی وزن کار ساده‌ای نیست.

بدن ما نیازمند دریافت مقدار خاصی از کالری و مواد مغذی است، و اگر دریافت ما بیش از حد زیاد یا خیلی کم باشد ، نتیجه این خواهد شد که یا چاق خواهیم شد یا لاغر. این رابطه ساده دلیلی است بر اینکه اکثر مردم فکر می‌کنند که رژیم غذایی راه حل برای کاهش و یا افزایش وزن است. با این حال، شیوه زندگی نیز نقش عمده‌ای در چگونگی ذخیره چربی در بدن ما، سوخت و ساز مواد غذایی و کنترل وزن ما ایفا می‌کند.یک تعادل سالم بین تغییرات در شیوه زندگی و انتخاب های غذایی می تواند برای افزایش وزن بدون در خطر انداختن سلامتی به شما کمک کند. بیایید نگاهی دقیقتر به برخی از بهترین روش ها برای افزایش اصولی وزن داشته باشیم:

۱. ورزش کنید

ورزش های قلبی و عروقی به ساخت عضلات کمک می کند و همچنین می تواند باعث شود که وزن از دست بدهید. با این حال، بلند کردن وزنه یک راه برای تبدیل وزن اضافی خود به عضله خالص است که وزن آن از چربی بیشتر است. این کار به مراتب سالمتر است و سوخت و ساز بدن را برای داشتن عضلات حجیم تر افزایش می دهد. وزنه برداری یکی از بهترین راه ها برای بهبود سلامت و کمک به افزایش حجم عضلات است.

۲. کمتر آب بنوشید

آب کیمیای زندگی انسان است، اما باعث داشتن احساس سیری و حتی کاهش اشتها می شود. در حالی که مقدار معینی از آب برای سلامتی ضروری است، سعی کنید اگر می خواهید وزن اضافه کنید در مصرف آب بین وعده‌های غذا زیادی روی نکنید، آب فاقد کالری است و نمی تواند به اضافه وزن شما کمک کند.

۳. پس از ورزش غذا بخورید

هنگامی که ورزش می کنید، خون شما پمپاژ می شود و سوخت و ساز بدن در اوج خود است، مصرف یک وعده غذایی بزرگ می‌تواند یک راه مناسب برای مصرف بهینه مواد مغذی باشد تا بدن بهترین میزان کالری را دریافت کند و سریع تر آن را پردازش کند.

۴. بیشتر غذا بخورید

اگر شما به اندازه معینی غذا می خورید، با یک برنامه ریزی منظم مقدار آن را به آهستگی افزایش دهید اما به یکباره آن را زیاد نکنید.خوردن وعده‌های غذایی بزرگتر یک راه آسان و خوب برای افزایش وزن است. خوردن سه وعده‌ی بزرگ غذا و دو میان وعده سالم برای افزایش وزن توصیه می‌شود.

۵. غذاها را خوب بجوید

مطمئن شوید که تمام غذای خود را به درستی می‌جوید، این کار باعث بهینه سازی سیستم گوارشی و دریافت حداکثری کالری می‌شود.

۶. تعداد وعده‌های غذایی خود را بیشتر کنید

یک دیگر از راه‌های افزایش وزن خوردن ۵ تا ۶ وعده غذایی در روز است یا سه وعده غذای کامل و دو میان وعده است. که هر دو گزینه ای خوب برای افزایش وزن هستند.

۷. ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنید

ماست نه تنها پرکالری است، بلکه یک منبع بزرگ از باکتری‌های زیستی است، که به سالم باقی ماندن دستگاه گوارش کمک می‌کند و باعث دریافت بهینه مواد مغذی به منظور افزایش اصولی وزن می‌شود.

۸. تنقلات را کنار بگذارید

تنقلات یکی از گزینه های آسان برای افزایش وزن است، زیرا آن ها سرشار از چربی، نمک و کالری هستند، اما این نوع از کالری مناسب برای افزایش اصولی وزن نیستند. چون باعث شیوع بیماری‌های مزمن، دیابت، بیماریهای قلبی عروقی، و طیف وسیعی دیگر از خطرات برای سلامتی می‌شوند.

۹. رژیم غذایی خود را حفظ کنید

برخی از افراد بعد از گذشت مدتی از اجرای برنامه و لذت بردن از نتایج بدست آمده برنامه خود را رها می‌کنند، اما متاسفانه، اگر شما این عادات جدید را کنار بگذارید به احتمال زیاد به سادگی وزنی را که اضافه کرده‌اید را از دست می‌دهید. بنابرین روش زندگی جدیدی که برای خود انتخاب کرده‌اید را حفظ کنید.

۱۰. مقدار کالری مصرفی خود را محاسبه کنید

هر شخص با دیگری متفاوت است، بنابراین تلاش کنید بفهمید که چه مقدار کالری نیاز دارید، روش‌ها و اندازه‌گیری‌های مختلفی در اینترنت برای محاسبه این کار وجود دارد، بنابراین شما می توانید با دقت اندازه گیری کنید که چقدر بدن شما کالری نیاز دارد، اطلاع پیدا کردن از مقدار کالری مورد نیاز راه خوبی برای افزایش وزن است.

۱۱. پسته و آجیل را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

پسته، آجیل و گردو، غنی از مواد معدنی مفید و دارای مقدار خوبی از فیبر هستند. غذاهایی که فیبر زیادی دارند، از جمله نان گندم و غلات می‌تواند راه خوبی برای افزایش دریافت کالری باشد که به سلامت سیستم گوارش شما نیز کمک می کنند.

۱۲. برنامه غذایی پیوسته‌ای داشته باشید

بدن شما از بودن در چرخه لذت می برد. فراموش نکنید که اگر شما به یک الگوی پایدار از غذا خوردن، هضم، و فعالیت برسید، بدن شما به احتمال زیاد در مسیر درستی قرار می‌گیرد و تعدیل هورمون به درجه خاصی می‌رسد. سوخت و ساز بدن می‌تواند الگوهای شما را یاد بگیرد. بدیهی است که پیروی از یک روال کامل غیر ممکن است، اما سعی کنید که یک ثبات ادامه دار در برنامه خود داشته باشید.

۱۳. از پرخوری اجتناب کنید

زمانی که شما زمان، پول و غذا دارید، خوردن مقدار زیادی از مواد غذایی کاملا وسوسه انگیز است، اما مسئولیت رسیدگی به آن برای بدن شما مشکل است، وعده‌های غذایی خود را مانند آن چه که قبلا گفته شد گسترش دهید و از پرخوری بدون برنامه بپرهیزید.

۱۴. برای افزایش وزن سریع تلاش نکنید

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که توسط افرادی که در حال تلاش برای افزایش وزن به صورت سالم هستند انجام می‌گیرد. افزایش وزن بیش از یک یا دو پوند (هر پوند ۴۵۳ گرم) در هفته می تواند باعث بی ثباتی خطرناک در سوخت و ساز بدن شود و اغلب موجب سخت شدن رژیم غذایی و نوسانات در وزن می‌شود. بدیهی است، در برخی شرایط نیاز به افزایش سریع وزن دارید، اما باید با یک متخصص تغذیه و یا یک دکتر مشاوره کنید.

۱۵. مصرف پروتئین خود را افزایش دهید

پوست، سلول‌ها، خون، اندام‌ها، عضلات و غدد لنفاوی همه نیاز به پروتئین دارند. اگر شما می‌خواهید وزنتان را افزایش دهید، شما نیاز به افزایش مصرف پروتئین دارید. بدون پروتئین افزایش وزن بسیار سخت خواهد شد.

۱۶. مصرف روغن را افزایش دهید

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش وزن، افزایش مصرف روغن است. خوردن غذاهای چرب انتخاب ناسالمی است، بنابراین چربی های خود را به فرم های مفید امگا ۳ از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون بدست آورید. این کار تعادل کلسترول شما را بهبود می‌بخشد و سلامت شما را در حالی که هنوز وزن خود را افزایش می دهید بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید: خواص روغن زیتون

۱۷. آزمایش دهید

برخی از افراد به طور ژنتیکی مستعد اضافه وزن نیستند. اگر تلاش شما برای افزایش وزن به نتیجه‌ای نمی‌رسد ممکن است بر اثر مسائل ژنتیکی باشد پس به یک آزمایش نیاز دارید.

۱۸. بدن خود را بشناسید

مردم از روش های مختلفی وزن خود را افزایش می دهند. خوردن غذاهای شیرین ممکن است به برخی مردم برای افزایش وزن اصولی کمک نکند. در واقع، شما باید در مورد چگونگی اینکه بدن شما چگونه به سرعت وزن افزایش می دهد تحقیق کنید. و سعی کنید روش های سالمی را که شما قبلا استفاده می کردید را تکرار کنید.

۱۹. از مکمل های غذایی استفاده کنید

استفاده از مکمل های غذایی آخرین گزینه است، چون تا حدودی غیر طبیعی است می تواند اثرات منفی داشته باشد، ، مکمل های غذایی می تواند وزن شما را به سرعت افزایش دهد، با این حال، قبل از شروع به استفاده از مکمل های غذایی با یک متخصص تغذیه و یا یک پزشک مشورت کنید که مکمل مناسبی را برای شما انتخاب کند.

راه های افزایش اشتها:

شاید اگر در یک برنامه کاهش وزن باشید هیچگاه سراغ افزایش اشتها را نگیرید اما برای عزیزانی که اشتهای کافی ندارند و میخواهند میل به غذا خوردن‌شان طبیعی باشد چندین راهکار کاربردی را بازگو میکنیم: چگونه اشتهای خود را افزایش دهیم؟

۱۵۳ دیدگاه

 1. دکتر راد در بهمن ۲۱, ۱۳۹۳در۱:۱۹ ق٫ظ

  سلام و ممنون از سایت خوبتون
  من متخصص لاپاروسکپی هستم
  اگه سوالی در باره چاقی و لاغری و رژیم غدایی بود در خدمتتونم

  • حمیدرضا در اسفند ۲۳, ۱۳۹۳در۸:۳۶ ب٫ظ

   سلام،لطفا یک مکمل غذایی مناسب معرفی کنیداقای دکتر

  • مهدی میر عظیمی در فروردین ۱۶, ۱۳۹۴در۵:۴۳ ب٫ظ

   سلام وزنم ۵۴کیلو قد۱۸۰ لطفا راهنمایی کنید

   • شادی 71 در شهریور ۱۶, ۱۳۹۶در۱:۳۸ ب٫ظ

    سلام به همه دوستان. بهتون پیشنهاد میکنم پودر ۰۰۷ بخورین عاااااااااالیه منم خوردم هم موثره هم بی خطر افزایش وزنشم زیاده. عطاری ها دارن دو ساعت قبل از هر وعده غذایی با اب میل کنید.قیمتشم مناسبه. نتیجه خوبی می گیرید. ما خانوادگی استفاده میکنیم. پشیمون نمیشید.

    • نگین در مهر ۱۴, ۱۳۹۶در۶:۰۱ ق٫ظ

     سلام ببخشید قیمت این پودر چقدر هست؟

    • نگین در مهر ۱۴, ۱۳۹۶در۶:۰۳ ق٫ظ

     در مدت یه ماه چقدر میتونه افزایش وزن رو داشته باشیم؟

    • سینا در دی ۷, ۱۳۹۶در۹:۰۲ ب٫ظ

     بله عالیه منم مصرفم میکردم

    • M, E در فروردین ۱۸, ۱۳۹۷در۱:۱۳ ق٫ظ

     سلام واقعابدون عوارضه؟بایدمدام بخوری وبعدقطع شدن مثه همه ی داروهای دیگه کاهش وزن داری وازاونیکه بودی کمترمیشه؟

     • سپیده در مرداد ۱۲, ۱۳۹۷در۷:۳۶ ب٫ظ

      منم یه مدت ۰۰۷میخوردم ولی معجونش عالی بود بود خیلیم سرحال شده بودم ولی. جدیدا یکی خریدم خواب اوره خوشم نمیاد ازش

    • Fati در اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸در۱۰:۱۹ ق٫ظ

     سلام بعد از قطع مصرف دارو وزنتون برنگشت؟؟

  • امیر در فروردین ۲۱, ۱۳۹۴در۵:۵۹ ب٫ظ

   سلام.. قدم ۱۸۱ وزنم ۶۸ لطفا برای تعادل وزن راهنمایی کنید..
   با تشکر..

   • Davoud در اسفند ۴, ۱۳۹۴در۱:۴۴ ق٫ظ

    سلام خسته نباشین من ۲۱ سالمه قدم ۱۹۰ وزن هم ۶۶ ولی وزنم بالا نمیره ، باشگاه هم میرم تناسب اندامم داره خوب میشه ولی وزن همچنان ثابت .

    • امیررضا در شهریور ۳۱, ۱۳۹۵در۳:۳۸ ق٫ظ

     جسارتا شما باید بعد باشگاه مواد پر کالری مثل سیب زمینی مرغ گوشت برنج و… خیلی خیلی بخوری من امتحان کرده م ماهی سه کیلو زیاد کردم

  • علیرضا در اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۴در۷:۱۱ ب٫ظ

   سلام آقای دکتر ،مورد ۱۷ که در بالا اشاره شده منظور چه نوع آزمایشهایی است ؟

   • محسن در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴در۱:۴۴ ب٫ظ

    به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا آزمایش مورد نیاز شما را تجویز کند.

  • مهتا در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴در۹:۳۲ ب٫ظ

   سلام دکتر یه روش برای افزایش اشتها بگید و من کم کاری تیروویید دارم

  • شیلا در خرداد ۶, ۱۳۹۴در۷:۳۸ ب٫ظ

   باسلام و درود بنده خانوم ۲۷ساله و۵۰کیلو وزن دارم که نسبت به قدم ۶کیلو کم هستش مبتلا به بیماری سندروم شوگرن میباشم یک قرص اشتها آور و چاق کننده بدون عارضه میخواستم باتشکر

   • سیامک در مرداد ۲, ۱۳۹۴در۷:۰۱ ب٫ظ

    سلام
    دوست عزیز تمام قرص های اشتها اور که از عطاری و حتی داروخانه تهیه میکنیم دارای عوارض زیادی هستند که اصلا توصیه نمیکنم استفاده کنید.
    من یه پیشنهاد خیلی خوب و ساده دارم واست
    بادام زمینی دارای کالری زیادی هستش
    شما اگه روزی ۱۰۰ گرم بادام زمینی مصرف کنید البته وعده های غذاییتونم به همین شکل ادامه بدید و حداقل روزی ۳الی ۴وعده غذا میل کنید.
    ماهی ۳کیلو بادام زمینی از هر نوع قرص و مکملی مفید تر و هزینه ی حدودا ۶۰،۷۰ تومان به راحتی بالای ۳ کیلو وزن میده به شما:-)

  • setayesh در خرداد ۱۹, ۱۳۹۴در۳:۰۹ ب٫ظ

   با سلام
   قد من ۱۶۴ و وزنم ۴۸ حدود ۶ کیلو می خوام وزنم افزایش پیدا کنه تا از حالت لاغری خارج بشم. لطفا راهنماییم کنید چ جوری وزنمو افزایش بدم حداکثر تا دو ماه. ممنون

  • فرید در تیر ۱۷, ۱۳۹۴در۲:۵۰ ق٫ظ

   سلام..
   من تو دوران کنکور خیلی وزن کم کردم …حالا هم که کنکور دادم همچنان در حال کاهش وزنم…..چیکار کنم؟؟؟

  • زهرا در تیر ۲۶, ۱۳۹۴در۱:۳۷ ب٫ظ

   سلام
   من ۱۶۰ قد و وزن ۴۳ کیلوگرم دارم. تلاش من بر این است که چاق شوم اما هرچی میخورم انگار غیب میشون. میشه کمکم کنین؟
   مرسی

   • سعید در فروردین ۱۰, ۱۳۹۶در۴:۰۸ ب٫ظ

    منم مثل تو هستم????????

  • نوید در مرداد ۳۱, ۱۳۹۴در۳:۰۶ ب٫ظ

   سلام من ۲۹ سالمه الان یکسال مشکل گوارش دارم همش نفخ شکم دارم ک با پر خوری بدتر میشه تغذیم خوبه اما اصلا چاق نمیشم قدم ۱۸۰ وزنم ۵۱ امکان داره کاهش وزنم بخاطره انگل روده هست ک دارم یا نفخ معده

  • سعید در شهریور ۱۶, ۱۳۹۴در۸:۱۸ ب٫ظ

   سلام،خسته نباشید. من خیلی لاغر هستم میخواستم کمکم کنید تا حالا هر جا رفتم نتیجه نگرفتم.

  • یاسر در شهریور ۲۴, ۱۳۹۴در۰:۲۳ ق٫ظ

   سلام
   خسته نباشید دکتر ی راه واسه افزایش وزن ب من بگید چیکار کنم قدم ۱۶۳هس وزنم۴۸کیلو
   مرسی ممنون

  • ملیحه عبدوی در آبان ۵, ۱۳۹۴در۱۲:۰۸ ب٫ظ

   سلام و خسته نباشد به آقای دکتر
   من کمبد وزن دارم ولی خب اشتهام خوبه غذام زیاد میخورم آزمایشم دادم خوشبختانه هیچ مشکلی نداشتم فقط اینکه مواد جذب بدنم نمیشه و دفع میشه تا حالا چن بار به پزشک مراجعه کردم دارو هم خوردم هیچ فایده ای نداشت …… 🙁
   شما میتونید کمکم کنید آیاااااااااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • بهنام در آذر ۷, ۱۳۹۴در۷:۲۵ ب٫ظ

   سلام وقت بخیر
   آقای دکتر بنده آقایی ۲۶ ساله مجرد ۱۸۱ قد و وزنم هم ۷۰ میباشد من حدود ۶ یا ۷ ساله که لاغر میباشم بطوری که لاغری صورتم بسیار مشهود است.یه بار از مکمل فت فست استفاده کردم که حدود ۴ کیلو افزایش وزن پیدا کردم اما طولی نکشید که همه رو از دست دادم!حالا راهکار بنده برای افزایش وزن بخصوص پر شدن صورتم چیست؟لازم به ذکر است که چشم هایم نیز گود افتاده که همین مساله بشدت مرا آزار میدهد.

  • ارمان در اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۵در۹:۵۲ ب٫ظ

   با سلام ایا برای افزایش وزن می توان تستسترون استفاده کرد

  • رضا در اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۵در۱:۲۳ ب٫ظ

   میخواستم بپرسم برای چاق شدن باید چکار کنم بدون اینکه شکم بزنم

  • یلدا در خرداد ۹, ۱۳۹۵در۱:۰۲ ق٫ظ

   سلام…من چطوری چاق بشم…هرروشی رو انتخاب کردم نشده…لطفا راهنماییم کنید

  • arash در خرداد ۱۸, ۱۳۹۵در۱۰:۳۶ ق٫ظ

   سلام دکتر میخواستم بهم ی برنامه غذایی بدی تا افزایش وزن کنم

  • میلاد در مهر ۱۸, ۱۳۹۵در۱۰:۲۳ ق٫ظ

   با سلام خسته نباشی
   بنده ۲۱سال سن دارم قدم تقریبا ۱۷۵و وزن ام متصفانه ۴۶ کیلو
   و متصفانه اعتیاد شدید به بیتی(همان ناس) نیز دارم
   خواستم اگر امکانش هست یک برنامه ی غذای یا مکمل غذای به من معرفی کنید
   باتشکر

  • zh در مهر ۲۱, ۱۳۹۵در۱:۳۶ ق٫ظ

   سلام من خیلی کمبود وزن دارم قدم۱۶۰ ولی۴۰کیلو وزن دارم خیلی دوس دارم چاق بشم ولی نمیشم?

   • ملی در آبان ۱۳, ۱۳۹۵در۱۰:۳۹ ب٫ظ

    خخخ مثه منی دقیقا باید فقط بخوری من تنبلیم میکنه بخورم خخخ

  • esmat در آبان ۲۰, ۱۳۹۵در۷:۱۳ ب٫ظ

   سلام اغای دوکتور
   میخواهیم درباره چاقی برایم کمی معلومات بدهید که چطور میتوانم وزن بګیرم

  • Alireza در آذر ۵, ۱۳۹۵در۶:۳۱ ب٫ظ

   سلام لطفا یه راه سری رو بگید من ۱۵ سالمه خیلی لاغرم ۴۹ کیلو هستم میخوام چاق شوم

  • سجاد در آذر ۱۴, ۱۳۹۵در۷:۰۲ ب٫ظ

   سلام من ۱۵ سالمه وزنم ۵۳ کیلو است و جودو ورزش میکنم بنسازی هم میریم میخاستم وزنمو زیاد کنم ممنون میشم اگه کمکم کنید

  • asal در آذر ۱۶, ۱۳۹۵در۲:۰۶ ب٫ظ

   سلام .من ۱۹ سالمه و ب شدت ضعف کردم اشتها ب هیچی هم ندارم.خودشم برا کنکور آماده میشم این مورد خیلی مهمه ک ب تغذیه خود دقت کنم… لطفا راهنمایم کنین

  • علی در آذر ۱۸, ۱۳۹۵در۱۲:۱۰ ب٫ظ

   سلام افرادی ک میخوان افزایش وزن داشته باشن درجه اول ازمیزان استرس خود آگاه بشن ببینید استرس دارید یانه اگه کاهش وزنتون بخاطر اضطراب و استرس ناشی از کم خوابیم هست یه راه و من بلدم جوابم داده .قرص سیتالوپرام و الانزاپینو مصرف کنین بعد یکی دوماه وزن ثابتی و میده بهتون یکم پر خواب میشین بخاطر قراصای ارامبخش .هرقرصی ک اشتهارو زیاد کنه رو مغز ادم کار میکنه ک اشتهاتون زیاد میشه به شما ارامش میده و اون قسمت از مغزتونو باز میکنه ک شما به غذا نیاز دارین ۵ جفت ب کمپلکس ب ۱۲ بخرید .هر ۳ روز یبار بزنید .ببینید مطمعن باشید این کارو کنید جواب میگیرید از کسیم سوال کنید اب زیادیم ضرر داره این کار خیلی به خانوما کمک میکنه .چیزایی مثل باقلوا و شیرینی و با اب سر بخورید .تاکید میکنم خوب بخوابید .موفق باشید

  • Maryam در بهمن ۲۴, ۱۳۹۵در۵:۰۹ ب٫ظ

   من یه مدته خیلی کاهش وزن داشتم حدود۱۱کیلو الان هر چی غذا میخورم ختی یه کیلو هم اضافه نکردم

  • اصغر اسکندری در اسفند ۱۹, ۱۳۹۵در۰:۳۳ ق٫ظ

   سلام من سی سال سن دارم قدم.۱۸۰ وزنم ۶۸ صورتم لاغر میباشد دوست دارم چند کیلو وزن زیاد کنم راههایی را انتخاب کرده اما هیچ تاثیری نداشته به سختی یک کیلو وزن میگیرم اما خیلی راحت از دست میدهم اگر راهی به ذهن شما میرسد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  • عباس در خرداد ۳, ۱۳۹۶در۷:۰۳ ب٫ظ

   سلام من ۶۵کیلو وزن دارم قدم ۱۸۳هست میخوام چاق بشم

  • سمیرا در خرداد ۲۵, ۱۳۹۶در۱:۳۲ ب٫ظ

   سلام اقای دکتر، من۲۵سالمه و قدم۱۶۰هست درحالیکه وزنم۵۰بود تا ۲سال پیش اما از وقتی باشگاه کاراته رفتم بخاطر تمرینات سنگین و مسابقاتم وزنم کاهش پیدا کرد متاسفانه الان شدم ۴۵کیلو چیکار کنم وزنم زیادشه و عوارضم نداشته باشه؟

  • بهار در خرداد ۳۰, ۱۳۹۶در۱۰:۰۲ ق٫ظ

   سلام.خسته نباشید.ببخشید من یک زن ۲۳ ساله هستم قدم ۱۷۰ و و زنم ۵۸ کیلو است.از لاغری خودم خسته شدم تو شهرستان هم هستم دسترسی آنچنانی هم به یک دکتر خوب ندارم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  • بهار در خرداد ۳۰, ۱۳۹۶در۱۰:۰۷ ق٫ظ

   با سلام و خسته نباشید.من یه زن ۲۳ ساله هستم با قد ۱۷۰ و وزن ۵۸ کیلو.از لاغری خسته شدم اصلا هم اشتهایی برای غذا خوردن ندارم.تو شهرستان هم هستم به دکتر خوب دسترسی ندارم. لطف کنید یه مکمل خوب بهم معرفی کنید.با تشکر

  • Ava در تیر ۲۰, ۱۳۹۶در۷:۱۹ ق٫ظ

   سلام دکترجان خسته نباشید…من ازلاغری مفرط رنج میبرم وحالاتصمیم دارم درعرض یک ماه باورزش وتغذیه. مناسب ۱۰الی۱۲کیلو ضافه کنم این ازنظر شمامشکلی نداره؟

   • محسن در تیر ۲۰, ۱۳۹۶در۲:۰۶ ب٫ظ

    سلام
    پیشنهاد میکنم در مرحله اول توقع و انتظار خودتون رو اصلاح کنید تا در صورت نرسیدن به نتیجه دلسرد نشوید.
    اگر میخواهید به تناسب اندام و وزن ایده آل برسید شما باید سبک زندگی خودتون رو کاملاً عوض کنید و صرفاً با ۱ ماه ورزش و تغذیه نمیشه انتظار تغییرات همیشگی رو داشت.

  • حمیدرضا در تیر ۲۱, ۱۳۹۶در۴:۲۸ ب٫ظ

   من چجوری ۱۵ کیلو چاق شم .هر کاری کردم چاق نشدم کل سایتها رو گشتم و بهشون عمل کردم نشد که نشد

  • Keyvan در شهریور ۱۱, ۱۳۹۶در۱:۴۰ ق٫ظ

   سلام
   اقایه دکتر من لاغر هستم و میخوام چاق شم باید چکاری انجام بدم

  • ترانه در مهر ۱۵, ۱۳۹۶در۳:۱۹ ب٫ظ

   سلام آقای دکتر
   میشه راه حل هایی برای چاقی معرفی کنین که زودتر جواب بدن؟ مثلا در طی یک ماه؟

  • Nila در دی ۳, ۱۳۹۶در۶:۱۷ ب٫ظ

   سلام دکتر خسته نباشید
   من دختر ۱۹ ساله ای دارم که ۱۷۱ قد و ۵۰ وزنش هستش..خیلی خوب غذا میخوره ولی اصلا استعداد چاقی نداره…مرتب هم آزمایش میده خداروشکر مشکلی نداره….میخواستم بپرسم برای افرادی که مستعد چاقی نیستند،راهی برای اضافه وزن وجود داره یا خیر؟؟
   ممنون میشم پاسخ بدید و آدرس مطبتون رو بنویسید تا حضوری هم مراجعه کنیم

  • donya در اردیبهشت ۱, ۱۳۹۷در۹:۲۷ ب٫ظ

   سلام من ۲۰سال سن دارم نسبت به سنم اندامم لاغر و ریزه میزه هستم دنبال راهی برای چاق شدنم اماهرکاری کردم بی فایده بود ممنون میشم کمکی کنیدیا راهنماییم کنید..

  • امیرحسین.س در اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷در۳:۲۴ ب٫ظ

   با سلام
   امیدوارم ایام بکام باشه
   من سی سال دارم
   قدم ۱۷۳
   اما وزنم ۴۸ کیلو میباشد
   مرد/ متأهل
   بشدت کاهش وزن دارم
   لطفأ کمکم کنید
   باتشکر

  • علی در بهمن ۳, ۱۳۹۷در۹:۳۷ ب٫ظ

   سلام من پسری ۱۶ساله هستم
   قد ۱۶۵ و وزنم ۴۵است
   میخواستم وزنمو بیشتر کنم چون خیلی لاغر هستم و تمام استخونهام اومده بیرون و صورتم خیلی خیلی لاغره ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر
   ایمیلم Alimohtashamfar81
   شماره برای واتساپم ۰۹۳۸۰۳۴۵۴۸۶
   خیلی ممنون

  • نیما در فروردین ۳, ۱۳۹۸در۲:۵۸ ق٫ظ

   سلام دکتر من خیلی تلاش گردم ولی چاق نشدم فک کنم ژنتیکیه چ کننمممم حالا ):

  • یونس در اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸در۷:۰۹ ب٫ظ

   سلام توروخدا راهنماییم کنید

  • اسدالله مبارز در آبان ۱۴, ۱۳۹۸در۲:۱۶ ب٫ظ

   سلام من اسدالله مبارز یک دانش آموز هستم سوالی داشتم امیدوارم بزودی جواب دهید سوال من این هست که خیله وقت ها هست وزن ثابت دارم فقد ۵۷ که نظر به سن خیله کم هست اشتهای فوقالعاده دارم ولی هیچ وزن نمی گیرم میخوام چاق شم لطفا راهنمای کنید چطور میتوانم وزن بگیرم

  • ـسحرامانی در خرداد ۲۷, ۱۳۹۹در۸:۱۹ ق٫ظ

   سلام وقتتون بخیر
   من برای افزایش وزن به مشاور تغذیه مراجعه کردم و برنامه ای بهم دادن ـ خاستم بدونم اگ بتونم بیشتر از اون برنامه بخورم هروعده مثلا بجای ۱۸قاشق ۲۰ق بخورم مشکلی نداره؟

 2. setayesh در خرداد ۱۹, ۱۳۹۴در۳:۱۳ ب٫ظ

  و اقای دکتر زمانی که عصبانی میشم و دچار مشکل روحی میشم کاملا بی اشتها میشم و حتی اگر شدیدا هم گرسنه باشم شاید در حد مرگ اما بازم نمیتونم چیزی بخورم.چیکار کنم تو این مواقع؟؟؟

  • جواد در تیر ۲۱, ۱۳۹۴در۰:۱۱ ق٫ظ

   سلام
   به نظر من شما نیاز به ۱۰ کیلو وزن دارین
   اما استفاده از مکمل های شیمیایی و نامعتبر چنانچه موجب افزایش وزن می شود اما علاوه بر مشکلات جسمانی و درونی مشکلاتی دیگر پس از اتمام دوره در روح شما برجا می نماید از جمله افسردگی که سم کاهش وزن است

   اما برنامه ای که برای شما بخواهم تجویز نمایم به اینگونه می باشد که
   خوردن صبحانه کامل که بیشتر از پروتئین باشد
   چون وقتی از خواب بیدارمیشین بدن در استراحت می باشد و پس از ۸ساعت معده شما خالی می باشد پس چیزی برای سوخت بدن ندارید در نتیجه بدن برای فعالیت خود از خود سلولی بدن تغذیه می نماید
   زود از خواب بیدار بشید
   مث تایم اداری
   ساعت ۱۰ حتما یه میان وعده معمولی اما ن زیاد که سیر شوید میل نمایید مانند ساندویچ ترجیحا ساندویچ جگر
   ساعت ۱۱ یک عدد شیرینی ترجیحا باقلوا
   ظهر ناهار
   ساعت ۵ یک ساندویچ دیگر
   ساعت ۶ یک باقلوای دیگر
   و سپس شام

   این نکته را ضروری خدمتتون بگم که برای شما مصرف روزانه ۳لیتر اب نیاز میباشد
   یک چوب تر رو فرض کنید که اول به مثال اگر ۱کیلو وزن داشته باشه ظرف چند روز وزن ان نصف می شود
   پس مصرف اب یادتون نره

   و مورد اخر اینکه انسان بایست یطوری اعصاب خودشو کنترل کنه یعنی ابزار خود کنترلی داشته باشه
   شما نیازی نیس که بخاطر خرابی اعصابت با یکی بجنگی یا با خودت لج کنی شما با اعصابخودت بجنگ که بتونی رامش کنی

   خدا نگهدار
   موفق باشین

  • Maryam در بهمن ۲۴, ۱۳۹۵در۵:۱۰ ب٫ظ

   منم این مشکلو دارم

 3. بی غم در خرداد ۲۶, ۱۳۹۴در۵:۱۷ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر
  من ۲۰ سالمه الان چند ساله وزنم تعقیر نمیکنه چاق نمیشم لاغرم ۵۰ کیلو گرم چی کار کنم یک کم چاق بشم این جوری هیچ لباسی به من نمیاد

 4. منیره احمدی در خرداد ۳۰, ۱۳۹۴در۱۲:۳۹ ب٫ظ

  با سلام
  قدمن ۱۶۵و وزنم۵۰ میخوام وزنم رو ببرم بالا از بعضی قرصها هم استفاده کردم اما بعد از مدتی دوباره لاغر شدم راهی رو بهم بگید که دیگه لاغر نشم

 5. محمدجواد در تیر ۸, ۱۳۹۴در۳:۰۲ ب٫ظ

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.من نوجوانی هستم ۱۶ساله وبا قد ۱۷۳ووزن ۵۰کیلو گرم.آیا باوجوداینکه خانواده ما اکثرا لاغر و بلند قدهستند ایا من چاق میشوم؟
  باتشکراز سایت شما

  • جواد در تیر ۲۱, ۱۳۹۴در۰:۳۰ ق٫ظ

   خدمت شما ارض شود که شما بلندقد نیستین میان قد هستین

   شایدلاغر بودن و ترکیب استخوانی ریز موجب این شده که بلند نشون بدین

   اگرچه چاقی و لاغری در مرحله اول به ژنتیک ادم وابسته است راه و روشهایی برای حجیم ترکردن در دسترس می باشد
   و اینکه شما ۱۶ ساله هستین یعنی بلوغ و بیشتر رشد استخوانی
   با کهن شدن سن وزن ادمی روبه افزایش می رود اما دوست من به نظر بنده اگر مشکل اشتهایی داری یه اشتها اور از دارو خانه ها بگیر و حتما حتما بدنسازی باهاش کار کن که بتونی حفظش کنی اگر ن مشکل اشتهایی نیست مشکل تیروییدی میباشد گینر مصرف کن
   در هردو صورت بدنسازی یادت نره اونم راه روش خودشو داره برنامه خاص خودشو داره که اگر اشتباه بدنسازی انجام بدی موجب به بدنسوزی می شود
   ما در خدمتیم
   خدانگهدارتون
   موفق باشید

 6. نفس در مرداد ۲۲, ۱۳۹۴در۹:۰۰ ب٫ظ

  با سلام خانومی با قد ۱۶۸ و وزن ۴۵ کیلو هستم برای افزایش ۱۰ کیلو وزن احتیاج به راهنمایی دارم بیماری خاصی ندارم آزمایش تیروید هم دادم مشکلی نبود لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 7. سحر در شهریور ۶, ۱۳۹۴در۲:۵۲ ب٫ظ

  سلام. من هم دختری ۱۸ ساله هستم، با قد ۱۶۸ و وزن ۴۸ کیلو. خب کاملا واضحه که کمبود وزن دارم. اما به میزان بیشتر غذا خوردنم نسبت به بقیه ی خانواده، نتونسته کمکی به وزن گرفتنم کنه. از آقای دکتر میخواستم که راهنمایی کنن. در ضمن، متاسفانه خودم حس می کنم که من بیش از این قادر به وزن گرفتن نباشم، و حس میکنم حتی مصرف مکمل هم کمکی به من نکنه، اونم به دلیل فیزیک بدنی و استخوان های باریک و کشیده، اما چکاب های همیشگی، هیچ بیماری یا عدم تعادلی رو توی سیستم های بدنم نشون نداده.
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • سحر در آذر ۱۲, ۱۳۹۷در۱:۴۵ ق٫ظ

   سلام من ی ساله دارم قرص فرشته میخورم خیلی خوبه برام کم کم دارم قطش میکنم وزنم کم نمیکنم پیشنهادمیکنم بخورید

  • سحر در آذر ۱۲, ۱۳۹۷در۱:۴۶ ق٫ظ

   سلام قرص چاقی فرشته روحتمابخورمن خوردم چاق شدم

   • نیما در فروردین ۳, ۱۳۹۸در۳:۰۴ ق٫ظ

    فرشته ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. توکلی در مهر ۶, ۱۳۹۴در۲:۲۴ ب٫ظ

  سلام من وزنم ۵۱و قدم ۱۷۱
  از وقتی به خاطر پوستم قرص رواکوتان استفاده کردم خیلی وزنم کم شده ۱۰کیلو لازم دارم تا نرمال شم میخواستم راهنمایی کنید

 9. س.آ در مهر ۲۲, ۱۳۹۴در۱۱:۵۶ ق٫ظ

  من قدم ۱۷۴ وزنم۵۴ من قبلا وزننم۶۸ بود ولی از وقتی افسردگی گرفتم لاغر شدم و دیگه وزنم اضافه نشد اشتهام کمه و وقتی ناراحت میشم هم اشتهام قطع میشه ورزشکار هم هستم میخوام وزنم زیاد شه چیکار کنم؟

 10. حسین در مهر ۲۷, ۱۳۹۴در۴:۴۸ ب٫ظ

  شماکه میگی من فلانی هستم بعد الکی خودتو باد میکنی خب اگه واقعا
  بودی جواب این دوستانو میدادی که هر کدوم به امیدی سوال های خودشونو مطرح کردن.
  پس افاده اظافه ممنون دکترررررر راد
  ههههههه

 11. Farzin در آبان ۱۲, ۱۳۹۴در۱۱:۳۲ ب٫ظ

  سلام اقای دکتر
  خسته نباشید.
  من یک نوجوان ۱۶ ساله هستم که رزمی هم کار میکنم (کیوکشین) قدم ۱۷۸ و وزنم۶۷ کیلوگرم ولی راضی نیستم و میخوام به ۷۵ کیلوگرم برسم چکار کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین خدانگهدار.

 12. سلاله در آبان ۲۴, ۱۳۹۴در۷:۲۹ ب٫ظ

  سلام من ۲۲ سالمه غذا میخورم ولی کم چون معده ام کوچیکه . نمیتونم ظرف غذا رو تمام کنم سریع سیر میشم .هر راهی رو واسه چاق شدن انتخاب کردم ولی نتیجه ای نگرفتم .قد بنده ۱۶۸ و وزن بنده ۴۲ میباشد. من الان در حال مصرف شیر خشک میباشم ولی به نظر خودم نتیجه ای نگرفتم . دکتر تغذیه هم رفتم .ولی با قرص اشتهاور وزنم بالا رفت نمیدانم دیگر چه کار کنم .واقعا خسته شدم . راستی پدر ومادر بنده ام لاغر هستن . ولی خواهر کوچیکم درشته .من میخوام چاق شم لطفا راهنماییم کنید . باتشکر سلاله

  • محسن در آبان ۲۵, ۱۳۹۴در۸:۴۲ ق٫ظ

   سلام دوست عزیز.
   آیا ورزش رو امتحان کردین ؟ شاید به نظر خیلی ها ورزش فقط برای لاغر شدن باشه اما این عقیده چندان صحیح هم نیست.
   سعی کنید مقداری ورزش رو در برنامه روزانتون قرار بدین چون رژیم به تنهایی جوابگوی شما نخواهد بود.
   ضمن ورزش مسلماً اشتهای شما هم بهتر میشه و به راحتی میتونید به وزن مورد نظرتون برسید.

 13. رضا در آذر ۱۲, ۱۳۹۴در۱۰:۰۶ ق٫ظ

  سلام ببخشید دکتر من میخاستم درعرض شش ماه حدودا ده کیلو به وزنم اضاف کنم داروهای بدن سازی اصلا بهم نمیسازه میشه چندتا داروی خوب و سالم معرفی کنید ؟

 14. حسن در آذر ۱۶, ۱۳۹۴در۹:۱۲ ب٫ظ

  سلام من ۱۶ سالمه ۱۹۷ قدم و ۵۵ وزنم چجوری وزن اضافه کنم

 15. علی در آذر ۲۷, ۱۳۹۴در۴:۱۸ ب٫ظ

  من حدودا یک ساله و نیم بدن سازی کار میکنم و قدم ۱۸۳ وزنم ۷۰. اوایل که بدن سازی رو شروع کردم ۵۴ کیلو بودم وبصورت طبیعی کار کردم وحالا بدنم کاملا عضلات بدنم خوب وزیبا هستند ۱. اگه میشه برای برای حجم بیشتر عضلاتم وافزایش وزنم به من مشاوره بدید؟۲. اگه میشه ببگید از چه سایتی میشه مکمل اصل بدست اوردخرید پستی؟

 16. نیلوفر در آذر ۲۸, ۱۳۹۴در۶:۰۲ ب٫ظ

  سلام من ۱۸سال سن دارم وقدی متوسط ۴۲کیلوام داروهای گیاهی مصرف کردم ولی نتیجه ای نگرفتم میشه کمکم کنیدممنون

 17. masoud در دی ۱۴, ۱۳۹۴در۵:۴۹ ب٫ظ

  سلام من ١٩ سال سنمه،قدم ١٧۵،وزنمم۵۵ کیلوء،میخواستم واسه افزایش وزنم راهنماییم کنید

 18. نگار در بهمن ۷, ۱۳۹۴در۴:۴۰ ب٫ظ

  سلام ۲۴سالمه وتو دوران دانشگاه خ وزن کم کردم.۱۶۶قدمه ۵۲وزن.لطفا راهنمایی کنید چطو میتونم زود چاق بشم؟اصلا از لاغری خوشم نمیاد

 19. نازی در بهمن ۲۹, ۱۳۹۴در۳:۳۵ ب٫ظ

  سلام به همه دوستان

 20. مهووو در اسفند ۱۰, ۱۳۹۴در۱۲:۴۱ ب٫ظ

  سلام من قدم ۱۶۰ و وزنمم ۴۳ هستش…۱۴سالم سن دارم…من استخونبندی خیلی ریزی دارم و اشتهامم عالیه ولی هرچی میخورم چاق نمیشم…ولی خب من از بچگی لاغربودم….میشه راهنماییم کنید؟

 21. سبحان در اسفند ۱۴, ۱۳۹۴در۱:۱۴ ب٫ظ

  سلام و خدا قوت.
  من ۲۲ سال دارم . قد ۱۶۲ . وزن بین ۴۸ الی ۵۳ متغیر هست . نه کم میشه نه زیاد . لطفا هم در مورد افزایش قد و هم افزایش وزن راهنماییم کنید. ممنون

 22. وحید در فروردین ۱, ۱۳۹۵در۴:۰۴ ق٫ظ

  سلام ترو خدا کمکم کنید من۱۷ سالمه قدم ۱۹۰ وزنم ۶۰ کیلو خیلی لاغرم تا الان ۳ تا دبه پروتین خوردم فایده نداشته حدود ۶۰۰ هزارتومان خرج کردم نتیجه نداده ترو خدا من چیکار کنم ترو خدا جواب بدید خیلی به کمک نیاز دارم

 23. reza در فروردین ۱۴, ۱۳۹۵در۱۰:۰۵ ب٫ظ

  سلام من قدم ۱۸۶ و وزنم ۱۱۰ کیلوست یه راهکار خوب واسه کم کردن وزن بدید مرسی

 24. مهسا در اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵در۰:۰۸ ق٫ظ

  سلام ۲۷سالمه ۱۵۶قدووزنم همیشه ۴۰بود ، همیشه بخاطر لاغریم خیلی ناراحت بودم حتی ازپودرای چاقی استفاده کردم وزنم شد۵۴بعد یه مدت که نمیخوردم دوباره لاغرمیشدم نمیدونم چیکارکنم لطفا راهنمایی کنید احساس میکنم قلب وکبدم مشکل پیداکردن

 25. مهرداد در اردیبهشت ۹, ۱۳۹۵در۴:۰۷ ب٫ظ

  با عرض سلام خدمت آقای دکتر عزیز .من مهردادم ۲۵ ساله قد ۱۶۸و وزنم حدود ۵۴.۴کیلو گرم هست حدود ۱۱ کیلو کمبود وزن دارم .غذا هم زیاد میخورم .ولی بین غذا خوردن اب زیاد مصرف میکنم .چکار کنم ک وزنم یه چند کیلویی بره بالا ؟چ دارویی مصرف کنم؟ک سریع وزنم بالا بره البته بنظر خودم ارثی باشه چون بابام و عموهام هم همینجورن .لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 26. reza در اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۵در۹:۲۴ ب٫ظ

  سلام من ۱۹۵ قد دارم و ۷۰ وزن لطفا راهنمایی کنید

 27. میترا در اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۵در۲:۱۱ ب٫ظ

  سلام من ۳۰ سالمه ۱۶۶ قد و وزن۴۳ لطفا راهنمایی کنید

 28. ناشناس در تیر ۷, ۱۳۹۵در۱۲:۱۷ ب٫ظ

  سلام من ۲۰سالمه وقدم ۱.۶۵ووزنم۶۵کیلو چطور وزنمو بالا ببرم مرسی

 29. ستاره در تیر ۸, ۱۳۹۵در۳:۰۷ ب٫ظ

  س من ۲۹ ساله هستم تا کنون بارها رژیم چاقی گرفتم و ب راحتی هم وزنم افزایش پیدا میکنه اما بعد از مدتی ب وزن سابق برمیگردم…یک زایمان داشتم ک خیلی خوب چاق شده بودم اما دوباره لاغر شدم و بر اثر این افزایش و کاهش وزن پوستم شل شده….ی راهکار همیشگی میخوام؟

 30. مریم در تیر ۱۴, ۱۳۹۵در۸:۵۸ ب٫ظ

  سلام
  من وزنم ۶۰تا و قدم ۱۷۵تا
  میخام باردار بشم دکترم گفت باید وزنت را افزایش بدی
  از داروخونه گیاهی کپسول fat fateگرفتم میخام بدونم ضرر زیادی نداره؟
  کبد را خراب نمیکنه
  دوستان گرفتن خوب وزن زیاد کردن و گفتن تا حالا عوارضی ندیدن
  میخاستم شما اگه میشه راهنماییم کنید
  چون قراره از روشlvfبرای بارداری استفاده کنم.نگرانم

 31. نفسی در تیر ۱۸, ۱۳۹۵در۱۱:۲۲ ب٫ظ

  سلام بچه ها.من قدم ۱۶۹ و وزنم در حال حاضر ۵۷ هست
  تا سه هفته پیش ۵۴ بودم و دارم فعلا هفته ای یک کیلو اضافه میشم
  گفتم تجربه هامو بگم شاید به دردتون خورد
  چون همه بچه ها سوالاشو بی جوابه
  تا یک سال پیش ۵۱ بودم اما بخاطر یه مشکل که داشتم دکتر بهم ال دی داد که تا ۵۴ شدم
  پس خانوما اگه متاهلن و میخوان چاق شن آل دی خوبه
  بدنسازی فراموش نشه
  چون معمولا ما لاغر ها اشتها نداریم اول از چیزای خوشمزه شروع کنید هر چی که عاشقشین تنقلات تا اشتهاتون باز بشه و معده تون به قول مردم گشاد تر مثلا من خودم عاشق شیرموزم و تو میان وعده های همش میخورم تاثیر داشت…
  سرلاک هم خیلی خوبه

 32. آیلار در تیر ۲۱, ۱۳۹۵در۹:۳۰ ب٫ظ

  سلام دوستان من ۱۸سالمه ونامزدم قدم ۱۵۶ووزنم ۴۶برای عروسیم میخاستم وزنم زیادشه به دکترمراجعه کردم یه رژیم غذایی یه ماهه بهم دادقرص ب کمپلکس وفت فست روصبح مصرف میکردم درطول روزم امگا۳تا هرچی میخورم جذب شه متاسفانه ماهی ۲کیلوچاق شدم درصورتی که دکترمیگف باید۴کیلواضافه میشدنزدیک عروسیمه میخام هرجوری شده چاق شم راهکاربدید

 33. رامین در تیر ۲۵, ۱۳۹۵در۱:۰۹ ق٫ظ

  سلام
  میخواستم بدونم دویدن هم خوبه

 34. سميه در مرداد ۳, ۱۳۹۵در۱:۰۰ ق٫ظ

  سلام
  من اشتهام خوبه ولی مشکلم اینه هرچه می خورم دفع می کنم نمی دانم چگونه مشکلم را حل کنم

 35. سعید در مرداد ۲۷, ۱۳۹۵در۱۲:۵۷ ب٫ظ

  سلام من وزنم ۴۰ و قدم۱۶۰ ًٌٍٍٍٍُِّاحساس میکنم ۱۵ کیلو وزن کم دارم . چجوری میشه وزنمو بالا ببرم لطفا راهنمایی کنید

 36. sahel در مرداد ۲۹, ۱۳۹۵در۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام من ۱۵ سالمه.غذا خوردنم خوبه یعنی خیلی خوبه.تیروئید دارم ولی تحت کنترله.قدم۱۶۷و وزنم۴۲ خواهش میکنم کمکم کنید.

 37. مه گل در شهریور ۸, ۱۳۹۵در۸:۰۸ ب٫ظ

  سلام. قدم ۱و۶۰ وزنم ۵۰دوست دارم چاق شم میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟

 38. parsa در شهریور ۱۰, ۱۳۹۵در۲:۳۸ ب٫ظ

  سلام دکتر من۱۶سالمه وزنم ۵۵و قدم۱۶۵هست.غذاهم زیاد میخورم
  میخوام بدونم ایا قدو وزنم باهم سازگار هستن یا نه
  ممنون

 39. تهی در شهریور ۱۰, ۱۳۹۵در۹:۵۳ ب٫ظ

  اقای دکتر من نمیدونم چیکار کنم دقیقا قدمو نمیدونم خیلی وقطه نگرفتم ولی تقریبا ۱۸۰و خورده ای هست بعدش وزنم ۷۰ هس ولی یه رفیق دارم قدش اندازه منه دقیق وزنشم از من ۱ کیلو کمتره الان من نمیدونم دلیلش چیه هیکلمم بد نیست لاغر نیستم ولی میخوام یه ۶ کیلویی اضافه کنم نمیدونم چیه

 40. Roghaye در شهریور ۲۰, ۱۳۹۵در۱۱:۲۷ ق٫ظ

  سلام دوستان,من از هر کی پرسیدم برای افزایش وزنن داروی سپروهپتادین رو معرفی کردن دوستام هم امتحان کردن وافزایش وزن پیدا کردن,تقریبا ماهی سه کیلو.من خودم استفاده کردم ولی اتفاقی نیافتاد.میخواستم نظز شما رو بدونم واین که کی تا حالا ازش استفاده کرده.ممنون

  • ناشناس در مرداد ۱۹, ۱۳۹۷در۴:۲۰ ب٫ظ

   سلام رقیه خانم.من سیپروهپتادین زیاد مصرف کردم.هرچقدر بخوای میتونی اشتهاتو با این قرص زیاد کنی ولی خواب شدید میاره و انسان رو از زندگی ساقط میکنه و وقتی مصرف قرص را قطع کنی به لاغری اولیه برمیگردی.البته اگه همیشه مثرف بشه که دیگه خیییلی عوارض براش ذکر کرده

 41. donya در مهر ۴, ۱۳۹۵در۶:۰۱ ب٫ظ

  س.دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه…من ۱۶سالم بود ک داروی افسردگی مصرف میکردم وبعد از چند ماه داروی چاقی تحت نظر یه دکتر مصرف کردم تقریبا یه میلیون خرج دکتر و رژیمام شد و این داروها باهم تداخل پیدا کرد و من الان یه حالتی پیدا کردم ک حتی نمیتونم یه غذا رو آماده کنم و همش فراموشی و عدم تمرکز حواس دارم ….و این دکترای خنگم با اینکه ازشون پرسیدم گفتن هیچ تداخل دارویی وجود نداره .. تورو خدا برا دعا کنین دستی دستی خودمو نابود کردم …..دعا کنینین برام در ضمن بلافاصله بعد از قطع داروها دوباره لاغر شدم … تا چند بار خواستم خودمو بکشم ….ولی نتونستم همه مسخره ام میکنن ب خاطر این حالتام ….ب خدا ارزش نداره با خودتون این ما را رو نکنین

 42. مرتضی سگور براوی در آبان ۱۴, ۱۳۹۵در۸:۵۸ ب٫ظ

  سلام دکتر من ۲۵ سال قد ۱۶۰ وزنم ۵۷ کیلو بعدشم وضع مالیم به اونجورایی که باید و شاید نیست ک بتونم غذاهای گران قیمت رو تهیه بکنم ک بتونم وزنم رو بالا بیارم با خوردن غذاهایی از جمله:تخم مرغ،سویا،برنج،سیب زمینی+ورزش چونک من فوتبالیستم امکانش هس وزنم افزایش پیدا بکنه،،ضمنا بنده ۶ساله پیش ک به یک دکتر متخصص گوارش رفتم گفتن ک شما بیماری سیلیاک دارید ولی چند روز پیش ک با مراجعه دوباره به یک پزشک فوق تخصص و انجام آزمایشات فرمودند ک هیچ گونه علائمی از سیلیاک نیس فقط میکروب در معده و روده همراه با روده ی تحریک پذیر دارید ک خوشبختانه با داروهایی ک واسم تجویز کردن خوب شدم ولی کاهش وزن دارم خواهشا راهنمایی فرمایید.

 43. احسان در آبان ۱۵, ۱۳۹۵در۷:۱۰ ب٫ظ

  سلام دوستانی که میگن راهنمایی کن دکتر خوب ۱۸ مورد ذکر شده دوستان برین و انجامش بدین قطعا نتیجه میگیرین در ضمن بهترین راه برای چاقی مصرف گوشت ببشتره . سفید یا قرمز و اینکه سعی کنین هیچ زمانی معده شما خالی نباشه صبحانه مفصل یادتون نره. موفق باشین.

 44. علی در آبان ۲۲, ۱۳۹۵در۱:۲۱ ب٫ظ

  ممنون

 45. فریبا در آذر ۶, ۱۳۹۵در۲:۰۴ ب٫ظ

  سلام- من ۲۷ سال سن دارم،قدم ۱۵۲ و وزنم ۵۰ است،جثه ی ریزی دارم،آیا با بدن سازی اندام من تغییری می کند،یک برنامه ی غذایی هم میخواستم

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۱۳ ب٫ظ

   گریمو دراوردی

 46. مریم در آذر ۱۳, ۱۳۹۵در۶:۵۲ ب٫ظ

  باسلام..خوردن صد گرم گیاه شنبلیله یک ساعت قبل از غذا علاوه بر اینکه اشتها اوره به ساخت عضله کمک میکنه…میتونید سرچ کنید در مورد فواید این گیاه..

 47. Mohammad در آذر ۱۳, ۱۳۹۵در۹:۴۵ ب٫ظ

  **جوانه گندم** بهترین روش برای چاق شدن …

 48. محمد در آذر ۲۵, ۱۳۹۵در۲:۲۶ ب٫ظ

  سلام من وزنم۵۶کیلو است وقد من ۱۷۳متر است من احساس میکنم وزنم کم است راهایی برای اضافه شدن وزنم اراعه دهید متشکرم ممنون

 49. مریم در آذر ۲۸, ۱۳۹۵در۷:۰۵ ب٫ظ

  سلام
  من ۱۹سالمه قدم ۱۶۰وزنمم۴۰ هر کار میکنم چاق نمیشم..اگ میشه کمکم کنین.
  خیلی غصه میخورم ولی هیچ راهی رو بلد نیستم ک انجام بدم .
  هر کی بلده خواهشا بگه …

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۱۲ ب٫ظ

   راهش غصه خوردن نیست پسته خوردنه و همش تقصیره پدرو مادرت ه

  • Behina در فروردین ۱۵, ۱۳۹۸در۱:۵۵ ب٫ظ

   من قدم ۱۶۵و ۴۸کیلو بودم ولی تونستم توی دوماه ب وزن پنجاه و هفت برسم ولی الان احساس میکنم باید ۶۲کیلو باشم و میخوام دوباره شروع کنم، من خیلی میخوردم خیلیی بعداز هرغذا یک نون کامل میخوردم با اب و ی ترازو داشتم ک همش خودم رو وزن میکردم مثلا میگفتم این هفته باید دوکیلو بیشتر بشم و این وزن رو تا یک هفته حفظ کنم ب طوری ک هرشب وقت خواب خودم رو وزن میکردم و باید هرشب تا یک هفته اون دو کیلو باشه بعد یک هفته درست میشد،خوب درکتون میکنم منم ی زمانی لاغربودم و این لاغربودن منو اذیت میکرد ولی اراده کردم و تونستم

 50. ماهان در دی ۱۲, ۱۳۹۵در۶:۱۴ ب٫ظ

  سلام به همتون بچه ها این اشتباه رو نکنید چاقی اصن خوب نیست تمام نظراتتون رو خوندم باورتون میشه من الان ارزو دارم که ۴۹.۴۸.۴۶ و ….. باشم ولی نمیشم تاحالا کلی دکتر رفتم و همه روشام امتحان کردم لاغر نمیشم که نمیشم الانم فوق العاده پشیمون ببخشید وقتتون رو گرفتم و این فقط نظر من بود هیچ اجباری به قبولش نیست

 51. ترانه در دی ۱۲, ۱۳۹۵در۶:۱۵ ب٫ظ

  مرسی که گوش دادین

 52. سحر در دی ۱۴, ۱۳۹۵در۳:۱۱ ق٫ظ

  با عرض سلام به دوستان گرامی
  خانمی هستم که قدم ١٧٢ و وزنم ۵٣ کیلو بود، پس از تحقیقات گسترده شروع کردم به خوردن قرصی به نام فارماتون تی ان تی که مکمل ویتامین هست و از دازوخانه تهیه کردم، اشتهام زیاد شده بود روزانه دو لیوان شیر و موز میخوردم و بادام زمینی و سیب زمینی اب پز بعد از ٣ ماه وزنم ۶١ کیلو شد و با قطع قرص وزنم کم نشد، تجریه من بود گفتم شاید بتونم کمکی کرده باشم
  موفق باشید

  • مینا در دی ۲۵, ۱۳۹۵در۴:۲۸ ب٫ظ

   سلام روزی چندتا فارماتون مصرف میکردین ؟

 53. ali در بهمن ۶, ۱۳۹۵در۴:۱۱ ب٫ظ

  سلام .من ۱۷ سالم قد ۱۷۵ وزن ۵۴ براب افزایش وزن هرچی بیشتر در طول دوماه چیکار باید انجام بدم درضمن من قرص ال ارژنین و مینرال هم مصرف میکنم و گوشت و فراورده های.گوشتی هم استعمال نمیکنم .خیلی ممنون

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۱۱ ب٫ظ

   زید پیدا کن درس میشه وزنت

 54. علی در بهمن ۹, ۱۳۹۵در۰:۵۱ ق٫ظ

  سلام ایارفتن به باشگاه(تناسب اندام)برای یک نفرکه تازه به بلوغ رسیده باعث افت قدمیکنه ؟راهنماییم کنیدممنون

  • رضا در اسفند ۱۱, ۱۳۹۵در۱۲:۴۷ ب٫ظ

   ن ولی هیچوخت و ب هیچ عنوانوقت از مکمل ودارو استفاده نکن چون بدن تو تو این سن بالاترین هرمون رشد و تستسترون رو تولید میکنه موفق باشیبه

 55. ارغنون در بهمن ۲۵, ۱۳۹۵در۴:۵۰ ب٫ظ

  سلام ۵۵ساله.قد۱۵۰.وزن ۳۲تا۳۵..چکنم که چاق شوم

 56. مهرداد در اسفند ۴, ۱۳۹۵در۰:۰۲ ق٫ظ

  سلام من۲۲سالمه وزنم ۶۸ کیلو قدم ۱۹۰ هست شش ساله ورزش می کنم اشتهام هم زیاده تو خونه از همه بیشتر می خورم وقتی نهار تمام شد دو سه ساعت گذشت باز گرسنمه بار یه چیزی می خورم ولی وزنم تکان نمی خوره ژن تیکن نیست تا سال اول دبیرستان چاق بود ولی یه دفعه قدم بلند شد و لاغر شدم لطفا کمک کنید

  • کیانوش کیکاووس در اسفند ۲۲, ۱۳۹۵در۸:۱۲ ب٫ظ

   آقا مهرداد هم سن و سالای شما همه لاغرن سوخت و ساز بدنت بالاست این خودش نعمتیه بعد ۲۵ سالگی کمی نرمال میشی بعد ۳۰ رو به چاقی میری ک حالت از چاقی بد میشه چون همه قد میکشن از ۱۶ تا ۲۲ ۲۳ همه لاغر میشن بعد قدتون ک بلند میشه بدن مساحت بالایی میبره برای چاقی این قد وزن شما نعمتیه ک خودتون اطلاع ندارید.

 57. حمید در اسفند ۲۴, ۱۳۹۵در۱۱:۳۵ ق٫ظ

  سلام پسرم ۱۸ ماهش هست و قدش ۸۰ و وزنش ۱۰ کیلو
  برای اینکه پسرم وزن و قدش بیشتر بشه چه پیشنهادی میکنید.ممنونم

 58. نبیلا در فروردین ۱۲, ۱۳۹۶در۹:۳۳ ق٫ظ

  سلام من ۱۸ ساله هستم قدم ۱۵۰ وزن من ۴۳ است لطفا یک راه نشان دهید که وزن بگیرم

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۱۰ ب٫ظ

   ۱۰۰تومن بزار جیبت بارفیق چاقت بگرد با رفیق چاقت بگرد ببین اون چی میخوره تو هم اونو بخور خخخخخ

 59. محمد در فروردین ۲۲, ۱۳۹۶در۱:۵۰ ب٫ظ

  سلام من از ۱۱سالگی به کشتی رفتم الان ۱۵ سالمه به تازگی فهمیدم لاغرم من هروز ورزش سنگین انجام میدادم ایا از ورزش بوده که جلوی رشتمو گرفته الان ورزشو ول کردم و چند کیلویی اضافخ کردم وزن ۶۲ قد ۱۷۰ لطفا راهنمای کنید

 60. سیدسجاد در اردیبهشت ۷, ۱۳۹۶در۱۰:۵۱ ق٫ظ

  سلام دوستان عزیزبنده سجاد هستم ۱۹ سالمه قدم ۱۶۷ وزنم ۶۳کیلو ولی میخوام بگم نه چاق میشم نه لاغر ازسن ۱۷ تا ۱۹ همینجوریم اقایی دکترکه جواب نمیده شمادوستان بگید ایا این وزن ایده اله یاخیر ….

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۳:۵۵ ب٫ظ

   کجاش ایده اله اوسکل ببخشیدا من اینجوری صحبت میکنم ولی کوتوله هستی

 61. احمد هاشمی در اردیبهشت ۹, ۱۳۹۶در۴:۳۱ ب٫ظ

  به نظر من ادم برا چاق شدن نباید به حرف کسی گوش بده همونجور که بالا اشاره کرده اول برین پیش دکتر تغذیه یه ازمایش خون بدین بعد اندازه احتیاج کالری بدنتونا محاسبه و بدست بیارین سه وعده غذایی و دو میان وعده پر کالری کمک میکنه بصورت تدریجی رشد کنید ورزش کنید از خیتر و انواع اشتهازاهای داروخانه ای استفاده ورزش و غذای بیشتر را با تدریج زیاد کنید امیدورام به خاستهاتون برسید براتون ارزوی موفقیت دارم

 62. YASIN در خرداد ۱۳, ۱۳۹۶در۶:۰۴ ب٫ظ

  عاغا من ۱۸۳قد و۶۱وزنمه چیکار کنم ک ۱۲کیلو وزنم بیشتر بشه.هر قدرم غذا میخورم تاثیری نداره یکی نظری بده ممنون میشم.سپاس

 63. احمد در تیر ۹, ۱۳۹۶در۸:۵۸ ب٫ظ

  سلام منم ۱۸۰وزنم ۷۷میخوام بیشتر بشم راهنمایی

 64. فاطمه در مرداد ۱۲, ۱۳۹۶در۸:۴۷ ب٫ظ

  سلام من ۱۸ سالمه ۱۶۸ قدمه و ۵۰ کیلو وزن دارم میخوام ده کیلو وزن اضاف کنم !یه راه حل بگید

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۳:۵۳ ب٫ظ

   تو ازدواج کنی ۲۰کیلو اضافه میکنی نترس

 65. پوریا در مهر ۱۵, ۱۳۹۶در۵:۴۱ ب٫ظ

  من سنم ۲۱ قدم ۱۸۳ وزنم‌۷۰ کیلوعه چیکار کنم وزنم زیاد شه .اشتامم خوبه .ولی وزن اضافه نمیکنم

 66. Maryamj7796 در مهر ۲۶, ۱۳۹۶در۲:۰۷ ق٫ظ

  سلام خسته نباشین من۱۹سالودوماهمه قدم۱۶۲ میخوام حداقل ۸کیلوچاق بشم هم باشگاه میرم هم قرصی ازسایت ۵۰۴۰استفاده کردم ولی هیچ تاثیری نداره ولی هنوازمایش ندادم زمانی ک درگیردنیای مجازیم اصن گشنم نمیشه و سرپوازگوشیم میارم بیرون هم گسنمه هم تشنم واقعانمیدونم چیکارکنم کل خانوادمونم تپل هستن من نمیدونم چرااینجوریم اگ امکانش هس راهنماییم کنبد ممنون

  • علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۰۳ ب٫ظ

   ببین قدت خیلی کوتاهه من یه رفیق دارم ۱۸۰قدشه ۸۰کیلو وزنشه همشم عضله تو اگه میخوای به وزن ایده الت برسی باید میان وعده پسته بادام و بعد از شام دسر بخوری این رفیق من همش درحال خوردنه پس بخور افرین

 67. فاطمه در آبان ۲۰, ۱۳۹۶در۶:۵۶ ق٫ظ

  با عرض سلام خدمت شما آقای دکتر.
  لطفا کمکم کنید. قد من ۱۵۷ ولی وزنم ۴۴.خیلی کمه و ازاین لاغری خیلی ناراحتم.یه جورایی اعتماد به نفسمو دارم از دست میدم.

 68. Nazanin در دی ۲۰, ۱۳۹۶در۴:۲۴ ق٫ظ

  خواهش میکنم کمکم کنین الان بخاطر لاغریم غصه میخورم مادر شوهرم و حتی شوهرم بهم تیکه میندازه من زیاد میخورم ولی جذب بدنم نمیشه لطفا کمکم کنین چیکار کنم من ۲۰ساله هستم ۴۵ کیلو

 69. M, E در فروردین ۱۸, ۱۳۹۷در۱:۳۵ ق٫ظ

  سلام من بیست وچهارسالمه یبارازلین قرصهای اشتهااورخوردم مثلاگیاهی بوداوایل خوب بودافزایش وزن تا۷کیلوداشتم بعدی مدت بدنموصورتم شروع کردبه جوش زدن کبدم چرب شدخلاصه ب چ بدبختی درمان شدم ازاون موقع دیگه هیچ دارویی مصرف نکردم وزنمم کاهش پیداکردازاونیکه بودم لاغرترشدم تازه بعدچندسال دیگه نتونستم ب وزن سابق خودمم برگردم پیشنهادمیکنم لاغربمونیدبهتره تامریض شیدبااینکه خودمم بشدت دوست دارم چاق بشم یسالم هست ازدواج کردم ولی درحددوکیلواضافه کردم. امیدوارم همه لاغراچاق وهمه چاقهالاغرشن

 70. Ebi در اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۷در۱۱:۲۹ ب٫ظ

  سلام دوستان که خوب غذا میخورید و چاق نمیشید اگر میتونید یک لیوان شیر شتر بخورید اگر تازه باشه یعنی وقتی شیر شتر گرفتن درجاه بخورید بهتره اگر شیر تازه بود نجوشونید بعد از خوردن نترسید چون هرچیز در معده باشه دفع میشه مثل کرم روده انگل و… راستی شیر شتر شور و بد مزه هست

 71. فاطمه در اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۷در۱:۵۹ ب٫ظ

  سلام من ٢٠سالمه ١۶٨وزنم ۵٧ خیلی دوس دارم وزنم بشه ۶۴ولی اشتهام ب شدت کم شده واقعا دارم اعصبی میشم لدفا کمکم کنید

 72. نیما در خرداد ۲۰, ۱۳۹۷در۶:۲۳ ب٫ظ

  سلام دوستان من میخوام وزنم زیاد بشه چند وقتیکه وزنم ۳۵ وقدم ۱۴۰ میخوام وزنم۴۵ و قدم۱۵۰باشه چکار کنم کمکم کنین لطفا

 73. علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۳:۴۹ ب٫ظ

  سلام من ۱۵سالمه ۱۷۳قدمه و وزنمم ۵۳کیلو گرم هستش بزارید اینطوری بهتون بگم کلا استخونم ولی نمیدونم چرا زورم زیاده

 74. علی در مرداد ۹, ۱۳۹۷در۴:۱۶ ب٫ظ

  سلام کسی میتونه چند تا استراتژی باینری اپشن بهم یاد از فارکس هم چیزی میدونی یاد بدید دمتون گرم

 75. علی در بهمن ۳, ۱۳۹۷در۹:۴۱ ب٫ظ

  سلام من قدم ۱۶۵وزنم ۴۵و ۱۷سالمه خیلی لاغرم فقط استخونم صورتم به شدت لاغره لطفا کمک ممنون

 76. AriaPaydar در خرداد ۶, ۱۳۹۸در۵:۰۵ ب٫ظ

  سلام دکی جون من ۱۳سالمه وزنم ۳۰کیلو قد۱۴۲غذا همه چی متوسط نه کم نه زیاد ولی میخوام یکم هیکلیشم خسته شدم از لاغری چه پیشنهادی داری؟

 77. omid در تیر ۲۸, ۱۴۰۱در۱۲:۴۲ ب٫ظ

  سلام دکترعزیز، بنده ب دلایلی ۲ماه درشرایط سخت بودم وتغذیه نامناسب داشتم به عبارتی روزانه سه وعده وهروعده یک چهارم بربری میخوردم بدون پنیرچای و…. حال برای برگشت وزنم چ تغذیه ای مناسبه.

نظر خود را بیان کنید