در این مقاله سعی در آشنا کردن شما با سه درمان جدید و مدرن در عرضه پزشکی زنان و زایمان خواهیم کرد. درمان هایی که در مورد آنها بحث میکنیم، درمان لقاح مصنوعی، لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن هستند.

درمان لقاح آزمایشگاهی IVF

IVF مجموعه پیچیده ای از روش های آزمایشگاهی است که برای کمک به باروری یا جلوگیری از مشکلات ژنتیکی و کمک به بچه دار شدن استفاده می شود. در طی درمان IVF تخمک‌های بالغ از تخمدان‌ها جمع‌آوری می شود و توسط اسپرم در آزمایشگاه بارور می‌شوند.

در درمان ای وی اف چقدر طول می کشد تا باردار شویم؟

یک دوره درمان   IVFحدود دو ماه طول می کشد. زنان کمتر از ۳۵ سال با اولین بازیابی تخمک IVF  باردار می شوند .

۵ مرحله اصلی

این فرآیند شامل پنج مرحله است :

مرحله ۱ : دارو درمانی برای تحریک رشد تخمک سالم و هورمون های تزریقی داده می شود.

مرحله ۲ : برداشت

مرحله ۳ : لقاح

مرحله  ۴: کشت جنین

مرحله ۵ : انتقال جنین

مرحله ۶ : دادن خبر خوب

در درمان IVF به چند تزریق نیاز دارید؟

دو داروی مختلف تزریقی با هم در چرخه های درمان وجود دارند. یکی از اینها جلوگیری از تخمک گذاری زودرس تخمک و داروی دیگر تحریک رشد چند تخمک است.

درمان IVF دردناک است؟

این روش درمانی دردناک نیست. یک احساس سوزش وجود دارد، اما چیزی نیست که نگران آن باشید. سوزن آنقدر کم هستند که باعث ایجاد درد نمی شوند. می توانید از شریک زندگی خود یا حتی دوست خود بخواهید هنگام تزریق دارو در کنار شما بماند.

درمان  IVFدر چه روزی از پریود انجام می شود؟

درمان از روز اول دوران قاعدگی شروع می شود و تقریباً چهار هفته بعد با آزمایش خون بارداری شما به پایان می رسد. ممکن است بیش از یک چرخه طول بکشد تا تست بارداری شما مثبت شود.

معرفی 3 درمان نوین در پزشکی زنان و زایمان

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جراحی است برای کاهش اندازه لابیا مینور – فلپ های پوست در دو طرف دهانه واژن استفاده می شود. این عمل جراحی زیبایی نباید برای دختران کمتر از ۱۸ سال انجام شود زیرا لابیاها پس از بلوغ تا اوایل بزرگسالی به رشد خود ادامه می دهند.

آیا لابیاپلاستی پوست شما را سفت تر می کند؟

لابیاپلاستی معمولاً برای کاهش اندازه و بهبود شکل لابیا مینور و همچنین لابیا انجام می شود. در برخی موارد، لابیا مینور فقط نیاز به عمل داشته باشد. جراح و متخصص زنان و زایمان بافت اضافی لبه را برش می دهد تا سفت تر شود.

لابیاپلاستی چقدر دردناک است؟

عمل جراحی لابیاپلاستی روش دردناکی نیست. پس از عمل باید مقداری تورم، کبودی و درد را انتظار داشت. بیشتر تورم معمولاً در چند روز اول یا هفته های اولیه برطرف می شود.

آیا لابیاپلاستی حساسیت این ناحیه را کاهش می دهد؟

در یک مطالعه ایمنی لابیاپلاستی که توسط انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا انجام شد، مشخص شد که بیشتر تکنیک های لابیاپلاستی را می توان با خیال راحت انجام داد و بعید است که باعث از دست دادن حس شوند، زیرا توزیع تراکم عصبی در لابیا مینور ناهمگن است.

آیا داشتن پوست اضافی در آن قسمت طبیعی است؟

هیپرتروفی لب چیست و آیا طبیعی است؟ هیپرتروفی لابیال اصطلاح پزشکی برای زمانی است که یک یا هر دو لب یا لابیای واژن بزرگتر از حد معمول باشد. بزرگ شدن لابیا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. بسیاری از افراد با لب های بزرگ و اغلب نامتقارن به دنیا می آیند و هیچ عارضه جانبی منفی را تجربه نمی کنند.

آیا لابیاپلاستی برای جوانسازی واژن استفاده می شود؟

هر دو روش جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی از درمان های جوانسازی واژن هستند.

جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن که به آن جراحی زیبایی واژن یا جراحی پلاستیک ناحیه تناسلی زنان نیز می گویند، معمولاً شامل واژینوپلاستی برای سفت کردن واژن و لابیاپلاستی برای بهبود ظاهر لابیا انجام می شود.

جوانسازی واژن با انتقال چربی از تکنیک های پیوند چربی برای تقویت ناحیه واژن استفاده می کند. سلول های چربی ابتدا از ناحیه ای از بدن که دارای چربی اضافی است، برداشته می شوند. سپس چربی برای تزریق مجدد دقیق به ناحیه مورد نظر انجام می شود.

فواید جوانسازی واژن

جوانسازی واژن می تواند مشکلات زیر را اصلاح کند :

  1. تحریک
  2. خارش
  3. شلی واژن
  4. خشکی واژن
  5. مقاربت دردناک
  6. اختلال ارگاسمیک

مراجعه کنندگان برای تزریق چربی به واژن

عوامل متعددی مانند بارداری و افزایش سن می توانند باعث ایجاد تغییراتی در واژن شما شوند. زنان علاقه مند به انجام جوانسازی واژن به دلایل مختلف این کار را انجام می دهند. مراجعه کنندگانی که از بزرگی یا ناهمواری لابیا رنج می برند یا می خواهند ظاهر و ساختار فرج خود را بهبود بخشند، کاندیدای ایده آل برای جوانسازی واژن هستند. برخی از زنان نیز به این روش برای افزایش لذت جنسی خود توجه می کنند.

بهبود بعد از تزریق چربی به واژن

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن  بسیار رایج است، اما بهبودی شما ممکن است بسته به نوع درمانی که دریافت می کنید متفاوت باشد. شما می توانید بلافاصله پس از عمل، روال روزانه خود را از سر بگیرید. استراحت به مدت سه روز توصیه می شود و در این مدت از هرگونه فعالیت جنسی، پوشیدن لباس های تنگ و استفاده از تامپون خودداری کنید.

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن

نگرانی‌های زیبایی تقریباً هر زنی را آزار می‌دهد و افزایش سن و زایمان می‌تواند تغییراتی در واژن ایجاد کند که باعث ناراحتی فیزیکی و عاطفی می‌شود. جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن با هدف بهبود جنبه های زیبایی و عملکردی فرج و واژن ارائه می شود. با جوانسازی واژن، می توانید ظاهر جوان فرج خود را بازیابی کنید، ناراحتی را از بین ببرید و رضایت جنسی بهتری را تجربه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن با شماره های زیر تماس بگیرید.

معرفی 3 درمان نوین در پزشکی زنان و زایمان

بهترین متخصص زنان و زایمان تهران

دکتر مهرنوش امیری به عنوان پزشک خانواده در استان همدان به مدت دو سال مشغول فعالیت بودند. در سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ به عنوان رزیدنت متخصص زنان و زایمان در دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشتند و با رتبه عالی از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند. از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ در استان قزوین به عنوان طرح مشغول به کار شدند و از آن از سال ۱۳۹۵ به عنوان فلوشیپ فوق تخصص ناباروری،IVF  ، لاپاروسکوپی مشغول به فعالیت هستند. هدف من به عنوان بهترین متخصص زنان و زایمان تهران این است که تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز را در مطب خود داشته باشیم. برای من و بیمارانم بسیار مهم است که مراحل معاینه، تشخیص و درمان، به دور از استرس بیمارستانی انجام شود.

نظر خود را بیان کنید