تا به حال برایتان پیش آمده است که نان تازه پخته شده را بو کنید و لذت ببرید، وقتی کسی از کنارتان می گذرد عطر خوشش به مشامتان برسد، یا بوی گل های تازه را استشمام کرده و فوراً به زمان یا مکان دیگری منتقل شوید؟ رایحه‌ها قدرتمند هستند . آنها می‌توانند ما را به مکان‌های مختلف منتقل کنند، آدم‌ها را به ما یادآوری کنند و خاطراتی را که مدت‌ها فراموش شده‌ایم ایجاد کنند. حال برای آنکه از حس خوب رایحه ها بتوانیم نهایت بهره مندی و لذت را ببریم باید علم رایحه درمانی یا آروماتراپی را بدانیم.در این مقاله شما را با رایحه درمانی و  خرید اسانس ها در رایحه درمانی آشنا میکنیم. همچنین برای اقدام به خرید و اطلاعات بیشتر در مورد اسانس ها میتوانید وبسایت آیدانچرالز را در گوگل جستجو کنید در هر زمان که مایل بودید

راهنمای خرید اسانس برای آروماتراپی یا رایحه درمانی

رایحه درمانی یا آروماتراپی چیست؟

رایحه درمانی استفاده از اسانس های روغنی(یا اسنشیال اویل ها)و عصاره های گیاهی بصورت استنشاقی یا موضعی برای بهبود انواع شرایط مختلف است. می توان از آن برای ایجاد هماهنگی در ذهن، بدن و روح افراد استفاده کرد. اسانس های روغنی را می‌توان برای ماساژ، در کرم‌ها، لوسیون‌ها و ترکیب روغن‌ها برای استفاده بدن، در حمام، استنشاق بخاراسانس از طریق اسانس سوز استفاده کرد.

اسانس‌های روغنی یک روغن طبیعی بسیار غلیظ و طبیعی هستند که از مواد گیاهی مانند گل‌ها، درختان، ریشه‌ها و دانه‌ها تولید می‌شوند. رایحه‌های حاصل از این محصولات گیاهی قوی، گیرنده‌های بو را در بینی هدف قرار می‌دهند و باعث ایجاد اثراتی می‌شوند که از طریق سیستم عصبی به مغز می رسند. این اثرات می توانند از جهات مختلف به سلامت جسم، ذهن شما کمک کنند.

هنگام خرید اسانس های روغنی برای رایحه درمانی، انتخاب روغن های خالص و با کیفیت بسیار مهم است. بدانید اسانس های شما از کجا می آیند و از طریق برگه آنالیز آنها مطمئن شوید که بالاترین استانداردها را دارند. شما می خواهید از هر قطره اسانس در طول رایحه درمانی خود بیشترین بهره را ببرید، پس تحقیق کنید و سپس خرید کنید!

چگونه از اسانس ها برای رایحه درمانی استفاده کنید؟

وقتی مردم کلمه رایحه درمانی را می شنوند، معمولاً به استفاده اشتنشاقی از اسانس های روغنی معطر فکر می کنند .در این روش پخش کننده های اسانس مانند دستگاه های دیفیوزر و یا اسانس سوز ها قطرات ریز اسانس را در هوا پراکنده می کنند و به شما این امکان را می دهند که به راحتی خود را با رایحه تسکین دهنده اسطوخودوس یا رایحه تحریک کننده مرکبات احاطه کنید.

راهنمای خرید اسانس برای آروماتراپی یا رایحه درمانی

اما می توانید از اسانس ها به صورت موضعی در یک تمرین رایحه درمانی نیز استفاده کنید! یک قطره اسانس رزماری را روی نقاط فشاری خود بمالید و از عطر انرژی بخش آن لذت ببرید. یا چند قطره اسانس یلانگ یلانگ را به روغن ماساژ خود اضافه کنید تا حال و هوای اسپا را تقویت کنید. صرف نظر از روش شما، شما از قدرت رایحه درمانی با اسانس ها استفاده می کنید!

فواید رایحه درمانی چیست؟

فواید رایحه درمانی به اندازه ترکیبات موجود در اسانس ها متفاوت است. شما می توانید از رایحه درمانی برای حمام ، خواب آرام تر یا محیط کاری پر انرژی تر استفاده کنید.

در اینجا کاربردهای مختلف خرید اسانس های روغنی برای رایحه درمانی آورده شده است.

رایحه درمانی برای خلق و خوی خوب

چه در لحظه بیدار شدن دیفیوزر خود را روشن کنید، چه در حین خروج از در، یک قطره اسانس روی مچ دست خود بریزید، یا اسانس ها را در روتین ماساژ خود بگنجانید، رایحه درمانی می تواند برای خلق و خوی شما عالی باشد. در اینجا چند اسانس آورده شده است که می توانید در صورت نیاز به تغییر خلق و خو و بهنر شدن حس و حال تان اقدام به خرید اسانس های زیر کنید:

 1. اسانس شمعدانی
 2. اسانس لیمو ترش
 3. اسانس لیمو سنگی
 4. اسانس پرتقال
 5. اسانس پالو سانتو

رایحه درمانی برای آرامش

وقتی تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که استراحت کرده و کمی از استرس یک هفته کاری خود بکاهید، رایحه درمانی بهترین دوستی است که می توانید در کنار خود داشته باشید .برای افزایش آرامش و مراقبه میتوانید اقدام به خرید اسانس های زیر کنید:

 1. اسانس اسطوخودوس
 2. اسانس پچولی(یا نعناع هندی)
 3. اسانس نارنگی
 4. اسانس یاس
 5. اسانس یلانگ یلانگ
 6. اسانس بابونه
 7. اسانس برگاموت

رایحه درمانی برای حمام

ما باید زمانی را برای مراقبت از خود اختصاص دهیم.برای این منظور رایحه درمانی یکی از بهترین روش هاست. رایحه درمانی در طول حمام می تواند بدن و روح شما را آرام کند. استفاده از اسانس های روغنی در حمام آسان است! هنگامی که وان پر می شود، ۵ تا ۸ قطره از اسانسی که قبلا رقیق شده است را مستقیماً به آب اضافه کنید .همچنین شما میتوانید نمک حمام یا بمب حمام خود را با استفاده از اسانس ها بسازید. حتما دقت داشته باشید که اسانس ها را رقیق کنید شما میتوانید از روغن جوجوبا یا هر روغن دیگری برای این کار استفاده کنید.

شما میتوانید با توجه به سلیقه تان انواع اسانس ها را در حمام استفاده کنید اما پیشنهاد ما برای ایجاد حس مثبت خرید اسانس های زیر است:

راهنمای خرید اسانس برای آروماتراپی یا رایحه درمانی

 • اسانس چوب سدر
 • اسانس اکالیپتوس
 • اسانس مرکبات مانند پرتقال یا لیمو
 • اسانس اسطخدوس

رایحه درمانی در بارداری

آرام ماندن در طول بارداری کلید شاد نگه داشتن شما و کودک تان است! آن نه ماه هیجان‌انگیز و در عین حال استرس‌زا را با معجزه طبیعت سپری کنید. مقدار کمی از اسانس های روغنی را بوسیله اسانس سوز یا دیفیوزر  پخش کنید و یا میتوانید اسانس ها را رقیق سازی کرده و بر روی پوست خود بمالید .دقت داشته باشیددر هنگام بارداری  حتما قبل از خرید اسانس برای رایحه درمانی با پزشک درباره دوز و نوع اسانس خود مشورت کنید.

رایحه درمانی برای ماساژ

هیچ چیز به اندازه یک ماساژ عالی عضلات را آرام نمی کند. اسانس ها را در ترکیب روغنی خود بریزید و ماساژ دهید ! می توانید یک ترکیب اختصاصی از روغن ها ایجاد کنید و آن را به با  چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را به یکی از روغن های ماساژ اضافه کنید. ماساژ درمانی + رایحه درمانی = دو برابر قدرت آرامش بخش را به شما هدیه می دهد.

پیشنهاد ما براییک ماساژ عالی ، خرید اسانس های زیر است:

 • اسانس ریحان
 • اسانس فلفل سیاه
 • اسانس زنجبیل
 • اسانس پونه کوهی
 • اسانس نعناع فلفلی
 • اسانس اکالیپتوس

رایحه درمانی برای خواب

بدن ما برای سالم ماندن و شاد ماندن به خواب با کیفیت نیاز دارد تحقیقات نشان می دهد که اضافه کردن رایحه درمانی در هنگام خواب می تواند به مغز شما کمک کند تا بداند زمان خواب فرا رسیده است. می‌توانید با اضافه کردن چند قطره از اسانس مورد علاقه‌تان به یک پد پنبه ای یا اضافه کردن اسانس در یک بطری اسپری با آب مقطر زمان خواب خود را دلپذیرتر کنید و موجب یک خواب راحت و آرام شوید.

پیشنهاد ما برای یک خواب راحت خرید اسانس های زیر است:

اسانس وتیور

اسانس اصطخدوس

اسانس مریم گلی

اسانس سنبل الطیب

رایحه درمانی برای از بین بردن بو

برای خوشبو کردن محیط اطراف خود در خانه محل کار یا حتی فضای ماشین میتوانید از قدرت اسانس های روغنی استفاده کنید. اسانس های زیر بهترین انتخاب های ما برای خلاص شدن از شر بوی بد هستند. می توانید از آنها در دیفیوزر یا خوشبو کننده های هوای خود استفاده کنید.

این مورد باز هم سلیقه ای است اما ما خرید اسانس های زیر را پیشنهاد میدهیم:

 • اسانس دارچین
 • اسانس سیترونلا
 • اسانس گریپ فروت
 • اسانس علف لیمو
 • اسانس درخت چای

رایحه درمانی برای تمرکز

آیا پروژه بزرگی پیش رو دارید؟ آیا دفاع از پایان نامه شما نزدیک است؟ آیا نیاز به تمرکز روی یک هدف اصلی دارید؟ تمرکز خود را با رایحه درمانی پیدا کنید! رایحه برخی از اسانس ها می تواند به ایجاد محیطی کمک کند که الهام بخش شما برای انجام کارها باشد.

برای افزایش تمرکز خرید اسانس های زیر را پیشنهاد می دهیم:

 • اسانس کندر
 • اسانس لیمو
 • اسانس رزماری
 • اسانس یلانگ یلانگ

برای اطلاعات بیشتر و خرید از طریق وبسایت آیدانچرالز اقدام کنید.

نظر خود را بیان کنید