اگر چیزی از همه‌گیری ویروس کرونا آموخته‌ایم، انتظار چیزهای غیرمنتظره‌ای است. ریزش مو که بسیاری از افراد به آن مبتلا می شوند، ممکن است چندان غیرمنتظره نباشد. اما راه درمان نیز دارد، که مراکز درمانی تمامی نکات لازم در این مورد را به شما خواهند گفت و البته جدا از این خدمات میتوانید برای دریافت امبولانس خصوصی اینجا کلیک کنید.

ریزش مو بعد از بهبود کرونا و درمان خانگی

ریزش موی موقت پس از تب یا بیماری طبیعی است

تب یکی از علائم رایج COVID-19 است. چند ماه پس از تب بالا یا بهبودی پس از یک بیماری، بسیاری از مردم شاهد ریزش موی قابل توجهی هستند.

در حالی که بسیاری از مردم این را به عنوان ریزش مو تصور می کنند، اما در واقع ریزش مو است. نام پزشکی این نوع ریزش مو تلوژن افلوویوم است. زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد موها بیش از حد معمول به طور همزمان وارد فاز ریزش (تلوژن) چرخه رشد مو شوند. تب یا بیماری می تواند موهای بیشتری را مجبور به ریزش کند.

اکثر مردم دو تا سه ماه پس از تب یا بیماری، ریزش قابل توجه مو را مشاهده می کنند. هنگام دوش گرفتن یا برس زدن موهایتان ممکن است تعداد انگشت شماری مو بیرون بیاید. این ریزش مو می تواند شش تا نه ماه قبل از اینکه متوقف شود ادامه یابد. بیشتر مردم می بینند که موهایشان دوباره عادی به نظر می رسد و ریزش متوقف می شود.

استرس می تواند باعث ریزش موقت مو شود

حتی اگر هرگز تب یا COVID-19 نداشته اید، ممکن است همچنان شاهد ریزش مو باشید. استرس عاطفی همچنین می تواند موهای بیشتری را نسبت به حالت عادی وارد فاز ریزش کند.

در حالی که دیدن موهای شما به صورت دسته‌ای می‌تواند استرس شما را افزایش دهد، مهم است که سعی کنید استرس را از بین ببرید. تنها زمانی که استرس تمام شود، ریزش بیش از حد مو متوقف می شود.

موها به خودی خود به حالت عادی باز می گردند

هنگامی که علت ریزش موهای شما به دلیل تب، بیماری یا استرس باشد، موها به خودی خود به حالت عادی باز می گردند. فقط باید به آن زمان بدهید. همانطور که موهای شما دوباره رشد می کند، متوجه موهای کوتاهی می شوید که همگی با خط موی شما طولشان یکسان است. اکثر مردم می بینند که موهایشان ظرف شش تا نه ماه پری طبیعی خود را به دست می آورند.

ریزش مو بعد از بهبود کرونا و درمان خانگی

اگر مشکوک هستید که ریزش موی شما ناشی از چیزی بیش از تلوژن افلوویوم ناشی از استرس یا تب است، با یک متخصص ریزش مو، یک متخصص پوست صحبت کنید. می توانید یکی را در پیدا کردن یک متخصص پوست پیدا کنید.

بازماندگان COVID-19 موهای خود را از دست می دهند – در اینجا دلیل آن است

ده‌ها نفر پس از بهبودی از کووید-۱۹ در مورد ریزش مو پست کرده‌اند، اما همچنان اثرات ماندگار این بیماری را داشتند.

پزشکان بر این باورند که استرس فیزیکی و عاطفی همراه با یک مورد کووید-۱۹ ممکن است منجر به یک وضعیت برگشت پذیر ریزش مو به نام تلوژن افلوویوم شود.

این وضعیت چند ماه پس از یک رویداد استرس زا مانند پریشانی عاطفی، جراحی بزرگ یا تب بالا شناخته شده است.

همه داده ها و آمار بر اساس داده های در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. از مرکز کروناویروس ما دیدن کنید و صفحه به‌روزرسانی‌های زنده ما را برای جدیدترین اطلاعات در مورد همه‌گیری COVID-19 دنبال کنید.

بهبودی از عفونت کروناویروس می‌تواند فشار زیادی را به بدن وارد کند. از قلب گرفته تا مغز و علائم آزاردهنده و طولانی مدت، عوارض جانبی مبارزه با حمله کووید می تواند بسیار عمیق باشد.یکی از علائم ریزش مو است.

در حالی که ریزش مو می‌تواند یک مصیبت بی‌اهمیت باشد که بسیاری از ما روزانه با آن مواجه می‌شویم- و به دلایل متعددی از جمله رژیم غذایی نامناسب، عوامل محیطی و استرس، هیچ‌کدام به آنچه ریزش مو پس از COVID-COVID شبیه است، نزدیک نیست. اگر علیرغم انجام تمام مراقبت‌های ممکن، دچار عفونت و ریزش شدید مو در روز شده‌اید، می‌دانید که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم. ریزش مو پس از کووید فقط واقعی نیست، بلکه مسئله نگران کننده ای است که بسیاری از بیماران بهبود یافته با آن مواجه هستند.

اثرات ماندگار مبارزه با COVID-19: آیا می تواند روی موهای شما تأثیر بگذارد؟

منفی بودن آزمایش تنها یکی از پایان‌های نبردی است که پس از مبارزه با کرونا به دست آمده است. همانطور که مشخص شد، ممکن است سیل عوارض پس از کووید و علائم طولانی کووید وجود داشته باشد که می تواند همچنان بر بیماران تأثیر بگذارد.

در حالی که گفته می شود بسیاری از علائم باقی مانده از انتشار ویروسی است (مانند بدن درد، ضعف، سرفه و تنگی نفس)، ریزش بیش از حد مو نیز می تواند یک علامت پیچیده باشد که توسط خود ویروس ایجاد می شود. پزشکان در حال حاضر از افزایش شکایات افراد مبتلا به ریزش مو خبر می دهند. جدا از مسائل مربوط به پوست مانند خشکی، آبریزش چشم و بثورات، ریزش مو یک “عوارض جانبی” نگران کننده است که بسیاری پس از بهبودی از COVID-19 می توانند با آن مواجه شوند. فراتر از آن، مواجهه با آن می‌تواند استرس‌زا و همچنین یک عارضه جانبی گیج‌کننده باشد.

ریزش مو بعد از بهبود کرونا و درمان خانگی

علت ریزش مو پس از کووید چیست؟

در حال حاضر، در حالی که ریزش مو پس از کووید-۱۹ یک علامت کلاسیک نیست، میزان دقیق جزئیات افراد بهبودیافته در مورد ریزش مو چیزی است که اکنون در معرض تحقیقات بالینی در سراسر جهان است.

اگرچه ریزش مو به عنوان یک عارضه جانبی به تازگی به عنوان یک عارضه احتمالی کووید مورد توجه قرار گرفته است، متخصصان پیشنهاد کرده اند که بسیاری از بیماری های ویروسی و مسائل بهداشتی مزمن می توانند در واقع بر سلامت موهای شما تأثیر بگذارند. استرس ناشی از هر یک از این عفونت ها علت شماره یک است.

با ویروس SARS-COV-2، که به شدت بر اندام های حیاتی بدن تأثیرگذار است، ممکن است سطح بالایی از التهاب در بدن وجود داشته باشد که می تواند در دراز مدت منجر به عوارض جانبی شود. التهاب و عفونت حاد می تواند رشد فولیکول های مو را در پوست سر مختل کند و در نتیجه مو را وارد فاز “مرده” کند و باعث شود موهای شما ریخته شود.

ایمنی ضعیف‌تر و ضعیف‌تر (از آنجایی که بدن درگیر ریشه‌کنی آسیب‌های ناشی از ویروس می‌شود)، و همچنین کمبودهای شدید تغذیه‌ای (که همچنین می‌تواند باعث مشکلات گوارشی و آسیب‌های حیاتی در صورت عدم مراقبت شود)، دلایل احتمالی برای سرزنش بیش از حد است. بسیاری از افراد در حال حاضر با ریزش مو به عنوان یک پیامد پس از کووید مواجه هستند.

به ویژه، کاهش سطح ویتامین B12 و ویتامین D، که برای سلامت مو و پوست بسیار مهم هستند، می تواند منجر به ریزش بیش از حد مو شود.

نظر خود را بیان کنید