مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم را جدی بگیرید!

بوتاکس یکی از ساده ترین و پرکاربردترین درمان های زیبایی برای رفع مشکلات چین و چروک صورت در پیشانی و اطراف چشم است. کم خطر بودن روش درمانی بوتاکس، مهم ترین دلیلی است که بسیاری از مردم در مورد این روش زیبایی دوست دارند. مانند هر درمان زیبایی دیگر، باید مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم را جدی گرفت؛ مواردی مانند نوشیدن آب، استفاده از کرم دور چشم، خودداری از ورزش های سنگین و غیره، که در نتیجه ناشی از بوتاکس تاثیر بسزایی می گذارند.

درمان بوتاکس در پیشانی و دور چشم نزدیک به ۱۲ تا ۱۶ هفته ماندگاری دارد. معمولا برای افزایش اثربخشی بوتاکس پیشنهاد می کنند از محصولات آرایشی و بهداشتی اصل و باکیفیت برای پوست خود استفاده کنید. بسیاری از متخصصین زیبایی، خرید کرم دور چشم کلینیک را در اولویت لیست بیماران خود قرار می دهند. البته نکات دیگری نیز وجود دارند که به اثربخشی بهتر این درمان کمک می کنند.

کارهایی که نباید پس از درمان بوتاکس انجام داد!

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم را جدی بگیرید!

برخی از مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم به ترتیب زیر هستند:

  • ناحیه تزریق شده را تا ۴ ساعت پس از درمان ماساژ ندهید.
  • تا ۲۴ ساعت پس از درمان، از انجام ورزش شدید خودداری کنید.
  • پس از تزریق به مدت ۴ ساعت در حالت ایستاده بمانید.
  • از پوشاندن پیشانی پرهیز کنید.
  • برای جلوگیری از کبودی، مصرف بیش از اندازه الکل یا داروهای رقیق‌کننده خون را قبل از درمان کاهش دهید.
  • تا یک ساعت پس از تزریق نباید آرایش کرد.

نکته مهم این است که پس از تزریق باید از خوابیدن روی صورت خود خودداری کنید. هنگام خواب شب، می توانید به کمک بالش های اضافی، سر خود را بالا بیاورید که این می تواند به جلوگیری از چرخش به پهلو و دراز کشیدن روی صورت کمک کند. این کار یکی از مهمترین مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم به حساب می آید.

افراد می توانند بلافاصله پس از تزریق، به فعالیت‌ های عادی خود باز گردند. ورزش های سبک را می توان پس از ۴ ساعت انجام داد؛ اما توصیه می شود تا ۲۴ ساعت از انجام فعالیت های سنگین خودداری شود.

ماندگاری بوتاکس

استفاده از سم بوتولینوم یک روش درمانی سریع و امن است که بر فعالیت‌های معمول فرد پس از تزریق تاثیر کمی می‌گذارد. بر اساس شواهد علمی، اثر تزریق سم بوتولینوم در حدود ۱۲ تا ۱۶ هفته است. با این حال، برخی افراد نتایج طولانی تری را تجربه می کنند. برخی عادت ها مانند سیگار کشیدن و در معرض نور خورشید قرار گرفتن می توانند ماندگاری بوتاکس را کاهش دهند.

هنگامی که اثرات بوتاکس از بین رفت، می توانید درمان های ضد چروک مانند فیلر را در همان ناحیه انجام دهید. این کار برای شما بی خطر خواهد بود. برخی متخصصین اعتقاد دارند انجام چندین درمان در مناطق مختلف به طور همزمان نیز کاملاً بی خطر است.

با از بین رفتن اثر بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

بعد از بین رفتن اثر درمان، عضلات شما به وضعیت پیش از تزریق باز می گردند. این بدان معنی است که چین و چروک ها به آرامی دوباره ظاهر می شوند. شما به سادگی شاهد ظاهر شدن مجدد چین و چروک های قدیمی خواهید بود و هیچ چین و چروک جدیدی بر صورت شما ظاهر نخواهد شد.

مراقبت های بعد از بوتاکس دور چشم

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم را جدی بگیرید!

بوتاکس یک ماده نوروتوکسین قوی است که ماهیچه های صورت و اطراف چشم را ضعیف کرده و به از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها کمک می کند. یکی از اتفاقاتی که نباید پس از تزریق بوتاکس رخ دهد، پخش شدن آن به عضلات دیگر است.

 دلیل اصلی بروز عوارض جانبی این است که سم تزریق شده نباید به عضلات دیگر سرایت کند. به همین دلیل گفته می شود یکی از مهم ترین مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم، خودداری از ماساژ دادن ناحیه تزریق شده است.

ناحیه تحت درمان را لمس نکنید.

مانند بوتاکس پیشانی، پس از تزریق بوتاکس دور چشم نیز نباید ناحیه درمان شده را ماساژ یا مالش دهید. این کار می تواند نتیجه درمان بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

در معرض گرما قرار نگیرید.

قرار گرفتن در معرض گرمای خورشید و وسایلی مانند تخت‌های برنزه و اتاق‌های سونا می‌تواند رگ‌های خونی را گشاد کند، به طور بالقوه جریان خون را افزایش دهد و باعث کبودی و تورم بیشتر در محل درمان شود.

داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.

داروهای رقیق ‌کننده خون مانند آسپرین می توانند باعث لخته شدن خون و بروز کبودی پس از درمان شوند. مصرف الکل نیز همین تاثیر را روی بدن می گذارد و باعث کبودی می شود.

بهترین اقدامات بعد از درمان بوتاکس چیست؟

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم را جدی بگیرید!

یکی از مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم استفاده از کمپرس یخ است. پس از تزریق می توانید از کمپرس یخ در ناحیه درمان شده استفاده کنید تا درد ناشی از تزریق به حداقل برسد و تورم و کبودی نیز کاهش یابد.

کرم های موضعی مانند ژل آرنیکا نیز برای درمان تورم پس از بوتاکس و جلوگیری از کبودی طولانی مدت مفید هستند. فقط به خاطر داشته باشید که ژل را به آرامی روی صورت خود بمالید تا از جابه جایی سم جلوگیری شود.

نوشیدن زیاد آب

نوشیدن آب زیاد می تواند پوست شما را مرطوب نگه دارد و اثرات بوتاکس را روی صورت شما افزایش دهد. این کار یکی از مهم ترین مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم است. اگر بدن شما با کم آبی مواجه شود، احتمال آسیب دیدن پوست وجود دارد. کمبود آب باعث می شود خاصیت ارتجاعی پوست کاهش پیدا کند و چین و چروک هایی روی صورت ظاهر شوند.

به علاوه می توانید با استفاده از محصولات مرطوب کننده مراقبت از پوست و استفاده از محصولات ضد آفتاب از پوست اطراف چشم خود محافظت کنید.

کلام آخر، ضرورت مراقبت پس از بوتاکس

بوتاکس یکی از بهترین روش های درمان زیبایی است و باعث می شود به مدت ۱۲ تا ۱۶ هفته، چین و چروک های صورت از بین بروند. از جمله مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم می توان به عدم وارد کردن فشار به ناحیه تزریق، خودداری از انجام ورزش تا ۴ ساعت بعد از درمان، عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون و الکل و نوشیدن آب زیاد اشاره کرد.

نظر خود را بیان کنید