معمولا دانشجویان و دانش آموزان، به فکر این هستند تا بتوانند در دانشگاه ها و مدارسی تحصیل کنند که دارای ارزش و اعتبار بالایی در جهان می باشند. معمولا دانشگاه ها و مدارسی که دارای رتبه جهانی مناسبی باشند از این ارزش و اعتبار برخوردار هستند. به همین خاطر در تمام جهان، دانشجویان بین المللی در صدد آن هستند که بتوانند برای دانشگاه های معتبر پذیرش تحصیلی دریافت نمایند. اتریش یکی از کشور های مناسب برای تحصیل است که نه تنها دانشگاه های رتبه دار و معتبری را در خود جای داده است برای دانشجویان نیز شرایط مناسبی را برای کار فراهم کرده است.

تحصیل در اتریش

ثبات اقتصادی و شرایط مناسب کار برای دانشجویان در اتریش موجب محبوبیت بیشتر این کشور نزد دانشجویان بین المللی شده است. از آنجایی که تحصیل در اتریش هزینه های مناسبی هم برای دانشجویان داراست و دولت این کشور بورسیه های تحصیلی گوناگونی را در اختیار آنها قرار داده است، رقابت را بین دانشجویان بین المللی افزایش داده است. همچنین می توانید با دریافت بورسیه های تحصیلی که دانشگاه ها و موسسات این کشور ارائه کرده اند به صورت رایگان در اتریش تحصیل نمایید.

اگر شما هم یکی از دانشجویان متقاضی برای تحصیل در اتریش هستید، می توانید با مطالعه این مقاله از چگونگی تحصیل در این کشور آگاهی لازم را کسب نمایید. همچنین می توانید پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط و محدودیت هایی که برای تحصیل در این کشور وجود دارد را بگیرد.

شرایط تحصیل در کشور اتریش

اتریش کشوری است که دولت آن تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر کرده است. دانشجویان می توانند برای ادامه تصحیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل نمایند. البته هر یک از مقاطع تحصیلی در اتریش دارای شرایط منحصر به خود می باشد که دانشجویان باید از آن آگاهی لازم را کسب نمایند. تحصیل در رشته های علوم پزشکی در اتریش نیز امکان پذیر است؛ اما متقاضیان باید در آزمون ورودی این کشور نمره قبولی را کسب نمایند؛ چرا که تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی بسیار بالاست.

راه دیگری که برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های معتبر وجود دارد، تحصیل در کشور های دیگر است. دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی در کشور های خارج را دارند، می توانند برای تحصیل پزشکی در سوئد، شانس خود را امتحان نمایند. سوئد یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

یکی از محبوب ترین مقاطع تحصیلی بین دانشجویان بین المللی، تحصیل در مقطع کارشناسی استو تحصیل در این مقطع نزدیک به ۴ سال به طول می انجامد. متقاضاین برای تحصیل در این مقطع باید دارای مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی باشند. همچنین باید از دانشگاه های این کشور نامه پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشند. علاوه بر این مدارک، متقاضی باید آخرین مدرک سال پیش خود را به دانشگاه ارائه دهد و دارای معدل مناسبی باشد. توجه داشته باشید که برای تحصیل رایگان در اتریش، شما باید به زبان آلمانی مسلط باشید و دارای مدرک زبان آلمانی باشید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

یکی دیگر از محبوب ترین مقاطع تحصیلی در اتریش، مقطع کارشناسی ارشد است. یکی از ویژگی هایی که تحصیل در این مقطع را محبوب کرده، ارائه بورسیه های تحصیلی گوناگون می باشد. متقاضیانی که دارای رزومه تصحیلی قوی باشند، می توانند برای تحصیل در این مقطع بورسیه دریافت کنند تا هزینه ای را برای تحصیل در این کشور پرداخت نکنند. تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش نزدیک به ۲ الی ۳ سال به طول می انجامد. دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل شان می توانند در حین تحصیل کار پاره وقتی را نیز دارا باشند.

مقطع کارشناسی ارشد اتریش

برای تحصیل در این مقطع نیز شما به اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز دارید و بدون این نامه هیچ ویزای تحصیلی به شما تعلق نمی گیرد. در صورتی که شما تصحیل در این مقاطع را به اتمام برسانید باید به کشور تان بازگردید.

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند، می توانند با انتخاب استاد راهنما، ادامه تصحیلات خود را در اتریش گذرانند. البته اخذ تاییدیه از سوی استاد راهنما کار نسبتا مشکلی است؛ چرا که شما باید دارای رزومه تصحیلی قوی و مناسبی باشید. رزومه قوی تحصیلی شامل مقالات بین المللی، تحقیقات و پژوهش ها، نمرات بالا و… می باشد. البته برخی از دانشجویان با مهاجرت تحصیلی به انگلستان، تحصیلات خود را در این کشور ادامه می دهند. چرا که زبان تحصیلی در انگلستان، انگلیسی می باشد.

از آنجایی که دولت اتریش برای راحتی دانشجویان شرایطی را فراهم کرده تا آنها بتوانند هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تحصیل کنند، معمولا دانشجویان با این موضوع مشکلی نخواهند داشت. البته تحصیل به زبان آلمانی رایگان و تصحیل به زبان انگلیسی هزینه های مربوط به خود را داراست. از آنجایی که شما در دانشگاه های خصوصی این کشور به زبان انگلیسی تحصیل می کند، باید به صورت سالانه هزینه ای را نزدیک به ۱۲ تا ۱۴ هزار یورو پراخت نمایید.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش نزدیک به ۴ الی ۵ سال به طول می انجامد. همچنین در این مقطع دانشجویان برای تامین هزینه های تصحیل و زندگی می توانند کار پاره وقتی را نیز دارا باشند. از آنجایی که بورسیه های ارائه شده در این مقطع بسیار زیاد و متنوع است، شما می توانید با اخذ این نوع بورسیه ها هزینه های تحصیلی تان را کاهش دهید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش

یکی از مهم رتین موضوعات پس از دریافت نامه پذیر تحصیلی از دانشگاه های اتریش، ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا است. از آنجایی که دانشجویان به صورت موقت و برای چند سال در این کشور تحصیل می کنند باید برای گرفتن اجازه تحصیل در اتریش ویزا دریافت نمایند. مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی عبارت است از:

  • پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک هویتی
  • ارائه تمکن مالی
  • ارائه مدارک تحصیلی ماقبل مثل دیپلم، کارشناسی و…
  • ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
  • ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
  • ارائه نامه منع تحصیل

نظر خود را بیان کنید