علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

لیزر به یکی از پرطرفدارترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد در سال‌های اخیر تبدیل شده است. این روش، نسبت به سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد مانند: شیو یا وکس کردن، ماندگاری بیشتری دارد، در حدی که یک روش حذف دائمی موهای زائد محسوب می‌شود؛ اما گاهی اوقات موهای لیزر شده پس از مدتی دوباره رشد می‌کنند. اگر جلسات لیزر را پشت سر گذاشته‌اید ولی موهای زائد بدن شما همچنان رشد می‌کنند، ادامه این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر را بررسی کنیم؛ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

لیزر موهای زائد چگونه عمل می‌کند؟

دستگاه لیزر از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه‌های مو (ملانین) و تولید گرما کمک می‌گیرد. اشعه لیزر با عبور از پوست، به‌طور مستقیم توسط فولیکول مو جذب می‌شوند. دمای حاصل شده از تابش اشعه لیزر، فولیکول مو را از بین برده و موی زائد دیگر نمی‌تواند رشد کند. فولیکول‌ها مسئول رشد موهای جدید هستند؛ با از بین رفتن آن‌ها موها دیگر توان رشد مجدد نخواهند داشت. با این حال، ممکن است بعضی از فولیکول‌ها پس از مدتی ترمیم شده و قابلیت رشد مجدد موها را داشته باشند.

به‌طورکلی، رشد موها در یک چرخه سه مرحله‌ای اتفاق می‌افتد: فاز استراحت، فاز ریزش و فاز رشد. بهترین زمان برای لیزر موهای زائد، زمانی است که فولیکول‌ها در مرحله رشد هستند. علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر می‌تواند انجام جلسات در زمان استراحت فولیکول‌های مو باشد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود جلسات لیزر در یک دوره درمانی انجام شود. با تکرار جلسات در فواصل متفاوت، موهایی که در فاز رشد هستند تحت تابش اشعه لیزر قرار گرفته و از بین می‌روند.

کلینیک‌ها و مراکز زیبایی برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر موهای زائد می‌توانند با مجموعه آفا در تماس باشند.

رفع موهای زائد با لیزر؛ روشی دائمی یا موقت؟

اگر فولیکول مو به‌طورکامل از بین رفته باشد، می‌توان لیزر را روشی دائمی برای رفع موهای زائد در نظر گرفت. بااین‌حال، نمی‌توان انتظار داشت که فولیکول‌ها پس از گذشت زمانی ترمیم نشوند و موها مجدداً رشد نکنند؛ البته موها پس از رشد مجدد بسیار نازک‌تر از حالت اولیه خواهند بود. برای گرفتن نتیجه دائمی از لیزر، باید جلسات یادآور هر شش ماه یا یکسال تکرار کرد.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

بررسی ۵ علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

کامل از بین نرفتن فولیکول‌ موها می‌تواند علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد؛ اما به جز این مورد، دلایل دیگری نیز برای رشد مجدد موها بعد از لیزرتراپی وجود دارد. از جمله مهم‌ترین دلایل رشد مجدد موهای زائد بعد از لیزر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. اختلالات هورمونی؛ علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر

رشد موهای زائد ارتباط مستقیمی با هورمون‌های بدن دارد؛ بعضی از هورمون‌ها رشد مو و فولیکول‌ها را تحریک می‌کنند. پیش از شروع جلسات لیزرتراپی با انجام آزمایش خون می‌توان از وجود تعادل در میزان هورمون‌های بدن اطمینان پیدا کرد. به دلیل عدم تعادل هورمون‌ها، لیزر موهای زائد به نوجوانانی که بلوغ را پشت سر نگذاشته‌اند و زنان باردار، توصیه نمی‌شود.

۲.کیفیت دستگاه لیزر؛ مراکز درمانی معتبر را انتخاب کنید

نامرغوب بودن دستگاه لیزر می‌تواند علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد. شدت تابش اشعه لیزر و گرمای حاصل از آن، باید توان تخریب فولیکول‌های مو را داشته باشد؛ همچنین باعث سوختن و آسیب رسیدن به پوست نشود؛ بنابراین باید در انتخاب دستگاه و مرکز زیبایی برای انجام لیزر دقت بالایی به خرج داد. یکی از بهترین دستگاه‌های لیزر موجود در بازار دستگاه الکساندرایت است. کلینیک‌ها و مراکز زیبایی برای خرید لیزر الکساندرایت می‌توانند با مجموعه آفا در تماس باشند.

۳. نوع مو و رنگ پوست؛ مؤثر در بازگشت موهای لیزر شده

افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، در اکثر موارد بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد می‌گیرند. افرادی که موهای بور و کرکی دارند، معمولاً نتیجه مطلوبی از لیزر موهای زائد نمی‌گیرند. درمقابل، اگر موها خیلی ضخیم باشند نیز ممکن است بعد از لیزرتراپی مجدداً رشد کنند؛ بنابراین نوع مو و رنگ پوست می‌تواند علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد.

پیش از شروع جلسات، با مشورت پزشک پوست و تحقیق، بهترین دستگاه لیزر را باتوجه‌به رنگ پوست و موی خود انتخاب کنید. لیزر دایود، یکی از دستگاه‌هایی است که برای انواع موها مناسب است. مراکز لیزر می‌توانند برای خرید دستگاه لیزر دایود با شرکت آفتاب فروزان آریا در تماس باشند.

۴. تعداد جلسات و فواصل زمانی بین جلسات

اگر جلسات لیزر را به‌طورکامل پشت سر نگذاشته باشید، همچنان شاهد رشد موهای بدن خواهید بود. در هر جلسه تقریباً ۱۵ درصد از موهای زائد از بین می‌روند. تعداد جلسات لیزر برای هر فرد، باتوجه‌به رنگ پوست و ضخامت موها متفاوت است. لیزر موهای تیره و ضخیم‌تر یا موهای ناحیه زیر بغل، تعداد جلسات کمتری را می‌طلبد. برای گرفتن بهترین نتیجه و جلوگیری از برگشت موها بعد از لیزر، بهتر است دوره درمانی را کامل کنید. معمولاً افراد بعد از ۶ یا ۸ جلسه، به نتیجه دلخواه می‌رسند و بعد از شش ماه یا یکسال، باید برای جلسات یادآور اقدام کنند.

۵. بیماری‌های خاص می‌تواند روی نتیجه لیزر تأثیرگذار باشند

بروز بعضی از بیماری‌ها می‌تواند علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد. بیماری‌هایی مانند: سندرم تخمدان پلی کیستیک، که رشد موها را تحریک می‌کنند، روی نتیجه لیزر تأثیرگذار هستند. سندرم تخمدان پلی کیستیک یکی از بیماری‌های شایع در زنان است که باعث به هم ریختن چرخه رشد موهای بدن می‌شود.

بهترین کار پیش از شروع جلسات لیزر، مشورت با پزشک متخصص است. اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید، این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

خرید پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی و لیزر موهای زائد از آفا

در این مقاله درباره ۵ علت برگشت موهای زائد بعد از لیزر صحبت کردیم. اختلالات هورمونی، نوع پوست و مو و بیماری‌های خاص می‌تواند در برگشت موهای بدن بعد از لیزر تأثیرگذار باشد؛ همچنین تعداد جلسات و نوع دستگاه لیزر بر روی نتیجه و بازگشت موهای زائد بسیار تأثیرگذار هستند.

کلینیک‌ها و مراکز زیبایی می‌توانند برای خرید‌ به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر با شرکت آفتاب فروزان آریا (آفا) در تماس باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مجموعه با آدرس afateb.com سر بزنید یا با شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید.

نظر خود را بیان کنید