پدران و مادران سالمند عمر خود را برای رشد و نگهداری از فرزندان طی کرده‌اند. خانه سالمندان شاید بهترین مکان برای سپری کردن عمر آن‌ها نباشد اما در شرایطی که فرزندان قادر به نگهداری از آن‌ها نباشند خانه سالمندان می‌تواند یک محیط آرام باشد به طوری که می‌توان در آن‌جا از سلامت و آرامش سالمندان مطمئن بود. ما در این مطلب سعی داریم بهترین سرای سالمندان تهران را معرفی کرده و به شما بگوییم یک سرای سالمندان خوب باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد و چه خدماتی را به مشتریان ارائه دهد. آنوشا خانه سالمندان غرب تهران است که تواننسته اکنون به عنوان بهترین سرای سالمندان تهران شناخته شود. در انتها اطلاعات بیشتری از این مجموعه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

سرای سالمندان کجاست؟

خانه سالمندان به محیطی گفته می‌شود که در آن با ارائه خدمات گوناگون از افراد سالمند و سالخورده‌ای که به هر دلیل امکان مراقبت از خود را ندارند، تنها هستند و یا فرزندی برای کمک و مراقبت ندارند، نگهداری می‌شود. در این دوره سنی بی‌شک بسیاری از افراد سالخورده به مشکلات جسمی یا ذهنی متعددی مانند مشکلات قلبی، فشار خون، دیابت، انواع دردهای مفاصل و همچنین آرتروز و .. دچار می‌شوند. از آن جا که کشور ما نیز در حال تبدیل شدن به یک کشور سالمند است لازم است که تمهیداتی در این خصوص در نظر گرفته شود و محیط‌هایی آماده شود که بتواند برای نگهداری از سالمندان مناسب باشد. در خانه سالمندان غرب تهران از امکانات مختلفی استفاده می‌شود تا بتوان محیطی آرام برای سالمندان محترم فراهم نمود. ارائه خدمات حرفه‌ای پزشکی، مانند معاینات و چکاپ ماهیانه، خدمات فیزیوتراپی، جلسات و برنامه‌های مفرح و .. همگی در کنار هم محیط مناسبی را برای زندگی افراد سالخورده فراهم کرده است.

همان طور که اشاره کردیم سالمندان به مراقبت‌های مختلفی نیاز دارند که می‌توان آن را در موارد زیر دسته‌بندی نمود.

  • نیازهای روحی و روانی: با پا گذاشتن در دوران پیری و سالمندی افراد ممکن است دچار استرس و اضطراب تنهایی شوند و این موضوع شرایط بروز افسردگی را برای آن‌ها مهیا نماید بنابراین می‌توان با ارائه خدماتی کمک کرد تا از بروز آلزایمر، استرس، اضطراب، ترس از مرگ، بروز  افسردگی، احساس ناکامی و.. جلوگیری نمود. در این شرایط بسیاری از سالمندان نیاز به همدم داشته و می‌توانند با ازدواج دوباره این همراهی و همصحبتی را از همسر و فردی که همسن اوست، دریافت نمایند.
  • نیازهای اجتماعی و اقتصادی: بسیاری از افراد سالخورده در این دوران به دلیل قرار گرفتن در دوران بازنشستگی نیاز به تفریح بیشتری دارند تا سرگرم شده و بتوانند در آرامش این دوران را سپری نمایند. همچنین داشتن پشتوانۀ مالی و احساس امنیت مالی می‌تواند کمک کند تا این افراد دوران پیری را با نگرانی و اضطراب کمتری بگذرانند.
  • نیازهای جسمی و بهداشتی: همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم در این دوران بسیاری از سالمندان به مشکلات جسمانی مختلفی دچار می‌شوند و نیاز به مراقبت‌های پزشکی بهداشتی و همچنین داشتن رژیم غذایی حاوی پروتئین، ویتامین و سبزیجات دارند و لازم است تا در برنامه‌های توان بخشی و ورزش‌های مناسب و سبک، استخر، مسافرت شرکت نمایند تا بتوانند روحیه خود را حفظ نمایند.

بنابراین خانه سالمندانی که بتواند در تهران این امکانات را برای سالمندان مهیا نماید می‌تواند به عنوان بهترین سرای سالمندان تهران شناخته شود.

خانه سالمندان آنوشا

مزایای نگهداری از سالمندان در خانه سالمندان

در حال حاضر و با توجه به شرایطی که اکنون برای نگهداری و مراقبت از افراد سالخورده در خانه سالمندان بخصوص خانه سالمندان غرب تهران که خصوصی می‌باشد، مهیا شده، دیگر مانند گذشته زندگی کردن سالمندان در این محیط‌ها سخت نخواهد بود. یکی از عمده‌ترین مزایای خانه سالمندان این است که این افراد می‌توانند با همسالان خود در یک جا حضور داشته باشند و با معاشرت با آن‌ها بتواند اوقات خود را پر نماید.

از دیگر مزایای خانه سالمندان می‌توان به دسترسی شبانه روز به فوریت های پزشکی اشاره کرد که می‌توانند از بروز مشکلات جدی‌تر تا رسیدن به پزشک یا بیمارستان جلوگیری کرده و نقش مهمی در بهبودی وی داشته باشند. بنابراین اگر سالمند شما نیاز به مراقبت‌های شبانه روزی دارد خانه سالمندان می‌تواند بهترین گزینه باشد.

از دیگر مزایای خانه سالمندان آن است که شما می‌توانید برای مدت کوتاهی یعنی زمانی که سالمند شما نیاز به مراقبت ویژه دارد او را به این محیط ببرید و پس از درمان و گذراندن دوره نقاهت وی را به جمع خانواده بازگردانید.

خانه سالمندان آنوشا

اگر در منطقه غرب تهران حضور دارید می‌توانید سالمند خود را برای نگهداری و مراقبت به یکی از بهترین سرای سالمندان تهران، یعنی خانه سالمندان آنوشا بسپارید تا دسترسی شما به این مرکز آسان باشد و بتوانید هر زمان که مایلید پدر و مادر خود را ملاقات نمایید. خانه سالمندان آنوشا در انتهای اتوبان همت غرب، شهرک گلستان، بلوار امیرکبیر، بلوار گلها، خیابان یاس ۴، پلاک ۵۰ واقع شده است و در حال حاضر بهترین سرای سالمندان تهران به شمار می‌آید که می‌تواند خدمات بسیار خوبی را به سالمندان شما ارائه نماید. از جمله این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویزیت روزانه توسط پزشک متخصص که کمک می‌کند تا بیماری بسیاری از آن‌ها بهبود یافته و یا به یک حالت تعادل دست یابد. امکان انجام تزریقات، سرم و انواع پانسمان‌ها بخصوص برای سالمندانی که دچار زخم بستر شده‌اند در این مرکز کمک کرده تا دیگر به خارج شدن از مرکز و یا آمدن نیروی پرستار به آن جا نیاز نباشد.

همچنین خانه سالمندان غرب تهران (آنوشا) شرایطی مهیا کرده تا سالمندان جدیدی که به مجموعه وارد می‌شوند بتوانند با کمک کارشناسان تغذیه، رژیم غذایی مناسب خود را داشته باشند. در این مجموعه سعی شده به موضوع تغذیه که یکی از مهمترین مسائل دوران پیری به شمار می‌آید به خوبی پرداخته شود و تحت رژیم‌های غذایی موثر، مواد مغذی ضروری به بدن سالمندان برسد. مصرف شیر و لبنیات و همچنین قرار گرفتن در زیر نور خورشید برای مدت زمان کوتاهی در طول روز می‌تواند در دریافت ویتامین دی موثر باشد و از بروز افسردگی و خستگی در سالمندان جلوگیری نماید و یا مصرف سبزیجات گوناگون در بهبود سلامت افراد سالخورده نقش خواهد داشت.

همچنین برنامه غذایی مشخص برای سالمندانی که دیابت و فشار خون دارند و یا سالمندانی که دچار کمبود وزن و بی اشتهایی شده‌اند یکی از موارد مهمی است که در بهترین سرای سالمندان تهران یعنی خانه سالمندان آنوشا در نظر گرفته شده است. ارائه خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی در انواع ابتدایی و پیشرفته که کمک می‌کند سالمندان امکان حرکتی بهتری داشته باشند و دچار بیماری و دردهای مفاصل نشده و یا با دچار بودن به این مشکلات بتوانند شرایط جسمی بهتری پیدا کنند. خانه سالمندان آنوشا شرایطی را مهیا کرده تا بتوان در فواصل زمانی مشخص اقدام به خونگیری از سالمندان برای چکاپ‌های مختلف نمود. کاردرمانگران حرفه‌ای و متبحری که در این مجموعه مشغول به خدمات رسانی هستند، کمک می‌کنند تا سالمندان بتوانند در مسائل اجتماعی مختلف مشارکت کرده و احساس منزوی شدن و ترک شدگی نداشته باشند.

از دیگر ویژگی‌های خانه سالمندان غرب تهران می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در طی ماه و یا به صورت هفتگی برنامه‌های روتینی برای سالمندان طراحی شده است که بتوانند در جریان روزمره زندگی قرار گیرند و خود را جدای از این شرایط فرض نکنند به عنوان مثال شرکت در جشن‌های مختلف، تماشای برنامه‌های دلخواه، شرکت در بازی‌های مختلفی که برای سالمندان مناسب می‌باشد و حتی پاک کردن سبزی برای خانم‌ها می‌تواند به آن‌ها کمک نماید تا خود را در مسیر و مرکز زندگی احساس کنند. همچنین به طور ماهیانه از آرایشگر دعوت می‌شود تا موهای خانم‌ها و آقایان سالمند این مرکز را کوتاه و مرتب نمایند.

در خانه سالمندان آنوشا پذیرش سالمندان به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه و حتی برای دوره‌های بلند مدت امکان پذیر است بنابراین همان طور که پیشتر هم اشاره کردیم چنانچه فرد سالخورده برای مدت کوتاهی نیاز به مراقبت داشت، می‌تواند به این مرکز آورده شده و پس از بهبود دوباره به خانه خود باز گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات خانه سالمندان آنوشا می‌توانید سایت این مرکز را به آدرس الکترونیکی https://salmandananoosha.com/ مشاهده کرده و یا برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان این مرکز صحبت نمایید.

بهترین سرای سالمندان تهران

نظر خود را بیان کنید