بهترین قالیشویی

رپورتاژ آگهی

بهترین قالیشویی

یکی از رسوم ایرانیان که از دیرباز رایج بوده و هم چنان ادامه دارد، شست و شوی انواع فرش ها و قالی ها می‌باشد. در گذشته پیش از عید نوروز مردم قالی‌های خود را در حیاط پهن کرده و با استفاده از برس های مختلف، آن را می‌شستند. اما امروزه به دلیل آپارتمان نشینی و هم چنین کمبود منابع آب امکان شستن قال و فرش از مردم سلب شده است. این شرایط طلب می‌کند تا مجموعه‌های مختلفی تحت عنوان قالیشویی احداث شوند و خدمات شست و شوی قالب و زیر انداز‌های مختلف را برعهده بگیرند. اگر به دنبال یک قالیشویی مجهز و کاربلد هستید، این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. پس در ادامه مطلب همراه ما شوید.

انواع خدمات ارائه شده در قالیشویی

قالیشویی تنها به شست و شوی فرش ها بسنده نکرده و خدمات مختلفی را ارائه می‌کند. انواع و اقسام زیر انداز‌ها از جمله؛ فرش، موکت، قالیچه، گلیم و … توسط قالیشویی برای شست و شو پذیرفته می‌شود. ابتدا قالیشویی وظیفه دارد تا زیر انداز‌ها را به درستی بشوید. در صورتی که هر کدام از آن ها دچار آسیب فیزیکی شده باشند و تار و پودشان گسیخته شده باشد، قالیشویی با راه اندازی بخش ترمیم آن ها را مورد بازسازی قرار خواهد داد. بسیاری از قالی و فرش‌ها حین شست و شو ریشه بندی‌شان خراب می‌شود. قالیشویی با بهره‌مندی از افراد متخصصدر زمینه احیا فرش ها، تمامی آسیب های ایجاد شده را برطرف می کنند.

علاوه بر انواع زیر انداز‌ها، مبلمان نیز در قالیشویی شسته خواهد شد. مبلمان بیش از هر کالایی در خانه کثیف و آلوده خواهد شد، از این رو لازم است تا با استفاده از تجهیزات پیشرفته به بافت مبل نفوذ کرد، بدون این که آسیبی به آن برسد و یا در اثر شست و شو از کیفیت و شکل ظاهری آن کاسته شود. در قالیشویی نیز شاهد این خدمات با بهترین کیفیت هستیم. مبلمان ها با توجه به متریالی که دارند، در گروه های مختلفی قرار گرفته شده و سپس با استفاده از دستگاه‌ها و شوینده‌های مخصوص آن را تمیز می‌کنند.

ویژگی‌های بهترین قالیشویی

امروزه قالیشویی‌های متعددی در حال فعالیت هستند، اما همگی آن ها کیفیت کارشان چندان مطلوب نبوده و نمی توان همگی آن‌ها را حرفه ای و مجهز دانست. لازم است تا از ویژگی‌های بهترین قالیشویی آگاه باشید، تا همگام انتخاب قالیشویی با این ویژگی‌ها کیفیت کار آنان را بسنجید.

  1. زمانی یک قالیشویی می‌تواند در گروه بهترین ها باشد که دارای دستگاه‌ها و تجهیزات جدیدی باشد. شستن فرش‌ها به روش های سنتی کاملا منسوخ شده است. چرا که آسیب های وارد شده به فرش در این روش‌ها زیاد بوده و هم چنین آب و شوینده به میزان نا متعارفی مصرف می‌شد.
  2. استفاده از آب غیر قابل شرب و همچنین کاملا تمیز و پاک از مهم ترین فاکتور‌های بهترین قالیشویی می‌باشد.
  3. شوینده ها بایستی کاملا استاندارد و متناسب با متریال بکار رفته شده در قالی‌ها باشد. فرش‌های دستبافت که با استفاده از الیاف های طبیعی بافته شده‌اند، نباید با هر شوینده ای شست. از این رو نوع شوینده‌های بکار رفته شده حین شست و شو بسیار مهم است.
  4. نحوه‌ی خشک کردن قالی‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. استفاده از دستگاه خشک کن بهترین راه حل بوده که قالیشویی‌های مجهز باید این تکنولوژی را دارا باشند.

چگونه می توان بهترین قالیشویی را پیدا کرد؟

درحال حاضر انتخاب قالیشویی میان صد ها مجموعه که در حال فعالیت هستند، کار ساده‌ای نمی‌باشد. قطعا همه به دنبال بهترین قالیشویی هستند تا از خدمات با کیفیت و مناسبی در خصوص شست و شوی فرش ها و مبلمان بهره‌مند شوند. ما در وب سایت ۱۱۸ مشاغل  با آدرس www.118mashaghel.com لیستی از چندین قالیشویی فرآهم آورده‌ایم، قطعا مجموعه‌هایی که در این لیست قرار دارند، جزو بهترین قالیشویی‌های موجود هستند. با اتخاب یکی از آن‌ها به راحتی فرش و یا مبلمان خود را به ایشان بسپارید.

کلام پایانی

قالی یکی از هنر اصیل ایرانی است که در حال حاضر از این هنر زیبا برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. اما احتمال آلوده شدن فرش ها نیز وجود داشته که بایستی در بازه‌های زمانی مختلفی آن‌ها را شست. امروزه امکان شستن قالی و زیر انداز‌ها درون منازل وجود نداشته و به جای این کار از خدمات قالیشویی ها استفاده می‌شود. در وب سایت ۱۱۸ مشاغل تعدادی از بهترین قالیشویی‌ها معرفی شده است. با مراجعه به یکی از این مجموعه‌ها می‌توان به راحتی فرش‌های کثیف را به تمیز و جذاب تبدیل کرد.

بهترین قالیشویی

نظر خود را بیان کنید