نکات مهم آرایش ابروهای نسبتا خالی برای داشتن ظاهری زیباتر

در صنعت مد و زیبایی، مدل‌های متفاوتی از آرایش چشم، ابرو و به طور کلی صورت ترند می‌شود؛ برای مثال کمتر از یک دهه قبل، داشتن ابروهای نازک یکی از همین ترندهای روز بود، اما این روزها، ظاهر طبیعی و پرپشت بودن ابروها جلوه زیباتری دارد. با این حال همه افراد از این موهبت خدادادی بهره نبرده‌اند و سعی می‌کنند با راه‌های مختلفی، آنها را پرپشت‌تر و زیباتر نشان دهند. در این نوشتار سعی کرده‌ایم این راه‌های مختلف را برای پر نشان دادن ابروهای نسبتا خالی بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  1. ابتدا خط ابرو را مشخص کنید

پیش از آنکه بخواهید راهی برای پرپشت دیده شدن ابروها پیدا کنید، باید خط ابرو را مشخص کنید. فرقی نمی‌کند ابروها کم پشت باشند و یا پر، با مشخص کردن این خط، چهره شما کاملا تغییر می‌کند. برای اینکار نیز می‌توانید مدل‌های مختلفی را امتحان کنید، اما بهتر است پیش از آن، بهترین مدل ابرویی که مناسب چهره شماست را انتخاب کنید و مطابق با آن خط ابرو را مشخص کنید. برخی از افراد این کار را با وکس، بند انداختن، موچین و یا حتی تیغ زدن انجام می‌دهند.

  1. از مداد ابرو و شابلون استفاده کنید

انواع مختلفی از مدادهای ابرو برای پرتر نشان دادن ابرو در بازار وجود دارند که می‌توانید بسته به آرایش و رنگ پوست آنها را انتخاب کنید. مدادهای ابرو، روش موقتی خوبی برای پرکردن ابروهای نسبتا خالی هستند. اگر می‌خواهید از مداد ابرو استفاده کنید، به طور حتم سعی کنید انواع مرغوب آنها را تهیه کنید، چرا که گاهی اوقات مجبورید برای ساعت‌ها این آرایش را روی صورت خود داشته باشید.

همچنین اگر به تنهایی نمی‌توانید از مداد ابرو استفاده کنید و در این کار مهارت ندارید، از شابلون‌های ابرو استفاده کنید. شابلون‌ها روی ابرو قرار می‌گیرند و محدوده‌ای که باید با مداد ابرو پر شود را مشخص می‌کنند.

به جز مداد ابرو که استفاده از آن تا حدی به مهارت نیاز دارد، گزینه‌های دیگری مانند هاشور ابرو و ماژیک ابرو نیز برای پرتر نشان دادن ابروها مناسب هستند.

  1. صابون ابرو را فراموش نکنید

نکات مهم آرایش ابروهای نسبتا خالی برای داشتن ظاهری زیباتر

صابون‌های ابرو، وسیله مناسبی برای منظم‌تر نشان دادن ابروها هستند، چرا که فقط کافی است مقدار مناسبی از آن را با براش مناسب روی ابروها و به سمت بالا بکشید تا علاوه بر منظم قرار گرفتن، ابروها به سمت بالا کشیده شده و به اصطلاح لیفت شوند. در نتیجه اگر ابروهای افتاده‌ای دارید، صابون ابرو به یکی از لوازم آرایشی محبوب شما تبدیل خواهد شد. اما در هنگام خرید صابون ابرو از برندهای مختلف دقت کنید نوع با کیفیت مرغوب آن را تهیه کنید. کیفیت خوب در صابون ابرو به این معنی است که نباید باعث خشکی ابروها شود و کار لیفت کردن ابروها را به خوبی انجام دهد. اسنس، کالیستا، میبلین و بکا، معمولا صابون ابروی مناسبی تولید می‌کنند و از مارک‌های خوب بازار هستند و قیمت آنها نیز به صرفه است. همچنین صابون ابرو را می‌توانید در انواع رنگ‌ها خریداری کنید.

  1. ژل ابروی مناسب انتخاب کنید

برخی از افراد مایلند از ژل ابرو برای لیفت کردن ابروها استفاده کنند. ژل ابرو نیز مانند صابون ابرو باعث لیفت کردن ابروها و منظم نگاه داشتن آنها می‌شود و در نتیجه برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند، توصیه می‌شود. اما در هنگام خرید ژل ابرو باید دقت کنید موجب شوره زدن نشود. ژل ابرو معمولا به دو شکل شفاف و سفید موجود است و برندهایی مانند گلدن رز، سیگما، گابرینی و مک، انواع خوبی از آنها را تولید می‌کنند.

  1. از روش فیبروز و یا میکروبلیدینگ استفاده کنید

یکی از روش‌های تقریبا دائمی برای پرپشت کردن ابروها، انجام روش میکروبلیدینگ و یا فیبروز ابروهاست. در این مدل، رنگ متناسب با ابروی شما به شکل هاشور و با تیغ‌های مخصوص روی ناحیه ابرو انجام می‌شود و به مدت شش تا نه ماه، ابروهای شما پرپشت به نظر خواهند رسید. این روش با کمی درد همراه است و باید توسط متخصصینی انجام شود که کاملا در این روش حرفه‌ای هستند. اگر این روش را برای ابروهایتان انتخاب می‌کنید، سعی کنید از رنگ‌هایی استفاده کنید که تناسب خوبی با رنگ چشم، مو و پوست شما دارد. درباره مزایا و معایب این روش بیشتر بخوانید.

  1. ریمل ابرو هم گزینه مناسبی است

نکات مهم آرایش ابروهای نسبتا خالی برای داشتن ظاهری زیباتر

در دنیای امروز، ریمل‌ها فقط به مژه‌های چشم و حتی فقط به رنگ مشکی محدود نیستند و اگر طرفدار ماجراجویی در آرایش باشید می‌توانید رنگ‌های جالبی از آن را پیدا کنید. برای مثال از بین ریمل‌های خوب، ریمل اسنس اصل با رنگ های صورتی و مشکی طرفداران زیادی دارند.

ریمل ابرو نیز یکی از لوازم آرایشی است که عملکردی مشابه ریمل مژه‌ها دارد، اما برای پرپشت‌تر کردن ابروها استفاده می‌شود. این ریمل‌ها معمولا در رنگ‌های طبیعی ابرو از قهوه‌ای تیره، روشن و مشکی ساخته می‌شوند و با داشتن تارهای ریز، ابروهای خالی را پر می‌کنند.

  1. از سرم پرپشت کننده ابرو استفاده کنید

در کنار تمام این روش‌های موقتی و غیر طبیعی پیشنهاد می‌کنیم از سرم‌های پرپشت کننده مو مانند سریتا استفاده کنید. این محلول‌ها با داشتن مواد موثره روغنی و ویتامین‌ها در استفاده چند ماهه باعث رشد، ضخامت و بلندتر شدن ابروها می‌شوند و برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند توصیه می‌شود.

راه‌هایی که تا کنون به آنها اشاره کردیم، از قدیمی‌ترین تا جدیدترین روش‌های پرپشت‌تر نشان دادن ابروهای نازک و خالی است. شما می‌توانید بسته به بودجه و سلیقه خود یک یا چند مدل از آنها را امتحان کنید و اگر از نتایج راضی بودید، این روش‌ها را ادامه دهید.

نظر خود را بیان کنید