پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) تا فرودگاه ایروان (فرودگاه زوارتنوتس) تقریبا یک ساعت و ده دقیقه طول میکشد.

اطلاعات عمومی درباره ی ارمنستان

زبان رسمی:      ارمنی (البته زبان های روسی و انگلیسی هم در این کشور رواج دارد)

واحد پول:        درام (AMD)

کد تلفن کشور ارمنستان: ۳۷۴+

کد تلفن شهر ایروان:      ۱۰

نوع برق شهری:  ۲۳۰ ولت – ۵۰ هرتز

شماره‌های اضطراری:

پلیس: ۱۰۲

آمبولانس: ۱۰۳

آتش نشانی: ۱۰۱

اختلاف ساعت با تهران:   حدود نیم ساعت ارمنستان از ایران جلوتر است.

فرودگاه: فرودگاه بین المللی زوارتنوتس

ارزانترین راه برای ورود از ایران به ارمنستان چیست؟

ارزانترین راه برای ورود از ایران به ارمنستان اتوبوس است که ۶۲ دلار – ۶۳ دلار هزینه دارد

سریعترین راه برای ورود از ایران به ارمنستان چیست؟

سریعترین راه برای ورود از ایران به ارمنستان، هواپیما است که یک ساعت طول می‌کشد. با خرید بلیط هواپیما از alibaba.ir می‌توانید بلیط خود را تهیه کنید.

فاصله ایران تا ارمنستان چقدر است؟

فاصله بین ایران و ارمنستان ۱۱۳۹ کیلومتر است. مسافت جاده ۹۷۰.۵ کیلومتر است.

چگونه می‌توانم از ایران به ارمنستان سفر کنم بدون ماشین؟

بهترین راه برای مسافرت از ایران به ارمنستان بدون خودرو ، اتوبوس است.

راهنمای سفر به ارمنستان با هواپیما

مدت زمان پرواز از ایران به ارمنستان چقدر است؟

سریعترین پرواز از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه ایروان پرواز مستقیم است که ۱ ساعت طول می‌کشد.

تفاوت زمانی بین ایران و ارمنستان چیست؟

ارمنستان ۳۰ دقیقه از ایران جلوتر است. هم اکنون در ایران ۱۱:۰۹ و در ارمنستان ۱۱:۳۹ است.

آیا می‌توانم از ایران به ارمنستان رانندگی کنم؟

بله، فاصله رانندگی بین ایران تا ارمنستان ۹۷۰ کیلومتر است. برای حرکت از ایران به ارمنستان حدود ۱۱ ساعت ۲۵ متر طول می‌کشد.

راهنمای سفر به ارمنستان با هواپیما

کدام شرکت هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه ایروان پرواز می‌کند؟

ارمنستان ایر ویز و ماهان ایر پروازهایی را از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه ایروان ارائه می‌دهند. با خرید بلیط هواپیما از علی بابا به تهیه بلیط خود اقدام کنید.

کجا می‌توانم در ارمنستان بمانم؟

بیشتر از ۱۹۴ هتل در ارمنستان وجود دارد. قیمت ها از ۱۰۰  دلار در هر شب شروع می شود. برای رزرو هتل ایروان از علی بابا می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

پرواز از روسیه، CIS و کشورهای اروپایی بهترین راه برای رسیدن به ارمنستان است. وسایل مسافرتی از گرجستان نیز راه آهن مستقیمی را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید با ماشین یا اتوبوس از گرجستان یا ایران به ارمنستان برسید، زیرا مرزهای آذربایجان و ترکیه بسته است.

سفر با هواپیما

فرودگاه اصلی ارمنستان “Zvartnots” نام دارد و در ۱۲ کیلومتری ایروان واقع شده است، کد آن IATA-EVN است.

مقررات گمرکی

هیچ محدودیتی در واردات و صادرات ارز خارجی وجود ندارد، اما مهم است که مبلغ موجود را اعلام کنید تا از عوارض هنگام عزیمت جلوگیری شود (لطفاً فرم اظهارنامه را تا زمان عزیمت به آنجا خارج کنید). واردات و صادرات پول محلی (درام) ممنوع است. علاوه بر این، واردات یا صادرات بیش از ۱۰ ۰۰۰ دلار ممنوع است (و هر مقدار معادل آن با ارز دیگر)، توصیه می‌شود از طریق بانک چنین مبلغی را انتقال دهید.

راهنمای سفر به ارمنستان با هواپیما

مجاز به واردات حداکثر ۲ لیتر مشروبات الکلی و ۵۰ بسته مواد دخانی، اقلام بهداشت شخصی و کالاهای دیگر با مبلغی بیش از ۵۰۰ دلار بدون عوارض است. اگر مبلغی بیش از ۵۰۰ دلار باشد، باید عوارض گمرکی پرداخت شود.

واردات یا صادرات هرگونه آثار باستانی از جمله سنگ‌های قیمتی، سکه‌ها، نسخه‌های خطی و سایر آثار هنری بدون مجوز از نهادهای مربوطه ممنوع است. همچنین حمل و نقل مواد مخدر، مواد سمی یا مواد منفجره و همچنین سلاح و مهمات ممنوع است. استثنائات می تواند اسلحه شکار باشد که توسط MIA ارمنستان مجاز است.

هنگام ورود به کشور با اتومبیل، لازم است مالیات جاده را برای استفاده از جاده های ارمنستان به مبلغ ۱۰۰۰ درهم و همچنین کسب پلیس بیمه OSAGO (بیمه مسئولیت اجباری صاحبان خودرو) برای کل مدت اقامت خود پرداخت کنید در کشور با یک ماشین تمام مراحل در مرز برگزار می‌شود.

راهنمای سفر ارمنستان نمی‌تواند از طریق موضوع پول عبور کند، ارز دولتی ارمنستان درام (AMD) است. سکه‌های کوچک لومامی است (۱ درام = ۱۰۰ لوم) ، اما بندرت از آنها استفاده می‌شود. با رفتن به ارمنستان، بهتر است دلار آمریکا یا یورو خود را بیاورید.

بانک‌ها و صرافی

ارز در ارمنستان مسئله‌ای نخواهد بود: خدمات در دفاتر صرافی، بانک‌ها و همچنین بیشتر هتل‌های بزرگ ارائه می‌شود. برخی از هتل‌ها همانند برخی رستوران‌ها و مغازه‌های خصوصی USD و یورو را می‌پذیرند. با این حال، به یاد داشته باشید که در خارج از شهرهای بزرگ، صرافی‌ها بسیار نادر هستند و می‌توان ارز را در بانک‌ها بهطور استثنایی در ساعات کاری (عمدتا از ۰۹:۰۰ الی ۱۶:۰۰ دوشنبه و جمعه ، و از ۱۰ تا ۱۴:۰۰ در شنبه) مبادله کرد. معمولاً در فرودگاه‌ها و نقاط گذرگاه مرزی حداقل یک نماینده بانک وجود دارد و در فرودگاه ایروان Zvartnots تعداد کمی از آنها وجود دارد. انتظار نداشته باشید صرافی را در نقاط گذرگاه مرزی پیدا کنید.

کارت‌های اعتباری و چک مسافرتی فقط در هتل‌های بین المللی و مغازه‌های بزرگ پذیرفته می‌شوند. با رزرو هتل ایروان از علی بابا کار اسکان خود را آسانتر کنید.

نظر خود را بیان کنید