تاثیرات مضر ناشی از تابش اشعه‌های ماورای بنفش موجود در نور خورشید انکار ناپذیر است و مطابق تحقیقات اخیر، بهترین و مناسب‌ترین راهکار برای تقلیل این تاثیرات و محافظت از پوست در برابر پیری زودرس، آفتاب سوختگی، لکه‌ها و التهابات،  استفاده از کرم ضد آفتاب با میزان SPF مناسب است.

SPF در حقیقت فاکتور مراقبت از نور خورشید تلقی می‌شود و میزان محافظت ضد آفتاب در برابر تاثیرات نور خورشید را معین می‌کند. بر این اساس SPF کرم‌های ضد آفتاب در محدوده ۶۰، ۴۰، ۳۰ و … تعیین شده و با توجه به شرایط پوست در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد. بنابراین هرچه میزان SPF بیشتر باشد، کرم ضد آفتاب سد محافظتی مستحکم‌تری برای مراقبت از پوست در برابر عوامل آسیب ایجاد خواهد کرد.

میزان مراقبت محدوده SPFهای مختلف در برابر اشعه‌های نور خورشید

ضد آفتاب‌هایی با SPF 15 در برابر یک پانزدهم اشعه‌های خطر آفرین آفتاب پایدار هستند. ضد آفتاب‌هایی که SPF آن‌ها در محدوده ۳۰ قرار دارد، توانایی مقابله با ۹۷ درصد از اشعه‌های مضر خورشید را دارند. کرم‌های ضد آفتاب با SPF 50  در برابر ۹۸ درصد از اشعه‌های مضر مقاومت نشان می‌دهند و ضد آفتاب‌هایی که SPF بالای ۵۰ دارند، مطابق تحقیقات و اظهارات سازمان غذا و داروی آمریکا از ارزش مراقبتی خاصی برخوردار نیستند.

همانطور که می‌دانید انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب باید با توجه به نوع پوست و شرایط اختصاصی آن صورت گیرد. در ادامه ویژگی‌ کرم‌های ضد آفتاب مناسب برای انواع پوست‌های خشک، چرب و حساس را عنوان می‌نماییم.

راهنمای انتخاب ضد آفتاب با توجه به SPF

ویژگی‌های ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های خشک

در انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های خشک و شکننده لازم است به میزان SPF محصول و وجود خاصیت آبرسانی یا مرطوب کنندگی در آن توجه کنید. چراکه این دسته از محصولات باید در کنار خاصیت مراقبتی، از روغن‌ها، ویتامین‌ها یا لانولین کافی جهت حفظ رطوبت و نرمی پوست برخوردار باشند.

شاخصه‌های ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های چرب

برای پوست‌های چرب و پرتعرق استفاده از ضد آفتاب‌هایی که بیس آن‌ها از آب تشکیل شده است (ضد آفتاب‌های بر پایه آب) بهترین گزینه محسوب می‌شود. این محصولات پوست شما را خنک کرده و در کنار ایجاد سد مراقبتی مناسب در برابر اشعه‌های نور خورشید، از میزان چربی‌های اضافی پوست می‌کاهند.

راهنمای انتخاب ضد آفتاب با توجه به SPF

خصوصیات ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های حساس

برای پوست‌های حساس و آسیب پذیر یا پوست‌های مبتلا به بیماری‌های گوناگون نظیر آلرژی، آکنه و … ضد آفتاب‌هایی که ساختار آن‌ها بر پایه آب و مرطوب کننده‌ها ایجاد شده است، بهترین گزینه به شمار می‌آید. این محصولات باید فاقد چربی، عطر یا مواد نگهدارنده باشند و همچنین میزان SPF آن‌ها در محدوده ۳۰ تا ۵۰ قرار داشته باشد.

بهترین برندهای ضد آفتاب برای انواع پوست

درادامه با بهترین برندهای ضدآفتاب آشنا می‌شوید:

راهنمای انتخاب ضد آفتاب با توجه به SPF

ضد آفتاب اوسرین

برای افرادی که قصد محافظت حداکثری از پوست خود را دارند، محصول محبوبی مثل ضدآفتاب اوسرین بهترین انتخاب محسوب می‌شود. این نوع ضد آفتاب‌ها بر پایه آب بوده و علاوه بر خاصیت آبرسانی بالا، قابلیت جذب مناسبی دارند و پس از استفاده، به سرعت در سلول‌ها و لایه‌های پوستی نفوذ می‌کنند.

کرم ضد آفتاب رنگی اوسرین مناسب برای انواع پوست با SPF 50 سد محافظتی مناسبی را در برابر تاثیر اشعه‌های UVA و UVB خورشید ایجاد می‌کند.‌ این محصول فاقد عصاره‌های مختلف بوده و دارای رنگ بژ طبیعی می‌باشد. از جمله مهم‌ترین تاثیرات این کرم مراقبتی می‌توان به کاهش التهابات پوستی و ممانعت از تسریع فرایند پیری پوست اشاره نمود.

اسپری ضد آفتاب اوسرین مناسب برای پوست‌های چرب و حساس بدون رنگ‌ با ایجاد قابلیت محافظتی در برابر تاثیرات اشعه‌های مضر آفتاب، برای پوست‌های چرب و مبتلا به آکنه ایده‌آل می‌باشد. اسپری ضد آفتاب اوسرین دارای SPF 50 بوده و با سرعت، سهولت و به شکل یکنواخت جذب پوست می‌شود.

فرمولاسیون کرم ضد آفتاب اوسرین مناسب برای پوست‌های حساس بهترین شرایط را برای محافظت از پوست‌های آسیب پذیر و حساس ایجاد می‌کند. این کرم با SPF 50 و رنگ متوسط در برابر انواع اشعه‌های مضر نور خورشید مقاوم‌ است.

ضد آفتاب الارو

با خرید ضدآفتاب الارو از موتن رو می‌توانید از خواص نرم کنندگی و ضد تعریق این محصول بهره بگیرید. ضد آفتاب‌های الارو با تاثیرات آنتی باکتریال و ضد التهابی برای انواع پوست‌ها با ویژگی‌های گوناگون مناسب تلقی می‌شوند.

کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مناسب برای انواع پوست با SPF 50 با خواص ضد التهابی خود، ضمن محافظت از پوست در برابر اشعه‌های نور خورشید، لکه‌های تیره، کک و مک و جای جوش را از بین برده و پوستی شفاف را برای شما به ارمغان می‌آورد.

کرم ضد آفتاب الارو مناسب برای پوست‌های چرب با SPF 30 با رنگ بژ طبیعی و پوشش کرم پودری در برابر تاثیرات مضر آفتاب مقاوم بوده و ماندگاری بالایی بر روی پوست دارد. این محصول فاقد چربی و پارابن می‌باشد و خاصیت جذب بالایی دارد.

ضد آفتاب پریم

پریم به عنوان یک برند ایرانی محصولات متنوعی را به خریداران عرضه نموده است. انواع ضدآفتاب پریم با خواص ضد باکتریال خود، علاوه بر خواص مراقبتی دارای ویژگی‌های درمانی هستند.

کرم ضد آفتاب پریم برای پوست‌های چرب با SPF 60 Acnex Tinted با رنگ برنز و خاصیت ضد آکنه، چربی‌های اضافی پوست را از بین می‌برد. همچنین ضمن مراقبت از سلول‌های پوستی در برابر اشعه‌های مضر آفتاب، از ویژگی‌های ضد باکتریایی برخوردار است.

کرم ضد آفتاب پریم برای پوست‌های چرب با SPF 60 Acnex Beige ضد آکنه بوده، پوست را در برابر اشعه‌هایی چون IR، UVA و UVB محافظت کرده و ترشح سبوم در پوست را کنترل می‌کند. ضد آفتاب پریم دارای رنگ بژ بوده و با جلوگیری از ایجاد لکه‌های تیره، پوستی صاف و شفاف را به شما هدیه می‌دهد.

سخن پایانی

شما می‌توانید با خرید هر یک از این کرم‌های ضدآفتاب از موتن رو، ضمن محافظت از پوست خود، از کیفیت محصولات خریداری شده اطمینان داشته باشید. فروشگاه اینترنتی مو تن رو تنوعی گسترده از انواع کرم‌های ضدآفتاب با کیفیت را با  SPFهای گوناگون و با  را ارائه می‌کند تا با توجه به نیازمندی و سطح بودجه خود گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید. جدیدترین محصولات برندهای معتبر و مرغوبی مانند آردن، مای، سان سیف، الارو و مدیسان در این سایت لوازم آرایشی مو ‌تن ‌رو عرضه می‌شوند.

نظر خود را بیان کنید