سرگرمی‌به شرط خنده

 در روزهای سخت فیلم ‌ها به نجات آدم می‌آیند، به خصوص فیلم‌ هایی در ژانر طنز و کمدی که می‌تواند برای چند ساعتی مشکلات و گرفتاری‌ها را به فراموشی بسپارند.

 ژانر کمدی در سینما به ژانری گفته می‌شود که سعی می‌کند با شوخی و خنده واقعیت‌های موجود را بیان کند. به همین دلیل هم در طول تاریخ این ژانر همیشه اهمیت زیادی داشته است. گفتن واقعیت‌های تلخ با چاشنی طنز باعث می‌شود که هم سیاه­نمایی شکل نگیرد و هم مخاطب به فکر فرو رود و به مسائل عمیق­تر نگاه کند.
البته که برخی فیلم‌ها از رسالت اصلی خود دور می‌شوند و تبدیل به هجو می‌شوند اما با این حال ذات کمدی از زمان ساخته شدن فیلم­های سینمایی، همین بوده است.

فیلم‌ های کمدی

 در سال‌های اخیر استقبال از فیلم‌ ها و سریال ‌های طنز شدت گرفته است. این علاقمندی شاید بیشتر جنبه اجتماعی داشته باشد. انسان امروز خسته از کار و روزمرگی و گرفتاری‌ها تلاش می‌کند تا با دیدن فیلم‌ های کمدی کمی‌ شادی را به زندگی­اش تزریق کند. اتفاقی که باعث می‌شود تا زندگی کمی‌قابل هضم­تر شود. به همین دلیل استقبال از فیلم ‌های طنز روزبه روز بیشتر شد. هنوز هم خیلی از ما خاطره خوشی که از دیدن برخی فیلم­ های طنز داشته­ایم را به یاد می­آوریم و البته که بازیگران کمدی به دلیل تلاشی که برای خنداندن مخاطب انجام می­دهند همیشه قابل احترام بوده­اند. ناگفته نماند که در چندین سال گذشته، بازیگران طنز همیشه جز گرانترین بازیگران سینما بودند که بیشترین دستمزد را می­گیرند.

فیلم ­ها و سریال­ های طنزی که از آن­ها استقبال شد

 یکی از پرفروش­ترین فیلم‌ های بعد از انقلاب مربوط به فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسرخاله می‌شود. فیلمی‌که توانست افراد زیادی را به سینماها بکشاند. فیلم‌هایی که معمولا در حوزه کودک و نوجوان ساخته می‌شوند رگه‌هایی از طنز را دارند؛ به همین دلیل هم مورد توجه قرار می‌گیرند. بررسی پرفروش­ترین‌ های سال‌های اخیر هم نشان می‌دهد که فیلم ‌های طنز همیشه در صدر گیشه قرار گرفته اند. بر اساس آمارها مطرب، هزارپا، تگزاس ۲، رحمان ۱۴۰۰ و نهنگ عنبر جز فیلم‌ های پرفروش سال‌های اخیر بودند. از بین ۵ فیلم پر فروش سال‌های اخیر تنها متری شیش و نیم توانسته به عنوان یک فیلم جدی، یکی از پرفروش ترین‌های سال باشد.

محبوبیت با سریال ­های نود شبی

 در حوزه تلویزیون هم سریال ­های طنز حالا حسابی جای خود را بین مخاطبان باز کرده­اند. از سریال­های ۹۰ شبی تا سریال­های مناسبتی که در ایام خاصی مثل نوروز و ماه رمضان ساخته می­شود. در حوزه تلویزیون هم باز استقبال از چنین کارهایی بیشتر است و بیشترین بیننده را همیشه داشته­اند. یکی از کسانی که سال هاست برای تلویزیون سریال ­های طنز ساخته و هم­چنان ماندگار مانده، مهران مدیری است. کسی که سریال های نود شبی را باب کرد و امروز هم با دورهمی تلاش می­کند تا در این حوزه باقی بماند.

فیلم‌ های کمدی

علاقه به ساخت فیلم های کمدی

 هر چقدر مردم به تماشای فیلم های طنز و کمدی علاقه نشان می دهند، تولیدات به سمت ساخت این فیلم ها هم شدت می گیرد، شاید به این علت که این فیلم‌ها مخاطب زیادی دارند و می‌توانند فروش خوبی داشته باشند. حتی بسیاری از بازیگران جدی دوست دارند تجربه ای هم در حیطه طنز داشته باشند و این ژانر را هم امتحان کنند.
متاسفانه اما همه چیز در یک سطح استاندارد باقی نمی ماند. در سینمای ایران هم از چنین مواردی زیاد دیده می‌شود. ساخت فیلم ‌های طنز با محتوای ضعیف که باعث می‌شود ماهیت طنز و کمدی زیر سوال رود. خندادن مخاطب به هر قیمتی می شود بهانه ای برای ساخت یک فیلم یا سریال و همین موضوع دقیقا باعث آسیب دیدن فیلم هایی می شود که در پس طنز بودن، هدف مهمی را دنبال می کنند.

فیلم‌ های کمدی

آرشیوی از بهترین های طنز در نماوا

 نماوا فرصتی برای مخاطبان فراهم کرده تا به مجموعه وسیعی از فیلم‌های طنز و کمدی دسترسی داشته باشند. در نماوا همه فیلم‌ ها دسته بندی شده است. کافی است سری به قسمت فیلم‌های ایرانی بروید تا بخش فیلم‌های کمدی ایرانی را ببینید.
شما در این قسمت به آرشیو کاملی از فیلم دسترسی دارید. از طرف دیگر در دسته بندی دیگری با نام کمدی می‌توانید به تمام فیلم‌ها و انیمیشن‌هایی دست پیدا کنید که موضوع کمدی دارند. همین موضوع باعث می‌شود تا دسترسی آسان و سریعی به همه فیلم و سریال‌های کمدی داشته باشید.
اگر از علاقمندان به فیلم­های طنز و کمدی باشید می­توانید این نوع دسته بندی را انتخاب کنید و البته که به باقی آرشیو دسترسی کامل خواهید داشت. در واقع نماوا به شما فرصت می­دهد تا هرچقدر که خواستید فیلم و سریال ببینید و هیچ محدودیتی در هیچ ژانری نداشته باشید.

نظر خود را بیان کنید