کانسیلر در آرایش صورت

این روزها لوازم آرایشی به خصوص برای افراد حرفه‌ای دارای تنوع بسیار زیادی است. کانسیلر یکی از این لوازم آرایشی است که برای گریمورها و میکاپ آرتیست‌ها یک وسیله ضروری به حساب می‌آید. با استفاده از این وسیله شما به خوبی می‌توانید عیب و نقص صورت خود را پوشش دهید و در نهایت یک پوست یک دست داشته باشید. برای داشتن یک پوشش خوب با استفاده از کانسیلر و یک دست شدن صورت باید به نکاتی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم توجه داشته باشید تا در این کار حرفه‌ای شوید. پس با ما همراه شوید.

  1. حالت مثلثی زیر چشم با کانسیلر

برای استفاده از کانسیلر در قسمت زیر چشم شما باید به جای کشیدن یک خط پر رنگ از یک مثلث برعکس استفاده کنید. این کار موجب پوشاندن صحیح تیرگی زیر چشم می‌شود درحالیکه ایجاد یک خط صاف تنها موجب ایجاد یک ناحیه روشن در این قسمت می‌شود. بهتر است نوک این مثلث برعکس به سمت گونه شما باشد. ایجاد حالت مثلثی نه تنها به محو شدن تیرگی زیر چشم کمک می‌کند بلکه حالت خستگی و پف دور چشم را هم می‌تواند پوشش دهد.

  1. استفاده از زیرسازی یا فاندیشن

گاهی اوقات برخی از خانم‌ها ابتدا از کانسیلر  برای آرایش صورت خود استفاده می‌کنند در صورتیکه این کار اشتباه است و شما باید اول از فاندیشن استفاده کنید و در صورتی که این کار انجام شود، تمام کانسیلر پاک خواهد شد. اگر نمی‌خواهید آرایش کنید و تنها از کانسیلر استفاده می‌کنید این موضوع مشکلی ندارد اما اگر می‌خواهید آرایش کاملی داشته باشید بهتر است با فاندیشن شروع کنید.

  1. استفاده پیش از سایه چشم

کانسیلر در آرایش صورت

بهتر است از یک کانسیلر خوب پیش از استفاده از سایه چشم خود استفاده کنید. این کار موجب می‌شود تا چروک و افتادگی پلک بعد از سایه زدن به وجود نیاید. ابتدا کمی کانسیلر پشت پلک خود بزنید و با خیال راحت از یک سایه چشم استفاده کنید. یکی از بهترین برندها در این زمینه کانسیلر میبلین است که در عین کیفیتی که دارد قیمت مناسبی داشته و برای انواع پوست و رنگ‌ها تولید شده است. بهتر است برای خرید انواع کانسیلر از برند میبلین به اصل بودن برند آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

  1. استفاده از کانسیلر سبز برای پوشاندن جوش‌ها

گاهی اوقات برخی از انواع نامرغوب کانسیلرها یا استفاده از رنگ‌های نادرست آنها موجب می‌شود تا احساس کنید پوششی بر روی جوش‌های صورت شما ایجاد نشده است. بهتر است برای پوشاندن جوش یا جای آن به سراغ کانسیلر سبز بروید. مقداری از این کانسیلر را با استفاده از گوش پاک کن برداشته و دقیقا بر روی جوش بگذارید اما به اطراف پخش نکنید. پس از کانسیلر سبز بهتر است از یک کانسیلر معمولی در اطراف جوش استفاده شود و نهایتا بر روی آن از پنکیک استفاده کنید.

  1. استفاده از کانسیلر بر روی بدن

گاهی اوقات تصور بر این است که کانسیلر تنها برای پوشاندن نواقص صورت است. در حالیکه از این وسیله آرایشی می‌توان برای پوشاندن نواقص کمر، سینه و یا حتی ایجاد سایه روشن بر روی بدن استفاده کرد. به ترتیب شما باید اول از کانسیلر بعد از پودر استفاده کنید و این کار را تا جایی تکرار کنید که به نتیجه مطلوبی برسید.

  1. استفاده همراه با ضد آفتاب

برای استفاده از کانسیلر همراه با ضد آفتاب شما ابتدا باید ضد آفتاب مناسب پوست خود و با اس پی اف مناسب فصل را بر روی پوست صورت خود بزنید. کرم ضد آفتاب الارو متناسب با پوست شما می‌تواند در این زمینه گزینه خوبی باشد زیرا به راحتی جذب پوست شده و از تعریق پوست شما هم جلوگیری می‌کند. در خرید این کرم به قیمت و اصل بودن آن توجه داشته باشید. این ضد آفتاب برای انواع پوست خشک، چرب و پوست معمولی طراحی شده است. سپس می‌توانید از کانسیلر یک درجه روشن‌تر از ضد آفتاب خود برای پوشاندن نواقص صورتتان استفاده کنید.

  1. آشنایی با ترکیب رنگ‌ها

کانسیلر در آرایش صورت

اگر می‌خواهید آرایش صورت شما حرفه‌ای و زیبا باشد باید از کانسیلر هم به صورت حرفه‌ای استفاده کنید. انتخاب رنگ کانسیلر به رنگ پوست شما بستگی دارد. در حالت کلی کانسیلر صورتی کم رنگ برای پوشاندن پوست رنگ پریده یا لک‌های روشن است. نوع هلویی کانسیلر مناسب لک‌هایی با رنگ آبی یا بنفش است و بهتر است بر روی پوست معمولی که تیره یا روشن نیست استفاده شود. انواع صورتی، نارنجی یا گلبهی کانسیلر برای لک‌های تیره و یا پوشش پوست تیره مناسب است. رنگ زرد برای پوست‌های زیتونی و یا برنزه کاربرد دارد یا از آن می‌توان برای زیر سایه بنفش یا رنگ تیره استفاده کرد. از کانسیلر سبز معمولا برای خنثی کردن قرمزی استفاده می‌شود. استفاده از کانسیلر رنگ بنفش هم بهترین کمک برای پوشاندن تن زرد رنگ بر روی پوست است.

  1. برجسته کردن لب‌ها با استفاده از کانسیلر

برای برجسته کردن لب با استفاده از کانسیلر می‌توانید قسمت میانی لب‌ها را با استفاده از کانسیلر روشن بپوشانید و سپس آن را با استفاده از انگشت یا براش به اطراف پخش کنید. در نهایت هم می‌توانید از برق لب بر روی آن استفاده کنید. برای تغییر فرم و شکل لب هم می‌توان از کانسیلر کمک گرفت. برای این کار شما باید لب‌ها را به طور کامل با کانسیلر پوشش دهید و بعد با کمک خط لب خطی جدید دور لب خود بکشید و از رژ لب برای پر کردن آن استفاده کنید.

  1. استفاده از دو رنگ کانسیلر

برای کانتورینگ صورت و ایجاد سایه روشن بر روی آن می‌توان از دو رنگ کانسیلر کمک گرفت. یک رنگ آن باید دو شماره از پوست صورت شما تیره‌تر باشد و رنگ دیگر هم باید دو شماره روشن‌تر باشد. از رنگ روشن‌تر بر روی نقاطی از چهره که نور را بیشتر منعکس می‌کند مانند تیغه بینی، میان ابروها و روی گونه‌ها استفاده کنید و از رنگ تیره‌تر هم بر روی فک  و پیشانی استفاده کنید. سپس به کمک فرچه تمیز می‌توانید آنها را در هم محو کنید تا صورت شما زیباتر به نظر برسد. این کار کمک می‌کند تا آرایش شما حرفه‌ای‌تر به نظر برسد و استفاده از دیگر لوازم آرایشی مانند رژ گونه، سایه و غیره هم بر روی آن زیباتر جلوه داده شود.

نظر خود را بیان کنید