آیا تا به حال دچار دندان درد شدید شده اید؟ این حالت به شما نشان میدهد که آسیب تا ریشه دندان رسیده و احتیاج است به درمان ریشه دندان بپردازید.

نیاز به درمان ریشه با رعایت اصول اولیه بهداشت دهان و دندان و مراقبت مناسب از دندان های تحت درمان ریشه ، این دندان ها می توانند در طول زندگی سالم بمانند. با این حال ، گاهی اوقات دندان های درمان شده خوب نمی شوند و پس از ماه ها یا حتی سال ها پس از درمان اولیه ، دوباره باعث درد و سوزش می شوند که می تواند به دلیل درمان ناقص قبلی ، شکستن تاج یا از بین رفتن ترمیم باشد. قبل از دندان ، کانال های ریشه اضافی و موارد دیگری وجود دارد که البته به تشخیص متخصص اندودنتیست باید دوباره درمان شوند.

این درمان به طور کلی دردناک نیست. زیرا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. هنگامی که بیهوشی دندانی شما به پایان رسید ، هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. پس از درمان کانال ریشه ، تا حدی درد طبیعی وجود دارد. به ندرت ممکن است برخی از افراد پس از درمان ریشه دچار درد شدیدی شوند ، اما تعداد افرادی که این بیماری را تجربه می کنند اندک است.

درمان ریشه دندان ۱ ساعت بعد از درمان غذاهای جویدنی نخورید.

درباره درمان ریشه دندان و همان عصب کشی چه می دانید؟

ممکن است تا دو هفته پس از درمان کانال ریشه دندان درد داشته باشید. در این حالت ، می توانید از داروهای مسکن مطابق تجویز دندانپزشک خود استفاده کنید و در صورت برطرف نشدن درد به دندانپزشک مراجعه کنید.

تورم در ناحیه کانال ریشه طبیعی است و در صورت بروز آن ، برای دریافت آنتی بیوتیک مناسب به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از مصرف دارو بدون نسخه خودداری کنید.

هنگام جویدن حدود یک ماه پس از درمان کانال ریشه ، ممکن است احساس فشار و درد کنید. این حساسیت با گذشت زمان کاهش می یابد. در صورت تداوم یا افزایش درد به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

دندانی که تحت درمان ریشه قرار می گیرد ، شکننده است. از وارد آوردن فشار به ناحیه دندان خودداری کرده و سعی کنید آن را بپوشانید تا از شکستگی دندان جلوگیری شود.

در حالت ایده آل ، ۸۰ درصد احتمال موفقیت درمان ریشه وجود دارد. در صورت عدم موفقیت دندانپزشک ، درمان مجدد اندودنتیک یا جراحی ریشه انجام می شود.

درباره درمان ریشه دندان و همان عصب کشی چه می دانید؟

ارتودنسی دندان مناسب چه کسانی است؟

ارتودنسی دندان یکی از روش های دندانپزشکی می باشد که در حال حاضر بسیاری از افراد برای مرتب سازی و هم ردیف بودن دندان های خود از آن استفاده می نمایند.

شاید با شنیدن ارتودنسی دندان در ذهن شما این به وجود آید این روش مناسب نوجوانان و در آن سن بهترین زمان انجامش  می باشد، اما امروزه میتوان گفت  اغلب بیماران را بزرگسالان تشکیل می دهند.

سلامت دهان و دندان ها یکی از مهمترین مواردی است که در سلامتی نقش مهم و بسزایی دارد و توجه به آن ها را باید در الویت خود قرار دهید و انجام ترمیم و هرگونه درمان سن و سال نمی شناسد هدف این می باشد که شما صاحب دندان هایی سالم باشید تا از آسیب به دیگر بخش های بدنتان جلوگیری شود.

علاوه بر این شما با مرتب سازی دندان هایتان چهره دلنشین و لبخندی زیباتر خواهید داشت و همین امر باعث می شود اعتماد بنفس بسیار زیادی داشته باشید و بتوانید در جمع ها حس بهتری را تجربه کنید.

اما قبل از هر اقدامی برای ارتودنسی دندان چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

  • انتخاب متخصص ارتودنسی دندان:
  • تعیین وقت مشاوره با متخصص ارتودنسی دندان:
  • هزینه

برای اقدام انجام ارتودنسی دندان این موارد را در نظربگیرید و بعد از درمان خود را آغاز نمایید. این را نیز فراموش نکنید که  طول درمان این روش بسیار زیاد است و نیاز به صبر و تحمل دارد.

درباره درمان ریشه دندان و همان عصب کشی چه می دانید؟

 کامپوزیت دندان روشی پرکاربرد در دندانپزشکی

کامپوزیت دندان از روش های جدید دندانپزشکی است و باعث می شود شما داشتن لبخندی زیبا را تجربه کنید. از کامپوزیت دندان برای سفید کردن و مرتب کردن دندان ها به کار می رود و عده زیادی در حال حاضر به انجام آن رو آورده اند و صاحب دندان هایی زیبا شده اند.

کامپوزیت از بهترین خدماتی است که شما در دندانپزشکی می توانید از آن استفاده نمایید. دردرمان با این روش با مواد مخصوص این کار شکل ظاهری دندان شما را هم رنگ دندان های طبیعی در می آورد و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهند.

علاوه بر این با استفاده از این روش می توانید به ترمیم دندان های آسیب دیده بپردازید و ظاهر دندان هایتان را مرتب و زیبا سازید.

اما شاید برای شما سوال باشد که با وقت و هزینه ای که در این راه صرف می شود چه مدت کامپوزیت دندان شما عمر می کند.

در پاسخ این سوال باید گفت مدت عمر کامپوزیت در درجه اول به خود شما بستگی دارد اینکه بعد از انجام مراقبت های لازمه را انجام دهید و بهداشت دهان و دندان را به طور مداوم و مستمر رعایت کنید، می توانید مدت زمان طولانی تر از کامپوزیت دندان خود استفاده نمایید.

اما به طور کل بعد از قرار دادن کامپوزیت دندان می توانید حداقل ۵ تا ۸ سال برای شما عمر می کند. از مراقبت هایی که به این امر کمک می کند میتوان موارد زیر را نام برد:

شکستن پسته ، دانه ، بادام و انواع غذاهای سفت یا جویدن یخ ، ته دیگ و با دندان های طبیعی بسیار مضر است. این آسیب در مورد دندانهای کامپوزیت بسیار جدی تر است و در صورت عدم درمان ، احتمال شکستگی یا لب پریدگی بسیار بیشتر است.

عاداتی مانند نگه داشتن سوزن ، گیره مو یا هر چیز خارجی دیگر با دندان می تواند به کامپوزیت ها آسیب برساند. در واقع آنچه تضمین کننده دوام کامپوزیت دندان است ، نحوه نگهداری آن است.

 مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و سایر مراقبت های بهداشتی که توسط پزشک توصیه شده است باید به طور کامل و منظم انجام شود تا از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کند.

ویزیت منظم از کامپوزیت و بهداشت دندان را در برنامه سالانه خود قرار دهید. مصرف مواد رنگی مانند چای ، قهوه و تنباکو (سیگار و قلیان) باید در تمام درمان های زیبایی به حداقل برسد. تأثیر مواد رنگی روی کامپوزیت های دندانی (مواد همرنگ دندان) بیشتر از لمینت های سرامیکی و روکش است. این مراقبت در بلیچینگ دندان نیز بسیار اساسی است. کامپوزیت دندان باید در صورت شکستگی ترمیم شود.

برای روش کامپوزیت دندان از آلیاژ نقره و کامپوزیت استفاده می شود. کامپوزیت رزین فعال شده با نور هستند که وقتی اشعه آبی به آن بخورد محکم می شود.

این مواد نرم هستند و قابلیت انعطاف پذیری دارند و هزینه کمتری را نیز دارا می باشند و به دندان های طبیعی بسیار نزدیک هستند و به راحتی برای شما نصب می گردد.

برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند.

کلینیک قلهک در تهران از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و برای کسانی که به دنبال درمان دندان در کنار دندانپزشک با تجربه هستند میتوانند از خدمات این مجموعه استفاده نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می تواند با شماره ۲۶۶۴۰۹۵۷-۰۲۱ یا ۲۶۶۴۰۹۰۷-۰۲۱  تماس حاصل فرمایید.

درباره درمان ریشه دندان و همان عصب کشی چه می دانید؟

نظر خود را بیان کنید