مواردی که در خرید کاندوم باید دقت کنیم کدامند؟

مفهوم سلامت رابطه جنسی ممکن است دیگر برای همه جا افتاده باشد. روش پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی و همچنین بارداری‌های ناخواسته، موضوعی است که در چند سال گذشته صحبت درباره آنها بسیار بوده است و خب بسیاری دیگر به اهمیت آن پی برده‌اند.

اگر شما یا همسرتان از کاندوم استفاده می‌کنید، مطمئنا می‌دانید که وقتی زمان تصمیم گیری برای خرید اینترنتی کاندوم می‌رسد، انتخاب می‌تواند بسیار سخت باشد. انواع کاندوم ساخته شده از مواد مختلف مانند لاتکس یا کارایی‌های مختلف مانند کاندوم‌های خاردار،‌ طعم‌دار و غیره، لیستی برای شما فراهم می‌کند که این شما هستید که باید از میان آنها یکی را انتخاب کنید. یافتن کاندوم مناسب برای شما و همسرتان در واقع می‌تواند رابطه جنسی را بهتر کند. در این مقاله چند نکته وجود دارد که باید قبل از خرید کاندوم به خاطر داشته باشید.

هوشمندانه خرید کنید

خود را محدود به داروخانه نکنید. فروشگاه‌های حضوری و از آن مهم‌تر فروشگاه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید در آنها برندهای معتبر و شناخته شده بازار را پیدا کنید. در زمان خرید لوازم آرایش بهداشتی از لوکس ایرانا می‌توانید به راحتی تمام مشخصات انواع کاندوم را بررسی کنید، قیمت‌ها را با هم مقایسه کنید و از نظر ویژگی نیز سراغ آن مدلی بروید که در رابطه جنسی به دنبال آن هستید.

شما در وب‌سایت‌های معتبر همچنین به نظر کاربران در مورد هر محصول نیز دسترسی دارید و می‌توانید به آسانی درباره هر کاندوم اطلاعات بیشتری به دست آورید.

اندازه مهم است

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث تجربه بد از استفاده کاندوم می‌شود، سایز است. بیشتر اوقات مصرف کنندگان به سایز کاندوم اهمیت نمی‌دهند و همین موضوع می‌تواند استفاده از کاندوم را دچار مشکل کند. وقتی نوبت به کاندوم می‌رسد، پیدا کردن سایز مناسب کلیدی‌ترین کار است. کاندوم‌های بسیار کوچک موقع استفاده، احتمال دارد پاره شوند. کاندوم خیلی بزرگ نیز در می‌آید که در اصل خاصیت کاندوم را زیر سؤال می‌برد.

کاندوم جنسی دارد که کاملاً کشیده می‌شود، بنابراین تعداد کمی از افراد واقعاً باید از اندازه بزرگ استفاده کنند. برندی را امتحان کنید که چندین سایز را ارائه می‌دهد یا چندین سایز مختلف را خریداری کنید تا بتوانید سایز مناسب خود را پیدا کنید. اگر می‌خواهید کاندوم را از قبل آزمایش کنید، باید ابتدا تمام احتمالات را برای پاره شدن آن در نظر داشته باشید و پیشگیری‌های لازم را انجام دهید.

درباره ماده اولیه کاندوم‌ها تمام اطلاعات را بدانید

مواردی که در خرید کاندوم باید دقت کنیم کدامند؟

کاندوم‌های لاتکس و غیر لاتکس در پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری مؤثر هستند. با این حال، برخی از کاندوم‌های غیر لاتکس، مانند مدل‌های پلی اورتان، نازک‌تر و شل‌تر هستند؛ بنابراین اگر در هنگام قرار دادن مواظب نباشید، احتمال در آمدن یا پارگی کاندوم کمی بیشتر است. کاندوم‌های پلی اورتان یا پلی ایزوپرن برای افرادی که به لاتکس آلرژی دارند، ایده آل است. برخی از افراد همچنین دریافتند که لاتکس می‌تواند باعث تحریک یا خشکی پوست شود، در حالی که کاندوم‌های غیر لاتکس گرمای بدن را نیز به خوبی منتقل می‌کنند.

روان کننده را فراموش نکنید

در علامت های روی کاندوم، مشخص شده است که سطح برخی کاندوم‌ها با مواد روان کننده پایه آب پوشانده می‌شود، چه در سطح داخلی و چه در سطح خارجی. برخی از این روان کننده‌ها ممکن است برای همه مناسب نباشد، بنابراین اگر می‌خواهید این کاندوم‌ها را امتحان کنید، حتماً کاندوم‌های معمولی را نیز بگیرید.

برخی از روان کننده‌ها حاوی اسپرم کش هستند که باعث ایجاد یک لایه محافظت اضافی در برابر بارداری می‌شود. با این حال، اسپرم کش که اغلب در کاندوم استفاده می‌شود، نونوکسینول -۹ (N-9)، می‌تواند باعث التهاب واژن و دهانه رحم شود و باعث تحریک در حین رابطه دهانی یا مقعدی شود؛ بنابراین ممکن است بخواهید از خرید کاندومی با این ماده خودداری کنید.

این احتمال وجود دارد که شما یا همسرتان نسبت به ماده روان کننده همراه با کاندوم واکنش آلرژیک داشته باشید. در این حالت، کاندوم بدون روغن و روان کننده را بخرید. اگر در کنار کاندوم ژل‌ها و روغن‌های روان کننده می‌خرید، حتما باید بدانید که روان کننده‌های پایه روغن لاتکس را تجزیه می‌کنند و باعث پاره شدن آن می‌شوند.

خرید به اندازه

مواردی که در خرید کاندوم باید دقت کنیم کدامند؟

کاندوم بهترین راه برای جلوگیری از اکثر بیماری‌های مقاربتی است و هزینه کمتر و استرس کمتری نسبت به انجام برخی راه‌های دیگر دارد. خرید به اندازه این محصول این اطمینان را به شما می‌دهد که همیشه برای استفاده، کاندوم در خانه دارید.

ماندگاری کاندوم طولانی است و حتی برندهای معتبر، قیمت بسته‌های بزرگ‌تر را به صرفه‌تر از بسته‌های کوچک‌تر می‌گذارند.

نگهداری خردمندانه

پس از تهیه کاندوم، آنها را در جای خشک و خنک نگه دارید تا کارایی آنها حفظ شود. این بدان معناست که کاندوم را در کیف خود نگهداری نکنید. بدیهی است که هرگز نباید از کاندوم تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید و اگر کاندوم را باز کردید و رنگ آن تغییر کرده بود، شکننده یا چسبناک بود، آن را داخل سطل آشغال پرتاب کنید و یک کاندوم تازه تهیه کنید.

خرید مطمئن را انتخاب کنید

برای خرید همیشه سراغ منابع و وب‌سایت‌های معتبر بروید. لوکس ایرانا یکی از همان مرجع‌های معتبر است که با خیال راحت می‌توانید از آن کاندوم بخرید و در سبد خرید خود برندهای معتبر مانند کدکس و کاپوت را قرار دهید.

نظر خود را بیان کنید