جراحی چاقی یا کاهش وزن یک راه حل موفق و گامی مفید در درمان چاقی است. خیلی از افرادی که دچار چاقی مفرط هستند و از راه های مختلفی نظیر رژیم های غذایی و ورزش نتیجه نگرفته اند؛ می توانند جراحی چاقی را به عنوان یک گزینه مناسب انتخاب کنند. اما، جراحی چاقی انواع مختلفی دارد که هر کدام از روش های متفاوتی برای کوچک کردن حجم معده استفاده می کنند.

نتخاب جراحی اسلیو معده، تصمیمی نیست که به راحتی بتوان آن را اتخاذ کرد؛ چراکه باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. یکی از سوالات مهم این است که “چگونه بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنم”. برای پاسخ دادن به این سوال، باید یک سری فاکتورها و موارد را بدانید و با چیدن آنها در کنار هم بهترین دکتر جراحی اسلیو معده را انتخاب کنید.

بهترین جراحان اسلیو معده در تهران

بهترین دکتر اسلیو معده در تهران کیست؟

با تحقیق و پرس و جو به شکل های مختلف مانند کسانی که این جراحی را قبلا انجام داده اند یا میزان تخصص و تجربه پزشک می توانید به راحتی جراح عمل اسلیو معده را پیدا کنید.

بهترین دکتر اسلیو معده چه فاکتورهایی باید داشته باشد؟

عوامل مختلفی در انتخاب بهترین جراح چاقی برای شما نقش دارند. همه جراحان مناسب نیستند، اما، با بررسی دقیق، می ‌توانید جراحی را انتخاب کنید که به توانایی آنها برای انجام جراحی با کمترین عوارض اطمینان داشته باشید. دکتر شمس، بهترین دکتر جراح اسلیو معده در تهران هستند که دارای فوق تخصص لاپاراسکوپیک، جراحی های چاقی و متابولیک می باشند.

اینکه پزشک مورد نظر شما چه میزان تخصص و تجربه دارد یا آیا بعد از جراحی و دوره بهبودی نیز از شما حمایت می کند. این موارد تنها بخشی از فاکتورهای مهمتر در شناخت و انتخاب بهترین دکتر اسلیو معده هستند که در ادامه به صورت جزئی تر به آنها می پردازیم.

رشته تحصیلی

از موارد مهمی که در هنگام انتخاب جراح چاقی باید به آن توجه کنید؛ رشته تحصیلی پزشک است. جراح چاقی باید علاوه مدرک تحصیلی جراح عمومی، دارای مدرک جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته نیز باشد. با توجه به اینکه درصد کمی از افراد از جراحی باز برای کوچک کردن معده استفاده می کنند، بنابراین داشتن فوق تخصص لاپاراسکوپی برای پزشک بسیار اساسی و مهم است. توجه داشته باشید که جراحی های چاقی به عنوان عمل های کم خطر شناخته می شوند، اما هنوز هم دارای خطرات و عوارضی هستند که تماما به مهارت و تخصص پزشک برمی گردد. در نتیجه، در هنگام انتخاب پزشک مناسب، حتما نسبت به رشته تحصیلی و مدارک آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید.

سابقه و تجربه کاری

داشتن سابقه و تجربه کاری از اهمیت بسیار زیادی در انتخاب پزشک جراح دارد. در صورتی که جراح از تجربه بالایی در جراحی چاقی برخوردار باشد؛ عمل اسلیو معده بدون مشکل و خطری انجام خواهد شد و بیمار نیز به نتیجه دلخواه خواهد رسید. مسلما، جراحی که بیش از هزار جراحی چاقی در کارنامه خود دارد از تجربه بسیار بالایی برخوردار است که می تواند اطمینان خاطر را در شما بوجود آورد. بنابراین، اصلا خجالت نکشید و از پزشک درباره تعداد جراحی ها جویا شوید تا با خیال راحت تصمیم بگیرید.

پیگیری و فالو آپ منظم بیماران بعداز عمل

بهبودی پس از جراحی می تواند یک چالش شدید باشد. یادگیری زندگی با بدن جدید در حین تطبیق با رژیم غذایی و شیوه زندگی جدید آسان نخواهد بود. بنابراین، پزشک جراحی چاقی شما باید در کنار شما باشد تا در بهبودی و سازگاری با زندگی جدید به شما کمک کند. شما باید پس از جراحی احساس حمایت کنید و راحت با پزشک خود در مورد نگرانی هایی که ممکن است پس از درگیر شدن نه تنها سلامت جسمی بلکه وضعیت عاطفی شما ایجاد شود، صحبت کنید. انتقال به یک سبک زندگی سالم جدید آسان نیست. معمولا پزشکی که پیگیری و فالو آپ منظم بیماران بعداز عمل را انجام می دهد؛ همواره با ارائه باید با پیشنهادات ورزشی، نیازهای رژیم غذایی و انگیزه کاهش وزن به شما کمک می کند تا نه تنها به اهداف خود برسید بلکه سالم ترین سبک زندگی ممکن را حفظ کنید.

پاسخ گو بودن

پاسخ گو بودن جراح اسلیو معده در برابر همه سوالات شما بسیار مهم است. طبیعتا شما دانش کامل را به اندازه پزشک درباره این جراحی ندارید و به دنبال پاسخ برای سوال های خود هستید؛ حتی سوالاتی که ممکن است برای برخی ناراحت کننده باشد. در گفتگوی اولیه با پزشک، باید اطمینان داشته باشید که این جراح مورد اعتماد شماست و کسی است که قبل، حین و بعد از پروسه از شما حمایت خواهد کرد. شما دکتری می‌خواهید که بدون قضاوت با شما صحبت کند و از تخصص بالایی در کار با بیماران جراحی کاهش وزن برخوردار باشد.

نظرات بیماران قبلی

عامل مهم دیگر در انتخاب بهترین دکتر جراحی اسلیو معده در تهران، رضایت بیماران است. در واقع، توجه به این مورد می تواند به شما اطمینان خاطر دهد که به پزشک خوبی مراجعه کرده اید. می توانید از کسانی که به مطب پزشک مورد نظر شما مراجعه می کنند؛ درباره جراح اسلیو معده سوالات خود را بپرسید یا پیام های افراد در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام را بخوانید. از این طریق می توانید میزان رضایت بیماران مراجعه کننده را جویا شوید.

داشتن تیم تخصصی

برای اینکه یک جراحی نتیجه مثبت به همراه داشته باشد، باید همه عوامل در کنار یکدیگر به درستی پیش بروند. برای مثال، داشتن یک تیم تخصصی در کنار تجهیزات کامل می تواند اثربخشی جراحی را دو چندان کند. از آنجایی که جراحی اسلیو معده همانند هر جراحی دیگری نیازمند استفاده از تکنسین های اتاق عمل است؛ بنابراین بسیار مهم است که این افراد از مهارت کافی برخوردار باشند و به صورت هماهنگ با پزشک عمل کنند.

دانش و انتخاب درست نوع عمل

یک پزشک با تجربه چاقی گزینه های جراحی کاهش وزن شما را با شما مورد ارزیابی قرار می دهد و به شما کمک می کند تا به تصمیمی برسید که برای بدن و سبک زندگی شما مناسب است. این جایی است که ارتباط قوی برقرار می شود. پزشک چاقی شما باید محدودیت های شخصی یا اهدافی را که قبل از عمل تعیین کرده اید درک کند بنابراین، بسیار ضروری است که پزشک از دانش کافی برخوردار باشد و با توجه به شرایط بدنی و روحی شما بهترین گزینه جراحی چاقی را در نظر بگیرد. ممکن است برای برخی از افراد جراحی اسلیو معده و برای برخی دیگر جراحی بای پس معده نتیجه دهد که انتخاب آن براساس نظر پزشک خواهد بود.

جمع بندی

امروزه خیلی از افراد با معضل چاقی دست و پنجه نرم می کنند و همواره به دنبال راه هایی برای خلاص شدن از وزن اضافی خود هستند. خوشبختانه جراحی های چاقی مانند اسلیو معده توانسته تا حد زیادی به این افراد کمک کند. اما، نکته مهم در این رابطه این است که اگر می خواهید نتیجه دلخواهتان را بدست آورید، باید پزشک جراح خود را به درستی انتخاب کنید. یکی از این راه ها شناخت بهترین جراحان اسلیو معده در تهران است که در این مقاله به صورت مفصل به آن پرداخته شد. شما می توانید با توجه به این نکات بهترین جراح اسلیو معده را انتخاب کنید.

نظر خود را بیان کنید